Opra Vinfrey - moteris, kuri išliko stipri

Opra Vinfrey - vienintelė juodaodė milijardierė pasaulyje, pokalbių karalienė,viena įtakingiausių moterų planetoje. Ją žino beveik visas pasaulis. Ši moteris vedė visų laikų populiariausią JAV pokalbių laidą ,,The Oprah Winfrey Show''. Po 25 - erius metus gyvavusios laidos, Opra įkūrė 24 - ias valandas transliuojanti kabelinės televizijos kanalą ,,Oprah Winfrey Network (OWN)''. Nors ši moteris yra įtakinga, o jos turtas vertinamas 2,7 mlrd. JAV dolerių, Opros likimas neapdovanojo laiminga vaikyste bei šeima.

Vaikystė.
Opra vaikystėje
1954m. sausio 29d., Misisipės valstijoje, Kosciuko miestelyje, Oprą pagimdė paauglė. Kadangi ji gyveno skurde, pati išvyko į šiaurę ieškoti darbo, o savo dukrą šešeriems metams paliko močiutei. Močiutė gyveno nepritekliuje, todėl neišgalėdavo anūkei nupirkti jokių drabužių, o ką kalbėti apie batus. Todėl šešerius metus Opra po savo gimtąjį miestelį lakstė basa. Tik dėl šviesaus močiutės proto, Opra išmoko skaityti ir rašyti, kai jai buvo vos treji! Šiek tiek paūgėjusi, jis miestelio bažnyčioje skaitydavo skaitinius. Miestelio bendruomenė ją pamilo ir ėmė vadinti Mažąja oratore. Tačiau geroji močiutė pasiligojo ir Opra buvo išsiųsta pas motiną. Tuo metu jai gimė dukrelė Patricija ir visas dėmesys buvo skirtas jai. Po kurio laiko, dėl finansinių sunkumų, Oprai teko išvykti pas tėvą ir pamotę.

Gyvenimas pas tėvą ir prievarta.
Su tėvu 2003 -ais metais
Gyvendama pas tėvą ir jo žmoną, mergaitė pirmą kartą sužinojo, ką reiškia turėti nuosavą lovą. Mergaitė buvo labai mylima ir lepinama, kadangi tėvas ir pamotė vaikų susilaukti negalėjo. Na, o Opra toliau rodė savo sugebėjimus. Vos pradėjusi lankyti mokyklą, buvo perkelta į aukštesnę klasę, nuolat lindėdavo bibliotekoje, ir viešai skaitydavo Bibliją bažnyčioje. Tėvas labai didžiavosi savo dukra ir stengėsi jai suteikti kuo geresnį išsilavinimą. Tačiau atėjo laikas Oprai grįžti pas motiną... Grįžus, ją užklupo dar vienas dėmesio stokos periodas - motina pagimdė sūnų Džefrį. 
 Nors tėvas ir siūlė dukrai grįžti gyventi pas jį, Opra vis vien nusprendė gyventi su mama mažame, dviejų kambarių butelyje. Tai nebuvo geriausias sprendimas. Būdama devynerių, Opra patyrė lytinę pusbrolio, dėdės ir kitų šeimos narių prievartą. Po pirmojo išprievartavimo, pusbrolis jai nupirko ledų, nusivedė į zoologijos sodą ir prigrasino tylėti. Ir Opra tylėjo ilgai... O prievarta tęsėsi trejus metus.
 Tačiau tai nebuvo didžiausia jos gyvenimo drama. Dėl seksualinio išnaudojimo Opra tapo nėščia. Keturiolikos metų Oprai gimė sūnus. Tačiau dėl komplikacijų jis po poros savaičių mirė. Opra suprato, jog tai šansas kabintis į gyvenimą. Jai pavyko įkalbėti motiną, kad leistų išvykti pas tėvą į Našvilį.

