Tatuiruotės: grožis ar blogis?

Kiekvienas turi savo, vienintelį ir nepakartojamą stilių. Štai tavo klasiokė Ona renkasi rožinės barbės įvaizdį, o kaimynas Tomas velkasi tik juodus drabužius. Tačiau yra dar vienas ypatingai paplitęs būdas išsiskirti iš minios. Taip, teisingai! Tai - tatuiruotės.
  • Šiek tiek istorijos. Toks ypatingas kūno žymėjimas atsirado dar akmens amžiuje. Tik, tiesa, jos atsirasdavo netikėtai ir kiek skausmingesniu būdu. Susižalojus ir ant žaizdos patekus nešvarumams, po kiek laiko žmogus galėjo džiaugtis išskirtinu ženklu. Su laiku tai tapo lyg garbingas narsių karių, žynių, puikių medžiotojų apdovanojimas.
  • Šių laikų reikšmė. Šiandien tatuiruotės žymi žmogaus požiūrį į pasaulį, mąstymą, gyvenimo būdą. Todėl neretai tatuiruočių aukomis tampa būtent paaugliai, maištaujantys, rodos, prieš visą pasaulį. Didesnius, ryškesnius piešinius dažnai darosi menininkai, o štai bankininkai, verslininkai pripažįsta tik mažas, niekuo neišsiskiriančias tatuiruotes.
  • Grėsmė. Privalu žinoti, jog tatuiruojantis yra nemaža tikimybė užsikrėsti baisia liga: hepatitu C. Šis virusas plina būtent per kraują, tad prieš žengiant šį žingsnį, pasidomėk ar salone tatuiruotės daromos legaliai, bei svarbiausia - ar higienišku būdu.
Keli faktai:
  • Žodis ,,tatuiruotė'' kilo iš polinezietiškojo ,,tatau''. 
  • Šie piešiniai ant kūno daromi įvairiais būdais. Vienas iš jų -  pjaunant ar badant odą ir į žaizdeles įšvirkščiant dažų.
  • Maorių tauta - vienintelė, turinti gilias tatuiruočių tradicijas.
  • Albertas Einšteinas, Vinstonas Črečelis bei Stalinas taip pat turėjo tatuiruočių.
  • Škotijoje gyvena rekordininkas, kurio 99,9 % kūno padengta tatuiruotėmis.
  • Niekada per daug nepasitikėkite tatuiruočių meistrais: 
Tad merginoms, svarstančioms išsitatuiruoti savo vaikino vardą ar nepadorų šūkį, linkiu labai gerai pamąstyti apie ateitį. Ir šiuo atveju nepatariu laikytis įsikibus žodžių ,,Nieko nėra laikinesnio už pastovumą''.
30 komentarų:

Anonimiškas rašė...

nepatiko issidestymas. o parasyta tai labai puikai!

Elija Love rašė...

Aš labai noriu tatuiruotės, tačiau labai bijau skausmo. :D
Geraas straipsnis.

-gabi rašė...

Po ,,Štai'' reikia kablelio. Mini Onos rožinius rūbus, tada Tomo juodus, o vėliau sakai, kad yra dar vienas būdas išsiskirti. Tai norėčiau pasakyti, jog rengimasis viena spalva nėra išskirtinumas. Išskirtinė gali būti šukuosena arba auskaras neįprastoje vietoje. Arba tatuiruotės, kaip vėliau mini. ,,Tik,tiesa,...'' nemanau, kad šiu atveju reikia vartoti žodį ,,tik''. ,,Bei svarbiausia - ar higieniškai'' šis sakinio dalis geriau skambėtų, jei būtų parašytas taip: ,,bei svarbiausia - higieniškai''. Išdėstymas prastas, straipsnis per trumpas. Galėjai labiau pasistengti, žinant tai, jog toks straipsnis TD jau buvo :) Sėkmės. Kitą kartą daugiau padirbėk ir neskubėk skelbti straipsnio :)

Ieva Tu rašė...

