Naujieji metai pasaulyje


Viena labiausiai laukiamų metų švenčių, ypač paaugliams, yra Naujųjų metų sutiktuvės. Toks nuostabus jausmas apima, kai su šeima ar draugų kompanija stovi lauke, stebi, kada laikrodis išmuš vidurnaktį bei į dangų pasileis šimtai fejerverkų. Tuo metu visų veiduose šviečia šypsenos, o akyse dega ugnelės. Tačiau, ar kada esate pasidomėję, koks viso to tikslas, prasmė? 


Naujieji metai pagal Grigaliaus kalendorių yra švenčiami sausio 1-ąją dieną, tuomet senuosius kalendorius išmetame, ant sienos kabiname naujus - prasideda kiti metai. Šią žiemą atsisveikinsime su 2014-iais bei pradėsime 2015-ius. Remiantis kiekvienos šalies tradicijomis, kultūra, skirtingose vietose šios sutiktuvės švenčiamos skirtingai. Tačiau visur idėja išlieka tokia pati - per naktį siekiama apsivalyti nuo nuodėmių ir Naujus metus sutikti švariam. Sakoma, jog svarbiausia yra nepramiegoti vidurnakčio, mat tuomet, visus metus būsi apsnūdęs, niekas nesiseks. Rekomenduojama elgtis gražiai, būti draugiškam, bendraujančiam, mielam, nevartoti alkoholio - toks būsi ir visus ateinančius metus. Apibendrintai, Naujų metų naktį būkite tokie, kokiais svajojate būti visą laiką.

Juodasis parakas - kinų išrasta silpna sprogstamoji medžiaga, pradėta naudoti šaunamuosiuose ginkluose, o dabar - fejerverkuose. Nors stebėti dangų, nušviestą bliksinčių švieselių yra nuostabiai gražu, tačiau tai - pakankamai pavojinga. Fejerverkus patariama pirkti tik specializuotose parduotuvėse, būnant tikram dėl produkto saugumo bei kokybės. Šaudyti galima tik lauke, tuščioje laukymėje, jog nebūtų medžių ar kitų trukdžių. Verta žinoti, kad kiekvieno sprogmens aukštis bei stipris yra skirtingas, todėl atsižvelgiant į tai, reikia rinktis ir vietą, kurioje leisite šią medžiagą. Be to, juos draudžiama laikyti rankose, o fejerverkui nesuveikus, negalima bandyti uždegti dar kartą.

Įdomiausiai, įspūdingiausiai sutinkami Naujieji metai pasaulyje:

1. Japonijoje metai pasitinkami ypač triukšmingai. Šios šalies gyventojai iš kiekvienos šventyklos, išsidėsčiusios visuose salų pakraščiuose, šimtus kartų skambina didžiuliais varpais. Tuo metu sklinda kurtinantis garsas, tačiau tradicija tikrai įdomi. Galiu užtikrinti, jog toks Naujųjų metų sutikimas įsimintų ilgam.

2. Sidnėjus jau ne vienerius metus vadinamas gražiausių fejerverkų miestu pasaulyje. Australija įsikūrusi Žemės pakraštyje, todėl ten Naujieji metai yra sutinkami pirmiausia. Gyventojai ypač atsakingai ruošiasi šiai šventei, o į dangų paleidžiama apie keliolikos milijonų litų vertės fejerverkai.

3. O, štai, Venesuelos gyventojai vidurnaktį į gatves išeina vilkėdami geltonais apatiniais. Užsieniečiams tai neįmintas klausimas, o vietiniai žmonės nesivargina paaiškinti šios keistos tradicijos. Pastarieji tik tiki, jog geltona spalva simbolizuoja turtą bei kitąmet atneš sėkmę.

4. Kinijoje Naujieji metai nėra švenčiami sausio 1-ąją dieną, tačiau paminėjimas trunka net penkiolika dienų! Gatvėse sužimba raudonos spalvos žibintai, vyksta daugybė pasirodymų, o žmonės įsikūnija į gyvūnus, kurių metai bus ateinantys.

5. Tikriausiai kiekvienas yra girdėjęs apie žymųjį Rio de Žaneiro karnavalą. Naujųjų metų sutikimas mažai kuo nusileidžia pastarajam, todėl tik galite įsivaizduoti, kaip įspūdingai yra sutinkami kiti metai. Į paplūdimį, kuriame telpa pora milijonų žmonių, sueina daugybė gyventojų, vyksta milžiniški koncertai, kuriuose dainas atlieka įžymūs atlikėjai, o viską vainikuoja nuostabūs fejerverkai.

6. Italai naktį pro langus išmeta senus daiktus, o Naujus metus pasitinka vilkėdami naujais drabužiais. Valgomos vynuogės, lęšiai, riešutai bei kiaušiniai, mat tikima, jog tai simbolizuoja taiką, gerovę bei pinigus.

7. Eskimai Naujuosius sutinka tada, kai iškrenta pirmasis sniegas. Tą dieną draudžiama pyktis, kivirčytis ar kitaip rodyti neigiamas emocijas.

8. Kai laikrodis muša dvyliktą valandą, britai atidaro užpakalines namų duris, taip paleisdami praeitį. Skambant paskutiniam vidurnakčio dūžiui, gyventojai atveria priekines namo duris - taip įleidžia Naujus metus.


Naujųjų metų sutikimas šalyse priklauso nuo tradicijų, papročių bei pačios kultūros, todėl visur sutinkama skirtingai. Tačiau panašumų atrasime kiekvienoje valstybėje. Svarbiausia, jog įleidžiant Naujuosius, jus suptų artimi žmonės, su kuriais būtų gera, šilta, nuoširdu bei linksma! Gražių švenčių!


6 Komentarai

 1. Man asmeniškai straipsnis šiek tiek sausokai ir greitai susiskaitė, lyg ir norėjosi kažko daugiau. Bet kas buvo, tai buvo įdomu. Geras, ir netgi sakyčiau įdomus tavo rašymo stilius. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. mano megstamiausia svente:) labai idomus straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti
 3. O aš neturiu kantrybės skaityti ilgų, nuobodžių straipsnių. Tokius tik ,,permetu'' akimis ir išjungiu. Tavo ne tokie. Tavo straipsniai trumpi (kas mano nuomone puiku) ir informatyvūs (dar puikiau). Sugebi daugybę informacijos sutalpinti į nedidelį straipsnį. :) Puiku!!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kaip malonu skaityti tokius komentarus! Ačiū, merginos! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš taip pat nemėgstu ilgų įrašų, bet jei viliojantis pavadinimas tenka paskaityti! Man labai patiko visas tavo įrašas !

  AtsakytiPanaikinti