"Studijos 2015" - verta ar ne?


Tris dienas Vilniuje buvo jaunimo antplūdis. "Litexpo" parodų rūmai organizavo renginį "Studijos 2015", kuriame galėjai pamatyti daugybę universitetų, kolegijų iš Lietuvos bei užsienio. Vienų nuomone, paaugliams tai yra neįtikėtinai naudinga, kitų - renginys neduoda jokios naudos, mat viską galima rasti ir internete. Tad, metas pažvelgti į renginio vidų bei atskleisti pliusus ir minusus, kad kitąmet nereikėtų dvejoti klausimu: verta ar ne?


Apsilankyti renginyje verta net tada, kai nežinai, kokią specialybę rinksiesi studijuoti. "Studijų 2015"  vienas iš tikslų - padėti surasti savo kelią. Įvairios organizacijos tau papasakos apie profesijas, pateiks keletą testų, atsakys į rūpimus klausimus bei užtikrins, jog išėjusi iš "Litexpo", jaustumeisi tvirčiau, kurdama savo ateitį. Svarbiausia užduotis, prieš vykstant į renginį, pagalvoti apie tai, ko norėsi paklausti, jog vėliau, grįžusi namo, nesigraužtum, jog nesužinojai svarbių dalykų. Taip pat, atidžiai išsinagrinėk programą, rask paskaitas, kurios tave domina bei apsilankyk jose. 

Jeigu jau žinai, kokias studijas rinksiesi, sužinok visus universitetus, kuriuose tavo norima specialybė yra mokoma. Nesvarbu, ar tai Aleksandro Stulginskio universitetas, ar Vytauto Didžiojo, ar užsienio. Nedaryk išvadų apie juos, remdamasi tik internetu. Į "Studijos 2015" tu vyksti ne pasiklausyti, jog tavo pageidautinas universitetas tobulas, o įsitikinti, kad renkiesi teisingai ir už jį geresnių nėra. Eidama prie universiteto ar kolegijos atstovų, klausk visko, kas tau aktualu bei pasidomėk, kodėl tu turėtum rinktis būtent juos, o ne kitus.

Vienas renginio pliusų yra tai, jog dalyviui leidžiama pažvelgti į mokymąsi praktiškai. Pavyzdžiui, policijos mokykla su žmonėmis noriai dalinosi savo patirtimi ir netgi leido rankose palaikyti pistoletą, rodė, kaip juo naudotis. Ką kalbėti apie kitus svarbius įrankius, dirbant šį darbą. Visai kita kalba apie tai, kad paaugliai to neįvertino ir sugebėjo nukniaukti pavojingą įrankį policininkams iš panosės. Sveikatos mokslų universitetas jaunimui rodė dantų protezus bei atskleidė visą istoriją apie juos. Panaudojant darbo įrankius kaip pavyzdžius, yra žymiai paprasčiau sudominti paauglį nei pasakojant vien sausą teoriją.

Šimtaprocentinė nauda dalyvauti rengiamose paskaitose. Jeigu tave domina žurnalistikos studijos, kodėl nenuėjus į susitikimą su šios srities specialiste akis į akį? Kas geriau, nei šį darbą dirbantis žmogus, papasakos visas įdomybes bei užkulisius? Ne vienas paauglys į paskaitą apie "Erasmus+" ėjo tik laikui pratempti, tačiau išėjo tvirtai tardamas, jog ateityje būtinai išbandys. Tai praturtina žinias, ypač, kai klausaisi patyrusių žmonių pasakojimų. 

Kai kurie žmonės skundėsi, jog pagrindinėje salėje per daug žmonių, nuolat reikia laukti, sunku susikalbėti, karšta bei daugybė kitų problemų. Tačiau sustabdykite tokias mintis ir pagalvokite, ko čia atėjote. Ar gauti atsakymus, ar pasiskųsti kitais? Kai žinosite priežastį, suprasite, kad to paties atėjo ir likę tūkstančiai žmonių. Būnant tokiame renginyje, reikia tik kantrybės, nes ne tik jums svarbu gauti žinių. 
  