Dekui visoms už pastebejimus :) kita karta teks labiau pasistengt, tikrai manau per daug skubejau...

Arbūzė rašė...

Paskubėta parašyt, trumpas straipsnis, bet man patiko ;)

Naktinė plaštakė rašė...

Tema gera, bet neišpildyta. Internete buvo daug informacijos, kurią tikrai galėjai panaudoti. Šį kartą tikrai patingėjai. Kitą kartą siūlau netingėti ir neskubėti skelbti straipsnio.
Bt ačiū ir už tiek :)

Mėnulė Jūrė rašė...

Išties trumputis straipsnis, norėjosi daugiau. Pirmame sakinyje po žodžio 'savo' kablelio dėti nereikia. Manau, kad nereiktų rutuliukais (kaip faktais) skirstyti temų. Užtektų tik paryškinti žodžius.
Sėkmės Tau!

Gabrielė Sokaitė rašė...

Straipsnio turinys ir išdėstymas patiko. Labai jau greit "susiskaitė", norėjosi daugiau informacijos.

BENZO PJŪKLAS rašė...

Taip ir neatsakei į klausimą: tai tatuiruotės gėris ar blogis? Ta prasme tu šito net nenagrinėjai tekste. Pavadinimas sau, tekstas sau. Vienintelis žodis, kuris derėjo - "tatuiruotės". Tema visiškai neišplėtota ir nepasakyta nieko apčiuopiamo, išvadų, pakankamai informacijos nebuvo. Tavo visą įrašą pavadinčiau tik įvadu. Kaip mažam glaustam įvadui tai tinka, tačiau kaip publikuojamam ir skaitytojams rodomam įrašui - ne. Turėk gėdos gaišinti brangaus gyvenimo minutes su tokiu nepavykusiu tekstu. Reikia daug dirbti, rinkti ir apdoroti informaciją, perskaityti ne vieną portalą, kad sulyginti informaciją ir tik tada iš mažų gabaliukų pamažu lipdyti tekstą. Nepilstyti iš tuščio į kiaurą, aiškiai viską išdėstyti ir pasakyti ką nori. Plius, nereikėtų rašyti apie dalykus, apie kuriuos nusimanai menkai. Jei būtų mano valia, aš tau nebeleisčiau čia rašyti iš viso. :-)

Elija Love rašė...

Ohooo!!
Dovile, šį kartą persistengei. :D
Nors iš dalies, pritariu...

BENZO PJŪKLAS rašė...

Reikia jausti bent kažkiek atsakomybės. Suprantu, kad ji neturi patirties, visa kita, tačiau nežinant net straipsnio sudėties dalių neįmanoma parašyt kažko nekritikuojamo. Galų gale jei ji norėtų, paprašytų senbuvių peržiūrėti tekstą, patarti, pakritikuoti asmeniškai, o ne visiems matant. Bet tai nevyksta. Hm, stebiuosi, kaip tokios mergaitės atrankas praeina. Nenoriu nieko įžeist, man ir pačiai iki tobulumo kaip iki Pekino, aš ir pati griūnu ir keliuosi, gaunu kritikos ir džiaugiuos.

Miss M. Monroe rašė...

Dovile, sutinku su tavim, bet parašei gan peršiurkščiai kaip naujam žmogui, bet šjp viskas ok.
Mielojo Ieva T. spaudžiu savo 2 letenas už tai, jog nepalūši ir pamažu kopsi aukštyn stačiais laiptais, nes rašant tokiam bloge reikia didelio atidumo ir pastangų dėjimo, o ne betko drebimo ant drobes (taip palyginčiau viską).

Monika rašė...

Šeip nieko gero nesužinojau... Labi trumpas straipsnis...

Skirmantė Juškaitė rašė...