Griežtas tėvas ir naujas, geresnis gyvenimas.
Opros tėvas, karo veteranas, barzdaskutys, labai griežtas ir drausmingas. Palūžusiai dukrai jis tapo vieninteliu ramsčiu. Tėvas išaiškino dukrai taisykles. Jų didžiausias siekis buvo geras išsilavinimas. Rodos, gyvenimas ėjo vis geryn. Opra tapo garbės mokine, laimėjo grožio konkursą, nušluostė visiems nosis oratorių konkurse, pradėjo dirbti vietos juodaodžių radijuje ir gavo galimybę studijuoti komunikacijos mokslus Tenisio universitete. Taip prasidėjo Opros Vinfrey kelias į sėkmę.
 Nuo 1986 - ųjų iki 2011 - ųjų buvo transliuota jos laida ,,The Oprah Winfrey Show''. Vėliau jį įkūrė savo kanalą, laikraštį, svetainę ir ėmėsi kitos įvairios veiklos. Taip pat ši moteris Afrikoje įkūrė neturtingų mergaičių paramos fondą ir mokyklą. 

Knyga: Opra - melagė lesbietė.
Kitty Kelley su knyga ,,Opra''
2010 metais Kitty Kelley parengė Opros Vinfrey biografiją (500 puslapių, 800 respondentų, išnagrinėta daugiau nei 2000 interviu). Ši knyga sukėlė ažiotažą. Joje teigiama, kad Opros sesuo mirė perdozavus narkotikų, brolis buvo gėjus ir mirė nuo AIDS, o pati Opra lesbietė, ir visi pasakojimai apie nelaimingą vaikystę yra melas. Pakalbinti Opros giminaičiai teigė, jog ji niekada nebuvo tvirkinta, kad buvo pasileidusi ir linkusi parsiduoti, nors visi ją labai mylėjo ir lepino. 
 Ar tikėti šios biografijos autore, spręsti Jums. K. Kitty ne kartą buvo papiktinusi garsius žmones (net karališkąją šeimą), tačiau dar niekam nepavyko apkaltinti jos šmeižtu, dėl įrodymų trūkumo. Jei Opros išgyvenimai yra tiesa, tuomet ši moteris yra be galo stipri asmenybė. Ne kiekvienas tiek ištvertų. Dauguma būtų pasidavę ir nebesistengę po skaudžių išgyvenimų toliau siekti savo tikslų. Tad galima teigti, kad Opra Vinfrey yra stiprios ir drąsios moters pavyzdys.  10 Komentarai

 1. Uhu. Tikrai stipri moteris. Esu jau skaičius apie ją todėl šis straipsnis man buvo pažįstamas. Tavo taip pat straipsnis labai trumpas..

  AtsakytiPanaikinti
 2. Apie šią moterį nesu girdėjus, bet ji pasirodė emociškai stipri. Gražus straipsnis, patiko išdėstymas, sklandžios mintys. Klaidų kaip ir neradau. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kažkada skaičiau straipsnį apie jos jaunystę. Šios moters stiprybė - neįtikėtina.
  Smagu sulaukti apie tokias asmenybes straipsnių. Ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko, tik manau, kad buvo galima, tekstą pateikti gražiau. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Wow, nustebinai. Nesu anksčiau girdėjusi apie šią asmenybę.

  AtsakytiPanaikinti
 6. radau klaidų, o šiaip viskas gerai

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man patiko išgirsti platesnę informaciją apie šią moterį, nes tik tiek žinojau jog ji yra :D
  Tikrai buvo naudinga!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Iki šiol nieko nebuvau girdėjusi apie šią moketerį, labai įdomu buvo skaityti :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Straipsnis patiko ir labai sudomino :) Man ji patinka jos asmenybe. Ji is tiesu labai daug pasieke po tokios sunkios vaikystes!
  Del tos kvailos knygiukstes as abejoju ar ji teisinga. O jei ji is tiesu lesbiete, tai is tiesu jos asmeninis reikalas.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Mane sukrėtė jos gyvenimo istorija :(
  stiprybės jai.
  ačiū už straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti