35 merginos, 1 karūna ir konkursas pakeisiantis jų gyvenimą

  Turbūt jau supratote, kad kalbėsiu apie garsėję Kiera Cass trilogiją "Atranka". Apie nepaprastą knygą, kurioje kiekviena ras tai kas jai patinka, nesvarbu ar tai būtų meilės trikampiai, ar širdį greičiau plakti priverčiantys jausmai, ar nuotykių, netgi istorijos mylėtojos ras tai ko nori. Ši knyga padarys įspūdį visiems kam patiko "Bado žaidynės", "Saulėlydis", "Divergentė" ir "Delirium", nes "Atrankoje" yra visko po truputį. Jeigu sudomino skaitykit toliau, taip sužlugdydamos savo stereotipus, kad fantastinės ir romantinės knygos yra neįdomios ir nenaudingos.
Kaip gimė knyga?
Knygos atsiradimo istorija panaši į "Saulėlydžio". Kiera kaip ir Stephanie susapnavo būsimą knygą. Tiesa sakant, iš sapno pirmiausia gimė pirmoji jos knyga "Sirena", o iš detalių - "Atranka". Autorė pradėjo ją rašyti kai jos sūneliui Gaidenui buvo tik 2 mėnesiai.

Kuo ji patraukia?
Autorės rašymo stilius puikus. Knyga lengvai ir greitai skaitoma, turinys suprantamas ir aiškus, posakiai išradingi, o pasakojimo vingiai tikrai nestereotipiniai. Atskleisiu vieną knygos niuansą  - jus gali ištikti juoko priepuoliai, o veidas atsisakys jūsų kontrolės - kada norės tada šypsosis, jei norės švytės meile, o jei reikės pasidarys pats nelaimingiausias pasaulyje. Knyga darys su tavimi ką tik norės, o tai rodo didelį rašytojos talentą.

Ką rasime viduje?
Vieno atsakymo nėra. Viena ras kerinčia, neįprastą meilę, kita - bandomą pažaboti laukinę širdį, dar kita pamatys galimą mūsų pasaulio ateitį. Aš radau visus šiuos dalykus ir nuo to pasakojimas pasidarė dar tobulesnis.
Veiksmas vyksta praėjus daug metų po 4 Pasaulinio karo. Ne, aš nesuklydau rašydama, tikrai po 4 Pasaulinio karo. Ir ne, tai nėra dar viena nesąmoninga knyga apie ateitį. Nusikelkime į tuometinę Šiaurės Ameriką. Galingoji JAV subyrėjo, iš didžiulės šalies beliko Ilėja - jauna ir skurdi valstybė. Gyvenimas ten nevisiem lengvas. Žmonės yra suskirstyti į kastas - nuo pirmos iki aštuntos. Pirmai priklauso karališka šeima. Taip, ši valstybė yra monarchinė kaip ir daugelis tuometinių šalių. Nuo ketvirtos kastos prasideda skurdus gyvenimas. Amerika Singer priklauso penktai, menininkų kastai. Kaip galbūt jau supratote iš jos pavardės, ji dainininkė, bet čia jos gabumai nesibaigia. Ji moka groti smuiku ir pianinu, drįsčiau pasakyti, kad beveik profesionalia, bet ji niekada nepatiki savo sugebėjimais, kol negauna rimtų įrodymų, bet jei pamanėte, kad ji drovi tai dar nebuvote taip suklydę. Vieni sakytų, kad ji akiplėša, kiti - karštakošė, treti jau dabar mano, kad ji tiesiog jausminga. Amerika negali pakęsti jokių suvaržymų - tiek kalbant apie drabužius ir papuošalus, tiek ir apie taisykles ir sienas.  Tik nepagalvokit, kad ji blogas ar nemalonus žmogus. Amerika labai myli savo šeimą ir dar vieną žmogų... Tai šeštai, tarnų kastai priklausantis Aspenas. Jie myli vienas kitą jau 2 metus, kad susitiktų laužo komendanto valandos įstatymą. Jų šeimos nežino apie jų santykius, nes jai jie susituoktų Amerika taip pat priklausytų šeštai kastai, o jos mama tam tikrai prieštarautų, todėl jie nusprendė laukti.
Kalbant apie Amerikos šeimą ji turi dvi seseris ir du brolius. Mei ir Džeradas jaunesni, o Kota ir Kena vyresni. Pastarieji jau išsikraustė iš namų, nes Kena ištekėjo, o Kotos garbės troškimas neleido jam dalytis pinigais su šeima. Mergina liko namuose vyriausia iš vaikų, tad jai teko daugiausiai dirbti ir padėti šeimai. Vieną dieną į jų namus atkeliavęs laiškas viską pakeitė. Jos visi darbai ir pastangos buvo nurašytos, nes jos mamos nuomone didžiausias jos galimas atlikti darbas buvo sudalyvauti atrankoje ir gal net tapti Ilėjos princese ir princo Maksono žmona. Tam reikėjo užpildyti anketą, būti išrinktai, tada rūmuose susirungti su kitomis 34 merginomis ir užkariauti princo Maksono ir Ilėjos žmonių širdis. To ji visai netroško, nes didžiausia jos svajonė buvo ištekėti už Aspeno. Deja, ji išrenkama dalyvauti Atrankoje, o kas baisiausia ją dalyvauti kalbėjo pats Aspenas.
Nuo to laiko, kai ji išvyko į pilį prasideda pats įdomumas. Kad ir kaip keista, bet savo baisiu elgesiu Amerika kaip tik patraukia princą. O jis pasirodė esantis visai kitoks žmogus, nei ji galvojo... Ir tai atsiliepia jos jausmams jam... bet vienas įvykis dar labiau sumaišo ir taip jau sumaišytas kortas...

