''Ferrero SpA'' - kompanija, pakeitusi smaližių gyvenimą

Kuri nemėgsta pasmaguriauti saldumynais? Žinoma, ne per daug, bet kartais saldumynai yra viskas ko trūksta iki pilnos laimės. Jų yra šimtai rūšių ir skonių, net norėdamas per gyvenimą visų neparagautum. O žymesnių skonį žino ir dievina visas pasaulis. Viena kompanija padovanojo pasauliui itin daug džiaugsmo, juk jei ne jie, nebūtume išgirdę apie ''Ferrero Roche'', ''Nutella'', ''Raffaello'', ''Kinder'', ''Tic Tac'', ''Mon Cheri''. Ir tai tik keletas jų gaminių, kuriuos sukūrė  ''Ferrero SpA''. Nors šioje kompanijoje ne viskas taip saldu, vos prieš pora dienų, Vasario 14 šį pasaulį paliko kompanijos savininkas Michele Ferrero. Likimo ironija, juk Šv. Valentino dienos neįsivaizduojame be šios kompanijos gaminių.

''Ferrero SpA'' istorija
Pietro Ferrero, konditerinės parduotuvės savininkas, po daugybės eksperimentų sukūrė produktą iš lazdyno riešutų ir pavadino  ''Pasta Gianduja''. 1946 metais jis konditerijos parduotuvę pavertė į fabriką
Po poros metų, jis mirė ir kompanija atiteko sūnui Michelle, tada prasidėjo kompanijos sėkmė. Sūnus prisiminė tėvo receptą jį patobulino ir pavadino ''Supercrema''.Vėliau pavadinimas buvo pakeistas į mums visiems žinomą ''Nutella''. Po poros metų pasaulis išgirdo apie visą ''Kinder'' diviziją, skirtą vaikams. Po šių itin svarbių žingsnių buvo tobulinami produktai ir kuriami nauji.
Michelle Ferrero daug metų sėkmingai valdė kompaniją, bet nuo 1997 metų, jis perdavė kompanijos vairą sūnums Pietro ir Giovanni, pats telikdamas kompanijos savininku. Jo sūnūs puikiai tvarkė kompaniją iki 2011, kai Pietro per įvykį Pietų Afrikoje žuvo, ir visa valdžia atsidūrė Giovanni rankose.

Turtingiausias saldumynų gamintojas pasaulyje
Michelle Ferrero gimė 1925 metais, Pietro Ferrero ir Piera Cillario šeimoje. ''Ferrero SpA'' jis pradėjo
valdyti labai jaunas po brolio ir tėvo mirties. Michelle ir su žmona Maria Franca Fissolo užaugino du sūnus Pietro ir Giovanni.
Michelle buvo aistringas katalikas, bent kartą per metus apsilankydavo Lurdoje (Ten apsireiškė Mergelė Marija), kiekviename ''Ferrero SpA'' biure ir fabrike stovi po Mergelės Marijos skulptūrą. Verslininkas buvo kieto charakterio, bet tuo pačiu buvo labai dosnus, tai pat mėgiamas dėl gerų darbo sąlygų savo kompanijoje. Jo talentą verslui, rodo tai, kad jis buvo pats turtingiausias žmogus Italijoje ir  užėmė 30 vietą pasaulio turtingiausiųjų sąraše.
Jis mirė 2015 metais vasario 14 dieną.

Datos, kurias smaguriai turėtų prisiminti
Per daugelį metų, sunkus darbas davė vaisių, daug ''Ferrero SpA'' produktų, yra vieni populiariausių saldumynų pasaulyje. O kuriais metais pasaulis išgirdo, apie pačius populiariausius gaminius:

 • ''Ferrero Rocher'' buvo pristatytas visuomenei 1982 metais, o jau po poros metų jis buvo mėgstamiausias šokoladas milijonams žmonių. Šiandien jo populiarumas neblėsta. 
 • Apie ''Raffaello'' pirmą kartą buvo išgirsta 1989 metais.
 • ''Mon Cheri'' pasaulį  džiugina nuo 1956. Tai buvo pirmasis ''Ferrero SpA'' supakuotas šokoladas.
 • Kiekvienas vaikas jau nuo 1974 metų, džiaugiasi ''Kinder Siuprise''.
 • Jau prieš šešiasdešimt metų, pasaulis smaguriauja  ''Kinder'' šokoladu.
 • 1969 metais ''Ferrero SpA'' dar labiau išgarsino savo vardą, sukurdami ''Tic Tac''Nepakartojami skaičiai 

 • Tiek pat žvaigždžių, kiek turi ''Paukčių takas'', tiek ''Tic Tac'' yra pagaminama per 4 metus. (200 -  400 milijardų žvaigždžių.)
 • Jei sudėtume visą ''Ferrero Rocher'' , pagaminamą per 6 dienas ji būtų tokio ilgio, kaip Didžioji Kinų siena. ( 8 851,8 kilometrai)
 • Sudėjus ''Kinder'' šokolado linija pagaminama per 6 dienas, ji būtų tokio pat ilgio, kaip ir Transibiro geležinkelio. ( 9298,2 kilometrų)
 • ''Nutella'' pagaminama per metus sveria, tiek pat, kiek ir Empire State building.
 • ''Hazelnuts'' pagaminami per 2 metus, tilptų į krepšį dydžio kaip Romos koliziejus.
Visi pasaulio smaguriams, bent truputį liūdna dėl Michelle Ferrero mirties. Net jeigu apie jį, išgirdo pirmą kartą. Juk jei ne jis, mes negalėtume mėgautis nuostabiais skanėstais, be kurių jau daugelis neįsivaizduoja savo gyvenimo.5 Komentarai

 1. Man nepatiko, nes neįdomu skaityt apie šokoladus ar kažką panašaus.
  Sėkmės kituose straipsniuose.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nenori neskaityk, niekas neverčia
  O apie ką norėtum skaityti?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man patiko, perskaičiau visą straipsnį.Sužinojau keletą įdomių faktų, ačiū. Sėkmės ir kituose straipsniuose :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tema gera, taciau pateikta labai nuobodziai. Buvo sakiniu, kuriuos reikejo skaityt keleta kartu tam, kad suprasciau, ka norejai pasakyti :) Tiek si karta. Sekmes :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Is esmes straipsnis patiko (tobuleji, mergyt!), bet radau viena kita klaida, o paskutine pastraipa nelabai vykusi.

  AtsakytiPanaikinti