Viskas, ką verta žinoti apie menstruacijas

Menstruacijos (mėnesinės) - tai toks ciklas merginos kūne, kai kraujuojama iš makšties. Tai vyksta maždaug kas mėnesį, 3-7 dienas. Nors atrodo, kad kraujuojame daug, iš tiesų mes jo prarandame tik apie 100 ml. Ši ,,liga'' prasideda, kai merginos ima bręsti. T.y. apie 12-13 gyvenimo metus.

Menstruacijos ir kultūra.

Šis procesas moters kūne visiškai normalus, bet senovėje buvo tikima, kad menstruacijos susijusios su piktosiomis jėgomis bei baime. Daugelyje senųjų kultūrų buvo manoma, jog moteris per mėnesines turi magiškų galių. Siekiant, kad galios nepaveiktų vyrų, sirgimo metu, moterys būdavo apgyvendinamos toli nuo gyvenviečių esančiuose nameliuose. Net Biblijoje sakoma, kad moteris, kuri kraujuoja, turi būti atskirta nuo visų 7 dienas. O tas, kuris ją palies, taps ,,nešvarus''. 

Higiena mėnesinių metu.

Būtina ryte ir vakare apsiprausti, naudojant antibakterinį intymios higienos prausiklį. Apsišluostyti reikia atskiru, tam skirtu rankšluostėliu. Jei keliaujate, įsigykite specialias drėgnas servetėles. Paketus/tamponus reikia keisti kas 3-4 val., nepriklausomai nuo kraujavimo gausumo. Ilgiau nesikeičiant paketo/tampono, gali pradėti daugintis bakterijos, atsirasti nemalonus kvapas, kurio norime visos išvengti.

Kodėl vėluoja mėnesinės?

* Dėl streso - jei nuolat nervuojatės, turite rūpesčių, normalu, kad mėnesinės vėluoja. Jei patyrėte didelį šoką ar sukrėtimą, jos gali net kuriam laikui dingti.

* Dėl antibiotikų ar kitų stiprių vaistų - vaistai sutrikdo mėnesinių ciklą.

* Dėl labai intensyvaus sporto - jei niekada daug nesportavote, o staiga ėmėte sportuoti dideliais krūviais, gali būti, kad jūsų mėnesinės vėluos. Arba kaip tik prasidės anksčiau ir bus labai gausios.

* Dėl nėštumo (kas jums, tikiuosi, negresia) - jei turėjai nesaugų lytinį aktą ir mėnesinės vėluoja daugiau nei 5 dienas, atlik nėštumo testą.

* Dėl dietų - staiga atsikračius didelio kiekio kūno svorio, organizmas patiria didelį stresą, dėl kurio mėnesinės gali net pradingti.

Ar galiu sportuoti menstruacijų metu?

Žinoma, jei tik to nori. Aišku, vertėtų sumažinti krūvį, nepersistengti. Daugelis ginekologų teigia, jog lengvi tempimo pratimai mėnesinių metu padės atsipalaiduoti, nusiraminti ir sumažinti skausmą.

Kaip numalšinti skausmą?

Sportas. Nors ir atrodo, kad negali pajudėti, privalai tai padaryti. Stenkis tomis dienoms daug vaikščioti, judėti, atlikti lengvus tempimo pratimus.

Juodasis šokoladas. Porą gabalėlių per dieną tikrai galite suvalgyti. Ne tik šiek tiek numalšinsite skausmą, bet ir pastebėsite, jog nuotaika pagerėjo.

Vanduo. Būtinai išgerkite reikiamą kiekį vandens. Atrodo keista, tačiau vanduo sumažina kūno patinimą, kuris ir sukelia skausmus.

Šilta pūslė. Pūslę pripildykite karšto vandens ir laikykite ant pilvo. Šiluma skatina kraujotaką ir mažina skausmus. 

Vaistai. Jei skausmai labai dideli, nekentėkite ir išgerkite vaistų nuo skausmo.

Kas tas PMS?

Tai priešmenstruacinis sindromas, kurio metu siautėja hormonai. Tuo metu mes būname nervingos, apsiverkiame dėl menkiausios priežasties, ant visų pykstame ir norime ,,kažko saldaus''. Šiuo laikotarpiu sulaukiame savo ,,draugų'' - spuogų.

