Kodėl žiemą senstame greičiau?

Dabar žiemos vidurys. Veikliausiai dienos šviesos matome mažai, o termometro stulpelis rodo mažiau nulio.
Tad nenuostabu, kad norime būti viduje, kur šilta ir  galima apsimesti, kad lauke nėra  nyku.
Tačiau veikiausiai mažai kas suvokia, kad priemonės kurių mes imamės žiemą iš tiesų mus sendina.

Štai ką vertėtu žinoti kiekvienai:

1. Šildymas džiovina odą.


Galbūt kiekviena esate pabudusios ryte su sausa oda ir sutrūkinėjusiomis lūpomis. Žiemą daugiausia laiko praleidžiame šildomose patalpose, dėl šilumos oda džiūsta, šerpetoja, pilkėja, jaučiamas odos tempimas.  Kadangi lauke gyventi negalime, geras būdas atsikratyti sausumo būtų įsigyti oro drėkintuvą. Jūsų oda iškart pajaus teigiamą poveikį, o kambaryje drėkintuvas taip pat išlaikys daugiau šilumos. 

2. Žiemą įdegis nėra tavo draugas.


Žiemą liūdniausia atsisveikinti su savo tobulu vasaros įdegiu. Kadangi žiemą laukia daug gimtadienių, vakarėlių ar įvairių švenčių,  daugelis nenori atrodyti lyg ,,baltas sūris‘‘ ir todėl progai pasitaikius, nepamąsčius lekia į soliariumą. Nors įdegusi oda atrodo gražesnė, tačiau tai tikrai nėra geras pasirinkimas. Vėlgi yra kartojama, kad dėl ultravioletinių spindulių oda sensta, raukšlėjasi. Geriau yra rinktis kosmetines įdegio priemones pvz: skysta pudra. Ji turi gerą savybę, kad lygiai taip pat drėkina odą.


3. Alkoholis ir saldumynai.

Dėl alkoholio mes ne tik priaugame svorio. Alkoholis lygiai taip pat sausina odą. Dėl alkoholio, organizme taip pat mažėja ir vitamino C, kuris yra gyvybiškai svarbus mūsų odos būklei palaikyti. O cukrus organizme sukelia uždegimą. Mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad skaidantis cukrui susidaro molekulės, kurios naikina naikina odoje esančius baltymus ir silpnina atsparumą saulės žalingam poveikiui.  

4. Karštas vanduo suteikia ne tik malonumą. 


Tas malonus karštas dušas ne visai naudingas tavo odai. Nieko nėra maloniau negu atsikėlus šaltą žiemos rytą nutipenti iki vonios ir ten pasišildyti po karštu dušu. Tačiau tas garas ir karštis gali ne vien suteikti tau malonumą, bet ir pakenkti tavo odai, nes nuplaus tą būtiną drėgme, kuri itin reikalinga odai. Dėl to oda niežės, temps, šerpetos.
Stenkis neužsibūti duše, prauskis po šaltesniu vandeniu ir svarbiausia po maudynių nepamiršk drėkinančio kremo. 

5. Sportas.

Šaltuoju metu sportuoti sąlygos yra ne pačios palankiausios. Juokaujama, kad jeigu ateini iki sporto salės – padarei pusę darbo. Tačiau žiemą ir tą pusę daryti labai tingisi.
Vis dėl neturėtume pamiršti, kad sportas ir žiemą duoda naudos. Juk sportas gerina nuotaiką, kovoja su stresu, gerina kūno formą, išleidžiamas ilgai kauptas pyktis. Taip pat fizinis aktyvumas mažina organizme esantį uždegimą, kuris siejimas su daugeliu ligų.


Manau, supratote kodėl žiemą senstame greičiau. Sportuokite, miegokite ir būsite gražios, bei sveikos visą žiemą! O ko daugiau reikia norint būt gražiai? 
P.s kokios straipsnių temos jums atrodo originalios ir įdomios? 


24 Komentarai

 1. Tikrai tobulėji kas išties nuostabu :3

  AtsakytiPanaikinti
 2. Yra keletas ir stiliaus, ir gramatikos klaidų. Pavyzdžiui, prieš "bei" kablelio nereikia. Taip pat man nepatiko pabaiga: "Sportuokite, miegokite ir būsite gražios, bei sveikos visą žiemą! O ko daugiau reikia norint būt gražiai?". Tu jau buvai paminėjusi, kad dėl sporto ir miego būsime gražios, o kitame sakinyje tai dar kartą pakartoji. Ir dar viena pastabėlė: šitoks straipsnis tiktų moterims virš 40 metų, o ne tokioms jaunoms skaitytojoms. Mes dar nesenstam, tiesiog augam. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Klaidelių tikrai buvo, tačiau man straipsnis patiko. Akivaizdžiai matosi, kad tobulėji ir vis labiau stengiesi. Šaunuolė, taip ir toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pritariu anonimui. Šis straipsnis visiškai neaktualus paauglėms. Jis labiau tinka mūsų mamoms, močiutėms, bet ne mums.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Vėl gi sutiksiu su anonimu. Tokios temos paauglėms neaktualios ir nėra tinkamos. Kiekviena iš mūsų žino, pavyzdžiui, kokią žalą daro soliariumai ir tikrai nemanau, kad tokio amžiaus merginos, kaip šios blog'o skaitytojus, lankose jame.
  Kitą kartą pasirink aktualesnę temą. Šį kartą prašovei...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na pavyzdžiui mano manymu šis straipsnis kažką pasako ir ne močiutėms. Jeigu neįsiskaitėt nieko padaryt negaliu.
  Ir tikrai nemanau, kad jis buvo skirtas močiutėms.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kur tu matai komentaruose parašytą žodį "močiutė"? Ar tau vyresnės moterys jau močiutės?
  Mes įsiskaitėme ir, ką perskaičiusios pagalvojome, tą ir rašome. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonime susikišk savo nuomonę sau į šikną. Jeigu esi dūra ir nieko nesupranti, ryk žuvėdras gal praeis.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Šis straipsnis neaktualus paauglėms kurios skaito šitą blog'ą. Beje, straipsnis nepatiko, bet čia tik mano nuomonė, galbūt kitiems šitas įrašas patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Radau keletą klaidų ir užkliuvo pavadinimas - kažkaip jis man neskamba :) Bet šiaip straipsnis vertingas, dėkui Tau.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Straipsnio ideja originali, buvau pastebejusi keleta klaideliu, bet jau net nebeatsimenu kur. :D Neblogai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Idėja gera, sėkmės tobulėjant toliau :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. visiškai neaktualus straipsnis. visiškai. bent man

  AtsakytiPanaikinti
 15. Man straipsnio pavadinimas nelabai tookss.. Šiaip straipsnis visai nieko, bet yra kur tobulėt :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Nesupratau vieno dalyko.Trečiame rašei, kad alkoholis verčia priaugt svorio. Ką? Gi mes jo nevartojame. Šiokia tokia klaidelė. ;)

  AtsakytiPanaikinti