Truputis organizuotumo ir DIY

Būti organizuota yra vienas iš merginos privalumų. Padėti tapti organizuotai gali ir paprasčiausias tavo naudojamų priekių dekoravimas savaip. Geriau apie viską pagalvoti, užsirašyti ar aprašyti nei plaukioti nežinios jūroje. Organizuotumas, planų sudarymas, minčių išdėstymas padės tau lengviau mokytis. Esi mergina kuri stengiasi susikaupti ir mokytis, bet vis neišeina? Galbūt turi kitą priežastį? Šis straipsnis kaip tik tau! 

Motyvacija ir skatinimas


Dažniausiai su visu tuo organizuotumu būna taip: pradeda ir greit meta. Tačiau galbūt tau trūksta tik trupučio motyvacijos? Motyvacija tau padės visko nemesti per pirmas valandas. Taip, teisingai perskaitei - valandas. Kodėl? Su visu šituo organizuotumu nėra taip lengva kaip atrodo. Laikytis tikslo ir tapti organizuotai tau padės truputis motyvacijos ir skatinimas. Motyvacijos tau gali duoti bet kas. Geriausia jos prašyti tėvų, nes jie geriausiai žino kokia tu esi ir ko tau reikia. Skatinimas ir motyvacija beveik lygiai tas pats, tačiau paskatinimo iš draugų ar tėvų gali gauti dažniau nei motyvacijos. Geriausia būtų jei kažkas tau vis primintų, jog nesustotum, o jei nesustosi tai važiuosi toliau ir tai bus lyg tavo gyvenimo ritmas. 

Kanceliarinių prekių puošimas

Tau dar nepabodo nuobodūs sąsiuviniai, pieštukai, liniuotės ir visi kita? Taip, parduotuvėje galima nusipirkti papuoštų priekių, tačiau jos neatrodo originaliai ir nėra įkvėpsiančios. Be to atrodysi šauniai rankose turėdama vienintelius ir nepakartojamus sąsiuvinius ar rašiklius! Daug smagiau atrodo daugiau spalvų turintys daiktai ir išdekoruoti tavo pačios rankomis. 

Keli tavo sąsiuvinių atnaujinimo būdai


Šis variantas yra vienas iš paprasčiausių. Tavo užduotis yra tokia: rasti prekyboje ant sąsiuvinių klijuojamų didelių ir plokščių lapo pločio lipdukų. Gali pirkti ir didesnį dėl savo ramybės, tada beliks tik apkarpyti. Kai užklijuosi tą patį didžiausią lipduką ir viską sutvarkysi, ant sąsiuvinio viršelio liks užklijuoti ir etiketę ant kurios užrašytum, kokio tai dalyko sąsiuvinis ir tai ką tu nori užrašyti.


Atrodo tikrai puikiai ir labai originaliai! Viskas ko reikės: laikraščio lapo, pieštukų ir vaizduotės. Šį lapą gali dekoruoti kaip tik tu nori. Svarbiausias elementas kuris turi likti - laikraščio lapas. Kad ir ką bedarytum neužgožk šio elemento. Gali imti ir paprasčiausiai priklijuoti lipdukų, iškarpų (nepatartina, nes mokytojai gali neįtikti) arba, bet ko! Valia tavo vaizduotei!


Šis lygiai taip pat nėra sudėtingas. Visgi jam reikės vienos prekės. Tai yra spalvota ar su ornamentais lipni juostelė (patarčiau pirkt platesnę). Šia lipnia juostele yra apklijuojami sąsiuvinio kraštai ir tos vietos kur tu pati nori jas panaudoti. Visgi pirmiausia nepradėk nuo klijavimo. Pirma - išdekoruok sąsiuvinį. Paveikslėlyje matyti, jog galima paprastais raštais sukurti originalų vaizdą, kuris atrodo labai patraukliai! 

Pieštukai


Turbūt vieni iš mieliausių mano matytų pieštukų. Viskas ko tau reikės: medinių pieštukų, juodo rašiklio. Ši pieštuką gali dekoruoti įvairiais raštais. Taip pat gali panaudoti ir užsilikusią spalvotą, lipnią juostelę! Šis derinys sukurs norą tau nepaleisti šio mielo pieštuko iš rankų ir įkvėps tave!

Knygrišys ir dalytuvai

Du dalykai kurie tau tikrai padės tapti organizuotai. Į knygrišį galėsi dėti savo užrašus, kontrolinių darbų lapus, sąsiuvinius ar dar ką tu sugalvosi. Knygrišys tau padės visų užrašų nepamesti ir esant progai jais pasinaudoti. Visada galėsi žinoti reikiamą informaciją ir kaupti užrašus kuriuos galėsi kartotis neieškodama visko iš naujo. 
Kilo klausimas kas tie dalytuvai? Dalytuvai yra dedami į knygrišius (binder). 
Knygrišio tu pasidaryti negalėsi, reikės pirkti, tačiau galėsi ji dekoruoti, klijuoti ir taip toliau. O štai dalytuvus galėsi pati pasidaryti.

Dalytuvai


Šiuos turėsi nusipirkti. Tai paprasčiausia medinė forma. Ją apklijuok lipnia, spalvota juostele. Galus gražiai užlenk. Ant jų užrašyk dėstomo dalyko pavadinimą ar tai ką tu nori. 


