Pasidaryk pati: Kalėdinės dovanos

Nenumaldomai artėja didžiausios metų šventės, prekybos centruose skelbiamos didžiulės akcijos įvairiems dalykams. Nors daiktų ir begalė, tačiau šiuo metu didžiausias galvos skausmas - ką padovanoti artimiesiems, neišleidžiant krūvos pinigų? Ir tikriausiai daugeliui ne paslaptis - mažiausiai pinigų išleidžiama, kai dovanos daromos savomis rankomis. Na, pripažinkime - jos ir vertingesnės. Artimiesiems būtų tikrai maloniau gauti tavo pagamintą apyrankę, negu gauti tokią pačią, bet nupirktą prekybos centre. Tad ką dovanoti norint nustebinti artimuosius ir išleisti kuo mažiau pinigų?

Laiškai
 
   Reikės: 
     • Daug vokų (jų gali daryti kiek tik nori);
     • Flomasterių bei rašiklio;
     • Popieriaus lapų (spalva nesvarbi).

   Darbo eiga: 
     Pasiimk vieną voką ir jį pavadink, pavyzdžiui: „Atidaryk, kai... neturi ką veikti"(užrašą, žinoma, gali sugalvoti ir kitokį). Tuomet voką papuošk. Tada pasiimk popieriaus lapą ir parašyk žmogui, kuriam dovanosi šią dovaną, laišką, pavyzdžiui, šiuo atveju gali prirašyti daug linksmų idėjų, ką galima nuveikti. Įdėk jau parašytą laišką į voką ir užklijuok. Tuomet tą patį padaryk ir su kitais laiškais, tik, žinoma,  jau pakeisk užrašą į kitokį, pavyzdžiui: „Atidaryk, kai.. jautiesi liūdna". Jei pasirinkai tokią temą, laiške gali bandyti pralinksminti žmogų, kuriam darai šią dovaną. Jis tikrai bus nustebintas tokiu originalumu, be to, tai - labai pigu!


DIY foodKalėdiniai saldumynai

   Reikės:
      • Karšto šokolado;
        Dviejų baltos ir vieno raudonos spalvos saldainiukų;
      • Pagaliuko (jei neturi tokių, kaip parodyta paveikslėlyje, tiks ir paprasti mediniai);
      • Dantų krapštuko;
      • Sausainių tokios formos, kaip parodyta nuotraukoje (tik nuotraukoje jie jau perlaužti pusiau);
      • Vieno Oreo sausainio.

    Darbo eiga:
      Pasiimk Oreo sausainį ir į jo vidų įtvirtink pagaliuką taip, kaip parodyta paveikslėlyje. Tuomet tai pamirkyk karštame šokolade, o kol šokoladas dar karštas, pridėk jam vietoj akių du baltus saldainiukus ir vieną raudoną vietoj nosies. Tada prie šio saldumyno pritvirtink ausytes, kaip nurodyta paveikslėlyje. Tuomet paimk dantų krapštuką bei į akių vidų įdėk po taškiuką ir.. paruošta! Tavo artimieji gali mėgautis tavo pagamintais skanumynais.


Meškiukas - dėkliukas

     Reikės:
       • Rudos, raudonos (raudonos reikia, jei žadi daryti širdeles. Bet vietoj širdelių gali papuošti kaip nors, kad matytųsi, jog tai - Kalėdinė dovana), juodos bei karamelės spalvų medžiagų;
       • Mažos, tamprios, paprastos elastinės juostelės;
       • Žirklių ir siūlų (juodų, karamelės spalvos, rudų ir raudonų, jei žadi daryti širdeles).

     Darbo eiga:
         Iš pradžių pasiimk rudą medžiagą ir išsikirpk tokias meškiuko dalis, kokios nurodytos pirmame nuotraukos paveikslėlyje (meškiuko kūnų dalies reikės, žinoma, ne vieno, o dviejų tokių pačių). Tuomet tas dalis kraštuose susiūk, kaip matai antrame paveikslėlyje. Tada meškiuko ausis bei nosies vietą papuošk prisiūdama karamelės spalvos medžiagą (forma tokia, kaip nurodyta nuotraukoje). Iš medžiagos iškirpk juodas akis bei širdelę. Širdelę(juodą) prisiūk prie nosies, o akis, aišku, akių vietoje. Su juodais siūlais prisiūk meškiukui burną (ji turi atrodyti taip, kaip nuotraukoje). Prie viso to prisiūk meškiukui rankas joms skirtoje vietoje taip, kad jos lyg žiūrėtų viena į kitą. Tarp jų turi būti nedidelis tarpas, nes toje vietoje tu turi prisiūti elastinę juostelę taip, kaip nuotraukoje. O tuomet, jei nori, meškiuko apačioje prisiūk raudonas medžiagines širdeles. Puikiai tinka žmonėms, kurie mėgsta praktiškas bei mielas dovanas!


