Makiažo žala

Visos puikiai žinome - nors ir makiažas mus pagražina, pabrėžia veido bruožus, jis kenkia mūsų natūraliam grožiui. Nusivalius makiažą pamatome visai kitokį veidą - po kiek laiko makiažo susilpnintas, neryškias blakstienas, nelygią odą.. Tad nusprendžiau šiandien pakalbėti apie makiažo žalą mūsų grožiui bei organizmui!


Kosmetikos priemonių žala

• Lūpų dažai bei lūpų blizgiai. Tikrai ne vienos merginos kosmetinėje galima rasti bent vieną lūpų blizgį, tačiau daugelis nė nenumano, kaip jis iš tiesų gali pakenkti. Daugelyje skirtingų prekinių ženklų lūpų dažuose buvo rasta švino, kas tikrai gąsdina, nes moterys, kurios dažosi lūpdažiu kasdien, šiek tiek vis dėl to dažų nuryja. Taip pat lūpų dažus bei blizgius sudaro daug įvairių kenksmingų medžiagų, tokių kaip parabenas, polimeras, kadmis, triglozano medžiaga.. Tokios medžiagos gali sukelti įvairius negalavimus, trukdo raumenų veiklą, gali sukelti smegenų bei nervų pažeidimus, kelia pykinimą. Taigi, galbūt išorėje ir nematome tiek daug šių priemonių žalos, tačiau patikėkite - organizmas už tai jums tikrai nedėkoja.

• Blakstienų tušas. Daugelis merginų kasdien tušu pasiryškina savo blakstienas, suprasdamos, kad tušas kenkia. Tikriausiai joms trūksta žinių - tušas blakstienas ne tik, kad silpnina, tačiau jos trumpėja, tampa nebe tokios juodos bei stiprios, pasitaiko ir atvejų, kai blakstienos nukrenta. Ypač keista, kai daugelis paauglių naudoja šią priemonę - jau trisdešimties jos tikrai gailėsis dėl savo klaidų. Tad prisimink, kad dar ne per vėlu sustoti - dažykis tik per šventes ar svarbius susitikimus, leisk savo blakstienoms pailsėti.

• Pudros, BB ir kt. kremai.  Mes, paauglės, dažnai kenčiame dėl odos nelygumų, aknės. Dėl to bandome visus inkštirus, spuogus slėpti su pudra ar kitais kremais, kaip, pavyzdžiui, BB kremai. Nors per reklamas bei ant pakuotės yra rašoma, kad tokie kremai neužkemša porų, tai nėra tiesa. Aišku, BB kremą naudoti yra geriau, nei pudrą, kuri yra tikriausiai blogiausia odos draugė, tačiau nei kremai, nei pudros tikrai neturi tokio poveikio, kad ir maskuotų, ir kartu gelbėtų nuo spuogų. Naudodamos tokias priemones mes įsukame į tokį ratą, iš kurio nebegalime išlipti - pamatome spuogų, juos slepiame, dėl odai kenkiančių priemonių jų atsiranda dar daugiu, tad dar daugiau naudojame priemones. Nebūk priemonių auka ir geriau leisk savo odai kvėpuoti!

• Kitos priemonės. Ir kitos priemonės neatneša naudos nei mūsų grožiui, nei organizmui. Tiek Egipto žemė, tiek akių pieštukai, apvadai (dar jaunimo vadinami lineriais) ar kiti produktai gniuždo mūsų natūralų grožį bei žaloja organizmą, dėl makiažo dažnai svaigsta galva, makiažas kenkia mūsų nervų bei smegenų sistemai.. Tad ar verta kenkti sau? Juk graži mergina - sveika bei natūrali mergina!

Kas nutiktų, jei mėnesį miegotum su makiažu?

