Kodėl reikia turėti „sketchbook'ą“ ir ką su juo veikti? (II dalis)

Pirmoje įrašo dalyje, (jį rasi paspaudusi čia) išsiaiškinome, kokią naudą teikia rašomas ir pildomas „sketchbook“. Dabar jau aišku, kad tai ne tik atsipalaidavimo ir minčių iškrovimo būdas, tačiau ir maistas smegenims. Dabar reikia pasidaryti pagrindinį šio gėrio įrankį - patį „sketchbook“. Jeigu jau liejame savo fantaziją ir išlaisviname visus galvoje gimusius jos vaisius, tad ta vieta taip pat turi būti ypatinga. Žinoma, jeigu tave tenkina prekybinės išvaizdos viršelis, jo dekoruoti nebūtina, tačiau patartina. Kodėl? Vėl gi dėl labai paprastų priežasčių - mokomės susikurti sau jaukia atmosferą ir taip analizuojame save. Trumpai tariant - dekoruosime viršelį.

Dekoravimo būdai:

 • Koliažas. Spausdiname nuotraukas, paveikslėlius, karpome ir iš jų darome vaizdą. Neturint spausdintuvo ir net priėjimo prie jo - renkame iškarpas iš žurnalų, laikraščių. Koliažas taip pat gali būti iš tavo piešinių. 
 • Vientisas paveikslėlis. Klijuojame iškarpą ant viso viršelio. Iškarpa sudaro vieną vaizdą. Taip pat galima naudoti ir piešinį. 
 • Įrišimas. Savo knygelę taip pat galima įrišti į odą, popierių, tapetą, audinį ar kitą medžiagą. Įrišimas ne tik apsaugos knygelę nuo išorinių pavojų, tačiau ir bus graži puošmena. 
 • Motyvacinis užrašas. Motyvuojantis užrašas ar patinkanti frazė taip pat gali būti dekoro dalis. Užrašai paįvairins jį ir papuošimas nebus toks monotoniškas ir nuobodus. 
 • Ornamentai. Vienas iš populiarių ir tikrai nesudėtingų dekoravimo būdų. Ornamentai gali būti visokių motyvų, dydžių, formų ir spalvų. 

K O L I A Ž A S.
Norint padaryti gražų koliažą, reikia laikytis tam tikros sistemos. Didesnes iškarpas klijuoti pirmas, o ant jų - mažesnes. Stačiakampėmis ar kvadratinėmis iškarpomis iš karto užpildyti kampus ir knygos kraštus. Taip išvengsi nemalonios staigmenos, kai lieka tuščias tarpelis. Kokias nuotraukas, paveikslėlius rinktis? Ogi tokius, kokių geidžia širdis. Tai gali būti viskas nuo drabužių iki maisto, kurį labiausiai mėgsti, nuo mėgstamiausių grupių iki gražių kraštovaizdžių. Svarbiausia, kad tau patiktų ir tave atitiktų.

Vieni kokybiškiausių klijų yra „Pritt “.

Kalbant apie klijus ir popierių, pravartu žinoti, jog plono popieriaus iškarpoms (taip pat skaitosi ir plonas spausdinimo popierius) labiausiai tinka pieštukiniai, dar kitaip vadinami „sausi“ klijai. Norima priklijuoti iškarpa nepermirks klijuose ir neišsilies, nesusipurvins. Kad neatsiklijuos, patikimumas nėra šimtaprocentinis - priklauso nuo klijų gamintojo ir to, kaip kruopščiai juos užtepsi. Jeigu iškarpos nėra kartoninės ar storesnio popieriaus, lipalo geriau nevartoti. Su juo yra daug teplionės, iškarpos dažnai permirksta, gali suplyšti.


