Bengalijos katės

Šios vikrios namų augintinės savo išvaizda nė velnio nenusileidžia laukiniui žvėriui, yra velniškai prieraišios, švelnios, protingos bei puikiai sutaria su kitais naminiais gyvūnais! Daugiau apie šį žaismingą gamtos stebuklą rasi straipsnyje.
 

Nepaisant laukinių katės protėvių, ši be galo meili ir draugiška. Neįtikėtina, tačiau vikruolė puikiai sutaria su visais gyvais organizmais! Prisirišusi prie vieno šeimininko katė be perstojo reikalauja jo dėmesio. Tuo tarpu kiti šeimos nariai yra šiek tiek mažiau svarbūs. Taip pat siūlau pamiršti seną bei nuvalkiotą faktą, jog vanduo - didžiausias kačių priešas. Bengaliojos katės mielai prisijungs paplaukioti kartu su tavimi naujajame baseine ar ežere ir visiškai nesispyrios lauke išsimurzinusios būti išmaudytos! Vienas keisčiausių bei dažniausių katės hobių - miauksėjimas. Katė miauks norėdama valgyti, meilikaudama ar tiesiog prašydama tuo metu pritrūkusio dėmesio!


Šios veislės katės gali didžiuotis ne tik nuostabiu charakteriu bei protu, bet ir nepaprastais kūną marginančiais leopardo raštais! Geriausia tai, jog trumpo, tačiau stulbinančiai švelnaus kailiuko priežiūra visiškai nesudėtinga.


Dažniausiai mažytės arba vidutinio dydžio ausytės, apvaliai galiukais, trumpos bei plačios.


Ovalo formos, įspūdingos, didelės akys. Pas kai kurias kates truputi smailėjančios.

 

Bengalijos katės pakankamai didelės. Mažųjų leopardo kopijų svoris gali siekti net 8 kg! Kūnas - ilgas bei raumeningas, atletiškas. 


Kačių uodega stora,  netgi labai ilga ir užapvalėjančiu galiuku!

 • Kačių gyvenimo trukmė siekia iki 15-os metų.
 • Šios nieko prieš vilkėti tinkamo dydžio striukę šaltąjam sezonui.
 • Pagrindinis šių egzotiškos išvaizdos gražuolių ginklas ne nagai, o dantys!
 • Katės turi net 60 stuburo slankstelių. Tuo tarpu žmonės - tik 34.
 • Jų matymui užtenka 1/6 žmogui reikalingo apšvietimo.
 • Labiausiai nemėgstamas dalykas - prie kažko limpančios letenos.22 Komentarai

 1. Viskas gerai, tačiau man nepatiko, kad įkelta tiek daug paveiksliukų. :/

  AtsakytiPanaikinti
 2. O man tie paveiksliukai patiko :D Tik gal reikėjo daugiau po tais paveiksliukais parašyti ir tada neatrodytų jų per daug :) Bet šiaip, įdomu

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis. Įdomu ir su paveiksliukais viskas gerai. Šaunuolė! :))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kaip ir Beatričė rašė, paveiksliukai faini :DD Bet reikėjo daugiau po jais informacijos parašyt. Man patiko, netgi nustebau, kad jos mielu noru maudysis :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pripažinsiu - tie paveiksliukai tikrai gražiai ir įdomiai atrodo. Smagu skaityti straipsnį, kai viskas taip gražiai išdėstytą. Galbūt trūko tik daugiau informacijos.
  Net iš esmės - viskas gerai. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Iliustracijų yra žymiai per daug teksto atžvilgiu. Plius, kam rinktis šriftą, kuriame nėra lietuviškų raidžių? Suprasčiau, jeigu tas šriftas būtų be galo gražus ir tektų aukotis, tačiau jis toks nėra. iš viso straipsnio geriausiai iliustruota ir išdėstyta tik pati pabaiga, nes labai gražiai žiūrisi. Akis, uodegą galėjai aptarti prie tos pačios "kūno sandaros" ir nebe išskirti vieno sakinio dar kita iliustracija. Ir man labai užkliuvo toks didelis kiekis šauktukų ir jaučiausi kaip skaitydama šūkį. Ir šiaip, galėjai paminėti kaip jas reikėtų prižiūrėti, kokiems šeimininkams jos tinka, kiek paprastai kainuoja ir pan.

  Bet aww, kokios jos mielos, negaliu. :-3

  AtsakytiPanaikinti
 7. Paveiksliukai žiaauriai mielai ir gražiai atrodo. Straipsnis taipogi įdomus, bet po kaikuriais paveiksliukais per mažai parašyta. Bet šiaip, viskas gerai.
  Spaudžiu visus mygtukus.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Trūko teksto, daugiau informacijos. Galėjai paminėti kaip jas prižiūrėti, kiek kainuoja, kokie pliusai ir minusai.. Sudominai faktais, kad vandenį mėgsta ir viskas. Bet daugiau informacijos naudingos nepateikei mąstantiems apie jų įsigijimą.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Sutiksiu su kitom nuomonėm, kad teksto tikrai trūko ir dėl to paveiksliukų atrodė per daug. Dėl mažos informacijos kiekio galėjai kelis sujungti į vieną ir būtų gerai atrodę. Tačiau padirbėta puikiai, o straipsnis įdomus ir man patiko, sėkmės ir toliau!:)

  AtsakytiPanaikinti
 10. gal patį straipsnį ir būčiau praleidusi, nes nesidomiu gyvūnais, bet sužavėjo pats išdėstymas, paveikslėliai be fono ir tinkamu pavidalu pateikta informacija. Tad perskaičiau ir nesigailėjau. Puikiai padirbėjai :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Nors kačių nemėgstu, bet straipsnis neblogas.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Šauniai parašyta, trumpai aiškiai. Dabar užsimaniau tokios katės vien dėl to, kad ji mėgsta maudynes :D

  AtsakytiPanaikinti
 13. tiesa,kainos visur laabai ivairios. maniske kainavo jei neklystu 1 300, o esu maciusi ir zymiai brangiau ir pigiau, tad taip tiksliai nusakyt negaliu:D

  AtsakytiPanaikinti
 14. Gražios iliustracijos.Lbai graži katė.Bet kadangi turiu baimę katėms jos aš tikrai nepirkčiau:)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Labai įdomūs paveiksliukai, už tai sveikintina :) Bet kažko lyg ir pritrūko, gal daugiau įdomybių?

  AtsakytiPanaikinti
 16. Wow! Labai įdomus straipsnis :)
  Esu mačiusi ir glosčiusi tokią katę, labai fainas padarėlis <3

  AtsakytiPanaikinti
 17. Trumputis(gal kiek per trumpas) ir aiškus straipsniukas. Visai patiko.:)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Giriu už orginalumą. Bet šeip kažko trūko. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 19. Kokios gražios šitos katytės. Norėčiau ir aš tokią turėti. :)
  Mano nuomonė apie straipsnį: Buvo klaidų, be to, paveiksliukų tiek daug. Geriau būtum sutalpinusi visą informaciją apie išvaizdą į vieną skiltį, tuomet neatrodytų, kad teksto mažai, o paveiksliukų per daug. Bet paveiksliukai gražūs, šaunuolė, kad nepasivarginai sukurti juos. Tekstas irgi nenuvalkiotas.

  AtsakytiPanaikinti