Naudingi patarimai kokybiškesniam mokslo šaknų krimtimui (II dalis)

Ilgai nelaukus dalinuosi antrąja rubrikos „Barbė devyndarbė“ straipsnio dalimi. Pirmąją dalį galite rasti čia.

Jeigu kankiniesi dėl ant kulnų minančių atsiskaitymų datų, kalno namų darbų, kuris vis auga, o streso tiek, nors imk ir rieškutėmis semk, skaityk toliau! Šioje straipsnio dalyje rasi kaip kokybiškiau praleisti savo laiką skirtą mokymuisi ir ne tik!

VISKĄ UŽSIRAŠINĖK.

Pamokos metu niekada nesivadovauk šiais žodžiais: Man nereikia šios informacijos užsirašyti/nusirašyti, ir taip atsiminsiu. Šis sakinys yra kelias į streso potvynį dėl bemiegių naktų prieš kontrolinį. Atsimink, kad reikia mokytis pamokoje, o ne namie ar visai atidėti mokymąsį iki paskutinės akimirkos. Akivaizdu, kad tokiais mokymosi būdais gerų rezultatų nepasieksi, o dėl prasto pažymio gali kristi tavo savivertė. Taigi, nepagailėk savo plaštakos ir rašalo, nes ši auka tikrai atsipirks. Rašant tavo regimoji atmintis iššsaugo savyje tam tikrą dalį informacijos (priklauso nuo regimosios atminties išlavėjimo), todėl namie lieka tik pasiskaityti užrašus ir pasikartoti temos medžiagą, ir tu jau kopi laiptais dešimtuko link!

NEPLEPĖK PAMOKOS METU.

Žinau, kad ši taisyklė yra banali ir galbūt privertė tave pavartyti akis, tačiau patikėk – ji yra auksinė. Jeigu kalbi, kai yra dėstoma medžiaga, rodai nepagarbą mokytojui/ai, trukdai informaciją įsisavinti kitiems mokiniams bei visų pirmą užkerti kelią sau tai padaryti. Jeigu tave primygtinai kalbina, mandagiai paprašyk to žmogaus patylėti ir pasakyk, kad galėsit padiskutuoti po pamokos. 


NEBIJOK MOKYTOJO/S PRAŠYTI PAPILDOMOS PAGALBOS


Nereikia bijoti to daryti, nes mokytojai nori, kad tau sektųsi jų dėstomame dalyke. Tarkim, lietuvių kalbos mokytoja namų darbams davė savaitę ir liepė parašyti rašinėlį. Tu anksčiau parašei rašinėlį, tačiau labai abejoji ar gera tavojo darbo struktūra. Tiesiog nueik pas mokytoją ir pasitikslink! Tikras mokytojas su malonumu išties pagalbos ranką. Tas pats galioja ir darant papildomus darbus, kuriuos atlieki dėl savęs. Pavyzdžiui: tau liko spragų lygčių sprendime. Tu papildomai išsprendei kelis uždavinius, tačiau abejoji dėl atsakymo. Abejones eik išsklaidyti pas matematikos mokytoją! Kiekvienas mokytojas džiaugsis turėdamas tokią stropią mokinę ir padės užpildyti spragas. Tiesiog nuvyk visas baimes!

NEŽIŪRĖK Į KITUS.

Jeigu pamokoje aiškinama tema atrodo neįkandama,o visi atrodo lyg žuvys vandenyje orientuojasi, neprimušinėk savęs morališkai dėl to. Įsimink, kad esi individuali asmenybė ir nesi niekuo prastesnė už kitus, jeigu tau prireikia daugiau laiko suvokti vieną ar kitą dėstomą medžiagą. Tas pats galioja, ir jeigu labai gerai gaudaisi pamokoje, o kiti atrodo lyg iš medžio iškritę. Prisimink, kad kiti taip pat yra individualios asmenybės ir jų mokymosi sugebėjimai nėra lygiaverčių jėgų, tačiau vienodai vertingi.

                    PALEPINK SAVE.

Niekada nepamiršk atsidėkoti sau už išlietą prakaitą. Kai tik gali, apdovanok ir palepink save:
 • Išsimaudyk karštoje vonioje su kvepiančiomis putomis.
 • Užsisakyk mėgstamiausios picos.
 • Miegok, kiek tik širdis geidžia.
 • Prasivartyk lovoje skaitydama gerą knygą.
 • Pažiūrėk mėgstamiausią serialą.
Kaip save apdovanoti už triūsą gali susigalvoti pati. Daryk tai, kas tau suteikia didžiausią malonumą. Tokie savęs palepinimai gražina išsekusias jėgas ir pripildo šviežia, pozityvia energija.

NE VISKAS VYKS PAGAL PLANĄ.


