Nepamirštamas ir nepakartojamas seklys - Šerlokas Homlsas

Kam nepatiktų šiltai įsitaisius, su dideliu puodeliu arbatos, skaityti apie tai, ko niekada nepatirsi? Detektyvas - tam puikus pasirinkimas. Juk taip įdomu skaityti apie nusikaltimus,  painius ir įtraukiančius. O jei ir atomazga nenuspėjama. Detektyvų turinčių visus šiuos bruožus, sunku rasti. Bet Artūro Conano Doilio pasakojimai turi tai ir dar daugiau. Juk jei ne jis, pasaulis nebūtų išgirdęs apie nepakartojamą Šerloką Homlsą.

Gydytojas, tapęs rašytoju
Artūras Konanas Doilis gimė 1859m. gegužės 22 dieną. Jo šeima nebuvo turtinga ir augdamas būsimas
rašytojas patyrė skurdą ir nepriteklių. Laimė tada jau devynerių berniukui nusišypsojo, kai turtingi giminaičiai išsiuntė jį mokytis į jėzuitų koledžą. Per septynerius ten praleistus metus, berniukas suprato turintis rašytojo talentą. Baigęs koledžą jis įstojo mokytis į Edinburgo universitetą medicinos. Norėdamas padėti savo sunkiai besiverčiančiai šeimai, studijuodamas jis rašė apsakymus ir siuntinėjo juos į žurnalus. Iš savo draugo jūreivio gavęs pasiūlymą, padirbėti laive chirurgu, Artūras Konanas Doilis taip norėdamas pagerinti savo šeios finansinę padėti, sutiko. Po septynių mėnesių praleistų jūroje, jis pratęsė mokslus. Jis 1881 metais, baigęs universitetą ėmėsi ieškoti darbo. Jam teko įvairiausiose vietose, bet dirbdamas jis rašymo nepamiršo ir toliau siuntinėjo savo kūrinius į žurnalus. Artūras Konanas Doilis 1884m. vedė Liusi Hopkins, su kuria turėjo tris vaikus. Po žmonos mirties, prie altoriaus rašytojas nusivedė Džen Li, ji jam pagimdė dar tris vaikus.
Rašytojas mirė 1930 metais.

Seklys, garsumu pranokęs, net savo autorių
Šerloko Homlso gimimo metais galime laikyti 1887., tada pasaulis apsakyme ''Kraujo spalvos etiudas'',
pirmąjį kartą išgirdo apie garsųjį seklį. Nuo tada Šerloko Homlso nuotykius sužinojome iš  55 apsakymų ir 4 knygų. Tai pat kiekvienais metais sukuriamas bent vienas filmas, apie garsųjį seklį.
Garsusis seklys nuo kitų skiriasi savo dedukcijos sugebėjimais. Jis vien pažiūrėjęs į žmogų gali pasakyti jo profesiją, iš kur jis atvyko. Detektyvas žino visus šio šimtmečio nusikaltimus, nes jo nuomone visi nusikaltimai, kažkada jau buvo padaryti. Jis puikiai išmano nuodus, dirvožemį, chemiją, anatomiją, Didžiosios Britanijos įstatymus. Seklys nuostabiai griežia smuiku, jam sekasi fechtuotis ir boksuotis.
Kad ir koks genialus, ir tobulas atrodytų šis seklys, jis buvo labai netvarkingas. Jis cigarus laikydavo anglių kibire, tabaką - šlepetėse, laiškus peiliais prismeigtus prie paveikslų. Iš to galime suprasti, kodėl Daktaras Vatsonas seklį laikė ''Blogiausiu Londono gyventoju''.

Puikusis draugas ir padėjėjas
Net ir patiems protingiausiems reikia padėjėjų, juk dvi galvos geriau nei viena. Nors visi įpratę Šerloko Homlso padėjėją ir draugą vadinti daktaru Vatsonu, bet jo vardas yra Džonas H. Vatsonas. Jis su genialiuoju sekliu susipažino kai grįžęs iš Afganistano ieškojosi kambario draugo, su kuriuo galėtų išsinuomoti butą. Daktaras Vatsonas iš Afganistano grįžo nukamuotas ligų, dėl to jis didžiąją dalį laiko praleisdavo namuose, tai jis galėjo stebėti savo naująjį kaimyną. Iš pradžių jis nežinojo kuo verčiasi paslaptingas kaimynas ir jo mėgstamas užsiėmimas buvo bandymai tai išsiaiškinti. Jis bandydavo spėlioti, pagal tai kokie žmonės lankosi pas Šerloką Homlsą, kokios yra jo žinios įvairiausiose srityse. Daktaras Vatsonas užrašinėjo garsiojo seklio nuotykius ir jam padėdavo narpliojant nusikaltimus.
Netgi susituokęs ir išsikraustęs iš judviejų buto, jis visada surasdavo laiko padėti Šerlokui Holmsui.

