Žmogus, kuris žino, kas yra tikroji mada


Kuris asmuo, bent truputį besidomintis mada, nėra girdėjęs žymiųjų mados namų "Chanel"? Tikriausiai, yra tekę girdėti ir pavardę Lagerfeld. Ar būsiu teisi sakydama, jog abu daiktavardžius esate girdėję, tačiau tiksliai nežinote, kas tai yra, kuo ypatinga, nuo ko viskas prasidėjo bei kuo pasibaigė? Norite papildyti savo smegenis šiuo žinių bagažu? Tuomet leiskimės į pažintį su šiuo talentingu vokiečiu bei mados namais! 


Karl Lagerfeld gimė 1933 m. rugsėjo 10 d. Hamburge. Šis žmogus yra drabužių dizaineris, menininkas, fotografas, geriausiai žinomas kaip mados namų "Chanel" vyriausiasis dizaineris, kūrybos direktorius bei mados namų "Fendi" vadovas. 

K. Lagerfel užaugo Vokietijoje, tačiau 1953 m. persikėlė gyventi į Paryžių. Jo karjera prasidėjo nuo piešimo mados namuose, teko dalyvauti konkursuose, o 1958 m. pristatė savo pirmąją drabužių kolekciją.  Karl labiausiai patinka mažos, atviros juodos suknelės, kurių dauguma ir sudarė per pirmąją kolekciją. Įdomu, jog jau 1926 m. ta pati suknelė "Chanel" buvo pripažinta drabužiu, kurį privalo turėti kiekviena moteris. Deja, po mažiau nei penkiasdešimties metų, genialioji Coco Chanel, įkūrusi šiuos mados namus, mirė, todėl tikėtasi, kad tuo viskas ir pasibaigs. Žmonių nuostabai, po dvylikos metų, Karl Lagerfeld atnaujino mados liniją ir ėmėsi darbo. Netrukus pasirodė pirmasis šio prekės ženklo laikrodis, o vėliau - saulės akiniai. Beje, pats Lagerfeld yra išleidęs vardinius savo kvepalus JAM ir JAI. Dabar skaičiuojama, jog per metus dizaineris pristato apie dvidešimt drabužių kolekcijų.

Drabužių kūrėjas teigia, jog pažindinantis su žmogumi, jam išorė nėra pats svarbiausias aspektas. Tačiau tuomet žurnalistai pateikė siurprizą: išdėliojo trijų modelių nuotraukas, kuriose šie buvo apsirengę klasikiniais kostiumėliais. Dizaineriui teko atsakyti, kuris iš jų yra pigiausias, o kuris - brangiausias. Pakako akies mirktelėjimo, kai Karl nedvejodamas bedė pirštu į pigiausią. Komentuodamas jis teigė, jog atskirti padeda medžiagos sukirpimas bei drabužio kritimas. Lagerfeld teigia, kad nenešioja savo kurtų drabužių, labiau stengiasi dėvėti jaunesnių dizainerių šedevrus, taip stengdamasis juos atvesti į šlovės kelią. Beje, jis taip pat išsidavė, jog mėgsta apkūnumus.

K. Lagerfeld asmeniniai santykiai su Jacques de Bascher truko ilgai - nuo 1970 m. iki 1989 m., kuomet jis mirė.

Įdomu, verta žinoti:

• Kiekvienai merginai yra žinomi kvepalai "Chanel No.5". Tačiau, ar kada esate pasidomėjusios jų istorija? Šaltiniai teigia, jog Coco Chanel paprašė sukurti šešis aromatus, iš kurių ji galėtų išsirinkti labiausiai patikusius. Kvapai buvo sužymėti eilės tvarka nuo vieno iki šešių. Coco pamėgo pažymėtus penktuoju numeriu, taip ji pasirinko pastaruosius bei išleido populiariuosius kvepalus "Chanel No.5".

• 2001 m. Karl per trylika mėnesių atsikratė 42 kilogramų. Tuomet jis pareiškė, jog nori dėvėti drabužius, kurtus Hedi Slimane, o šie yra skirti ypač liekniems, jauniems vaikinams.  Specialią dietą Lagerfeld'ui sudarė Dr. Jean - Claude Houdret, kuris vėliau išleido knygą "The Karl Lagerfeld Diet".

• Nepaisant to, jog Lagerfeld nuolat užsiima fotografija, yra išleidęs 35 nuotraukų rinkinius, turi porą apdovanojimų bei didžiulę asmeninę fotostudiją, savęs fotografu vadinti nedrįsta. 

• Dizaineris ėmė užsiiminėti architektūra. Pasak žiniasklaidos, jo buvo paprašyta sukurti 80 vilų Dubajuje, o Karl sutiko.

• Būdamas šešerių, savarankiškai išmoko anglų bei prancūzų kalbas.


Apie šią talentingą, idėjų kupiną asmenybę, būtų galima rašyti romanus, tačiau visą istoriją apibendrinus, galime suvokti, jog tai - gamtos apdovanotas žmogus, turintis įgimtą savybę kurti. Sunku pagalvoti, kokia būtų šiuolaikinė mados rinka, jei pasaulis neturėtų Karl Lagerfeld. Nesileiskime į šias niūras mintis ir džiaukimės, jog šis žmogus supranta, įkvepia, kuria bei skleidžia mados kvapą. 

9 Komentarai

 1. Tikrai įdomi ir tikriausiai dar nenagrinėta tema! Labai patiko. Spaudžiu visas reakcijas!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai įdomi tema :) Manau net negirdėta. Šiaip esu girdėjusi "Chanel", bet jo - ne :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Džiugu, jog pavyko jus sudominti! Tariu didžiulį ačiū, kad su savo šiltais, širdį glostančiais komentarais pakeliate nuotaiką bei skatinate rašyti toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Jūs taip nusivažiavote, kad niekas nekomentuoja ar kas čia?
  O šiaip ši tema man patiko.
  Geriausias įrašas šį mėnesį.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Mama sakė, jog Chanel no. 5 atsiduoda senų drabužių spinta. Reikės pažiūrėt.. ;D

  AtsakytiPanaikinti
 6. TD fane, jei atvirai, komentarų aš labai laukiu ir noriu, bet gaila, nesulaukiu. :( :D Dėkoju!

  Anonime, na, manau, čia pagal kiekvieno skonį. Man kvapas patinka. :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Įdomus ir sklandus straipsnis. Man patiko, nebuvo jokių klaidų. Šaunuolė! :^)

  AtsakytiPanaikinti
 8. labaaaaaai geras straipsnis! :)

  AtsakytiPanaikinti