Įdomiausi pasaulio karnavalai

Paprastas šventes, tokias kaip Kalėdos ar Velykos, žinome visos. Turbūt dauguma esate girdėjusios ir apie karnavalus. Šie, ne ką mažiau linksmi už tradicines šventes, renginiai yra populiarūs visame pasaulyje! Jų vyksta daugybė ir visus apžvelgti būtų išties sunku. Tačiau 5 įspūdingiausi - prieš jūsų akis, šiame straipsnyje. 


Rio de Žaneiro karnavalas.

Rio de Žaneiro karnavalas rengiamas nuo 1641 metų ir vyksta iki šiol. Ši šventė dar kitaip vadinama sambos festivaliu, nes kiekvienais metais joje dalyvauti atrenkami patys gabiausi sambos mokyklų mokiniai, kurie demonstruoja savo pasirodymus. Jeigu mėgstate šokti, apsilankiusios čia neprašausite - sambos ritmai lydės jus visur, kad ir kur bebūtumėt! Karnavalas nepalieka abejingų, sužavėdamas spalvomis, muzika ir įspūdingais kostiumais. 


Venecijos karnavalas.

Venecijos karnavalas rengiamas kiekvienais metais Italijoje. Šventė prasideda 2 savaitės prieš Pelenų dieną, o baigiasi per Užgavėnės. Atsidūrę šiame senove kvepiančiame karnavale, žmonės pasijunta lyg gyventų viduramžiais. Kodėl? Juos sužavi kaukės ir istoriniai kostiumai, taip pat viduramžių tipo ritualai, kasmet išliekantys tie patys. 10 dienų Venecija džiugina turistus ir miesto gyventojus, trykšdama ryškiomis spalvomis ir rafinuotumu. 


Mardi Graso karnavalas.

Mardi Graso karnavalas - šventė, kiekvienais metai vykstanti Naujajame Orleane. Šventės pavadinimas į lietuvių kalba verčiamas kaip „riebusis antradienis“. Karnavalas prasideda likus 2 savaitėms iki Gavėnios ir tesiąsi per visas Užgavėnes. Gatvės šventės metu būna išpuoštos tradicinėmis karnavalo spalvomis: auksine, violetine ir žalia. Būtinas karnavalo atributas - daugybė karolių. Sakoma, kuo daugiau karolių - tuo sėkmingesnis bus karnavalas ir visi metai. 


Nicos karnavalas.

Nicos karnavalas rengiamas maždaug nuo XIX amžiaus pabaigos Prancūzijos Rivjeroje. Karnavalo trukmė maždaug 3 savaitės. Šventė rengiama maždaug nuo vasario pabaigos iki kovo pradžios. Paprastai karnavalas turi kokią nors temą (pavyzdžiui, 2014 metų tema buvo „Kulinarijos karalius“), pagal ją kuriami kostiumai ir organizuojami renginiai. Karnavalas neapsieina be daugybės gėlių (dėl to kai kurie vadina jį gėlių festivaliu, nors tokio pavadinimo šventė vyksta Haityje), džiuginančių lankytojų akis ir širdis.


Tenerifės karnavalas.

Pirmą kartą Tenerifės karnavalas buvo paminėtas XVIII amžiaus pabaigoje. Nuo 1987-ųjų karnavalui kiekvienais metais išrenkama kokia nors tema. Dėl to nuolat besikeičiančios dekoracijos ir kostiumai leidžia išlaikyti intrigą ir pritraukti daugybę turistų, norinčių pasilinksminti šioje šventėje. Bene labiausiai laukiamas karnavalo renginys - Karnavalo karalienės rinkimai. Kai kuriuos prajuokina, o kitus sužavi vaizdas, kai po sceną žygiuoja žaižaruojančiais, maždaug 150-200 kg sveriančiais kostiumais pasipuošusios merginos, norinčios laimėti nugalėtojos karūną. 


Turbūt dauguma perskaičiusių straipsnį pradėjo svajoti apie šias nuostabias šventes bei supratote, kad galimybės ten pakliūti - menkos (aišku, nebent jeigu turite labai turtingus tėvus ar giminaičius), bet nenusiminkite - Lietuvoje taip pat vyks karnavalas! Nors ir truputį prastesnės už čia aprašytus, Užgavėnės yra ne ką mažiau linksmesnė šventė, kuri jau ne už kalnų! Tad džiugiai nusišypsokit ir, užuot dūsavusios apie tolimus kraštus, pasidžiaukite mūsų, lietuvių, švente. 

11 Komentarai

 1. Rodos, buvo toks straipsnis jau. Bet šiaip įdomu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. umm, prieš kelis mėnesius iš tiesų rašiau straipsnį labai panašia tema (http://thetd4you.blogspot.com/2014/11/keisciausi-pasaulio-festivaliai.html) :d na, bet patys karnavalai kiti ir šiaip įdomu buvo :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Oi, tikrai nepastebėjau :D Ieškojau straipsnių su žodžiu "karnavalas", o apie festivalius net nepagalvojau :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Patiko straipsnis, tik radau klaidų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kitą kartą būtų labai įdomu, jei pasirinktum kokį vieną ir aprašytum visas smulkmenas! Žavingiausi kostiumai, bent man, venecijos karnavalo...
  Labai ačiū už trumpą supažindinimą! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Apie kelis karnavalus esu girdėjusi, o apie kitus buvo labai įdomu paskaityti. Wow, atrodo išties įspūdingai. Šaunus straipsnis, Daiva! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Naktine plaštake - galbūt kada nors taip ir padarysiu, ačiū už idėją!
  Simona - dėkui labai, žiauriai gera girdėt. ^.^

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai patiko. Džiugu, jog viskas buvo negirdėta :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Patiko, tiek išdėstymas ir pateikta informacija yra labai gera.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Norėjosi, kad aprašytum plačiau, bet iš esmės viskas gerai :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. spaudžu visas reakcijas. matosi, jog įdėjai nemažai darbo rinkdama informaciją

  AtsakytiPanaikinti