Vienas iš žinomiausių adresų pasaulyje
Net neskaitęs istorijų apie Šerloką Holmsą pasakys, kad jis gyveno Beikerio 221b. Manoma, kad jis ten su daktaru Vatsonu gyveno 1881 - 1904. Tuo metu kai čia gyveno garsusis seklys ir Džonas H. Vatsonas namų numeracija Beikerio gatvėje baigėsi 100 numeriu. Taigi kurį namą galvoje turėjo Artūras Konanas Doilis, galime tik spėlioti. Šerlokas Holmsas ir daktaras Vatsonas gyveno bute, kuris turėjo du miegamuosius ir svetainę. Butą jie nuomojosi iš ponios Hadson, ji tai pat jiems ruošdavo valgį ir tvarkydavosi.
1990m. Londone duris atvėrė Šerloko Homlso muziejus. Manau, jau supratote, kad jis yra Beikerio gatvėje. Tiesa, jis įsikūręs ne 221b numeryje pažymėtame name, o 239. Dėl tokios painiavos ilgai kentėjo bankas įsikūręs 221 numeriu pažymėtame pastate. Jis gaudavo daug laiškų adresuotų Šerlokui Homlsui, ir bankui net teko pasamdyti darbuotoją, kad išrūšiuotų tuos laiškus. Laiškų problemą pavyko išspręsti tik 2002m., kai bankas persikėlė į kitas patalpas. Muziejus norėdamas, kad žmonės praeidami matytų užrašą 221b nusprendė pagudrauti ir įkūrė įmonę ''221b Ltd''. Taip ant muziejaus fasado buvo galima pakabinti lentelę su 221b numeriu.
Muziejus yra įsikūręs visuose keturiuose pastato aukštuose. Pirmajame aukšte surasime suvenyrų krautuvėlę, prikimštą su Šerloku Homlsu susijusios atributikos. Antrajame aukšte įrengta Šerloko Holmso ir Džono H.Vatsono darbo bei poilsio erdvė, svetainė, bei detektyvo miegamasis. Trečiajame aukšte yra daktaro Vatsono ir ponios Hadson miegamieji. Ketvirtajame aukšte slepiasi vonia ir vaškinių higūrų salė.

Tikiuosi, kad straipsnis nepasirodė per ilgas ir nepatingėjote jo perskaityti. Jei dar neskaitėte siūlau paskaityti  istorijas apie Šerloką Homlsą. 

8 Komentarai

 1. Radau klaidų.
  Manau, kad VISKAS nukopijuota nuo kitų internetinių svetainių. Žinoma, pridėjai ir savų žodžių, bet man atrodo, kad mažokai..
  Nuo kelių svetainių rašei šį straipsnį?
  Man nelabai patiko, sunkiai skaitėsi.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man atrodo skiriasi nuo aš žinau. Nežinodama neturi teisės manęs kaltinti plagijavimu. Ar turi įrodymų? Ne, nes aš nekopijavau. O tris dienas vargau rašydama.
  Informacijos ieškojau daugybėje svetainių, tikrinau ar ji teisinga.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Mano nuomone, šį kartą padirbėjai puikiai. Šis tavo straipsnis DAUG geresnis nei buvęs.
  Aišku, klaidelių daug, ypač skyrybos, kai kur parinkti netinkami žodžiai, bet tema pasirinkta gera. Tavo indelis į šį darbą puikiai matosi. Šaunuolė! Smagu matyti, kaip reaguoji ir bandai taisytis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Yra klaidų, bet matosi, kad stengies rašydama straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kaip naujokei, tai šaunus darbas.
  Bet man bent jau buvo šiek tiek nuobodu skaityti. Gal dėl daugybės skaičių, sausų sakinių. :)
  P.S. Viduje nebuvau, bet iš išorės mačiau Šerloko butą B-)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Viskas labai aiškiai perteikta, tačiau keliose vietose buvo daug klaidų. Manau, kad galėjai šiek tiek įdomiau parašyti pridėdama daugiau savų žodžių.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Radau klaidu, bet straipsnis, kaip naujokei, labai dominantis :) Saunuole!

  AtsakytiPanaikinti