Anna Pursglove pabandė tokį tyrimą: kas nutiktų, jei ji mėnesį miegotų su makiažu? Ji kasdien dažydavosi kaip įprastai, tačiau vakarais makiažo nenusivalydavo, taigi, makiažą tepdavo ant praeitos dienos makiažo likučių. Ji pastebėjo, kad oda tapo sausa, aplinkiniai sakydavo, jog ji atrodydavo itin pavargusi. Ji bandė naudoti įvairius kremus bei per makiažą teptis priemones ir gelbėti išsausėjusią odą, tačiau ne itin sekėsi. Ji jautėsi lyg su kauke, o blakstienos, pagal Anną, buvo lyg du sulipę kuokštai, viena akis užtino taip, kad moteris vos galėjo ją atmerkti, lūpos išdžiuvo, o jų kampučiai sutrūkinėjo. Taip pat ji pastebėjo, kad ant veido atsirado daugiau raukšlių. Be to, net ir patys kosmetologai pasakė, jog jos oda paseno ne vieneriais metais, o visu dešimtmečiu. Pokyčiai tikrai pastebimi:


Kaip to išvengti?

• Naudok kuo natūralesnes priemones. Nepirk pigių pudrų - juk sveikata bei natūralus grožis daug svarbesni, nei keli litai. Tad geriau pataupyk ir nusipirk kokybiškesnes bei natūralesnes priemones, kurios ne taip kenks tavo natūraliam grožiui.

• Geriau investuok į gerą kremą, kuris pašalina problemas, o ne į priemonę, kuri maskuoja. Vis dėl to, tai - geriausias ir vertingiausias patarimas. Kam slėpti, kai gali panaikinti? Geriau nusipirk gerą kremą, kuris tau padės išvengti odos problemų ir tuomet tau nereiks skųstis pablogėjusia sveikata ar odos būkle už tokią pačią kainą.

Nesidažyk per daug. Nepersistenk - kuo mažiau pasidažysi, tuo geriau bus tau. Oda, blakstienos ar kitos veido dalys nebus apkrautos, neatrodysi juokingai, būsi tiesiog kiek gražesnė. Juk to tau ir reikia. Šia taisykle nušausi tris zuikius vienu šūviu - atrodysi gražiai, sutaupysi pinigų bei mažiau kenksi pati sau.

• Nusivalyk makiažą prieš naktį. Jei nusprendei dažytis ir neleisti veidui ilsėtis dieną, privalai leisti ilsėtis savo natūraliam grožiui naktį. Tai - auksinė taisyklė, antraip turėsi nepataisomų padarinių.

• Bent kartais leisk odai pailsėti, jei vis dėl to ir toliau dažaisi. Pavyzdžiui, jei savaitgaliais beveik niekur neini ar eini tik pas kokią draugę, kam dažytis? Pabūk natūrali, leisk odai kvėpuoti, blakstienoms - pailsėti nuo tušo ir pan.

• Nesidažyk arba dažykis tik per svarbias šventes. Jei pasirinkai šį variantą, esi tikrai drąsi mergina! Tikriausiai supranti, kad merginos be makiažo dažnai būna daug gražesnės ir už tas, kurios slepia savo natūralų grožį po dideliu makiažo sluoksniu, be to, už tai rytais galėsi ilgiau pamiegoti, nei tos, kurios dar valandą dažosi, o juk miegas irgi prideda grožio! Kam dažytis kasdien? Kam varginti save storu pudros sluoksniu, kai iš tiesų gali didžiuotis sveika, švytinčia, lygia bei svarbiausia, kad natūralia oda?