Šios ,,ligos'' tikrai neverta bijoti. Tai pirmas žingsnelis, kuris įrodo, kad nebeesate tik mergaitė. Jūs jau virstate moterimi. Jei jus kankina dideli skausmai, pasitarkite su mama ir apsilankykite pas ginekologą. Jis atsakys į visus rūpimus klausimus.
21 Komentarai

 1. Perverčiau akimis, nes daug kas buvo žinoma (na gerai truputėli paskaičiau). Bet visai neblogai (:D)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dauguma dalykų žinomi atmintinai, tačiau visai patiko (ypač tas 2 paveiksliukas:D)
  Tačiau menstruacijos nėra pirmas žingsnis link tapimo moterimi.

  AtsakytiPanaikinti
 3. gerbiu, nes pati nebūčiau išdrįsusi parašyti, mat visada atsiranda tokių kurie užmėto akmenimis.. šaunuolė! straipsnis trumpas ir aiškus! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Carameli - Ha. Kažkodėl manau, kad tau šia tema skaityti nejauku :D
  Skirmante - taip. Pirmas. :D Prasideda menstruacijos, prasideda brendimas. Na, o praradus nekaltybę jau tikrai eisi moteris
  xx - aš jau buvau nusiteikus, kad būsiu užmėtyta :D Seniai norėjau šia tema parašyti, bet vis bijodavau :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Daug kartų mokyklose kalbėta tema. Bet šeip šaunuolė, matosi įdėta darbo. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Viskas yra žinoma, tačiau šaunu, kad parašei tokį straipsnį, nes esu tikra, jog tarp skaitytojų yra jaunesnių merginų, kurioms tai yra naudinga ir aktualu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Dauguma dalykų žinau atmintinai.
  Tačiau pasirinkai tokią temą ir nebijojai ją parašyti. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man irgi labai patiko. Galėtų net daugiau tokių temų būti, nes vis gi, norisi sužinoti kas TUO METU darosi, kaip pralinksmėt ir pnš. :D
  Spaudžiu dešinę. ^^

  AtsakytiPanaikinti
 9. man irgi noras buvo parašyti šia tema, bet ai akivaizdu, kad tu drąsesnė! :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. Viskas seniai žinoma ir girdėta daugybę kartų.
  Bet spaudžiu dešinę už drąsą!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Rašydama straipsnį orientavausi į 12-13 metų mergaites, kurioms iškyla šie klausimai, bet nedrįsta paklausti mamos :) Turbūt vertėjo tai paminėti. Bet vistiek labai ačiū visoms! :*

  AtsakytiPanaikinti
 12. Puiku! Matosi , kad pasiruošei būt kažkiek "Apstūmta" Bet matai - mes esam tolerantiškos ir "nestūmiame" Už drąsa spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Tokių straipsnių reikia, ir dar kaip! šaunu, kad bene pirmoji išdrįsai prabilti šia tema :) Tikiu, kad tinklaraštį skaito ir daug jaunesnės merginos, todėl straipsnis joms bus tikrai naudingas :) ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 14. Trumpai, konkrečiai ir aiškiai. Labai patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. nors dauguma buvo žinoma, bet labai patiko patarimai nuo skausmų. Spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. ir būtina dėt tekstą raudoną................................................................................................... tiek prisiminimų :-D

  AtsakytiPanaikinti
 17. (beveik) viskas girdėta, bet šaunuolė! 10/10 :)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Daug informacijos yra girdėta, bet šiaip straipsnis fainas.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Viskas buvo surašyta konkrečiai ir trumpai , patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 20. Dažniausiai tokių temų norima išvengti, o štai tu,tikra šaunuolė ir nepabijojai jos paliesti!Galbūt vyresnėms mergaitėms buvo daug kas žinoma, bet tikriausiai šis straipsnis pravers jaunesnėms mergaitėms, kurios visai nedrįsta apie tai kalbėti ir klausti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 21. Aciu uz toki puiku straipsni. Ypac patiko ,kad parasei kaip sumazinti skausmus ;)

  AtsakytiPanaikinti