Tada visgi parduotuvėje reikės rasti dalytuvus (su skylutėmis, nes knygrišys yra su jomis) ir prie jų priklijuoti tas medines formeles. Tik neklijuok šių formų lygiai viena prie kitos, nes tada negalėsi atskirti dalykų. Remkis paveikslėliu. 

Knygrišiai

Štai kaip jie atrodo. Jų galima rasti beveik visur. Patarčiau pirkti tokius už kurių viršelių galima įkišti lapą, tada nereikės kiekvienais metais pirkti naujo, nes paprasčiausiai galėsi pakeisti lapą su etikete viduje. 

Kortelės tavo pagalbininkės!

Šios iš pirmo žvilgsnio paprastos pasirodančios kortelės iš tiesų yra aukso vertės! Na, galbūt ne aukso, tačiau tikrai vertingos! Su jomis gali lengvai išmokti norimus dalykus, tereikia vienoje pusėje užrašyti visą norimą informaciją ar sąvokos reikšmę, o kitoje temą ar pavadinimą. Žiūrėdama į temą turi garsiai arba mintyse sakyti informacija, o jeigu pasimeti atversti kitą pusę ir patikslinti atsakymą. Šis būdas yra labai veiksmingas. Kortelėms gali naudoti baltus, spalvotus, sąsiuvinių lapus. Šioms kortelėms gali nusipirkti arba pasidaryti įdėklą. Galima įdėklą pasisiūti.


Kambarys taip pats svarbus!

Jauki ir tyli atmosfera padeda labiau susikaupti nei triukšmas ir netvarka?! Prieš ruošdama namų darbus gerai susitvarkyk savo kambarį, nes tyla ir ramybė padeda nesiblaškyti, susikaupti vienam darbui. Gali pasikabinti kelis motyvuojančius plakatus (tik neperkrauk sienos). Atsidaryk langą, jog įeitų gryno oro ir apvalytų galvą nuo pašalinių minčių. 
Taip pat gali pakabinti kelis plakatus su norima išmokti informacija. Kiekvieną kartą matydama plakatą su informacija ant sienos geriau prisiminsi turinį. 


Darbų ir planų knygelėŠią knygelę gali pirkti beveik visur. Jos viršelį gali dekoruoti kaip ,,sketchbook'o'' ar dienoraščio. Dabar trumpai apie tai kaip ją rašyti (visiškai nesunku). 
Patariama rašyti gražiai ir aiškiai, kad pati viską suprastum. Kiekvienam dalykui gali skirti skirtingą spalvą pavyzdžiui: namų darbus žymėk viena spalva, namų ruošos, susitikimus, gimtadienius ar dar kažką vėl kita spalva. Tai suteiks tavo planų knygelei spalvų ir originalumo bei ji neatrodys lyg pabėgusi iš kalėjimo (labai niūri). Tačiau reikia nepamiršti, kad tai rimta knygelė ir nepaversk jos cirku! Tačiau truputis dekoracijų niekam nepakenkė? 

Visa tai: spalvoti pieštukai, flomasteriai, knygutės ir knygrišiai ir yra viso to organizuotumo dalis. Tačiau didžiausią dalį užima mokslas. Tokios knygutės ir visą kitą padės tau skatinti tą norą mokytis. Tačiau tau turėjo kilti mintis, o kam man ta planų knygelė, jei visi namų darbai elektroniniame dienyne, gimtadieniai - telefone... Atsakymas paprastas - tam, jog tu taptum organizuotesnė ir išmoktum gyventi be interneto. 
Iki greito!

9 Komentarai

 1. Pavadinimas prieštarauja straipsnio turiniui. Neradau jokių patarimų, kaip tapti organizuotai, išskyrus įvairius dekoravimo būdus, kurie yra tik labai maža dalis to, kas įeina į tą organizuotumą.
  Norint mokėti planuoti savo gyvenimą, reikia būti labai užsispyrusiai ir žinoti, ko sieki. O jeigu žmogus iš prigimties neturi noro imtis kažką organizuoti, tai labai sunku bus to ir išmokti, nes būtent tai yra vienas iš labai gerų būdo bruožų.
  Žodžiu, kitą kartą siūlau apgalvoti ar tikrai straipsnio tema siejasi su turiniu. Linkiu sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Toks jausmas, kad pažiūrėjai kažkokį vlogerės video organizuotumui palaikyti, o paskui perrašei ten gautą informaciją. Bet nesvarbu. Man patiko išdėstymas, palyginimai ("lyg pabėgusi iš kalėjimo", ha!) bei gauta informacija. Puiku! :-)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Naktine Plaštake, žinoma, pataisiau.
  Anonime, rinkau informaciją iš visur, tačiau viskas savais žodžiais.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įdomus straipsnis, mieli pasiūlymai. Man patiko ir tikrai ką nors išbandysiu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tokie straipsniai man patinka labiausiai :) daugiau tokių :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Patiko straipsnis.Gaila,neturiu spausdintuvo :(...

  AtsakytiPanaikinti
 7. mano stalčiuje dabar kaip tik guli nenaudojama užrašų knygelė. puiku! ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Oj beje prisiminiau kad prailgins mokslo metus..

  AtsakytiPanaikinti