V I E N T I S A S    P A V E I K S  L Ė L I S. Ne tik paveikslėlis, bet ir piešinys. Šį dekoravimo būdą dažniausiai renkasi pedantai arba perfekcionistai, mėgstantys minimalizmą, sąlygiškumą, apibendrintumą. Kalbant apie piešinius. Jeigu knygelės viršelis leidžia (yra pakankamai tuščias arba visai tuščias), galima piešti tiesiog ant jo. Nesant tokiai galimybei reikia tiesiog užsiklijuoti baltą ar kitos norimos spalvos popieriaus lapą (vėlgi labiausiai tiktų pieštukiniai klijai) ant viršelio. Renkantis paveikslėlį, tiesiog klijuojame jį ant viršelio klijais ir leidžiame išdžiūti.

Renkantis šį variantą galima labai gudriai sužaisti su plakatais. Plakatai dažniausiai būna pakankamai dideli ir tikrai apjuos bet kokio dydžio knygelę. Taigi, plakatą su mylimiausia grupe galima klijuoti tiesiai ant knygelės. Dar viena gudrybė - senų sąsiuvinių viršeliai. Dažniausiai renkamės sąsiuvinius su gražiais viršeliais, tačiau juos prirašius išmetame arba pasidedame ir pamirštame. Laikas peržvelgti senų sąsiuvinių archyvus ir saugyklas ir gražius viršelius prikelti naujam gyvenimui - puošti tavąjį „sketchbook“.

Į R I Š I M A S. Įrišimas, kitaip nei koliažas, reikalauja šiek tiek daugiau pastangų, mat reikia tiksliai išsimatuoti, nukirpti ir taip pat tiksliai įrišti. Kadangi rišimas į odą yra pats sudėtingiausias, rinkimės ką nors paprastesnio ir tai, su kuo lengviau dirbti - popierių arba audinį. Pastarųjų yra visokiausių. Sena ar per maža palaidinė, kuri išmarginta gražiais raštais, gali tapti nuostabiu viršeliu. Taip pat likę tapetai nuo remonto gali padėti dekoruojant. Adata, siūlas ir popierius - dar viena idėja, kaip dekoruoti.


Ir ar pameni tuos milžiniškas stačiakampes pieštukines su užtrauktuku, kuriuos pirkdavome pradinėse klasėse? Tai yra tiesiog labai originalus būdas panaudoti senąją pieštukinę, paverčiant ją aplankalu. Nuotraukoje viršuje, 4 užrašinė ir yra įrišta būtent į tai, apie ką kalbu. Naudojant stiprius klijus (pavyzdžiui „Super glue“), įklijuok užrašinę į pieštukinės vidų per tą vietą, kur jisai lenkiasi. Galėsi nešiotis ne tik užrašinę, tačiau ir parkerį, flomasterius ir pieštukus, kas yra labai patogu, jeigu nepaleidi savo užrašinės iš rankų ir nešiesi ją visur, kur eini.

M O T Y V A C I N I S   U Ž R A Š A S, kuris kvieste kviestų paimti „sketchbook“ į rankas arba tiesiog užsiimti kita tam tikra veikla. Tai gali būti visiškai nesusiję su tai, ką rašai ar pieši, ar klijuoji į pačią užrašinę. Tai gali būti visiškai bet kokia frazė, žymi citata ar net tavo sugalvoti žodžiai. Dekoravimas užrašais padės tiems, kurie neturi kantrybės arba pradėję kokius nors darbus jų nebaigia.

Geriausia dekoruoti su želiniais parkeriais, kadangi su jais yra labai patogu rašyti tekstą. Taip pat tinka ir markeriai, flomasteriai, jeigu reikia rašyti stambesnį tekstą. Kad dekoras būtų įdomesnis, reikėtų pasidomėti įvairiais šriftais ir pamėginti rašyti ne savo klasikiniu raštu. Mėginant įvaldyti kitokius šriftus taip pat bus lavinama ranka, motorika ir pačios perspektyvos suvokimas.

O R N A M E N T A I. Pats lengviausias, tačiau daug laiko reikalaujantis dekoravimo būdas. Savo grožiu ir puošnumu niekuo neatsilieka nuo kitų būdų, tačiau reikalauja daugiausiai kantrybės. Ornamentų kūrimas taip pat nuramina, padeda atsikratyti prisikaupusio nerimo ir įtampos. Ornamentų variantų yra milijardai milijardų, tad rinktis tikrai yra iš ko. Knygelę dekoravimui paruošiame lygiai taip pat, kaip ir paruoštumėme piešimui.


