Kaip į gyvenimą pažvelgti optimisto akimis

Kiekvienas kasdien patiriame daug nervinės įtampos, įvairių nusivylimų bei didesnių ar mažesnių nesėkmių. Dėl šių dalykų žmonės dažnai į gyvenimą pradeda žvelgti pesimisto akimis. Jie visur mato  sunkumus, kliūtis, pasaulis jiems atrodo pilnas negandų bei nusivylimų, gyvenime jie neįžvelgia palankių galimybių. Pesimistai nemoka džiaugtis ir priimti gyvenimo tokio, koks jis yra, su visais trūkumais, džiaugsmais, pakilimais bei nuosmukiais. Jiems kiekviena kliūtis yra kone pasaulio pabaiga, o kaimyno sėkmė - atsitiktinumas. Jei ir tu esi linkusi mąstyti negatyviai, gyvenimas tau atrodo pilnas sunkumų, o kiekviena maža problema tau kelia emocijas lyg tai būtų baisiausias košmaras - šis straipsnis būtent tau! Pateiksiu keletą patarimų, kaip išlaikyti optimizmą, džiaugtis gyvenimu bei mąstyti pozityviai!

Jei nori būti optimistu ir žvelgti į gyvenimą šviesiomis akimis - turi atsiriboti nuo tų, kurie tau kelia neigiamas emocijas ir skatina tave nusiteikti pesimistiškai. Turi pastatyti sieną tiems dalykams, kurie verčia tave jaustis blogai ir skatina mąstyti neigiamai. Privalai užblokuoti kelią blogai nuteikiančiai informacijai.
Daugiau šypsokis! Net jei tai ir mažas, atrodo bereikšmis dalykas, tačiau, šypsena, tai optimizmo ženklas. Šypsokis dažniau ir daugiau. Nesvarbu kam, mamai, sesei, draugei ar net nepažįstamąjam, nes šypsena gali praskaidrinti visą tavo dieną! Mokslininkų įrodyta, kad šypsojimasis, net ekstremaliose situacijose, gali pakeisti žmogaus psichiką.


Tikėk, kad viskas pasiseks gerai. Tikėk savimi ir kiekvienoje situacijoje tikėkis tik geriausių rezultatų. Ieškok pačių geriausių dalykų ir minčių. Vietoj to, kad matytum pusiau tuščią stiklinę, pažvelk į ją taip, kad ji tau pasirodytų pusiau pilna. Su tokiu požiūriu gyventi bus lengviau ir visose gyvenimo situacijose seksis tikrai geriau!


Susirask sau įdomios bei patinkančios veiklos. Taip ne tik smagiai praleisi laiką, bet ir suprasi, kad ne viskas taip blogai, kaip atrodo. Pradėk lankyti būrelį. Ten atrasi bendraminčių su kuriais galėsi diskutuoti apie įvairius dalykus. Padaryk savo dieną kuo užimtesnę ir suprasi, kad turėdama tiek daug veiklos, tu neturi laiko kada galvoti apie neigiamas emocijas keliančius dalykus. Taip galvosi ne tik pozityviau, bet ir turėsi ką veikti!


Daryk gerus darbus! Padėk vienišai kaimynei panešti pirkinius, pamaitink kačiuką gyvenantį prie laiptinės, nudžiugink mamą be jokios priežasties, savanoriauk, pagamink vakarienę, paaukok sergantiems vaikams, aplankyk vaikų namus... Gali padaryti begalę gerų darbų ir nudžiuginti daug žmonių. Padėdama kitiems, pajusi šilumą bei geras emocijas savo širdyje, taip būsi daug pozityvesnė!
 Dažniau jauskis dėkinga. Dėkingumo jausmas labai stipriai veikia mūsų pasaulėžiūrą. Dėkingumas dažnai ne tik gerina savijautą, bet ir nukreipia mūsų dėmesį į teigiamus dalykus! Taigi niekuomet negailėk žodžio AČIŪ, padėkok net ir už pačius mažiausius dalykus, nes tai veda tave pozityvumo ir optimizmo link.
Pliusų ieškok minusuose. Kiekviename neigiamame, blogas emocijas, pyktį keliančiose situacijose ieškok kažko gero. Tarkim jeigu visą savaitę planavai išvyką prie jūros, o šiandien lyja, kaip iš kibiro, nenusimink ir viską įvertink į šią situaciją žiūrėdama teigiamai. Nusipirkai naują knygą, bet niekaip neprisiverti pradėti jos skaityti - gal tai bus puiki proga tai padaryti?Rask laiko sau. Sustok. Apsidairyk. Nustok klausytis tau diktuojamų taisyklių. Pasimėgauk paprastais malonumais, pažiūrėk mėgstamą serialą ar filmą, paklausyk gražios muzikos. Juk maži dalykai sudaro tokią didelę mūsų gyvenimo dalį... O kai suprasi, jog myli save, pamilsi ir kitus, taip pakeisdama nuomonę apie daugelį dalykų. Į viską pažvelgsi daug pozityviau.Štai tiek patarimų, kaip į gyvenimą pažvelgti šviesesnėmis spalvomis, džiaugtis labiau bei pamilti gyvenimą stipriau! Tikiuosi, jog šis straipsnis bent kiek padės toms, kurios niekaip negali atrasti gyvenimo džiaugsmo. Šypsokitės, mylėkite, džiaukitės, įsiklausykite į save, padėkite kitiems, pasaulį nužvelkite kitomis, optimisto akimis!

9 Komentarai

 1. AŠ pati, kaip motyvacinių įrašų rašytoja, galiu pasakyti, kad įrašas nebuvo labai motyvuojantis. "Padėk kaimynei nešt pirkinius ar pamaitink kačiuką" yra tokie jau senai nuvalkioti geri darbai, kad jie man jau nebe geri, o tiesiog, nežinau kaip pavadinus, šūdini. Ne-a, nesakau, kad pro alkstantį gyvūną reikėtų praeiti užsimerkus ir palikti jį likimo valiai. Likimas nėra labai rūpestingas vaikinas, ne kažkuo ir pasirūpina, ne kažką pamaitina. nekenčiu likimo, jis man kaip buvęs vaikinas, kuris išdavė mane su kita. Grįžtant prie įrašo ir gerų darbų, tai vienintelis geras darbas, kurį pirmiausia siūlau - susitvarkykit save pradėdamos smaigstyti peilius į poną tinginį, kuris pas jus įsitaisęs. Namų darbai, namų ruošos darbai, pagalba mamai ar tėčiui - štai gerieji darbai, nuo kurių ir pradėkim.
  Mintare, tau norėčiau pasakyti asmeniškai, kad įrašas yra na toks lėkštkas, sausas, bejausmis. Aš tikrai tikiu, kad įdėjai į jį jausmų ir darbo ir tikrai rašei su užsidegimu, bet jei nebūčiau pati rašanti, aš to nesuprasčiau. Šį kart tau nepavyko perteikti to, ką norėjai. Viskas dėl to, jog esi dar labai jauna, ar ne? (Nepamenu aš jūsų tų amžių) Tai pabaigai sakau - tobulėk tobulėk tobulėk, gal mano mintys tau padės, gal supyksi, kad tiek sau leidžiu, bet aš leidžiu sau daug. :-P

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dovile, kalbant apie darbus, tai esmė buvo visai ne darbų pobūdyje ar kaip čia pasakius... Dėl to, kad įrašas bejausmis, tai nesutikčiau su tavim. Tikrai nesutinku. O dėl amžiaus, nesu aš labai jauna, 15 man. Aišku, tobulėti visada yra ir bus kur, bet aš puikiai tai suvokiu ir stengiuosi tai daryti. Nepamirškim ir to, kad tai mano 3 įrašas gyvenime.Ir aš stengiuosi. Tikrai. O šiaip tai jo, tu leidi sau daug.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pirmiausia siūlyčiau išmokti priimti kritiką, o toliau viskas savaime gerės. Šiuo atveju visiškai sutinku su Dovile. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 4. O man tai patiko.
  Motyvuojantis straipsnis. Viskas gerai. :))

  AtsakytiPanaikinti
 5. O man pasirodė viskas gerai, ir tikiuosi jog nenuleisi rankų, Mintare, ir tęsi darbą šiame bloge.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Daug motyvacijos, straipsnis super :) Begalo patiko

  AtsakytiPanaikinti