Mano nuomonė:

Kadangi tiksliai žinau, ką noriu studijuoti, ėjau prie visų universitetų, kurie siūlo man aktualią specialybę. Širdyje jaučiu, kuris iš universitetų mane labiausiai traukia, tačiau naudojausi puikia proga bei apėjau viską, net ir kolegijas. Pasidomėjau ir kitomis profesijomis, galvodama, jog kuri nors iš jų, visai netyčia gali pakeisti mano planus. Apsilankiau man aktualiose paskaitose bei sužinojau daugybę naujų dalykų. Nors namo išvažiavau nepakeitusi nuomonės dėl savo ateities planų, tačiau palypėjau laipteliu aukščiau bei praturtinau save naujomis, naudingomis žiniomis. Merginos, važiuoti verta.


Reikia tik džiaugtis, jog yra organizuojami tokie renginiai kaip šis. Kai tirpsta metai iki stojimo laiko, ima nebeužtekti interneto turimos informacijos, norisi bendrauti realiai su tais žmonėmis, kurie nusimano bei yra profesionalai. Nesvarbu, ar jau nusprendei, kur stosi, ar dar ne - "Studijos 2015" padės apsispręsti, rasti savo kelią, patikslinti bei atsakyti į viską, ko klausi. Tad, taip. Važiuoti ten yra verta.


10 Komentarai

 1. Deja, šiais metais neteko nuvykti į šią parodą, bet draugų atsiliepimai apie ją buvo puikūs.
  Apžvalga patiko. Rašymo kultūra irgi pagirtina. Ačiū už straipsnį :)
  Beje, jeigu ne paslaptis, ką žadi studijuoti?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pirmą kartą teko girdėti apie šią parodą. Puikiai išdėstytos mintys, šaunuolė. Patiko, kad parašei savo nuomonę. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kitoms patiko, bet man nelabai. Atleisk.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man patiko, straipsnis gana išsamus :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man nepatiko, nes šis straipsnis dar nėra (man) aktualus. :)
  Bet patiko išdėstymas.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man straipsnis neaktualus, todėl neturiu ką pakomentuoti. Bet ką gi, ačiū už pastangas.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tiesiog idealus straipsnis, įžanga ir įvadas į dėstymą yra nuostabus. Dėstymas pilnai išpildytas ir nėra jokio tuščiažodžiavimo, pasikartojančių teiginių ir žodžių. Rašymo stilius labai publicistinis, labai geras. Manau, kad jau žinau, kam mėnesio gale skirsiu dar vieną medaliuką. Šaunuolė, Ema, tema nuostabi ir nuostabiai rašai. Pagaliau, pagaliau galiu pagirti ir pasakyti ne tik kritikos, bet ir gražių žodžių. Visos reakcijos paspaustos, paspausčiau ir dar daugiau. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Naktine plaštake, jau pastaruosius dvejus metus svajoju apie žurnalistiką. :)

  Benzo pjūkle (keistai jaučiuosi taip kreipdamasi :D), net širdį suspaudė, kai skaičiau tavo komentarą. Nerealiai malonu! Didelis ačiū tau ne tik už pagyrimus, bet ir pridėtą dar didesnę motyvaciją rašyti! :)

  Dėkui visoms merginoms, kurias sudominau šiuo straipsniu! :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Puikus straipsnis, bet jį dar galėjo pagyvinti keletas nuotraukų. :) Aš taip pat dalyvavau šioje parodoje, bet deja neradau kur buvo įsikūrusi Vilniaus dizaino kolegija... :( Gaila.Kitais metais reikės jau rimčiau žiūrėti į šią parodą,nes kol kas šiais metais ,galima sakyti, tik susipažinau su ja. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Straipsnis puikus ir naudingas! neturiu jokiu priekaistu nei del isdestymo, nei del kokiu nors gramatiniu klaidu ir t.t. Pritariu Indrei, reikejo iterpti gal bent kokia viena nuotrauka. O kadangi iki studiju man toooli toli, tai telieka tau palinketi tik sekmes tobulejant ;) Saunuole!

  AtsakytiPanaikinti