                      ! Greitai pasirodys filmas!

Kitos knygos ( abi jau išverstos į lietuvių kalbą ) :

         Skaitytojų nuomonės :

Pirmieji puslapiai skaitėsi gan sunkokai, nežinau kodėl, bet manęs pradžia nesudomino. Pats įdomumas prasidėjo kai viskas vyko pilyje. Nuostabiausia knyga mano gyvenime. Susigadinau gyvenimą ir dabar nebegaliu gyventi be šios serijos knygų. Verkiau daug, bet nerekomenduoju skaityti šios knygos, jei neketinate skaityti kitu daliu.
P. S. skaitykit į diena po viena skyrių, nes po to kankinsitės, kad taip greit perskaitėt.

. Labai patiko, įtraukianti, perskaičiau per vieną dieną :)

Labai įdomi knyga, idėja apie kastas primena bado žaidynes, divergentę, bet pati atranka tai kažkas naujo :). 

TOBULA! Ši knyga labai įdomi ir nuostabi. Ją perskaičiau per 5 valandas, nes mane ji tiek įtraukė, kad negalėjau paleisti iš ranku, be to rašytoja ja parašė labai įdomiai ir lengvai. 

Noesta. Kažkaip turi bruožų iš romanų „Bado žaidynės", „Divergentė", „Delirium" tik šiek tiek gal šiuolaikiškesnė.

Greta. Viena geriausių šiuo metų skaitytų knygų. Patiks tiems, kam patiko bado žaidynės, divergentė, delirium ir panašios trilogijos.

Miglė. Labai gera knyga, labai įdomi, nuostabi. 

Sveiki! Ištikrųjų net nežinau ką ir pasakyti, nes ši knyga yra tiesiog nuostabi ir per kelias minutes rašydama šį komentarą tikrai nesugebėsiu perteikti to kas susikaupė manyje kai baigiau šią knygą :) Man viskas labai patiko. Visada norėjau ir mano didžiausias troškimas buvo pačiai parašyti knygą, bet kai perskaičiau šią visos mintys tiesiog nublanko, aš suvokiau, jog radau savo mėgstamiausią knygą (o tai nebuvo lengva, nes skaitau daug ;) ). Žodžiu, tikrai noriu dar labai daug ką pasakyti, bet taip pat ir žinau, kad kuo ilgesnis komentaras, tuo mažiau žmonių skaito.  Knygos, tai ne vien kūrinys išleistas leidyklos, bet tai vieta kurioje tu esi laukiama(-as), kurioje tu pamiršti realybę ir tai vieta į kurią aš noriu ir vėl patekti :) Dėkoju, kad perskaitėt.

 Manau, kad kiekviena susidarėte nuomonę apie šią knygą. Ar ją skaityti ar ne yra jūsų pasirinkimo reikalas, bet aš rekomenduoju perskaityti, nes tai nėra eilinė trilogija. O jei norite plačiau sužinoti apie kitas dalis rašykite į komentarus.
 

