Ką daryti kai nieko nespėji?

 Labas vakaras, mielos svetainės lankytojos. Na, ar pažįstamas jausmas, kai esi užsivertusi darbais, būreliais, mažai ką spėji ir pastebi, kad tavo pažymiai po truputį ritasi žemyn? Pastebi, kad visai neturi laiko skirti sau... Pavyzdžiui aš taip pat esu užimtas žmogus. Dažnai nieko nespėdavau, tačiau susiėmiau, kai ką pakeičiau ir dabar turiu daug laisvo laiko. Galiu susitikti su draugais, atsipalaiduoti, o seniau to sau negalėdavau leisi...
 Taigi noriu jus supažindinti su keliais lengvais būdais, kaip pagerinti savo pažymius ir prailginti laisvalaikio laiką!

 Norint ką nors spėti būtina dienotvarkė. Negalvokit, kad tai lyg griežtas pamokų tvarkaraštis. Tai labai paprasta. Paimk lapą (geriau didesnis - A3 formato) ir parašyk dienas. Tada apačioje savaitės dienų surašyk ką įprastai veiki visame dienos bėgyje (įskaitant ir ėjimą į mokyklą). Prie kiekvieno veiksmo parašyk valandą. (Pvz.: Pamokų ruošimas 15:40 - 17:40, Vakarienė 18:00 - 18:35...) Visus savo vykdomus dalykus bandyk sutalpinti į savo parašytą laiką (prieš rašant jį labai gerai apsvarstyk ar spėsi, bet kartu ir neišsiplėsk). Gali pasipuošti jau baigtą savo dienotvarkę. Pasikabink ją matomoj vietoj (pavyzdžiui savo kambaryje tuštesniame lopinėlyje ant sienos kur gerai pastebėtum) ir nepamiršk kiekvieną dieną pažiūrėti. Taip priprasi prie pastovių veiksmų ir greit atrasi laisvo laiko sau. Jei tingi daryti savomis rankomis, gali panaudoti savo išmanųjį telefoną.

 Gerai apmąstyk visus būrelius ir užklasinę veiklą, kurią lankai. Tai labai svarbus punktas. Gal vis dėlto yra tokių užsiėmimų kurie tau ne prie širdies. Į savaitę užtenka lankyti panašiai du arba tris būrelius. Jei yra toks užsiėmimas į kurį tu nenori eiti, nebijok ir pasikalbėk su tėvais. Argumentuok dėl ko negali ar nenori ten eiti. Jei tėvai tave supranta paaiškink būrelio vadovui kodėl negali lankyti užsiėmimo. Užklasinė veikla užima labai daug laiko, tad viską labai gerai apsvarstyk.

 Prieikime prie mokslo reikalų. Jie užima labai daug laiko tavo gyvenime. Turi mokėti susikaupti. Dabar mums tai turi labiausiai rūpėti. Juk norime užtikrintos ateities, gero darbo ir gyvenimo, tad nors ir kaip sunku reikia stengtis. Pirmiausia, turi į mokslus žiūrėti kitaip. Pamokoje nieko nepraleisk pro ausis. Tai labai svarbu. Neužsiimk pašaliniais darbais, o įdėmiai klausykis mokytojos. Jei tau viską sunku prisiminti būtinai užsirašyk. Na, o jei tingi rašyti, galiu pasiūlyti lengvesnį būdą. Tiesiog įrašyk telefonu garsą. Kuprinėje įjunk diktofoną ir viskas. Aš taip darydavau kaip buvo pradėję nesisekt mokslai ir žinokit tai tikrai man padėjo. Galėdavau tiesiog atsukti laiką atgal ir vėl pabuvoti pamokoje, užsirašyti tai ko nespėjau ar praleidau pro ausis, o gal tuo tarpu tiesiog buvau išėjusi.
 Ne ką mažiau svarbesnis dalykas yra namų darbai. Tai ne tik užduotis, kurią atlieki, kad negautum dvejeto, o ir puiki praktika. Stenkis visada tinkamai atlikti namų darbus. Jei nesupranti - informacijos ieškok savo vadovėlyje, sąsiuvinyje, užrašų knygutėje arba klausk tėvų patarimo, bet jokiu būdu neužversk darbo.   Jei yra dalykų kurie tau nesiseka, nepalik jų nuošaly. Pamokoje būk aktyvi, klausk mokytojos to, kas tau neaišku, lankyk konsultacijas ir nebūk nepastebėta. Yra tokių atvejų kai mokytoja į tave nekreipia dėmesio, o tėvai neturi tavo mokslams laiko, tad patarčiau pasitarti su klasės auklėtoja. Tikrai manau, kad ji tau mielai padės.


