Kaip pakeisti gyvenimą iš pagrindų per 1 savaitę

Geriausias būdas būtų laimėti loterijoje arba apiplėšti banką. Daugybė pinigų banko sąskaitoje tikrai pakeistų tavo gyvenimą iš pagrindų. Bet laimėti loterijoje yra vienoda tikimybė turi bilietą ar ne, bankai saugomi geriau nei rojaus vartai, todėl mes būsim priverstos ieškoti kitų būdų, kaip galėtume pasikeisti savo gyvenimą, save. Aš pateiksiu 1 savaitės (tik vienos mažos savaitės) planą, kurio laikantis, tu pajusi, kaip tavo gyvenimas ir tu keitiesi į gerąją pusę. 

L I A U K I S    S K Ų S T I S
Pirmąją dieną atsikratysime: „O Dieve, kiek daug man šiandien pamokų“, „O ne, man ir vėl reikės į tą treniruotę“, „Aš labai pavargau, niekur neisiu ir nieko nedarysiu“. Kaip tau blogai ir koks likimas tau negailestingas - visa tai reikia pamiršti. Pasaulyje keliasi ryte, rengiasi ir keliauja į pamokas dar daugybė tavo bendraamžių ir tai nėra kažkokia bausmė, kuri skirta asmeniškai tau. Pirmąsias dešimt minučių nesiskųsti tau seksis puikiai. Vėliau teks labai pasistengti, jog nepamirštum, ką pasižadėjai. Kaip tramdai keiksmažodžius prie tėvų, taip tramdyk ir Dievo pagalbos šauksmus, kai to visiškai nereikia. Papildomus namų darbus priimk kaip iššūkį: štai mokytoja davė tris papildomas užduotis. Tegul elgiasi kaip priderama. Į šitą veiksmą reaguok „Taip, mokytoja, būtinai padarysiu, jūs manęs nenugalėsit ir neišgirsit mano maldavimų“ vietoj to šuns akučių blizginimo ir įkyraus zyzimo (kiek daug palyginimų su gyvūnais) „Gal nereikia, mokytoja...?“. Ir neburbėk dėl blogo oro. Neburbėk dėl tokių dalykų, kurių pakeisti negali. Susitaikyk su tuo, kad negali. Negali ir viskas.

E K S P E R I M E N T A S:  VIENA DIENA SU ŠYPSENA
Antrąją dieną šypsokis taip, kad net gniaužtų kvapą. Mokslininkai jau keliasdešimt metų iš eilės įrodinėja savo protingais tyrimais, jog šypsena - ir ginklas, ir nuginklavimo priemonė. Tie, kurie šypsosi, atrodo labiau prieinami ir atviresni, negu tie, kurie sučiaupę lūpas taip stipriai, jog galėtų perkąst betono gabalą. Pamėgink visą dieną šypsotis, juoktis iš aplinkinių sakomų juokelių (net jei jie ir nelabai juokingi), šyptelt kai su tavimi kalba mokytojas, eiti koridorium ir šypsotis. Pastebėsi, kad aplink tave sukiojasi vis daugiau klasiokų, mokytojas pasakodamas vis dažniau žiūrės būtent į tave, į tavo akis ir pasakos daugiau tau ir šitaip parodys, jog užmezgei ryšį, vis dažniau tau teks atsisukti, nes girdėsi savo vardą. Tai visas pasaulis, ant kurio šiandien pyksti, kvies tave. Kviesdami paprašys dar kartą nusišypsoti ir paklausyti to juokelio, kuris tikrai nejuokingas, tačiau jį pasakos būtent tau, nes jiems bus gera. Gera, kad tu nusišypsosi. Jei nebuvai šypsenos žmogus iki šiol, aplinkiniai gali pamanyti, jog pavartojai alkoholio arba įsimylėjai, tad atsakydama nusišypsok ir pasakyk „Galbūt“.

