Pasitik pozityvų gyvenimą! (I dalis)

Aš atskubu pas jus su savosios rubrikos „TD saulės spinduliai“ antruoju straipsniu, kuriame patarsiu kaip galima semtis pozityvumo.

Kai atrodo, kad pozityvios mintys kažkur išsikraustė, o mėgstamiausia daina nebepadeda jų susigrąžinti, tenka ieškoti naujų būdų tai padaryti. O dar ir nauji metai, nauja pradžia, norisi gyventi labiau pozityvų gyvenimą... Nenumanai kaip? Skaityk toliau!

Eik anksti miegoti ir anksti kelkis!
Galbūt giliai atsidusai, tačiau šis būdas yra labai veiksmingas. Miegas yra ypatingai svarbus, nes jis atkuria ne tik energijos resursus, bet ir gerina fizinę sveikatą, palaiko ilgaamžiškumo bei emocinę gerovę. Verta anksti eiti miegoti bei taip pat anksti keltis, nes pakankamo miego kiekis (7-9 val.) išsklaido streso debesis, pragiedrina mintis bei stiprina tavąjį emocinį imunitetą. Taip pat verta būti vyturiu, nes anksti išriedėjus iš lovos padidėja tavo produktyvumas, taigi per dieną gali nuversti darbų kalnus ir vakare drąsiai savimi didžiuotis!
       
Skaityk!                                               
Nepaslaptis, kad skaitymas ne tik lavina vaizduotę, bet ir plečia žodyną. Tačiau yra dar vienas ne ką mažiau svarbus skaitymo privalumas – skaitant galima pabėgti nuo realybės! Tave kankina tas gautas penketas iš matematikos, susipykai su geriausia drauge, o tėvai neleidžia eiti į išsvajotąjį vakarėlį? Tiesiog griebk knygą ir joje pasimesk! Šiek tiek pagyvenus kitame pasaulyje, bemat pasitaisys nuotaika, o galbūt paskaičius tam tikrą istoriją atrasi savo problemų sprendimą? Atsirink žmones.
Yra toks pasakymas: „Gali stovėti sausakimšame kambaryje ir jaustis vienišas/a“. Taigi, jeigu tavo draugai, pažįstami tavęs morališkai neparemia, emociškai nepapildo, nepriima tavęs tokios, kokia esi ar tiesiog nesirūpina tavimi, atmink, kad geriau jau turėti kelis patikimus draugus, nei krūvą, tokių, kurie šnypščia už nugaros ar tiesiog tavęs nepripažįsta. Išmesk iš savo gyvenimo toksiškus žmones ir juos pakeisk kitais. Žinau, kad tai gali būti labai skausminga pradžioje, nes gali jaustis vieniša, tačiau pamatysi, kaip padarius vietos kitiems savo gyvenime, į jį įžengs nauji, tos vietos verti žmonės. Tiesiog būk kantri ir išmok laukti!

Gerai maitinkis.
Sveika mityba yra vienas iš pagrindinių ir svarbiausių pozityvaus gyvenimo kriterijų. Nesveikas maistas skatina prastą savijautą, yra aptingstama, nesuteikiama maisto smegenims bei visiškai nepapildo jėgomis, kurios reikalingos kūnui tinkamai funkcionuoti.  Sveikai maitinantis prisotiname savo organizmą maistingomis maisto medžiagomis, tampame energingesni bei užminuojame save geros nuotaikos bomba. 

Sportuok!
Manau, kad daugumai jau yra žinoma, kad sportuojant į organizmą yra išskiriami endorfinai (laimės hormonai). Pasportavus taip pat iškrauname visas susikaupusias blogas emocijas bei prisisemiame naujų jėgų. Norint pradėti sportuoti nebūtina bėgti pirkti brangaus sporto klubo abonemento. Gali pati susirasti įvairiausių pratimų (ypač jų yra gausu čia, mūsų „TD“ bloge) ir gaminti endorfinus, kiek tik širdis geidžia! Tik prieš atliekant pasirinktus pratimus, nepamiršk išsiaiškinti kaip jie turi būti taisyklingai atliekami, nes gali sužaloti save!


