Ir džiaugsmas, ir vargas - šimtadienis


Artėja vasario mėnuo, kuris daugeliui dvyliktokų, o pagrindinėje mokykloje, ir dešimtokams, bus įsimintinas. Ne dėl to, jog artėja įskaitos ar egzaminai, ne dėl to, kad prasidės antrasis pusmetis, o dėl to, jog liks šimtas dienų iki mokyklos baigimo. Abiturientams - tai paskutiniai metai. Dešimtokams - paskutiniai žingsniai pagrindinėje mokykloje ir lauks persikėlimas į gimnazijas. Deja, tą dieną vien gražios šypsenos neužteks. Didžiausias merginų galvos skausmas - ką apsirengti, kuri suknelė tinkamesnė, labiau išryškinti akis ar lūpas ir daugybė kitų, galvą kvaršinančių, klausimų. Skaitydama toliau, rasi daug patarimų, kaip atrodyti kuo patraukliau bei įspūdingiau ir pastebėsi, jog nuo tavo pečių nukris bent viena našta.


Pirmas dalykas, kurį privalai padaryti, ieškodama geriausio sprendimo - teisingai pasirinkti. Apmąstyk visus turimus variantus, finansines galimybes, šventės temą bei pačios norus. Nuspręsk, ar atrodysi elegantiškai, ar valiūkiškai, ar paprastai, o gal priimsi iššūkį ir apsirengsi akį traukiančia, ryškių spalvų suknele? 


Pirmosiose nuotraukose matai visur tinkančią juodą spalvą. Nusprendusi taip apsirengti, niekada neprašausi pro šalį. Ji suteiks elegancijos, puošnumo, bet tuo pačiu - ir paprastumo. Vis dar madingos išlieka odinės detalės, kombinezonai ar suknelės su apykaklėmis. Jei nori pritraukti visų akis į save, nepabijok ryškių aksesuarų ar ekstravagantiškų batelių. Tik atmink: vienas ryškus aksesuaras yra puiku, tačiau daug - neskoninga ir iš karto sukursi įspūdį, jog apie madą nieko net nenutuoki.


 Niekada iš mados neišeinantys blizgučiai ar nėriniai - puikiai tiks ir šimtadieniui. Tačiau ir čia privalu turėti saiką. Pasirinkusi tokias sukneles, verčiau aukis paprastus, vienspalvius aukštakulnius bei tokios pačios spalvos delninę. Jei mėgsti žvalgytis po Holivudo renginius, tikriausiai netrukai pastebėti, jog raudonąjį kilimą ima užkariauti suknelės, su kuriomis vilkint, atrodai lyg nuoga, o jas puošia tik tam tikros detalės. Bet įsigijusi tokią, nepamiršk, kad tai - mokyklos renginys, o tu turi sukurti ne vulgarų įvaizdį.


Trumpi, elegantiški, puošnūs šortai - puikus pasirinkimas šimtadienio vakarėliui. Tiesa, nevalia pamiršti, jog lauke žiema ir tau teks vilkėti pėdkelnes, tad neprašauk bei nepasirink drugeliais margintų. Prie šios aprangos drąsiai gali segėti ryškesnius aksesuarus ar dėvėti iššaukiančios išvaizdos batus. Trečioje nuotraukoje matoma suknelė - drąsus pasirinkimas. Rinkis tik tuo atveju, jei esi tikra, jog mokėsi priderinti detales bei sukursi puošnų įvaizdį, o ne mamos spintą nusiaubusios mergaitės.


Makiažas - lygiai toks pat svarbus pasirinkimo faktorius, kaip ir apranga. Trys pasirinkimai: ryšku, natūralu arba viduriukas. Jeigu pasirenki ryškią suknelę, vertėtų makiažą daryti neutralų - natūraliai paryškink akis bei blizgesiu patepk lūpas. Atmink, jog tu esi graži, madinga, elegantiška mergina, o ne pakabintas disko blizgutis ant lubų. Jei tavo apranga yra vienspalvė, nerėžianti akies, gali mesti sau iššūkį ir leisti pažaisti su veidu. Susirask vizažistę arba pati pabandyk - ryškiai padažyk akių vokus, padabink juos blizgučiais. Nebijok išbandymų, tik svarbu, jog tai darytum su saiku. Na, o jei nori išlikti stilinga, pasipuošusia, bet tuo pačiu, ir paprasta mergina, rinkis natūraliai padažytas akis ir ryškiai raudonas lūpas. 


Šukuosena - tik tavo asmeninis skonio pojūtis. Jei nori sukurti laisvą, padūkusį įvaizdį, pasirink palaidus, garbanotus plaukus arba netvarkingą kuodą. Jeigu nori atrodyti griežtai ar elegantiškai, ištiesink savo plaukus, surišk tvirtą kuodą arba pasirink pynimą. Pinti plaukai visada atrodo gražiai bei stilingai, tačiau jei pasirinksi sudėtingą, gali būti, jog tavo gebėjimų neužteks ir reikės žygiuoti į kirpyklą ar kviesti drauges į pagalbą. Variantų daug - pasirinkimas tavo.

Nepamiršk:

• Smulkių, tačiau svarbių akcentų: manikiūro, kvepalų, aksesuarų.
• Likus porai savaičių kasdien atlik grožio procedūras, lepink odą bei plaukus kaukėmis.
• Geros nuotaikos ir šypsenos.
• Vandens buteliuko.
• Fotoaparato. 


Šimtadienis - viena įsimintiniausių gyvenimo švenčių. Tad pasirūpink gera išvaizda, nuotaika bei nepamirštamais įspūdžiais. Šios nuotraukos yra tik pavyzdžiai, skatinantys lengvesnį tavo apsisprendimą. Bet kuriuo atveju, nepagailėk pastangų ir padaryk šią dieną kupiną prisiminimų!

15 Komentarai

 1. Kaip tik! Man artėja šimtadienis. Labai ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nors man iki šimtadienio ir toli, straipsnis patiko

  AtsakytiPanaikinti
 3. Hm, nežinau, kaip kitur, bet mano gyvenamojoje teritorijoje jau po aštuonių klasių išeiname į gimnaziją, o ne po dešimt...
  Na, čia šiaip, pastebėjimas.
  O straipsnis patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Džiugu, kad patiko! :)

  Rugile, taip, žinau, jog yra tokių mokyklų, bet nepamiršk, kad yra ir tokių, kurios vis dar vadinasi pagrindinėmis, o iš jų gali išeiti arba po 8 klasių, arba po 10. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai panašus straipsnis buvo publikuotas panele.lt portale. Nesu įsitikinusi, ar informaciją ėmei iš ten, bet matosi, kad rašyta tavo. Nors man, jei atvirai, straipsnis pasirodė nuobodus. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kol kas man tai neaktualu, bet straipsnis patiko :) Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mano mokykloje beveik visi taipogi išeina po aštuonių klasių, tad šiemet teks su pagrindine mokykla atsisveikinti ir man. Man straipsnis patiko, paskaityti buvo tikrai įdomu ir aktualu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Malonu, jog patiko! :)

  Anonime, straipsnis nekopijuotas, visi patarimai tiesiai iš mano galvos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aktualus, naudingas straipsnis. Patiko. Kaikurias įdėjas panaudosiu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Šimtadienis toli, tačiau straipsnis patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Straipsnis patiko. Pati nors esu dar tik 10-tokė, bet jau žinai, ką vilkėsiu 12-toje klasėje.
  Be to, šie patarimai naudingi ir kitoms progoms. Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti