Kaip pailsėti?

Štai atėjo laikas ir aš jau kyšteliu nosį bei pristatau savosios rubrikosTD saulės spinduliaipirmąjį straipsnį!

Daugelis mūsų būname paskendę pilkoje dienos rutinoje ir kartais pamirštame padaryti pertraukėlę ir skirti laiko sau, pailsėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Mokykla, namų darbai, būreliai, pagalba “namų ūkyje” tarsi išsiurbia iš mūsų laiko nuovoką. Taip ir bėgame neleisdami sau pailsėti. Neprisimeni, kada paskutinį kartą skyrei laiko sau arba tiesiog nori tai padaryti, tačiau nežinai kaip? Skaityk toliau!

Nuovargis yra dviejų rūšių: fizinis ir dvasinis. Jie dažnai po vieną nevaikšto. Taigi, savaitės pabaigoje ar kada tik turi laisvą valandėlę, siūlau paskirti sau laiko. Tik jokiu būdu šio laiko nepraleisk  klajodama po socialinius tinklus. Skirto sukoncentruoto dėmesio interneto naršymui nepavadinsi poilsiu, nes akys lieka pavargusios, o smegenys būna apkrautos dar didesne įtampa. Taigi, o kaip tada daryti tas “pertraukėles nuo rutinos” ir pailsėti abiem būdais? Pateikiu sąrašą, kuriame gausu kokybiškų pertraukėlių variantų:

 • Išsimaudyk putų pilnoje, garuojančioje vonioje. Gali įsilašint patinkančio kvapo aliejaus, užsidegti žvakių, įsidėti vonios konfeti.
 • Paklausyk muzikos. Jei nori gerai atsipalaiduoti, klausyk raminančių dainų.
 • Nusnūsk pietų miego. Patartina nemiegoti 30 minučių, nes toks pramiegotas laiko tarpas, gali sukelti “miego pagirias”, t.y. nesijausi žvali ir gali suktis galva. Jei nori pailsėti iš peties, geriausia nusnūsti pusantros valandos, nes tai yra pilnas miego ratas, kuris padeda geriau atsiminti tam tikrus įvykius bei informaciją.
 • Atlik kvėpavimo pratimus.
 • Paskambink draugui/draugei.
 • Stebėk debesis.
 • Atrask raminantį kvapą.
 • Pasileisk muzikos ir pašok.
 • Eik į parką.
 • Atlik lengvus raumenų tempimo pratimus.
 • Palaidyk aitvarą.
 • Stebėk žvaigždes.
 • Išjunk savo naudojamus elektroninius prietaisus.
 • Pamedituok.
 • Pavalgyk visiškoje tyloje.
 • Paspalvink.
 • Padėkok.
 • Paglostyk gyvūną su kailiu.
 • Pailsink kojas užsikeldama jas ant sienos.
 • Atleisk kam nors.
 • Patyrinėk  savo miestą.
Ilsėtis gali ir mano pateiktais, labiausiai patinkančiais būdais, ir sugalvotais savais. Bet svarbiausia, kad pailsėtum! Tokių pertraukų nedarymas gali sukelti jėgų, energijos, geros nuotaikos,pozityvumo bei šypsenos dingimą. O tau juk patinka būti energingai, žvaliai bei geros nuotaikos? J

Taigi, viliuosi, kad šiuo straipsniu paskatinau darbščiąsias bitutes šiek tiek sustoti, padaryti pertrauką bei skirti laiko sau, o tos, kurios ieškojo įdomesnių variantų laiką praleisti, juos surado.
Pabaigai noriu paklausti:
 1. Kaip jūs praleidžiate laiką, skirtą sau?
 2. Ar pakanka laiko, kurį būtų galima skirti poilsiui?
 3. Jei nedarote panašių pertraukėlių, tai kodėl ir ar žadate pradėti jas daryti?