Mokykis!
Galbūt nustebai, bet šis būdas yra vienas iš veiksmingiausių norint gyventi pozityvų gyvenimą. Niekas geriau nepakelia nuotaikos kaip gautas geras pažymys iš atsiskaitymo, kuriam ruošeisi visą vakarą, aukšta vieta olimpiadoje ar mokytojo/s pagyrimas už puikų darbą. Tuomet jauti, kad tavo darbas yra įvertinamas ir atsiranda daugiau jėgų dar labiau stiebtis į mokslo aukštumas! Tik nenuleisk rankų, jei nepasiseka kartą, kitą, tai yra dar didesnis spyris, kuris pastūmėja neužmigti ant laurų. Taigi, nuvyk tingulį ir atsiversk tą vadovėlį, kuris vienišas guli stalčiuje!


Palepink save!

Tarkime, kad visą vakarą sėdėjai prie to sunkaus fizikos uždavinio, visaip laužei galvą ir pagaliau tau pavyko jį įveikti. Tada prisimink, kad reikia sau atsidėkoti ir palepinti save. Pasilepinti gali kaip tik tavoji širdis geidžia, svarbu, tik, kad tas dalykas suteiktų malonumą, nes dalykai, kurie teikia didžiausią džiaugsmą, yra tie, kurie palaiko pozityvumą tavyje. Šiam kartui tiek ir pabaigsiu šio straipsnio pirmąją dalį su savo pasiūlymu jums: geriausia vadovaukitės tokiu moto: „Elkis su savimi taip, kaip elgtumeisi su mažu vaiku“. Mažu vaiku mes labai atidžiai rūpinamės: maitiname sveiku maistu, neleidžiame ištrokšti, vedame į lovą anksti miegoti, kai verkia, paguodžiam, kai niūrus sėdi prie televizoriaus, klausiame kas nutiko, ir padedam išspręsti problemą. Taigi, palinkėsiu jums nuspręsti gyventi pozityvų gyvenimą, nes tai yra sprendimas, kurį galite priimti tik jūs pačios!

Pabaigai noriu paklausti:
 • Kaip jūs pataisote savo niūrą nuotaiką? O gal tiesiog laukiate, kol ji savaime praeis?

Laukiu jūsų atsakymų komentarų sekcijoje!

  Ačiū, kad skaitėte,


16 PAKOMENTAVO

 1. Man nereikia jokių šių straipsnių. Aš tik pasiskaitinėjau truputėlį ir apžiūrėjau nuotraukas. Viskas puiku! Visas reakcijas jau paspaudžiau :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nuostabus straipsnis, tačiau kodėl tokia maža kortelė?
  Aš savo nuotaikos net nebandau pakelti, nes man neišeina. Neišeis ir su šio straipsnio idėjom, kaip ir su visų kitų. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tvarkingas straipsnis, bet bent jau man, nelabai naudingas. Pati esu tokios nuomonės, kad kiekvienas iš mūsų pats atsiranda veiklą, kuri jį pralinksmina. Galima tik užvesti ant kelio.
  Galbūt mano nuomonė tokia, nes nelabai mėgstu tokio tipo straipsnius (jų galima rasti begalės kitų tinklaraščių).
  Bet pagal viską - gana gerai :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Jau rašiau ir šį kart pakartosiu. Padaryk didesnę etiketę. Taigi čia tavo darbas ir nebijok parodyti, kad jis tavo :).
  P.s. Ačiū už patarimus :3

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš savo niūrią nuotaiką pataisau, kai negalvoju apie neigiamus dalykus. Arba užsiimu kokia nors linksma veikla, bet kartais laukiu, kol ji savaime praeis.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai jau maža etiketė! Be to, mergina, gulinti vonioje per daug banalu, nes per daug šiame bloge girdžiu tokią frazę: "Palepink save karšta vonia" :P
  O šiaip straipsnis visai nieko :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Patiko straipsnis. Šaunuolė! Pateikti konkretūs patarimai ir jie aprašyti. Puiku. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Straipsnis banalus, tačiau motyvuojantis.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai gerai motyvavo. Dėkui tau,Aušra už puikų straipsnį!

  AtsakytiPanaikinti