Filmas „Visko teorija“ arba Stephen Hawking gyvenimo istorija

Sveiki, kino mylėtojai! Šiame įraše nusprendžiau pakalbėti apie neseniai matytą filmą -  „Visko teorija“. Drąsiai galiu teigti, kad tai nėra tik filmas. Ne. Tai kur kas daugiau. Tai istorija, priverčianti pažvelgti į save,  pamąstyti apie savo gyvenimą, savo būtį ir apie tai, kokie laimingi esame vien todėl, kad esame sveiki.

 „Visko teorija“ -  tai biografinė drama dvelkianti romantiškumu. Istorija sukasi apie perspektyvų fiziką, kuris nespėjęs pažinti gyvenimo tiesų, nespėjęs pamatyti jo spalvų, sužino siaubingą diagnozę - jam gyventi liko dveji metai. Septintasis dešimtmetis. Jaunas studentas S. Hawking'as protingesnis už visus studentus bei dalį dėstytojų Oksfordo universitete. Šis genialus fizikas kimba rašyti daktaro disertacijos ir susipažįsta su nuostabia, jam į akį iškart kritusia literatūros studente - Jane Wilde. Jaunuoliai pameta galvas vienas dėl kito ir pasineria į svaiginančius meilės nuotykius. Net ir baisi žinia apie Stephen'o ligą nepakeičia Jane jausmų jam. Reta neuronų liga, dar vadinama Lou Gehrigo sindromu pakerta jaunuolio sugebėjimą judėti, o vėliau ir kalbėti... Jaunoji Jane išteka už šio nuostabaus proto savininko ir  susilaukia trijų vaikų: sūnų Roberto ir Timothy bei dukters Lucy.
   Metai bėga, nekalbantis ir nejudantis Hawking'as specialaus kompiuterio pagalba, kuris padeda išreikšti jo mintis dėsto universitete, tampa profesoriumi, veda antrą kartą bei parašo ne vieną knygą...
 
 Apie žymius sportininkus, aktorius, muzikantus ar menininkus filmai yra kuriami nuolat. Tačiau kodėl žinia apie S.Hawkingo perkėlimą į ekraną sukėlė tiek daug susidomėjimo? Ogi todėl, kad šis žmogus laikomas vienu žymiausiu bei protingiausiu žmogumi žemėje! „ Neturiu supratimo, koks mano intelekto koeficientas. Žmonės, kurie juo giriasi, yra nevykėliai“, - kartą yra sakęs Hawking'as.


Kairėje - tikrieji Stephen Hawking bei Jane Wilde, o dešinėje puikiai savo vaidmenį atlikę - Eddie Redmayne ir Felicity Jones.

Stephen Hawking, anglų fizikas, padėjęs pagrindus visatos kilmės bei juodųjų skylių teorijoms, jau ne vieną dešimtmetį sergantis siaubinga liga, „baisesne už vėžį“ ir toliau stebina žmones neįtikėtinai pasisakymais bei naujomis teorijomis. Nepaisant ligos, jis ir toliau visus žavi savo šviesia šypsena. Jam pavyko ne tik išgyventi, bet ir tapti viena iš ryškiausių XX a. mokslo pasaulio asmenybių!

 Keletas faktų apie Stephen Hawking ir Jane Wilde:
 • Šiuo metu S. Hawking yra 72 metai.
 •  Ant savo antkapio Stephen Hawking nurodė užrašyti juodųjų skylių entropijos formulę, kuri kadaise jį ir išgarsino.
 • Filmas  „Visko teorija“ sukurtas remiantis Jane Wilde knyga  „Kelias į begalybę“, kurioje ji aprašo gyvenimą su savo vyru.
 • Stephen buvo vedęs du kartus. Pirmąją savo žmoną paliko dėl slaugės. Ši vieta filme taip pat parodyta.
 • Viena populiariausių Hawking'o knygų yra „Visata riešuto kevale“.
 • Jane Wilde antrą kartą išteka už šeimos draugo.
 • Hawking'as netiki Dievo egzistavimo ir teigia, jog jo nėra.
 • Stephen pelnė Prezidento laisvės medalį.
 • Hawking'as pirmasis pagrindė Hokingo spinduliavimo teoriją, todėl šis spinduliavimas pavadintas mokslininko garbei.
                                                                  
Mano nuomone, šis filmas yra vienas iš tų, kuriuos privalo pamatyti visi. Tai puikaus siužeto, išskirtinis ir tikrai nebanalus filmas, kuriame pasakojama išskirtinė, jaudinanti bei labai įdomi istorija. Tai tikrai įkvepiantis ir pamokantis filmas apie nuostabų protą, kurio nepažabojo net ir baisiausia liga.

5 Komentarai

 1. Ew, po galais, kaip aš nemėgstu tokių filmų. Per daug išpučiamas burbulas, viskas taip išgražinama, kad ujuj, mane vimdo. Gal aš neromantikė ir nesvajotoja..nors.

  Įraše klaidų nepastebėjau. Tikriausiai jų nebuvo arba iš to pasibjaurėjimo net nepamačiau. Tikriausiai nebuvo. Hm. Parašyta neblogai, gal kai kur pritrūko sinonimų, nes žodžiai kartojasi, bet ir kai jų nebuvo, tai nesukėlė katastrofiškos problemos. Visgi, norėjosi, kad atsakytum į klausimą "kodėl turėčiau šiandien suplanuotą žiūrėti siaubo filmą, iškeisti į šitą", čia pritrūko tokių argumentų. Galbūt, jei būtum stipriai sužaidus čia, galbūt būtum privertus mane pažiūrėti šitą bjaurybę. Kita vertus, kitą sykį, aprašydama filmus, pasiimk juos bent du. Kad galėtum palyginti ir įrodyti, kuo vienas geresnis už kitą. Ta prasme, pasinaudoti panašiu filmu tam, kad įrodytum kito pranašumą. Mhm. Viskas. Ačiū, kad rašai. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pradžioje filmo aprašymo man patiko, tačiau toliau kažkaip nelabai rišliai skambėjo. Tvarkingai viską išdėstei, sėkmės ir toliau! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. O man labai patiko. Sudominai, todėl pažiūrėsiu šį filmą :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. BENZO PJŪKLE,Viktorija ačiū už pastebėjimus, kritiką, atsižvelgsiu į juos! :)
  Gabija, malonu, kad patiko. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aprašymas sudomino pažiurėsiu šį filmą:)

  AtsakytiPanaikinti