Naudingi patarimai kokybiškesniam mokslo šaknų krimtimui (I dalis)

Taigi, pasirodau su rubrika “Barbė devyndarbė” ir pirmuoju jos straipsniu!

Mums visoms yra nesvetimas varginantis mokyklos gyvenimas. Kiekvieną dieną turime atiduoti didžiąją savo jėgų dalį mokslams, o kur dar stresas dėl nesibaigiančių atsiskaitymų ir kalno namų darbų… Manau, kad norisi palengvinti savo dalią, taigi kodėl nepaskaičius toliau? 

PASIRUOŠK IŠ VAKARO.

Prieš pabėgant į sapnų karalystę, pasiruošk savo drabužius, kuriuos ruošiesi vilkėti kitą dieną mokykloje. Nesvarbu, nors ir tavo mokykloje galioja uniformos dres kodas, labai naudinga ją tvarkingai pasidėti ant kėdės atkaltės ar kitos saugios, matomos vietos, kur drabužiai per naktį nesusiveltų, ar besišeriantis katinas nesugalvotų saldžiai prisnūsti ant jų. Taip pat susitvarkiusi su apranga, susidėk sąsiuvinius, vadovėlius, pratybas į kuprinę ar rankinuką (priklausomai nuo to, su kuo vaikštai į mokyklą), kurie bus reikalingi kitos dienos pamokoms. Labai naudinga yra išsiugdyti šį įprotį, nes jis apsaugos tave nuo rytinio streso ir sutaupys bent 20 minučių, kurias galėsi praktiškai panaudoti tam saldžiam miegui, kurio visada taip trūksta.


VALGYK PUSRYČIUS.


Daugelis žino šią vieną iš pagrindinių mitybos taisyklių, kad pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis. Pusryčiams yra geriausia rinktis angliavandenių ar baltymų turintį maistą. Iš baltymų gali valgyti virtą kiaušinį. Baltymai pažadins ir paduos kuro tavo smegenims, todėl galėsi mokykloje žymiai produktyviau įsisavinti žinias. Na, o angliavandeniai organizmą veikia kaip kuras, kurio dėka nesijausi mieguista bei pasakysi “labas rytas” savo organizmui, kuris atsidėkos tau į darbą pajungdamas smegenis bei kitus organus, nuo kurių funkcionavimo priklauso tavo dienos kokybė.  Manau, kad iš angliavandenių geriausia yra valgyti košes, nes jų yra įvairiausių rūšių, todėl jei nemėgsti grikių, galbūt manų košė su uogienė tau bus puikūs pusryčiai. Taip pat košės yra greitai paruošiamos, todėl ilgai neužtruksi ryte, o dieną pradėsi energinga, žvali ir soti! 

PRADĖK DIENĄ SU PASITIKĖJIMU.


Labai svarbu pradėti dieną, jai pasiruošiant ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Svarbiausia yra nusiteikimas. Iš ryto pozityviai nusiteikus naujai dienai ir jos iššūkiams, atsiras motyvacija eiti į mokyklą, pasitikėjimas savo jėgomis bei noras išspausti iš savęs visą potencialą. Nežinai kokiais būdais reikėtų save nuteikti? Štai keletas pavyzdžių:
 • Paklausyk mėgstamiausios savo dainos.
 • Užsiklijuok plakatą ar lapelį su pozityviais žodžiais ant sienos ar mokyklos spintelės.
 • Apsivilk savo mėgstamiausią palaidinę ar apsiauk batus, kurie tau labiausiai patinka.
Tiesiog atrask, kas praskaidrintų tavo dieną!
                                                   VISADA TURĖK VANDENS.


Būnant mokykloje taip pat kaip yra būtina pavalgyti pietus/priešpiečius, lygiai taip pat svarbu yra papildyti savo organizmą skysčiais. Geriausia tai daryti geriant vandenį. Pagrindinės ir svarbiausios priežastys, kodėl:
 • Smegenis 80% sudaro vanduo.
 • Smegenų procesai yra vykdomi dėl vandens dėkos.
 • Vandens pagalba yra pašalinami iš organizmo toksinai, kurie kenkia smegenims.
 • Atliktu tyrimu buvo nustatyta, kad vandens stygius organizme atsiliepia orientacijos, atminties, dėmesio koncentracijos  suprastėjimu. 
Taigi, vandenį siūlau paversti savo geriausiu draugu.