                                   

10 Komentarai

 1. Buvo gana nuobodu ir nesudominai.
  Ištaisyk klaidas, nes prieš paskelbdama nemanau, kad perskaitei.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tas paskutinis, geltonas komentaras tai wtf toks. Durne, juk yra lietuviska antra knyga jau, kuri vadinas "elitas". O jei ir nebutu tos knygos, mes ne leidyklos, knygu neversim, pyzda tu nx

  AtsakytiPanaikinti
 3. "garsėję, suklydią" rimtai? Be to, tikrai labai daug trūko skyrybos ženklų. Prieš skelbiant vertėtų perskaityti kelis kartus, kad įsitikintum, ar klaidų nėra. Šrifto spalvos, manau, taip pat nebūtina keisti, bet čia jau kiekvienam savaip.

  Šią knygą esu skaičiusi ir tikrai patiko, bet, mano manymu, kiek per plačiai aprašei turinį, reikėjo pateikti įdomesnių detalių ar tiesiog paieškoti įdomesnio pateikimo. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įdomus tavo rašymo stilius, sakyčiau. Jei nesustosi ir toliau rašysi, atsižvelgsi į kitų pastabas, manau, kad tikrai gali pasiekti tam tikrą straipsnių rašymo lygį. Taip, klaidų buvo gana daug, su skyryba stipriai reikėtų padirbėti, yra stiliaus klaidų. Su spalvotu fonu, tikriausiai norėjai pagražinti straipsnį, bet mano nuomone, gavosi atvirkščiai. Siužetą aprašei tikrai per plačiai, tokių dalykų kaip išsiskyrimas su Aspenu, aš tikrai nebūčiau atskleidus. Perskaičiau šią knygą prieš kelis mėnesius, laaaaabai patiko! Tuoj griebsiu ir antrąją dalį :) Žodžiu, nesustok, tobulėk ir viskas bus gerai! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū! Būtinai pasistengsiu. Antra dalis labai įdomi. Pradžia ypač jaudinanti ;)

   Panaikinti
 5. Aš šios knygos neskaičiau, bet tu manęs nesudominai ją perskaityti. Be to per plačiai parašei apie knygą, ir taip atskleista buvo per daug. O vien žiūrint į atsiliepimus mirgėjo akys, o kol juos perskaičiau akys įsiskaudėjo.Bet čia tik mano nuomonė ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Prajuokino tai jog aš savo kaimelio bibliotekoj radau visas 3 knygas visą trilogija tai apie kokį vertimą čia kalbama? :DD

  AtsakytiPanaikinti
 7. Jeigu atvirai, straipsnis nesudomino. Nuo pradžių lyg ir nieko buvo, bet priėjus turinio aprašymo, tiesą sakant, nieko nesupratau. Nebuvo konkrečių faktų, o mintys šokinėja nuo vienos prie kitos. Toliau nė nebesinorėjo skaityti.
  Žodžiu, kitą kartą būtinai peržiūrėk viską ir paprašyk, kad kažkas padėtų ištaisyt klaidas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. O kada tas filmas pasirodys Lietuvoj? Labai labai noriu jį pamatyti, nes visos dalys tobulos... <3