Aprašymas galėjo būtį ir įdomesnis, ilgesnis.
Tema pasirinkta labai neaktuali, nes tik nuo 18 galima darytis tatuiruotes, o dauguma skaitytojų tikrai neturi tiek metų.
Visiškai neišplėtojai teksto.
Taigi ieškok kitam kartui aktualesnės temos kuri nors šį bei tą pasakytų.
Beje, šeštadienį jau buvo savaitė kai tu nerašei straipsnio.
Ir labai pritariu Dovilės (BENZO PJŪKLAS) nuomonei.
Sėkmės kūryboje.

Aušrinė rašė...

Straipsnis patiko, bet buvo kiek trumpokas, galėjai parinkti įdomesnių tatuiruočių pavyzdžių (padaryti mini galeriją), paklausti kitų merginų nuomonių sukuriant apklausą ir t.t., tiesiog pagyvinti straipsniuką :) o šiaip matosi, kad stengies, tad sėkmės toliau!

-gabi rašė...

Skirmante. Su tėvų sutikimu gali darytis tą tatuiruotę kada tik nori :D Man pvz laaabai aktualus toks straipsnis būtų (jei būtų normaliai parašytas), kadangi svajoju ir taupausi tokiam dalykėliui ;)

Miss M. Monroe rašė...

-gabi, ačiū už apšvietimą :D (:3)

Miglė ^.^ rašė...

Pradėjus skaityti pamaniau, kad straipsis bus įdomus ir tikrai labai geras, bet jis buvo per trumpas, o šiaip pradžia tai tikrai labai gera tik galėjai daugiau informacijos parašyti. :)

Indrė rašė...

Pritariu visoms,kad straipsnis iš tiesų per trumpas ir neišplėtotas. O kalbant apie tatuiruotes,aš irgi norėčiau turėti tatuiruotę,tik man svarbu,kad ji turėtų kažkokią reikšmę man.:)
Linkiu tobulėti!

Paulina Zelenkaitė rašė...

Tai vat būtent. Norėjau tą patį kaip ir Dovilė rašyti. Tai tos tatuiruotės Blogis, ar gėris? Neparašei šia tema nieko. Išskyrus, kodėl jos pavojingos. Tekstas trumpas. Nelabai vykęs šis straipsnis.

Lauryna Mlečkaitė rašė...

Straipsnis patiko, tik buvo trumpas. Pasistenk kitą kart labiau ir parašyk geriau! Sėkmės :-)

Lauryna Mlečkaitė rašė...

Straipsnis patiko, tik buvo trumpas. Pasistenk kitą kart labiau ir parašyk geriau! Sėkmės :-)

Teen Corner rašė...

Man patiko, tik truumpas. :)

Ramunytė rašė...

Mano nuomone, per trumpas straipsnis, o visą kitą pasakė kitos panelės :)

auguste asadauskaite rašė...

Straipsnis labai patiko, bet per trumpas atrodo kaip nebaigtas.

Carameli i rašė...

Aš nusuprantu tik vieno. Ievai jei neklystu 13. 13 metų merginos jau nebemaži vaikai. Kiek čia buvo pareikšta kritikos jai- ji nemotais ir straipsnis neištaisytas. Pasakysiu šiurščiai čia- tokiu nereikia.

Anonimiškas rašė...

Pritariu Carameli. Ieva, tu privalai skaityti ir įsidėmėti visą kritiką, bet, svarbiausia, ją ištaisyti. Kol kas šios paprastutės pažangos nematyti. :-)

Anonimiškas rašė...

Trumpa, aišku, tikslu. Lengvai perskaičiau, tačiau galėjai ir ilgesnį padaryti, bet tokios papildomos informacijos, nes TD trumpi straipsniai nebūdingi. :)

Ieva Juškaitė rašė...

Temą neišplėsta.
Galėjai labiau pasistengti ir susirasti aktualesnę temą.

JustinaBeatt rašė...

Patiko, pastebėjau kelias gramatines klaidytes. :/ O pati tatuiruosiuosi virš antakio pelėdą :3