Priežastys, dėl kurių tave myliu/mėgstu

     Reikės:
       • Kortų kaladės;
        • Puošnios juostelės;
       • Rašiklio;
       • Segtuvo lapams.

    Darbo eiga:
       Pasiimk kortų kaladę. Tuomet kiekvieną kortą vienodai susek segtuvu, kad gautųsi tušti taškiukai, kaip nuotraukoje. Tuomet į kiekvieną kortą įrašyk po vieną priežastį, kodėl tau patinka ar kodėl tu myli tą žmogų, pavyzdžiui, „Nes tu skaniai gamini valgyti", „Visuomet padėsi nelaimėje" ir pan. Padariusi taip su visomis kortomis, gražiai visas sudėk ir surišk juostele taip, kad gautųsi lyg kaspinėlis (kaip didžiausioje nuotraukoje). Ant viršelio, pagrindinėje kortoje parašyk pavadinimą. Tai - pigi ir širdį glostanti, nuoširdi dovana! Tad jei tavo artimasis labiau džiaugiasi ne parduotuvėje pirktais daiktais, o tokiais, kuriuos tu pagaminai pati ir įdėjai dalelę širdies, ši dovana kaip tik jam!


Žvakidė

     Reikės:
       • Stiklainio;
       • Izoliacinės juostos;
       • Popieriaus peiliuko;
       • Siūlų;
       • Purškiamų dažų;
       • Žvakės.

    Darbo eiga:
      Pasiimk stiklainį ir izoliacinę juostą. Izoliacinę juostą priklijuok prie stiklainio ir su popieriaus peiliuku išpjauk širdelės formą, kaip parodyta nuotraukoje. Tuomet apipuršk visą stiklainį purškiamais dažais. Palauk, kol išdžius ir tuomet nuklijuok širdelės formos izoliacinę juostą. Pasiimk siūlus ir apipink jais stiklainio viršų taip, kad atrodytų kaip paskutinėse nuotraukose. Jei nori, kad atrodytų dar gražiau, aplink širdelę su dantų krapštuku gali padaryti taškiukus, kaip paveikslėlyje bei, žinoma, į vidų įdėk žvakę. Tokia dovana itin tinka Kalėdoms - žvakė šiuo metų laiku yra labai jauku bei gražu, šilta.

Tad jei dovanas pasilikai paskutinei sekundei, paskubėk nusipirkti reikiamas priemones ir nustebink savo artimuosius pigiomis, tačiau puikiomis bei originaliomis dovanomis!


8 Komentarai

 1. Man patiko. Dovanos šiltos, mielos, jaukios ir, svarbiausia, darytos iš širdies. :)

  Būtum super šaunuolė, jei spėtum iki Kalėdų parašyti straipsnį ir apie tai, ką dovanoti tėvams... :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko! Ypač ta įdėja su Oreo sausainiais!^^ o šiaip labai geras įrašas ir idėjos nenuobodžios :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai mielos ir grazios idejos. puikiai aprasyta:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko ta idėja su kortom ir pasakymais už ką ir kodėl kažką myli ar kažkas patinka !! nors kalėdom pavėlavau, bet manau, kad šią idėją panaudosiu kokiam nors gimtadieniui

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai labai fainai aprašyta :) šaunuolė! nors įrašas senesnis, bet gaila nespėjau ankščiau pakomentuoti :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Esu bandžiusi daryti tuos laiškelius, tikrai daug darbo reikia įdėti, bet rezultatas matosi :) Man patiko tavo straipsnis, tikrai yra gerų idėjų :) Naudinga

  AtsakytiPanaikinti
 7. Am... Gal žinote kur rasti tokių sausainukų? Tu iš valgomų elnių recepto. Geriausia Klaipėdoje... Visai neįsivaizduoju... Labai norėtusi tokius pasidaryti. Arba gal žinote kuo juos galima pakeisti?

  AtsakytiPanaikinti