  AtsakytiPanaikinti
 9. Skaičiau skiltį, kurioje aprašote knygas, ir ieškjau šios. Kai radau, tiesiog negalėjau nepakomentuoti. Tai yra mano pasaulinis atradimas‼ <3 knyga tobuliausia kokią esu skaičiusi. Mačiau, kaip viena iš nuomonių sakančių mergaičių teigė, kad pradžia nebuvo įdomi. Aš jos tekste prisiminiau save. Bibliotekoje ši knyga užkabino mane savo viršeliu. Visą laiką vadovavausi taisykle nesirinkti knygos pagal viršelį.. tą dieną tą taisyklę sulaužiau. Buvau neviltį, kad seniai skaičiau kažką įdomaus, todėl puoliau prie knygos ir padėjau kitą, kurią laikiau rankose. Grįžus namo, padėjau ją ant staliuko ir ji ten pragulėjo gal 3 dienas. Tada, neturėdama ką veikti, užkliuvau už jos. Įsirangiau ant fotelio ir atsiverčiau..
  fui‼ Mintyse galvojau..buvo tikrai neįdomu. Knyga prasidėjo neįdomiai, visas pastovus Amerikos gyvenimas buvo niekuom neįpatingas.. užverčiau kygą ir pamasčiau.. nebuvo noro skaityti toliau.. pamasčius valndėlę nusprendžiau, kad nieko neprarasiu jeigu perskaitysiu, kokia ji bebūtų.. tačiau padariau nedovanotiną dalyką‼ Perverčiau keletą skyrių, kuriuse pasakojama apie Amerikos namus ir šeimą.. verčiant puslapius ieškojau kur sustosiu.. užkabino žodis ,,RŪMAI''. Sustojau ir pradėjau skaityti.. tai buvo nepaprasta.. knyga ryte ryjau.. ji buvo tokia įdomi, kad po valandos prieš akis pamačiau užraša- ,,PIRMOS KNYGOS PABAIGA''. Autorė yra tikra meilės reikalų ir jausmų specialistė. Knyga įtrauke, sudomina. Nepaliauju mąstyti ir gyventi kartu su Amerika. Nubėgusi apačion, išmaldavau mamos rytoj mane nuvežti į biblioteką.
  Jau kitą dieną savo rankose laikiau ,,Elitą''. Grįžus pamiršau visus darbus, užsidarinau kambaryje ir puoliau skaityti. Autorė antroje dalyje stengėsi kažką pakeisti, todėl buvo ir žiaurumo, r nusivylimo. Tiesiogine prasme įsimylėjau knygą. Jau vakare pasakiau mamai kad baigiau <3 ir svarbausia, nieko nepraleidus kaip pradžioje :D kartais skaitydavau ner po kelis kartus kad įsitikinčiau, darkarta pajusčiau tą akimira. Kaip jaučiasi Amerika. Net tada kada būdavo žiauru. Atėjo Velykų atostogos.. buvau užsirezervavusi 3 knygą, tačiau visdar jos negavau.. nervinausi.. negalėjau suvokti kas su manimi darosi.. naktimis kol užmigdavau galvodavau apie knygos epizodus.. mąsčiau kas bus toliau.. ir staiga gavau el.laišą ,,knygą galite atsiimti''. Iš tos nuostabos suklykiau... net mama atbėgo :DD jau po atostogų džiugavu.. knyga su manimi‼ Važiuojant namo, mama tarė: ,,Duosi knygą man.. sakei, kad ryt rašai biologijos kontrolinį, negalėsi mokintis žiūrėdama į šį stebukla :D '' NUSIJUOKIAU..tačiau knygos duoti nenorėjau.. taip troškau jau dabar pradėt skaityt. Paprašiau mamos duoti 5-10min pailsėti po mokyklos.. tsisėdu lovoje ir puoliau skaityti. Mamai klausė ar darau nd, nes tikriausiai slapčia galvojo apie knygą.. niekada neatleisiu už ta, kad pamelavau, tačiau nuraminau ją ir pasakiau kad tuoj eisiu.. nė už ką‼ :D skaičiau toliau.. ir nepatikėsite tik 20:00 nuėju ruoštis biologijai. Trečioji dalis patiko labiausiai. Daug jausmų, dramų ir įvykių pakrypusių kita linkme. Knyga yra nuostabi‼ Dabar liūdžiu.. neturiu pakankamai valios, kad pasilikčiau knygą bent 2-3 dienom.. visas suryjau per 3 dienas xd liūdna, nes Amerikos ir Maksono istorija pasibaigė.. pavydžiu toms mergaitėms, kurios skaito ir ruošiasi skaityti. Knygą pradėjau rekomenduoti visoms klasės bičiulėms, ir jau sužinojau kad 2 jau perskaitė, 2 skaito ir 1 ieško knygos kad pradėtų skaityti <3 nežinau, kad herojų dukros istorija bus įdomi, tačiau pasikliauju autore, nes ji tikra specialistė‼ Taigi, rodos kartais norint surast kažką tobulo, reikia pasielkti nelabai sąžiningai renkantis knygą, tačiau dabar džiaugiuosi, kad ją pastebėjau <3 siūlau ją skaityti toms, kurios nesijuokia ir joms negėda skaityti apie meilę, ir kurios nori jaustis būdamos istorijoje, matyti tai ir perskaityti kažką ypatingo :) parašiau visą litaniją, tačiau netvėriau išsipasakoti. Jei ką, man 13m. ir knyga tikrai patiko‼

  AtsakytiPanaikinti