Š V I E Ž I E N A ?
Šviežiena. Ar tu žinojai, kad net tavo klausomo muzikos grojaraščio atnaujinimas gali daryti įtaką tavo pačios asmenybei? Dabar tikrai žinai. Nesumeluosiu, jeigu pasakysiu, jog muzika puikiai žaidžia nuotaikomis ir žmonių emocijomis. Žaidžia ir tavosiomis. Daina gali motyvuoti ir pakelti tave nuo kėdės, daina ar melodija gali pravirkdyti. Viskas mūsų galvelėse yra taip sujungta. Trečiąją dieną atnaujink savo klausomos muzikos grojaraštį, jeigu tai darai itin retai. Kasdien naudojiesi internetu ir jo erdvėje turi kažkokią veiklą. Internetą gali panaudoti ir savo asmenybei lavinti. Pradėk domėtis dalykais, kuriais anksčiau nesidomėdavai - istorija, mokslai, biologija, tyrimai, chemija, Japonija, savo gyvenama vieta, giminaičiais. Būtinai susirask kažką naujo savo gyvenimui paįvairinti. Pradėk rašyti blogą, imk fotografuoti. Galų gale suimk save į rankas ir pagalvok, ką moki geriausiai. Pavyzdžiui, jeigu moki arba nori išmokti rašyti straipsnius, gali nueiti į artimiausią dieną vyksiantį renginį, padaryti nuotraukų, stebėti aplinką ir parašyti straipsnį apie tai. Tada tiesiog nunešti jį į kokio vietinio laikraštuko redakciją arba susisiekti su internetinėmis svetainėmis, kuriose talpinami tokio pobūdžio dalykai. Kišk savo smalsią nosytę visur, kur tik gali. Šviežio vėjelio į jau pridususį tavo gyvenimą tikrai reikia.

P L A N A I    K E I Č I A S I...
Ar tu esi didelė pažadukė, tačiau pažadus tau sunku vykdyti? Net ir sau pažadėtus dalykus ne visada padarai? O gaila. Maniau, kad šį planą pasiryžai pabaigti iki galo. Neverta nuleisti rankų, net jeigu tau labai atsibodo ir tavo galvoje sukasi tokios mintys kaip: „Man šito nebereikia. Pasirodo, aš ir taip gerai gyvenu. Su manimi viskas normaliai.“. Neapgaudinėk savęs. Jei jau susidomėjai vien šio plano pavadinimu ir perskaitei iki pat šios vietos - vadinasi tikrai tavo gyvenime reikia pasikeitimų. Ketvirtąją dieną atsipūsk, tačiau per daug neatsipalaiduok. Šiandien sujunk 1 ir 2 punktą, vykis trečiąjį.


A T E - TINGINIUI, A T E - SALDUMYNAMS!
Gerai, dėl saldumynų aš pajuokavau. Tačiau visiškai rimta kalba eina apie tingėjimą. Penktąją ir šeštąją dienomis, turėsi visiškai netingėti daryti jokio (absoliučiai jokio) darbo. Gauni užduotį - šoki ir padarai. Pirmus tris arba geriausiu atveju keturis darbus tu, žinoma, padarysi. Su penktu, šeštu ir kitais bus labai sunku. Galvosi, kad nusipelnei atsipūsti. Bet nenusipelnei. Pagalvok, kiek dienų, savaičių ir net mėnesių tu tingėjai. Reikia atidirbti viso labo dvi dienas. Tik dvi trumpas dienas, kurios truks tik 48 valandas. Bonus užduotis: padėti kitiems, o ypač savo tėvams. Suprantu, kad visai nesinori lindėti virtuvėje prie kriauklės ir plaut maisto likučius iš lėkščių, tačiau pamėgink įsikūnyti į motinos vaidmenį. Jai juk taip pat čia nėra mėgstamiausias laiko praleidimo būdas, ar ne? Bet dabar kol kas palikime indus ramybėje. Svarbu, kad susitvarkytum su savo pareigomis. Viena iš jų - mokinės pareiga. Namų darbai neturi būti aplipinti etiketėmis „tingiu“. 

