Problemos su geriausia drauge


Jaukų penktadienio vakarą su skaitytojomis sveikinasi rubrika "Tiesiu pagalbos ranką". Šį kartą sulaukiau kelių laiškų apie tai, jog merginoms kyla problemos su geriausiomis draugėmis. Su viena - nesutarimai, kita - ignoruoja, trečia - atstumia kitus žmones. Tad, ką daryti? Kaip geriau sutarti ir išspręsti nesklandumus? 


 Dauguma merginų šalia savęs turi tą draugę, su kuria galėtų juoktis ir verkti vienu metu, kalbėti apie vaikinus, ruoštis kontroliniams, jaukiai leisti vakarus, šėlti klubuose ar kopti į kalnus. Tokia tiesa, jog turint geriausią draugę gyvenimas tampa paprastesnis - nereikia skausmo gniaužti savyje, juo pasidalini su artimu žmogumi, nuolat sulauki vertingų patarimų, o apėmus norui pasidžiaugti ar nusišluostyti ašaras - turi į ką kreiptis. Bet visas draugystes anksčiau ar vėliau ištinka krizės, kuomet ima kilti nesutarimai, pykčiai, pradedama praleisti mažiau laiko kartu, o vakarais lovoje mąstai, kaip iš viso su tokiu žmogumi praleidai pusę savo gyvenimo.

Pirmas dalykas, kurį turi padaryti - pastebėti. Labai daug draugysčių nutrūksta, kai laiku nepastebima, jog situacija pablogėja: vakarus leidžiama su skirtingais draugais, o paslaptys staiga pradedamos patikėti ne tau, o naujai ištrinktajai. Žinoma, tai nereiškia, jog dvi draugės turi būti surištos neatraizgomais pančiais. Visada reikia duoti laisvės, nevaržyti vienai kitos bei suprasti. Tačiau privalai pastebėti, kada tai pasikeičia ir tu jau nesi pirmas žmogus, į kurį draugė kreiptųsi pagalbos. 

Antras žingsnis - kalbėtis. Labai svarbu su drauge nuolat bendrauti, stebėti jos elgesį ir geriausia tai daryti ne virtualia erdve, kaip dabar tampa įprasta, o realybėje. Galbūt, jūsų atitolimas įvyko dėl to, kad tavo draugei sunkus metas? Galbūt, ją užgriuvo kontrolinių antplūdis, nesutarimai su šeima ar vaikinu bei kitos bėdos, su kuriomis nepasidalino nenorėdama tavęs apsunkinti? O, gal pati kažkada jos neišklausei ir dabar tavo draugė net nebebando kreiptis, nes žino bei pasimokė, kad iš tavęs paramos nesulauks? Priežasčių gali būti galybė, tad svarbiausia - žengti pirmąjį žingsnį ir atvirai pasikalbėti su savo geriausia drauge.

Kad ir kaip nesinorėtų, vertėtų pabendrauti su žmonėmis, kuriais šiuo metu tavo geriausia draugė pasitiki labiau nei tavimi. Jie turėtų žinoti, kas nutiko, kodėl taip pasikeitė merginos požiūris į tave, o jei būtų draugiški ir nuoširdūs, tikrai padėtų tau rasti priežastis, išspręsti jas bei išgelbėti judviejų draugystę. Beje, jei draugė turi vaikiną, nebijok pasikalbėti su juo. Pasiteirauk, ar jis nieko nežino, ar jam nepasipasakojo.

Anokia čia geriausia draugė, jei jums susipykus, ima išduoti tavo paslaptis, pelnosi visą garbę bei dėmesį ar nuolat nuvilioja nuo tavęs naujai rastus draugus. Toks tas merginų pasaulis - pavydas, paskalos ir apkalbinėjimai. Tačiau tikrai neverta nuleisti rankų, pasiduoti bei sėdėti vienai užsidarius kambaryje. Papasakok naujiems draugams apie ankstesnę draugystę bei apie tai, kaip nuo tavęs stengiasi nuvilioti draugus. Pasakyk jiems tai, ką turi žinoti ir išgirdę iš tavo buvusios geriausios draugės, neįsižeistų ar nenustebtų. Ir patvirtink bei įtikink, jog viskas, ką išgirs negirdėto, yra melas ir tuo neverta tikėti.