Ornamentams labiausiai tinka flomasteriai ir spalvoti markeriai. Aišku, jeigu ornamentas bus labai smulkus, tinka ir anksčiau minėtieji želiniai parkeriai. Kuriant ornamentą gali visiškai atsipalaiduoti ir leisti sau mėgautis tuo, ką darai.

Jeigu negali išsirinkti vieno dekoravimo būdo, gali juos visus sujungti į vieną ir padaryti vos ne patį brangiausią meno kūrinį. Brangiausią sau. Jeigu patirsi nesėkmę - nenuleisk rankų ir nepulk plėšyti to, ką padarei. Dažniausiai nepavykę ir netobuli dalykai, vėliau, nusiraminus, būna patys mieliausi ir gražiausi. Ir žinot, kas blogiausia yra turint „sketchbook'ą“? Tai, kad kai parduotuvėje pamatai gražią užrašų knygelę, prisimeni, kad namuose turi jų dar dešimt ir turi priversti save ją aplenkti. ☺

15 Komentarai

 1. Ačiū už šiuos dekoravimo būdus,man jie patiko. Visada kai gaunu užrašinę, ją išdekoruoju. Dabar papildžiau savo mintis ir idėjas. Dėkui.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man buvo baisiai nuobodu, kadangi nepatinka skaityti apie užrašines , jų vidų (ką rašyt, ką daryt) ir panašiai.
  Čia tik mano nuomonė. ;-))

  AtsakytiPanaikinti
 3. kate moteris, juk žinoma, įtikti visiems nėra įmanoma. Taip pat kaip nuobodu per kai kurias pamokas, nes jos tau neįdomios, taip pat nuobodu buvo ir čia, nes tokiais dalykais nesidomi. Tik pamokos ir šitai turi vieną didelį skirtumą - per pamokas privalai klausyt ir skaityt, net jei ir neįdomu ir nuobodu, o čia to daryti nereikia, jeigu nenori. Viskas okei, scrollink žemyn, skaityk kas nenuobodu. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 4. viskas ok, geras ir įdomus straipsnis, labai naudingas :) Tik prieš sakinį "Ir žinot, kas blogiausia yra turint „sketchbook'ą“?" turėjo būt tarpas

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ouu damn, didžiulė klaida, einu pataisysiu ir niekada nebekartosiu.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnis patiko. Geros idėjos viršelio dekoravimui :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Esu per didelė tinginė, kad užsiimčiau tokia veikla, nors turiu iš seniau tokį žurnalą (deja, supratau, kad kruopštumas ne man), kurį bandžiau pildyt, bet išėjo šnipštas.
  O straipsnis tikrai puikus. Sužadinai šiokį tokį norą pradėt jį vėl pildyt, bet aišku, kaip visada, ryte atsikėlus negalėsiu prisiverst pajudint savo subinės ir eit padaryt kažką tokio :xx

  Ačiū už puikias idėjas!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Dovile, kaip visad stebini savo idėjomis. Šaunuolė! Patiko idėjos :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Sis, kaip ir kiti tavo straipsniai, labai patiko ir buvo man aktualus. Mano stalciuje dulkes renka gal pustuzinis sketchbook'u, nusipirktu del patikusio, bet jau pabodusio virselio. Is tavo straipsnio pasisemiau ideju, kaip juos atnaujinti, aciu uz jas!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Labai gražūs puošimo būdai, labiausiai patiko koliažas :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Užsimaniau ir aš sketchbook'o! Puikus straipsnis! Patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Straipsnis ilgas ir įdomus, jokiu būdu- nuobodus. Išbandysiu ;) Ačiūx.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Straipsnis labia geras, padėjo. Pasidariau motyvacinį. Ačiū labai ;)

  AtsakytiPanaikinti