 Nepamiršk, kad poilsis yra be galo svarbi jūsų dienos dalis. Nuo to priklauso mokslai ir laisvalaikis. Bandyk per parą miegoti maždaug 9 arba 8 valandas. Tai yra puikus sprendimas norint pagerinti savo fizinę padėtį, mokslus ir taip atrasti laisvo laiko. Prieš pat užmiegant stenkis nenaudoti telefono, o iš kart užmigti.


 Manau, kad šie keli patarimai jums padės savo gyvenime atrasti bent truputį laisvo laiko. Aš asmeniškai laikiausi šių lengvų punktų ir tikrai galiu pasakyti, kad turi nemažai laisvo laiko. Kartais net pagalvoju - "O ką dabar čia nuveikus". Tad tikiuosi, kad ir jums kiek nors pagelbėjau! :)

21 Komentarai

 1. Labai geri patarimai AČIŪ už šį straipsnį!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nors turiu pakankamai laiko, išbandysiu patarimą su pamokos garso įrašimu. Ačiū už straipsnį :))))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko, manau padės man. ! Puikus straipsnis. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai naudingas ir įdomus straipsnis. Pati irgi buvau sugalvojusi įrašinėti garsą, bet to niekaip neprisiruošiu išbandyti :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šaunuolė! Puikus straipsnis! ;)
  (Nors radau porą skyrybos klaidelių)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Banaloki patarimai ir labai jau nuvalkioti. Bet toms kurios nesa girdėjusios to, naudinga. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Viskas patiko, bet galėjai padaryti didesnius paveikslėius :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Viskas patiko, viskas gerai, tik kad kaip ir sakė Carameli i, didesnius paveikslėlius kitą kartą dėk. O šiaip, šaunu!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Paveikslėlius didelius reikia dėti tada, kai juose reikia kažką įžvelgti. Pvz.: ten idėjos arba drabužiai, arba pan. O čia bereikalingi truputį į temą parinkti paveikslėliai tam, kad nebūtų tuščias įrašas ir išdėstymui gelbėti. Tad, pasirinkdama mažus paveikslėlius Agnė tikrai nesuklydo ir jei nesuprantate apie ką kalbate - nekritikuokite, prašau. Tada pastūmėjate ją elgtis neapdairiai ir ji tikrai netobulės.

  Įrašą perskaičiau sklandžiai, akys niekur nekliuvo, stiliaus klaidų nepastebėjau, o patarimai nėra klaidingi, tad viskas OK. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Buvo nemažai žioplų klaidelių. Pavyzdžiui, žodžiai "taigi" arba "iškart" yra rašomi kartu, o ne atskirai. O "vis dėlto" yra rašomas štai taip. Su skyryba reikėtų stipriai padirbėti, nes kablelių laabai daug kur nebuvo, kur turėjo būti. Bet apibendinant, tai straipsnis tikrai geras, patarimai naudingi. :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Šauniai padirbėjai. Kadangi pati esu organizuotas žmogus, viską kuo puikiausiai spėju, nors veiklos ir turiu iki kaklo.
  Norinčioms viską spėti, siūlau ugdyti atsakomybės jausmą ir savarankiškumą, bei apdairumą.
  Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 13. naudingi patarimai, bet vertėtų susiimti gramatikos srityje :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Oho man labai patiko. :wonder: Esu labai issiblaskiusi ir niekur nespeju, bet manau su siais tavo patarimais bus geriau. :) Super. :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. o man tai uz akiu uzkliuvo klaida, kai rasei ,, ne ka svarbesni yra namu darbai,, tai pasakei visiskai atvirksciai nei norejai, juk galvoje turejai tai , kad namu darbai yra svarbus, tokiu atveju turejai rasyti ,, ne ka maziau svarbus yra nd ,,

  AtsakytiPanaikinti
 16. Pritariu Dovilei.
  Padaryk didesnius paveiksliukus

  AtsakytiPanaikinti