Svajonių darbovietė - ''Google''

Ar norėtumėte, dirbti vietoje, kurioje nemokamas maistas, įsidarbinusi gausi mašiną ir būstą? Ten kur darbo metu gali mėgautis masažais, pailsėti žaidimų kambariuose? O kur dar nemokamos kirpyklos, vaikų darželiai,  gydytojų kabinetai ir autoservisai? Ir visa tai viename pastate? Ne, man neprisisapnavo. Toks rojus, tave aplanko, jei įsidarbini kompanijoje ''Google''.
Bet jei Jūsų paklausčiau, kokie genijai įkūrė šią kompaniją? O kur yra pagrindinė ''Google'' būstinė? Galėčiau vardinti ir vardinti, bet Jūs, jau supratote, kad apie ''Google'' nieko nežinote.

Truputis istorijos
''Google'' istorija prasidėjo 1996 metais, kai du Stanfordo studentai - Larry Page ir Sergej Brin sugalvojo
Larry Page ir Sergey Brin
sukurti interneto svetainių paieškos sistemą. Ir pavadino ją ''BackRub''. Įkūrėjai, supratę, jog jų idėja tikras pinigų maišas, pabandė ją parduoti,  kompanijai ''Yahoo'', tuo metu ji buvo populiariausia paieškos sistema. Tačiau ''Yahoo'' nepanoro, pirkti ''BlackRub'', tačiau tuo metu jiems pradėjo labiau sektis. O kai jaunieji genijai investavo į ''Youtube'' ir ''Picasa'', jie prisikasė prie pinigų kasyklos. Tada viskas ir prasidėjo. Buvo sukurta interneto naršyklė ''Chrome'' ir operacinė sistema ''Android''. Be šių pasiekimų, šiuolaikinės technologijos, dabar būtų visiškai kitokios.
Kompanija 1998 metais rugsėjo 4, pasikeitė pavadinimą į mums visiems, žinomą ''Google''.

Kaip atrodo, tos ''Google'' būstinės, kuriose dirbti trokšta dažnas?
Pačioje savo gyvavimo pradžioje, ''Google'' buvo įsikūrusi, bendrabučio kambaryje ir garaže. 2004 metais, jie persikėlė į pagrindinę būstinę ( geriau žinomą kaip ''Googleplex'') esančią Mountain Vju, Kalifornijoje, JAV.  Šiandien Google reklama turi per 70 biurų, daugiau nei 40 - yje šalių visame pasaulyje.
Nors dviejų vienodų ''Google'' biurų nėra, lankytojai gali atpažinti kelis visiems jiems bendrus bruožus:
freskas ir dekoracijas, atskleidžiančias tos vietovės ypatumus, pamatytų ''Google'' darbuotojus, kartu dirbančius kubo formos darbo vietose, jurtose ir susibūrimų kambarėliuose, vaizdo žaidimus, amerikietiško biliardo stalus ir pianinus, kavines ir mažytes kavinukes, kupinas sveiko maisto, bei senas geras baltas lentas, skirtas netikėtam minčių lietui.
Kiekviename ''Google'' biure, galima susipainioti ar tai, yra darbovietė, ar pramogų parkas. Visa tai, gali paaiškinti vienai iš ''Google'' šūkių: ''Būk geras, ir niekada nesuauk''. Turbūt, pagal šį šūkį, ir yra kuriami ''Google'' biurai. Nes darbuotojai gali mėgautis žaidimų kambariais, muzikos kambariais, su įvairiausiai instrumentais, o kur dar karaokės kambarys. Netgi darbo ir pasitarimų kambariai, išmarginti įvairiausiomis spalvomis, su netradiciniais baldais.
Be nuostabios aplinkos, ir įvairiausių pramogų ''Google'' darbuotojai, gali lankytis daugybėje visiškai nemokamų kavinių ir restoranų, kiekviename iš jų patiekiami skirtingų šalių maistas. Dar ''Google'' savo darbuotojams siūlo nemokamas kirpyklas, masažistų kabinetus, autoservisus, vaikų darželius. Ir visa tai viename pastate.

Sunkiausias išbandymas - darbo pokalbis
Dirbti tokioje aplinkoje, susigundytų dažnas, bet jiems tenka itin sunkus išbandymas - darbo pokalbis. Tie kurie, yra dalyvavę tokiame pokalbyje, jį vadina absurdišku. Mat potencialių darbuotojų, klausinėja dalykų, kurie parodo jų mąstymą, o ne srities kurioje ketina dirbti, išmanymą. Kad bandydami atsakyti, palaužytumėte galvas, pateiksiu kelis klausimų pavyzdžius:

 • Kiek golfo kamuoliukų telpa mokykliniame autobuse?
 • Kodėl kanalizacijos šulinių dangčiai apvalūs?
 • Kokio atlyginimo paprašytumėte už visų langų Sietlo mieste išplovimą?
 • Kiek pianino derintojų yra visame pasaulyje?
 • Sukurkite San Francisko evakuacijos planą.
 • Tu turi spintoje daugybę marškinėlių, ir labai sunku surasti reikiamus. Kaip juos suskirstytum, kad surasti reikiamus, būtų lengviau?
 • Keturiems stovyklautojams reikia grįžti naktį atgal į stovyklą. Bet, jie turi tik vieną žibintuvėlį šviečiantį 17 minučių. Tiltas yra toks pavojingas,jog negalima eiti juo be žibintuvėlio, ir toks silpnas, jog juo vienu metu gali eiti tik 2 žmonės. Kiekvienas stovyklautojas eina skirtingu greičiu ir tiltą pereina per 1, 2, 5, 10 minučių. Kaip stovyklautojai pereis tiltą per 17 minučių?
Faktai apie ''Google''

Pirmasis ''Google Doodle''
 • ''Google'' savo darbuotojams suteikia draudimą, automobilį, būstą.
 • Kompanija turėjo vadintis ''Googol''(Skaičius reiškiantis vienetą ir šimtą nuliu), bet investuotojas rašydamas žodį suklydo ir prigijo pavadinimas ''Google''
 • ''Google'' turbūt yra vienintelė kompanija, siekianti sumažinti laiką, kurį žmonės praleidžia jų tinklapyje.
 •  ''Google'' užima pirmąją vietą, geriausių pasaulio darboviečių sąraše.
 • ''Google Doodles'' - proginiai ''Google'' logotipai. Pirmasis buvo sukurtas 1998, kai ''Google'' įkūrėjai, išvyko į roko festivalį ir į logotipą įterpė festivalio logotipą, norėdami pranešti, kad tą savaitgalį jokie techniniai nesklandumai, nebus tvarkomi.
 • ''Google'' nuomojasi ožkas. 200 Išsinuomotų ožkų, pilnai pakeičia žoliapjoves.
Jei Jūs norite dar pavarvinti seilę į ''Google'' būstines, pasižiūrėkite filmą ''Praktikantai'' po kurio, Jūs kaip ir aš įsimylėsite šią kompaniją. Nors pavydėti, ''Google'' darbuotojams nereikia, nes jiems tokioje aplinkoje susikaupti ir dirbti sunku.

18 Komentarai

 1. Žiaauriai įdomus straipsnis, Akvile. Skaičiau išsižiojusi. O ką kalbėti apie darbovietes ir taip toliau. Palikai labai gerą įspūdį, dėkui.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko. Tik (bent man) nepatiko išdėstymas, tačiau šiaip viskas itin gerai, suprantant, kad tu naujokė.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Buvo įdomu skaityti, pasistengei. Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vajė. Tu taip gerai rašai kaip naujokė. O gal tu kažkur kitur esi rašiusi?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Temos pasirinkimas tiesiai į dešimtuką. Nė nebūčiau pagalvojusi, kokie dalykai vyksta toje kompanijoje. Tikrai wow. Labai įdomus straipsnis.
  Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai ačiū. Nesitikėjau, kad Jums taip patiks

  AtsakytiPanaikinti
 7. būčiau neskaičiusi straipsnio šia tema panelėje, manyčiau, kad puikiai renkiesi temas. gaila, jog viską tik nurašei savais žodžiais.. nuvylei stipriai

  AtsakytiPanaikinti
 8. Kokio dar straipsnio? Gyvenime, nesu skaičiusi Panelės.
  Be to, tu gal nesupranti kokia aš dabar pikta, nes visą dieną landžiojau po įvairiausius puslapius ieškodama informacijos. Ir beje tikrai ne panelėje

  AtsakytiPanaikinti
 9. Bje, išnaršiau visą panelės puslapį išnaršiau ieškodama, nuo ko ten nusirašiau. Ir neradau. Tai gal įdėk nuorodą, kad žinočiau nuo ko aš ten kopinu

  AtsakytiPanaikinti
 10. Akvile, va! Pasitaisei! Šis straipsnis skaitėsi tikrai lengvai. Šaunuolė! Visis reakcijos paspaustos! :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Tema tikrai superinė!
  Buvo skyrybos klaidų (kablelių ne vietoje pilna), bet aj, tiek to. Geras straipsnis ir skyrybos klaidas užgožia ;)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Straipsnis labai puikus, šaunuolė! Tema tiesiog tobula Tačiau labai jau daug kablelių nevietoje ir dar nepatiko išdėstymas :/

  AtsakytiPanaikinti
 13. Man taip pat keliose vietose uzkliuvo bereikalingi kableliai, bet nepaisant to-straipsnis tikrai puikus, ypac naujokei! Matosi, kad idejai i ji nemazai pastangu ir galiu pasakyti, kad jos atsipirko. Filma ''praktikantai'' esu maciusi, tad siek tiek zinojau apie ten vykstancius dalykus, bet skaityti vis tiek buvo idomu, saunuole!

  AtsakytiPanaikinti
 14. Žiauriai patiko, labai įdomu buvo skaityt :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Skaičiau išsižiojusi. Tik nesupratau o taiką jie ten dirba? Ar tik ateina pažaidžia ir už tai moka? :D

  AtsakytiPanaikinti
 16. Na taip, darbo vieta pasakiška, darbas ir užmokestis geras, bet pačios kompanijos veikla tikrai nėra tokia graži ir dora, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio :)

  AtsakytiPanaikinti