KO NORS NESUPRANTI? KLAUSK!


Būna, kad pamokoje paliekame neatsakytus klausimus, į kuriuos atsakius dalyko aiškinamoji tema būtų labiau suprantama. Kodėl taip darome? Dažniausiai dėl to, kad bijome sulaukti mokytojo rėkimo, bendraklasių pašaipų ar nenorime pasirodyti kvaili. Tačiau reikia suprasti, kad mokytoja/s ir yra tam, kad išmokytų tave (už tai yra mokama alga), o bendraklasiams nėra prošal įtvirtinti žinias. Tavo žinios ir supratimas yra svarbiausi, todėl nebijok klausti ir išsiaiškinti temą iki galo.BŪK ORGANIZUOTA.                    


Prieš kimbant į namų darbų atlapus, susidėliok savuosius prioritetus. Kuriuos dalykus reikia padaryti pirmiausia? Jei tai koks pristatymas ar referatas, pirmiausia įveik juos, o paskui skirk savo likusią energiją kitiems, smulkesniems darbams. Stenkis niekada nepasilikti didžiausių ir sunkiausių darbų paskutinei minutei. Tai padės neatsilikti su darbais, didysis monstras – stresas taip skaudžiai tavęs nebepuls, o laikrodis iškels baltą vėliavėlę ir nebebus tavuoju priešu.


Šiam kartui tiek. Tikiuosi, kad šie patarimai jums bus naudingi, ir kad šis straipsnis atpūtė jums motyvacijos ir darbingumo vėjelį. Greitai sulauksite antrosios dalies , tačiau jei turite kirbantį klausimą ar problemą, kuris reikalauja patarimo šia tema, prašau parašyti komentarų sekcijoje, bus būtinai atsakyta! Linkiu sėkmės darbuose!
Ačiū, kad skaitėte,


10 PAKOMENTAVO

 1. Šia tema jau tiek daug kartų kalbėta ir kiekvieną kartą labai vienodai. Nieko naujo. Sakyčiau, suklydai, nes nieko kitokio neparašei :) Prieš rašydama pagalvok, ar tikrai turi ką pasakyti, ar tai nėra visiems aišku kaip 2x2.

  Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 2. As tai nemaciau tokio straipsnio pries tai (o gal ir nepastebejau). Bet jis mane motyvavo. Noriu i mokykla! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveikutė! O man straipsnis labai patiko! Taip ir toliau!

  Sekmės!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aha, sakyčiau, kad patarimai tokie banaloki, bet vis dėlto, tikrai labai vertingi. Ir manau, kad kažkam tikrai pravers. O šiaip, straipsnis tikrai šaunus. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tiesiog banalu. Viskas, ką galiu pasakyti. :-)