F I N I Š O   T I E S I O J I
O gal tiksliau - kreivoji? Kelias iki finišo tikrai nebuvo tiesus ir rožėmis ar kitokiomis gėlėmis klotas. Tačiau ir pačiame finiše laukia ne tortas. Septintoji diena - tikras iššūkis. Daugiausiai pastangų reikalaujanti diena, kuri tikrai padės patobulinti save ir savo gyvenimą. Visų pirma, ryte, kai pabusi ir nenorėsi lysti iš po šiltos antklodės, turėsi... sumokėti man kelis šimtus eurų už šį planą. Juokauju. Tiesiog septintąją dieną sujunk visus punktus į vieną ir žiūrėk, kaip tau einasi. Valdyk sukilusias blogas emocijas, riebius keiksmažodžius ištark mintyse, šypsokis ir domėkis įvairiausiais dalykais. Užsistovėjimas vietoje ir pyktis, kuris išliejamas ant kitų - štai kas stabdo tavo tobulėjimą. Tingėjimas ir pažadų nevykdymas - štai kas skatina tau pačiai nekęsti savęs ir tai, ką darai. 

Planas viršuje - labai stiprus. Planas dešinėje - ne toks sudėtingas. Galbūt, jeigu dar nesiryžti dėti tokios didelės pėdos naujosios Tu link, gali išmėginti šį savaitėlės planelį. Jei įveiksi šitą, galėsi imtis stambesnių biznių. Ir visai nebūtina viską pradėti „nuo pirmadienio“ ir atidėti šį aukso vertą planą dar tolesniam laikui. Juk jeigu būtų galimybė išlošti aukso puodą jau šiandien, tai ir imtum daryti viską, kad jį laimėtum, jau šiandien. Čia taip pat savotiškas aukso puodas. Tik vertingesnis. Juk analizuoti ir tobulinti save - daug svarbiau, nei pinigų skaičius kišenėje.
Pabaigai - tikėk savo jėgomis taip, kaip ankščiau tikėjai Kalėdų Seneliu. O tikėjai juk karštai, laikei tą senį savo herojumi. Tik pagalvokit, kažkokį senį. O kodėl tavo herojus negali būti tu pati? Gali. Tad tokia ir būk. 


Pasirašau aš, savo ilgais žaliais pirštukais.
Nusilakavau nagus salotine spalva.
patikėkit, pozityvo įkrovė kaip
reikalas. Išmėginkit ir jūs. 24 Komentarai

 1. Užteko tik pradžią perskaityti ir jau buvo aišku, kad čia tavo straipsnis (nors buvo parašyta).
  P.s. Kaip visada puiku :).

  AtsakytiPanaikinti
 2. Va čia tai pozityvo ir noro keistis kupinas įrašas.
  Trumpai ir aiškiai - 10/10.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aaaaaaaa. Puikiai, puikiai, puikiai! Perskaičius straipsnį iškart prašviesėjo akyse. Ir nebebaisi ta fizika atrodo ar chemja. :) Nauduosiuosi šiuo planeliu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dovile, tavo rašymo stilius - nerealus! Perskaityčiau bet kokį tavo parašytą straipsnį, nes žinau, kad jis bus nuostabus! Nereikia net spėlioti, kas galėjo parašyti šį straipsnį. Ir taip aišku.
  Puikus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pritariu kitoms! Dovile, tavo straipsniai nuostabūs! PUIKU , PUIKU , PUIKU IR DAR KARTĄ PUIKU!

  AtsakytiPanaikinti
 6. O man straipsnis nuobodus. Neskaičiau, nes užteko tik pradžios.
  Rašymo stilius geras, viskas ok, tačiau visiems neįtiksi, nes man tokie straipsniai labai nuobodūs, o gal kitiems jie pritrenkiančiai nuostabūs..

  AtsakytiPanaikinti
 7. Puikus straipsnis! Esu sužavėta! Neabejotinai rašai geriausiai iš visų. Šaunuolė, tavo darbas nuostabus. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. DOVILE, TU ŠAUNUTĖ ;)
  Tik šiaip, ne lysti, o lįsti.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai puikus straipsnis! Manau, pamiršti nuoskaudas, bent man, sunkiausia dalis..

