Palangos sanatorija "Gintaras"

Viena iš geriausių ir žinomiausių vaikų sanatorijų Lietuvoje yra "Gintaras", įsikūręs netoli Palangos parko. Daugybė vaikų ten ne tik lanko įvairias procedūras, gydosi, bet ir puikiai praleidžia laiką bei susiranda naujų draugų. Oficialūs tinklapiai labai dažnai rašo sunkiai suprantamą informaciją ir išskaido ją po kelis puslapius. Todėl čia jūs sužinosite, kaip patekti į "Gintaro" sanatoriją, kokios sąlygos jūsų ten lauks, kokios būna procedūros bei daugybę kitų dalykų. 


Kaip patekti?

Visų pirma, turite kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nuspręs, ar jums reikalinga medicininė reabilitacija. Gavus teigiamą atsakymą, jūsų gydytojas užpildo tam tikrą formą, kuri reikalinga norint patekti į sanatoriją. Vaikai iki aštuonerių metų arba neįgalieji, kartu gali vežtis lydintį asmenį, kuris taip pat gautų apgyvendinimą bei nemokamus pietus. Devynmečiai ir vyresni, į sanatoriją vyksta vieni. Su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, gydytojo išrašytą dokumentų formą, higienos reikmenis, sportinę aprangą, maudymosi reikmenis bei mokymosi vadovėlius, jei vykstama mokslo metais. Vasaros sezonu sanatorijoje apsilanko daugiausia pacientų, todėl rekomenduojama rezervuoti vietą. Tiesa, tai galima padaryti ne anksčiau kaip prieš penkiolika kalendorinių dienų. Vykstant rudenį, žiemą ar pavasarį, rezervacija nėra būtina. 

Kokiomis ligomis sergantys žmonės yra gydomi bei kokios procedūros laukia?

Į sanatoriją galite patekti, jei sergate kvėpavimo sistemos ligomis, nervų sistemos ligomis, ausų-nosies-gerklės ligomis, virškinimo sistemos ligomis, turite psichikos ar elgesio sutrikimų, judėjimo atramos aparatų pažeidimų. Tuomet atitinkamai skiriamos tokios procedūros kaip kineziterapija, haloterapija, vandens procedūros, klimatoterapija, šviesos terapija, psichologo ar socialinio darbuotojo paslaugos ir t.t.

Kokios gyvenimo sąlygos jūsų laukia?

Sanatorija yra suskirstyta į korpusus, tad sąlygos priklauso nuo to, į kurį pateksite. Tiesa, visur yra panašu: dviviečiai kambariai, kuriuose yra staliukas su veidrodžiu, kėdė, spinta, dvi lovos bei vonios kambarys. Kiekviename aukšto koridoriuje yra šaldytuvas. Virdulių nėra, todėl rekomenduojama atsivežti savo. Taip pat, norint naudoti virdulius ar kitus elektros prietaisus, reikės primokėti po 14 euro centų kasdien. Norint patekti į renovuotą kambarį, vienam asmeniui reikia primokėti nuo 1.74 EUR parai.

Kokia yra dienotvarkė bei laisvalaikis?

Jūsų rytas prasidės anksti - kelios minutės po 7 valandos, jus pažadins aukšte budinti seselė. Tuomet turėsite laiko susiruošti bei keliausite pusryčių. O tada laukia procedūros, kurios kiekvienam yra sudarytos individualiai. Vienam jau iškart po pusryčių gali tekti lėkti į procedūras, o kitas, galbūt, apsilankys jose tik dešimtą ryto. Gydymas trunka iki pietų, o po jų ateina laikas poilsiui bei laisvalaikiui. Veikla priklauso nuo aukštą prižiūrinčio auklėtojo. Jis gali pasiūlyti eiti į lauką pasivaikščioti, žaisti žaidimus bei kitaip leisti laiką. Esant blogam orui, sanatorija organizuoja filmų dienas ar kitaip užima vaikus. Vakarais rengiamos diskotekos, įvairūs renginiai, tiesa, ne kiekvieną dieną. Naktinėti ilgai negalima, budinti seselė kaskart primins, kad jau laikas gesinti šviesas. Tačiau tai irgi priklauso nuo žmogaus - vienas leis jums nemiegoti iki 22 valandos, o kitas, galbūt, net iki 23.

Neigiamos nuomonės, atsiliepimai:

Ne vienas paauglys, gyvenantis nerenovuotuose kambariuose, skundžiasi, jog vonioje susiduria su vorais, tarakonais bei kitais gyviais. Sanatorijos personalas žino apie šią problemą, todėl jums tereikia pranešti aukšte budinčiam asmeniui ir jis pakvies atsakingą žmogų, kuris išpurkš kambarius atitinkamomis priemonėmis.

Taip pat pacientams nepatinka valgyklos maistas, kuris išties pastovus: pusryčiams dažniausiai patiekiama košė, pietums - kotletai, o vakarienei - mėsa, košė arba blynai. Todėl, kai kurie nusprendžia gudrauti: pasako personalui, jog yra vegetarai ir tuomet gauna galimybę pasirinkti iš įvairesnio meniu.

Kontaktai:

Viešoji įstaiga Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija "Palangos Gintaras",
Vytauto g. 30, Palanga LT-00135,
Įmonės kodas 152682464.
Kiti kontaktai čia. 

Oficialus puslapis - http://www.palangosgintaras.lt/index.php


Neigiamų atsiliepimų nėra daug, o teigiamų - daugybė. Tad, jei turite bent menkiausių sveikatos problemų, prašykite šeimos gydytojo, jog suteiktų jums galimybę vykti į Palangos "Gintaro" sanatoriją. Ten jūs ne tik pagerinsite savo sveikatą, bet ir puikiai paatostogausite: rasite naujų draugų, pakvėpuosite pušų kvapo kupinu oru bei įsimintinai praleisite laiką.

 
 


10 Komentarai

 1. o be ligos galima važiuoti į sanatoriją?

  AtsakytiPanaikinti
 2. kokie prisiminimai... ♥

  AtsakytiPanaikinti
 3. Akvile, kiek teko domėtis, galima. Tačiau turi būti laisvų vietų ir papildomas mokestis. Bet siūlau pasiskambinti ir išsiaiškinti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Bet kiek reikia mokėti? Nes man rugpjūtį sueis 12 metų. Ar reikia važiuoti su tėvais?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Esu ne kartą buvusi Gintaro sanatorijoje, tikrai smagu :) susirandi daug draugų, gerai praleidi laiką :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Norėčiau išbandyti šviesos terapiją. Girdėjau, kad šviesos terapijos lempos padeda išsigydyti žaizdas, sąnarių skausmus. Manau, tai labai naudinga procedūra

  AtsakytiPanaikinti