Labai laukiu jūsų pasisakymų komentarų sekcijoje!
Ačiū, kad skaitėte,
17 PAKOMENTAVO

 1. Labai naudingas straipsnis.
  Esu vienas iš tų žmogelių, kuris niekur nebespėja. Grįžtu namo apie 5, kalnas namų darbų, projektai, renginiai, straipsnių rašymas. Kartais net nespėju pavalgyti! Vos tik pasitaikius laisvam pusvalandžiui skubu žiūrėti man labai patinkančių serialų arba perskaityti kelis knygos skyrius. Toks tas ir poilsis. Aišku, pati kalta, kad prisiimu tiek veiklos, bet neskubant, kažkaip neįdomu gyventi.
  Ačiū už straipsnį. Bandysiu retsykiais pasinaudoti šiais patarimais :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Žiauriai fainas straipsnis! Reiks būtinai išbandyt šiuos patarimus. Visas dienas nuo Pirmadienio iki Penktadienio labai būnu užsiėmusi todėl man tikrai reikia poilsio! Būtinai, būtinai reiks išbandyt šiuos patarimus. Spaudžiu visas reakcijas! Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kai noriu pailsėti tai einu pažiūrėti kas socialiniuose tinkluose bet kai perskaiciau sita rubriką iškart norisi paklausyti ramios muzikos. Labai fainas straipsnis! Šauniai parašyta!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko straipsnis. Na, esu toks žmogus, kad noriu kuo daugiau suspėt ir padaryt, o kai visus darbus baigiu - visada atrandu naujų. Taigi, poilsio neturiu net savaitgaliais, todėl šis Tavo straipsnis paskatino mane rasti laiko poilsiui. Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pastebėjau "padėkok" į sąrašą įtraukei netgi du kartus, pataisyk. Aš dažniausiai norint pailsėti nusnustu, arba tiesiog paguliu. Spaudžiu
  visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. 1. Paskaitau knygą, panaršau telefone.
  2. Laiko nepakanka, nes jo nesusipnesuoju.
  3. -
  Straipsnis neblogas. Lauksiu tolimesnių darbų!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnis geras, nes maža to, aš neskiriu laiko SAU. T.y jei kažką darau, viskas tik su draugėm. O tai jau yra laiko skyrimas joms, ne man.
  Šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Šaunus straipsnis, neskiriu laiko sau, dar iš mokyklos grįžus turiu eit daryt namų darbus, eit pasportuot, o laiko atsipalaiduoti kaip ir nelieka. Spaudžiu visus reakcijos mygtukus! Labai patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Straipsnis nuobodus, patarimai banalūs.
  Yra klaidų.
  Matosi buvo kopijuota.
  Patingėjai sudominti šiuo straipsniu
  ir buvo labai daug nereikalingos informacijos, kuri šiam straipsniui vpš nipričiom.
  Tai tiek, kitą kartą nors pasistenk sudominti.
  Tokių patarimų internete pilna.
  Dzaaa

  AtsakytiPanaikinti
 10. Straipsnis man patiko, tvarkingai viską išdėstei, tačiau man norėjosi prie kiekvieno patarimo po trumpą apibūdinimą kuo tai nuadingai ar panašiai, tačiau straipsnis tikrai geras ir įdomus, sėkmės tau ir toliau!:)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Nežinau, ar tai gerai, ar tai blogai, bet labai greitai susiskaitė pats tekstas. Gal jo ir nėra daug, bet pasiūlyčiau kitą kart viską iliustruoti paveikslėliais ir aprašymais. Tačiau patarimai manau tikrai padės :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Puikus straipnis! man patiko.
  1.kai turiu laisvo laiko aš tapau, rašau, kuriu, kad padaryčiau kažką naudingo.
  2.Skiriu poilsį sekmadienį paildėti nuo mokyklos ir visų namų darbų.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Straipsnis patiko, pati dažniausiai atsipalaiduoju klausydamasi muzikos arba skaitydama knygą :) Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 14. 1. Skaitau, klausausi muzikos, žiūriu filmus, naršau internete, glostau šunį ir t.t.
  2. Ne visada.
  3. -

  AtsakytiPanaikinti
 15. Visada grįžusi namo einu snūstelti(kokias 2val.:D) ir tada atsikėlusi vakare,šviežia galva, galiu eiti daryti namų darbus ir kt.
  Puikus straipsniukas,man patiko!;)

  AtsakytiPanaikinti