Jei atkurti ryšį su geriausia drauge tampa "Misija - neįmanoma", teks ją pamiršti. Rask naujos veiklos, užsirašyk į būrelius, aktyviai leisk laisvalaikį, taip tikrai rasi naujų draugų, su kuriais neabejotinai imsi sutarti. Tavo draugė, matydama, jog tu dėl to nesiruoši šokti nuo tilto, taip pat pamažu susitaikys, jog daugiau tavęs nebevaldo, o galų gale - jai tai nusibos. Ką gali žinoti, galbūt, nes sugrįš pas tave.


Draugystė - svarbus reikalas, kuris remiasi pasitikėjimu bei nuoširdumu. Nevalia tuo manipuliuoti, naudotis drauge ir t.t. Susipykus, permąstyk visas situacijas, nes labai tikėtinas atvejis, kad ir tu esi dėl to kalta. Niekada neversk visos kaltės draugei. O svarbiausia, nebijok kalbėtis bei ieškoti kompromisų. 
18 Komentarai

 1. Straipsnis geras ir įdomus.
  Manau, visiems būna šiokių tokių problemų su draugėmis, tad šį straipsnį paskaičius ir pasitelkus į pagalbą patarimus - viskas pagerėtų.
  Dėkui už straipsnį.. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. labai patiko straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Įdomus, gražus straipsnis :) Bent jau man patiko, nors mano problema visai kitokia... :/

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puikus straipsnis! Norėčiau tavęs paklausti. Ar gali būti kad pvz. Geriausia draugė daugiau sneka apie savo asmenini gyvenima prašo is manęs patarimų o as neesu išklausyta ir man neduoda patarimų ir jei nerūpi kaip man gyvenime, kaip jaučiuosi ir t.t. Ir tada as nieko jai nerašiau ir ji pradėjo mane ignoruoti. Ar tai susiję?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Padėjai. Nusirito tas blogas jausmas iš kart kai pamačiau straipsnį. Spaudžiu visas reakcijas. Puiku!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man patiko. Patarimai, manau, bus naudingi, greitu metu išbandysiu. Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai malonu, jog patiko bei džiaugiuosi, kad padėjau! :)

  Viktorija, situacijų būna įvairių. Nesu ekspertė ar psichologė, kad galėčiau kažką nustatinėti. Bet toks jausmas, jog draugei svarbu, kad tu ją išklausytum, bet nesupranta, kad tau reikia to paties. Tad, pasinaudok patarimais ir pabandyk pasikalbėti, pasakyk jai, kaip jautiesi ir kad lygiai to paties tikiesi ir iš jos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Šiuo metu visas problemas su draugėmis išsprendžiau. Bet būtinai, kai prireiks pasistengsiu prisiminti šį straipsnį ir panaudoti.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Naudingas, sklandžiai parašytas straipsnis. Jaučiasi, kad tobulėji! Man patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ačiū, jau kurį laiką nebendrauju su savo geriausia drauge, tai manau paklausysiu šių patarimų ir bandysiu išspręst visą sudėtingą reikalą. :) Ačiū!!!!!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Savo gyvenime turėjau vieną vienintelę geriausią draugę, su kuria dabar persimetame vos keliais žodžiais praeidamos. Kartais atrodo, jog visas šis dalykas su geriausiom draugėm yra pervertinamas. Galbūt todėl, jog daug kartų buvau apgauta ir nevertinama, o gal ir dėl to, kad pati nemėgstu atvirauti žmonėm.
  Straipsnis patiko. Galbūt man ir nėra aktualus, bet skaityti buvo įdomu :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Taip, taip.. turiu problemų su geriausia drauge, nors atrodė jog buvome visai neišskiriamos.. o dabar visiškai kitaip bendraujam,nepasakojam ką veikėm tada ir tada, tiesiog absoliučiai viskas kitaip.
  Bet straipsnis patiko, ačiū. Spaudžiu visus mygtukus.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Pačiai nekilo tokių problemų, bet manau, kad straipsnis tikrai pasitarnaus kitiems. Patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Labai patiko, nors dabar nesu su geriausia drauge susipykus :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Labai geri patarimai! Pasinaudosiu manau jais:)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Tikrai labai vertingas ir aktualus straipsnis. Visos turėtume branginti draugystę ir stengtis ją puoselėti. Dėkoju už patarimus ir įdomiai praleistą laiką!

  AtsakytiPanaikinti
 17. Didelis ačiū jums, merginos, už šypseną keliančius komentarus! :) Labai džiugu, jog savo patarimais sugebėjau kai kurioms padėti. :)

  AtsakytiPanaikinti