Žiupsnelis faktų: „Vienas namuose"

Turbūt aiškinti kas yra „Vienas namuose" man tikrai nebūtina. Visi puikiai žino, jog tai vienas geriausių kalėdinių filmų visame pasaulyje.  Dauguma šį filmą žiūri kiekvienais metais prieš Kalėdas, kai jį transliuoja per televiziją. Ir jis tikrai neatsibosta, tad kiekvieną kartą žiūri su vis nauju susidomėjimu. Bet aš galiu garantuoti, kad šis filmas turi pačių neįtikėčiausių faktų, kurių tu tikrai nežinojai. Pasiruošę? Pradedam!
1. Šiame filme yra rodomos kito filmo ištraukos. Vienas iš tokių yra „Angels with Filthy Souls". o įdomiausia tai, kad šis, neva, filmo epizodas buvo sukurtas būtent filmui „Vienas namuose". Tačiau kai šis epizodas susilaukė didelio susidomėjimo, buvo sukurtas ir visas filmas. 2. Dėdės Frenko vaidmenį atliko Gerry Bamman, tačiau šis vaidmuo buvo specialiai sukurtas aktoriui Kesley Grammer. Bet dėl tam tikrų aplinkybių, jį pakeitė Gerry.


3. Pirmojoje filmo dalyje, Kevinas rausdamasis po brolio Bazo daiktus rado „Playboy" žurnalą.  Šis žurnalas nebuvo bet koks, tai 1989m. liepos mėnesio numeris, ant kurio viršelio puikuojasi „Mis Liepa" - Erika Eleniak.


4. Antroje dalyje Kevinas vis naudoja diktofoną, tačiau įdomu tai, jog tas diktofonas yra netikras ir neveikiantis. Tokie diktofonai net nebuvo pardavinėjami. Tačiau, kai  filmas sėkmingai išgarsėjo, 1993m. buvo pradėti gaminti ir pardavinėti būtent tokie diktofonai.


5. Ar pamenate, kai Kevinas rado Bazo merginos nuotrauką? Taip taip, tai buvo apkūni, akis išplėtusi ir išsišiepusi mergaitė. Bet iš tikrųjų, ten ne mergaitė, o berniukas. Specialiai šiam filmui, vienas berniukas buvo nugrimuotas, jam uždėjo peruką, aprengė kaip mergaitę ir nufotografavo. Taip darė todėl, kad filmo kūrėjai nenorėjo taip viešai šaipytis iš taip atrodančių mergaičių.


6. Nežinia kiek čia tiesos, tačiau sklinda legendos, jog viename filmo „Vienas namuose" epizode pasirodo legendinis pasaulio dainininkas Elvis Preslis (jis mirė dar 1977m.). Elvio gerbėjai sako, kad jis vis dar gyvas, o nuotraukos antrame plane matomas barzdotas vyras yra būtent jis.


7. Ta bauginanti filmo vieta, su baisiąja krosnimi, pasirodo, visai nėra baisis. Šiuos efektus padarė du vaikinukai naudodami tik meškeres, valą ir žibintus.


8. John Candy visą savo vaidmenį filme atliko per vieną dieną. Jam užteko 23 valandų, kad nusifilmuoti visuose epizoduose. Filme jis vaidina herojų, kuris pasakoja, kad taip pat buvo pamiršęs savo vaiką. Tačiau to į scenarijų nebuvo įtrauktą, viskas įvyko atsitiktinai, improvizuojant.


9. Ar jūs išdrįstumėte vaidinti, kai ant jūsų veido būtų uždėtas tikras tarantulas? Turbūt ne kiekvienas taip galėtų, o štai aktorius Daniel Stern sutiko. Tačiau reikėjo vaidinti be garso, nes kitaip tarantulas būtų išsigandęs ir pabėgęs. Tad garsas buvo vėliau įterptas, montažo dėka.


10. Epizodas, kuriame plėšikai laiko pakabinę Keviną ant sienos, o Haris įkanda jam į pirštą yra nesuvaidintas. Haris iš tikrųjų įkando jam į pirštą iki kraujo, o randą ant piršto M. Culkin turi iki šiol.


11. Harį vaidinęs aktorius Joe Pesci, filmuojantis vis pamiršdavo, kad vaidina šeimai skirtoje komedijoje ir vis pasakydavo žodį „fuck", todėl filmo režisierius jam patarė šį žodį pakeisti žodžiu „fridge" (šaldytuvas). 
Dar vienas įdomus faktas apie šį aktorių tai, kad jis norėdamas, jog filmas būtų realistiškesnis, norėjo, kad Kevinas jo iš tiesų bijotų, tad stengėsi su juo kuo rečiau susitikt filmavimo aikštelėje.


12. Pirmosios dalies filmavimas daugiausia vyko Čikagoje, o filmuojamas neva Paryžiaus oro uostas, iš tiesų buvo tarptautinis O'Hara oro uostas. Na, o scena kurioje visi sėdi prašmatniose, verslo klasės lėktuvo vietose, buvo filmuota vietinės mokyklos krepšinio aikštelėje, pasitelkiant specialiai sukurtas dekoracijas. O štai tos pačios mokyklos baseinas buvo panaudotas filmuojant McCallisterių užpiltą rūsį.

13. Berniukas, vaidinęs Kevino jaunesnį pusbrolį - Fulerį, kuris šlapindavosi į lovą, iš tiesų yra Macauly Culkino jaunesnysis brolis Kieranas.


14. Eglutės žaisliukai, ant kurių užlipa Haris, buvo ne iš stiklo, o specialiai pagaminti iš saldainių. Tačiau aktorius dėl viso pikto, buvo užsidėjęs gumines apsaugas. 


15. M. Culkin pats nupiešė žemėlapį, su planu plėšikams sustabdyti. Šį kartą faktų tiek. Tikiuosi sužinojote daug naujo apie visų taip mėgstamą filmą „Vienas namuose". Komentuokite ar jums patiko ir parašykite apie ką dar norėtumėte sužinoti linksmų, įdomių ar net keistų ir bauginančių faktų! 9 Komentarai

 1. Daugumą faktų jau kažkada esu skaičiusi kažkur, bet atradau dar ir negirdėtų. Žiaaariai įdomu, ypač su tuo Elviu Presley. Man labai patinka ši rubrika, nenustok jos vesti! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Keletą faktų žinojau, bet vistiek patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Negirdėjau ne vieno fakto... Tad dėkoju, kad įkėlei, ačiū! Buvo verta :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Visą laiką galvodavau, ar ten tikrai tikras voras... Ačiū, pagaliau sužinojau. Šiurpu...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Saunuole, puikus straipsnis! Dekui uz faktus :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnis įdomus, faktai plačiai aprašyti, neapsiribojo trimis žodžiais. Šaunu!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai ačiū, stengsiuosi ir toliau jūsų nenuvilti! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Keletą faktų ir aš žinojau jau seniau. Tačiau dauguma kitų buvo negirdėta ir labai įdomu. Ačiū už tokį įrašą! (:

  AtsakytiPanaikinti