Keisčiausi restoranai pasaulyje

Visos žinome tokius restoranus kaip „McDonald's“ ar „Hamburger“, kuriuose paprastoje, jaukioje aplinkoje prekiaujama mėsainiais ar kitais patiekalais. Tačiau ar žinojai, kad, pavyzdžiui, yra restoranų, kuriuose žmonės pietauja sklęsdami dangumi arba grožėdamiesi povandeniniu pasauliu? Ne? Tuomet skaityk toliau ir sužinosi dar daugiau!


„Marton Theme Restaurant“

Kaip susietum žodžius „restoranas“ ir „tualetas“? Sakai, jie — niekaip nesusiję padriki žodžiai? Ką gi, klysti. Šio restorano savininkui Dao Ming Zi kilo keista, bet įdomi idėja — jis įkūrė restoraną, o interjerą suprojektavo taip, kad lankytojas jaustųsi lyg... tualete. Sienas, grindis ir lubas dengia keramikinės plytelės, o prie stalų-vonių sustatytos kėdės-tualetai. Valgiai taip pat patiekiami neįprastai — mažyčiuose tualetuose arba voniose. Gali skambėti truputį šlykščiai, tačiau pats restoranas yra higieniškas. Jei kada nors nuspręstum jame apsilankyti, pranešu, kad teks nemažai pakeliauti, nes restoranas yra Taivane, Azijoje.


„Dinner in the sky“
Šis restoranas tituluojamas vienu unikaliausiu pasaulyje. Juk ne kiekvienam šautų į galvą mintis papietauti danguje, tiesa? Šis restoranas neturi pastovios vietos — jis keliauja ir jau yra aplankęs Jungtinių Arabų Emyratus, Turkiją, Ispaniją, Belgiją, Airiją ir kitas šalis. 2013 metais jis net viešėjo Lietuvoje! Restorane esančios vos 22 vietos buvo tuoj pat užpildytos ir pakeltos į 50 metrų aukštį.


„Dining with the dead“
Šį restoraną drąsiai galime vadinti vienu kraupiausiu. Taip jau susiklostė, kad restoranas, dar 1950-aisiais buvo įrengtas šalia kapinių, bet vėliau, tausojant vietą, įkurtas vidury senų musulmonų kapinių, o kapai, ant kurių maitinimo įstaiga buvo pastatyta, perkelti... į vidų. Indijoje žmonės daug natūraliau reaguoja į mirtį, tad nenuostabu, kad restoranas beveik niekada nebūna tuščias. Jo savininkas Krishan Kutti Nair sako, kad būtent kapai ir yra jo sėkmės priežastis.


Povandeninis restoranas „Ithaa“
Šis Maldyvuose esantis restoranas lengvai gali sužavėti kiekvieną. Jis — lyg akvariumas, tačiau vietoj žuvelių jo viduje yra stalai, kėdės ir skaniai pietaujantys žmonės. Norintys jame paskanauti gurmaniško maisto, turi pakloti nemažą pinigų sumą — pusryčiai „Ithaa“ restorane kainuoja maždaug 113 EUR, o pietūs — 250 EUR. Šiame įspūdingame restorane yra vos 14 vietų, tačiau dažniausiai jos būna užimtos. Žmones tiesiog negali atsispirti nuostabiam povandeniniam pasauliui ir gardžiam maistui!

„Fortezza Medicea“
Jei norėsi užkąsti „Fortezza Medicea“ restorane, turi žinoti 2 dalykus: pirma, jis yra kalėjime ir tave aptarnaus kaliniai. Antra, turi turėti nepriekaištingą reputaciją ir gauti sutikimą iš Italijos teisingumo ministerijos. Restorano lankytojai pietauja didelėje salėje, apstatytoje paprastais suolais. Vietoj metalinių šakučių ir peilių patiekiami plastikiniai indai, o tvarką prižiūri sargybinis. Visa tai — eksperimentas, kuriuo Italijos vyriausybė nori patikrinti, ar kaliniai yra tinkami tokiam ar panašiam darbui. Ką gi, reikalai kol kas klostosi neblogai. 


Štai ir apžvelgėme vienus keisčiausių pasaulio restoranų. Norėdama juos aplankyti, turėtum nemažai pakeliauti po pasaulį, nes, deja, didžioji dauguma jų nėra įsikūrusi Lietuvoje. Kad ir kaip bebūtų, kurį restoraną aplankyti tu norėtum labiausiai? 


6 Komentarai