  AtsakytiPanaikinti
 10. Niekada nerašau komentarų po straipsniais (tingiu, bet nuo šiandien nebetingėsu), tačiau šis straipsnis...atrodo, tokie paprasti ir elementarūs dalykai, bet įkvėpė keistis. Rimtai. Dabar turėčiau daryt chemijos namų darbus, nors sėdžiu TD. Viskas, einu daryt chemiją.
  P.S visos varnytės pažymėtos!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Wow! Pritrenkiantis straipnis!! Kaip tik tokių patarimų man ir reikėjo!! <333 Jame yra viskas, ko reikia ;)
  Na, o dabar kritika: įžangos pradžioje per daug paryškintų žodžių vienoje vietoje; tokie kaip eksperimentas su šypsena truputį nuvalkioti, bet tikrai geri; nereikėjo įtraukti į 5-6 d. "ATE - SALDUMYNAMS!", nes juk tu čia nerimtai, tai kam tai pridėti?

  AtsakytiPanaikinti
 12. Ir beje, Tavo vietoj būčiau šitą straipsnį priskyrus prie rubrikos "TD saulės spinduliai"

  AtsakytiPanaikinti
 13. Skaitant Tavo straipsnius taip gera pasidaro.. Nežinau, tiesiog, skaičiau ir galvojau 'Kokia gi čia nuostabi blog'o rašytoja sukūrė?'. Ir žinoma, kaip kaskart po tokių 'wow' straipsnių išvydau Tavo vardą. Ką galiu pasakyti - tai, ką skaičiau - realu, bet kartu ir nerealu. Šaunuolė!!!

  AtsakytiPanaikinti
 14. Spaudžiu tau dešine ir visas ataugas. Šaunuolė! Atrodo rašai gana rimta tema, bet sugebi pralinksminti. Jau nuo rytojaus startuoju. Reikėjo pridurti baigusis šitai savaitei kartoti iš naujo. :D

  AtsakytiPanaikinti
 15. Akvilė Žukaitė, apie kritiką aš galiu atsišaudyt. Per daug paryškintų žodžių negalėčiau vadinti kaip kritikos, nebent tau tie paryškinti žodžiai realiai trukdė skaityti. " ATE - SALDUMYNAMS " rašyti reikėjo, nes tokia mano idėja, net jeigu tai buvo nerimtai. Ta prasme, aš tekstą taip specialiai valdau, kad sukelti intrigą, jausmus ir priversti skaitytoją sunerimti ir mąstyti. Kai aš rašau, man tai yra pati svarbiausia užduotis - provokuoti skaitytoją, įterpiant tokius motyvus. Žinoma, tai gali atrodyti kiek neįprasta, tačiau aš paaiškinau kaip yra, jeigu tu šitos idėjos nesupratai.

  Ir prie tos kvailos rubrikos dar kvailesniu pavadinimu savo įrašo tikrai nepriskirsiu. ;-)

  Ačiū už pastebėjimus ir pagyras visoms! :-)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Labai labai patiko straipsnis, tokio jau seniai mintyse laukiau :) Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 17. Straipsnis pateko, bet akis badė gramatinės klaidos bei neabipusė lygiuotė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Kokios klaidos? Aš nepastebėjau nei vienos. :-(
  Ir kokia lygiuotė? Tekstas tvarkingai lygiuotas.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Ačiū, vos perskaičius keletą eilučių supratau kad tavo darbas. :-) man patiko

  AtsakytiPanaikinti
 20. Labai patiko, tik Dovilė gali tokius nuostabius straipsnius rašyti:)

  AtsakytiPanaikinti
 21. Labai nuoširdus ir naudingas straipsnis. Šaunuolė! :)

  AtsakytiPanaikinti
 22. na neveltui šis straipsniukas atsidūrė ir žurnale. ;-)

  AtsakytiPanaikinti