Turėk omenyje, kad ne viskas eisis lyg sviestu patepta. Bus ir sunkių dienų, kai aplankys niūri nuotaika, ir atrodys, kad nesinori nieko daryti. Taip pat bus dienų, kai nespėsi pabaigti visų darbų ir įvykdyti užsibrėžtų tikslų. Tuomet svarbiausia yra nepamiršti, kad čia nėra nieko blogo, niekas nėra tobulas ir mes visi esame žmonės, kurie daro klaidų. Tau beliks tik giliai įkvėpti, iškvėpti ir įsibėgėjus vėl su užsidegimu pradėti naują dieną!
Labai viliuosi, kad patarimų skaitymas neprailgo ir radote naudingos informacijos, kurią praktiškai galėsite panaudoti savo rezultatų gerinimui. Kitą kartą ši rubrika sugrįš atpūsdama straipsnį, kuriame bus rašoma apie tai, kaip geriau pasiruošti tam tikro dalyko atsiskaitymui. Taigi, noriu paprašyti jūsų, kad komentaruose nubalsuotumėte, apie kokios pamokos atsiskaitymą bus straipsnis:
 1. Istorijos
 2. Biologijos
 3. Anglų kalbos

Ačiū, kad skaitėte ir lauksiu jūsų balsų,


31 PAKOMENTAVO

 1. Pirma taikas užikibo tai labai maža etiketė.
  Turiu tau pora klausimų 1. Ar tu tikrai naujokė? 2. Ar turi daug patirties,nes iš tavo straipsnio sunku patikėt, kad tu naujokė :o
  P.s. Balsuoju už anglų kalbą

  AtsakytiPanaikinti
 2. Butu puiku straipsniai apie visas: istorija, anglu, lietuviu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pritariu Carameli i, kad labai maža etiketė, kitą kartą padaryk didesnę.
  Manau, kad geriau būtų rašyti straipsnį ne apie istoriją/biologiją/anglų k., o kokią nors sunkesnę, tokią kaip geografija, matematika ir t.t.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš už biologiją ir anglų kalbą. Būtų buvęs labai naudingas straipsnis, jei nebūčiau taip giliai išsinagrinėjusi įvairių mokymosi metodų. Rašai puikiai. Tema puiki. Jauskis puikiai įvertinta.
  Simona

  AtsakytiPanaikinti
 5. Straipsnis tikrai puikus, bet gal yra kokių patarimų, jei turi girdimąją atmintį? :D
  Beje, balsuoju už anglų. O paskui istoriją. O tada biologiją. Žodžiu, visų reikia. Ypač chemijos.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš neskaičiau :) ši tema manęs nesužavėjo ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Balsuoju uz istorija.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Straipsnis patiko, kito norėčiau apie istoriją :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ohoho, super straipsnis! :-) Aš taipogi norėčiau straipsniuko apie istoriją. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Super. Gal tik išdėstymas nelabai patiko, visa kita - puiku, vertinga, naudinga. O balsuoju už matematiką, nors tokios čia ir nebuvo. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Balsuoju už biologija, beje puikus straipsnis ;)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Balsuoju už istorija, man reikia sužinoti kaip pasiruošti tokiam dalykui. Tekstas man patiko, nes ši tema man yra aktuali.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Viskas būtų gerai, jei ši tema nebūtų jau daug kartų aptarta. Nepasakei nieko naujo :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Super patarimai! Balsuoju už anglų k.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Kiek nepatiko netvarkingas išdėstymas. Žinoma, informacija tikrai naudinga. Aš balsuoju už biologija ir istorija. Sėkmės rašant toliau :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Balsuoju uz anglu kalba ir istorija

  AtsakytiPanaikinti
 17. Na, nusprendžiau, kad šiandien būsiu gan griežta. Visų pirma nieko naujo neradau. Visus patarimus jau buvau girdėjusi. Būtų daug geriau jeigu atrastum kažką naujo. Taip pat kai kuriose vietose nepatiko išdėstymas. Ir pasidaryk didesnę kortelę. Šiaip žiūrint, matau, kad darbo įdėjai nemažai, straipsnis gan motyvuoja eit dabar, ir mokytis. Lauksiu kitų įrašų, ir tikiuosi, kad dar tobulėsi.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Patiko, viskas konkrečiai ir aiškiai. Norėčiau apie visus dalykus straipsnių.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Šį kartą pritarsiu merginoms, kurios sakė, kad tema atsibodusi. Visi šie būdai žinomi, visi kažkiek bandyti. Manau, kitą kartą reikėtų atidžiau paieškoti arba sugalvoti kažką naujo pačiai. Nes dabar - sviestas sviestuotas.

  AtsakytiPanaikinti
 20. Straipsnis geras, bet įdėja jau šiek tiek atsibodus. Galėtum pabandyti kokius naujus patarimus parašyti. :)
  Balsuoju už anglų kalbą.

  AtsakytiPanaikinti
 21. uz istorija bei biologija, nes anglu visiems sskirtingi kontroliniai, mokymo budai ir t.t.

  AtsakytiPanaikinti
 22. Tema gera, aš manau, kad dabar ji aktuali, nes juk tikriausiai ne man vienai pusmečio galas dabar. :? :D Tad apginsiu tave ir pasakysiu, kad gal ir žinojot, komentuotojos, šitą informaciją, bet gal kitos skaitytojos - ne :) Be to, bent jau aš, kai paskaitau tokius straipsnius, man kažkaip motyvacijos mokytis daugiau atsiranda :D

  AtsakytiPanaikinti
 23. Man straipsnis patiko. Naudingi patarimai, geras išdėstymas, šaunus aprašymas. Nerandu prie ko prikibti.
  Aš balsuoju už savo didžiausią kančią - istoriją... :-)

  AtsakytiPanaikinti
 24. aš už istoriją:)

  AtsakytiPanaikinti
 25. Biologija.
  :)
  Hmm, labai daug skiriate laiko rašymui apie mokymąsi. Vis dėlto man patinka ;) Primenate, ko einam į mokyklą xd

  AtsakytiPanaikinti
 26. Kodėl (11 dalis) ?? Gal turėtų būt (2 dalis) ?.

  AtsakytiPanaikinti