• Pamilk save natūralią. Daugelis merginų sako, kad jos norėtų nustoti dažytis, tačiau be makiažo jaučiasi tarsi nuoga, lyg kažko trūktų, nejaukiai.. Reiktų suprasti, kad grožis - tai graži šypsena bei švytinčios akys, o ne pudros kilogramai bei priaugintos blakstienos. Žmonės tave turi pamilti natūralią, o tie, kuriems tu patinki tik su makiažu, neverti tavo dėmesio. Mes visos esame gražios tokios, kokios esame. Jei Dievas mus sukūrė tokias, kokias esame, reiškia, kad tai mums labiausiai tinka. Nustok kompleksuoti - juk nenori visą gyvenimą vargintis slepiant savo trūkumus, kurių daugelis tikriausiai net nepastebi, tiesa? Taigi, aukštai iškelk galvą ir išdrįsk ateiti į mokyklą visiškai natūrali. Tikrai ne viena mergina stebėsis tavo drąsa ir tu tapsi jų pavyzdžiu!

Tad pasižadėk man laikytis šių taisyklių ir džiaugtis natūraliu savo gamtos duotu grožiu!

10 Komentarai

 1. Šaunuolė! Spaudžiu visas reakcijas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jau seniau norėjau paskaityti kokį nors panašų straipsnį į šį ir džiaugiuosi, kad tokį radau! Ačiū, tikrai naudinga ir motyvuoja. :) Nors ir taip naudoju natūralesnes priemones, kurios labai nekenkia, bet nuo šiol pasistengsiu geriau išsimiegoti, negu kasdien maskuoti tamsius paakius. ^^

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kaip laukiau straipsnio kuris rašytų, ne KAIP pasidažyti, o KODĖL nesidažyti (bent jau dažnai). Respect ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dėkoju visoms! :) Labai miela matyti tokius fainus komentarus!
  Ir tikrai geriau išsimiegoti, nei maskuoti tamsius paakius - ir jautiesi daug geriau, ir atrodai. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Šaunuolė!!!! Puiku, kad atsirado bent viena rašytoja, kuri nerekomenduoja dažytis,o išlikti natūraliai :). Aš labai nemėgstu tų, kurios laabaaai daug dažosi. Kiekvieną dieną, aišku.

  AtsakytiPanaikinti
 6. • Pudros, BB ir kt. kremai. Mes, paauglės, dažnai kenčiame dėl odos nelygumų, aknės. Dėl to bandome visus inkštirus, spuogus slėpti su pudra ar kitais kremais, kaip, pavyzdžiui, BB kremai. Nors per reklamas bei ant pakuotės yra rašoma, kad tokie kremai neužkemša porų, tai nėra tiesa. Aišku, BB kremą naudoti yra geriau, nei pudrą, kuri yra tikriausiai blogiausia odos draugė, tačiau nei kremai, nei pudros tikrai neturi tokio poveikio, kad ir maskuotų, ir kartu gelbėtų nuo spuogų. Naudodamos tokias priemones mes įsukame į tokį ratą, iš kurio nebegalime išlipti - pamatome spuogų, juos slepiame, dėl odai kenkiančių priemonių jų atsiranda dar daugiu, tad dar daugiau naudojame priemones. Nebūk priemonių auka ir geriau leisk savo odai kvėpuoti!Radau klaidą daugiu .Turėtų būti : *daugiau.Šaunus straipsnis :).

  AtsakytiPanaikinti
 7. Prašau neįsižeiskite dėl to ką pasakysiu :)
  Tarkim,vyrai nesidažo visai. Tačiau jie neatrodo labai gražiai sulaukę penkiasdešimties. O to paties amžiaus moterys naudojančios makiažą atrodo tikrai jaunesnės :)

  Tušu nedažytos blakstienos yra neryškios,kad ir kokios jos būtų,nedažytos tušu blakstienos neatrodo labai gražiai. O štai pasidažius tušu jos smarkiai pailgėja,jų labai smarkiai padaugėja.
  Be makiažo nė viena tikrai nesame itin graži :)
  Taip kad jei nesidažydamos saugote savo grožį,vistiek nesate itin gražios ir ryškios. Manau,jau geriau trumpesnį laiką pabūti gražiai,nei būti baisiai visą laiką.
  Makiažas daro stebuklus,tad jis bet kokiu atveju pagrąžins bet kurią moterį :)

  AtsakytiPanaikinti