  Ir klausimas dar. Jei aš turiu kirbantį klausimą, tai klausti galiu tavęs? Ta prasme, kokios kvalifikacijos esi žmogus, kad patartum man kaip geriau mokytis? nes jeigu tiesiog pagooglinsi mano užduotą klausimą, tai aš galiu pati tai padaryti. Na, bet labai įdomu man, kaip atsakysi, todėl klausimėlis tau šia tema: Ką daryti, kad rašant kontrolinį nesiblaškyčiau?
  Laukiu atsakymo. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Apgailestauju, jeigu kam nors šie patarimai buvo banalūs ir nevertingi/nenaudingi, nes rašiau šį straipsnį su idėja, kad visus šiuos paprastus dalykus aptarsiu plačiau, kažką papildysiu ir parašysiu tokią informaciją, kuri galbūt buvo nelabai žinoma (pvz.: informacija apie geriamą vandenį, angliavandenių bei baltymų vartojimą ir kt.). Manau, kad čia lankosi ir merginos, kurioms tokie dalykai dar nevisi žinomi, todėl, kaip jau ir galima matyti komentarų sekcijoje, šis straipsnis kai kam buvo naujas bei nebanalus. Taip pat, kad ir žinant jau kai kuriuos dalykus, juos vėl skaitant yra skatinama motyvacija. Galbūt ir nesinaudosi tais patarimais, bet ranka jau kils pradėti daryti namų darbus. Be to, argi tikrai visi patarimai buvo tokie tvirtai žinomi? Nebuvo nei vieno neužmiršto, nenaudojamo, pamesto atminties glūdumoje? :-)
  O dabar atskirai atsakysiu mielai Dovilei. :-)
  Jeigu turi kirbantį klausimą, gali klausti. Neesu jokios kvalifikacijos žmogus, tačiau esu mokinė, kuri eina į mokyklą kiekvieną mielą dieną ir iš savo pozicijos galiu pateikti atsakymą į pateiktą klausimą mokymosi tema, remiantis savo nuomone bei vadovaudamasi požiūriu „Ką aš daryčiau jos vietoje?“.
  Noriu paklausti kokią kvalifikaciją turi rašytoja, kuri veda rubriką ,,Tiesiu pagalbos ranką''? Ar ji yra kvalifikuota psichologė? Socialinė darbuotoja? Manau, kad tavo klausimas buvo išties siauramintiškas .:-)
  Ir žinoma, atsakysiu tau, ką daryti, kad rašant kontrolinį nesiblaškytum.
  Manau, kad norint rimtai susikaupti rašant kontrolinį darbą, reikėtų:
  •Gerai jam pasiruošti. Prieš kontrolinį nepasėdėk tik prie knygos, ir numojus ranka su mintimi „Ai, bus gerai“ nesusidėk kuprinės. Kai jausiesi užtikrinta dėl savųjų žinių, nereikės pamokos metu kelti audrų savo galvoje su mintimis kaip: „Šito tiksliai neprisimenu, gal čia taip turi būti? O gal čia visai neteisingai parašiau?“, „Įdomu, gal mano suolo draugė/draugas parašė man nežinomą atsakymą?“, „O Dieve, jei neparašysiu teisingai šio kontrolinio, susigadinsiu visą vidurkį!” ir t.t.
  •Žiūrėti tik į savo darbą. Nesvarbu, kaip greitai ar lėtai tau atrodo, kad kiti rašo kontrolinį, rūpintis reikia tik savo rodomomis žiniomis kontroliniame darbe. Atsiribok nuo kitų ir žiūrėk tik į savo lapą. Atmink, kad tau neturėtų būti nei šilta, nei šalta dėl kitų gero/blogo pasirodymo. Fokusuok tik ant savo žinių bei pažymio.
  •Daryti kvėpavimo pratimus. Per pertrauką gali atlikti kvėpavimo pratimus, kurie padės išvalyti galvą nuo nereikalingų minčių bei palikti tik svarbiausią informaciją.
  •Pasiklausyti leidžiančios susikaupti muzikos. Taip pat prieš prasidedant pamokai gali paklausyti šiek tiek vadinamos „smegenų muzikos“, kuri padės susikaupti atsiskaitomajam darbui. (https://www.youtube.com/watch?v=uoDGHoFVZpQ)
  •Ant stalo nelaikyti jokių papildomų sąsiuvinių, vadovėlių, penalo ir kitų daiktų. Ant stalo pasidėk tik reikalingiausius daiktus bei palik vietos lapui. Papildomi daiktai ant suolo blaško dėmesį.
  Linkiu sėkmingo kontrolinio rašymo.
  Be to, noriu padėkoti, kad nepagaili laiko ir klaviatūros bei pasakai, kas tavo manymu yra netaip. Tavo komentarai visada atkreipia dėmesį į tam tikrus dalykus, kurie vėliau padeda/padės tobulėti.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Na ką galiu pasakyti. Testą išlaikei, džiaugiuosi už tave. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. puikus straipsnis labai geri patarimai.Neturiu prie ko prikibti.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Man straipsnis patiko, nors visi dalykai yra girdėti, bet juk "neišradinėsi dviračio".

  AtsakytiPanaikinti