Rašytojų atranka!!

Šiandien  kovo 18-oji. Kovo mėnesis persirito į antrąją savo pusę ir jau skaičiuoja paskutines savaites, pavasaris po truputį įsibėgėja. O ką gi tai reiškia? Žinoma, kad metas skelbti rašytojų atranką! Ir ji vėl čia! Kiekvieną mėnesį "Teenage Dreams" rašytojų  komandą papildo nauji talentai. Artėjantis kovo mėnesis taip pat laukia naujų talentingų ir kūrybingų žmogučių. Gal tarp būsi ir tu?

Kartą viena mergina manęs paklausė: "O kiek iš viso žmonių yra rašę TD blog'e?". Ir tą akimirką, susimąsčiau. Nežinau kiek yra tų žmonių, bet paskaičiavus, tai būtų be proto milžiniškas skaičius. Ir kiekviena čia rašiusi mergina, neišėjo iš TD neišsinešdama kokios nors patirties. Jos išmoko rašyti straipsnius, gavo daug šaunių skaitytojų ir kitų rašytojų patarimų, susirado naujų draugų ar bendraminčių, tobulėjo dvasiškai.

Geriausios rašytojos, kurios iš tiesų dėjo milžiniškas pastangas, aukojo savo laiką, gali pasigirti ir dar didesne patirtimi. Pavyzdžiui, mergina, kuri tampa mėnesio rašytoja mūsų tinklaraštyje, jau sekantį mėnesį geriausią savo parašytą straipsnį gali matyti populiariame paauglių žurnale "Justė ir Luka". Argi tuo gali pasigirti kiekviena panelė? Žinoma, kad ne. O rašytojos, kurios rašo straipsnius apie grožį, sportą, sveikatą, stilių ir pan., savo straipsnius gali išvysti taipogi populiariame, daug skaitytojų turinčiame internetiniame tinklapyje www.grozioguru.lt. Nuostabi patirtis, tiesa?


Ar esi iš tų žmonių, kuriems niekad nepritrūksta gerų minčių ir idėjų? Kurie yra kūrybingi ir mėgsta rašyti, išreikšti savo mintis? Kurie nori tobulėti tiek dvasiškai, tiek fiziškai? Kuriems sekasi lietuvių kalba? Jei ką tik palinksėjai galva, turime tau šaunų pasiūlymą! Mes tau siūlome sudalyvauti "Teenage Dreams" rašytojų atrankoje, kurioje sudalyvavus tu turėsi šansą tapti populiaraus internetinio tinklaraščio dalimi! Susidomėjai ir ketini dalyvauti? Šaunu, bet prieš tai reikia žinoti dar kelis dalykus.

Rašytojoms yra keliami tam tikri reikalavimai. Turbūt pati svarbiausia taisyklė TD blog'e yra ta, kad čia griežtai draudžiame kopijuoti straipsnius iš kitų tinklapių ir po to juos kelti į mūsų tinklaraštį. Ką jau kalbėti apie tai, kaip kartais į rašytojų atranką gauname kopijuotus straipsnius... Kita nė kiek nemažesnė taisyklė - visus pranešimus į blog'ą reikia rašyti lietuviškos raidėmis, nedarant daug gramatinių, stiliaus ir žinoma, skyrybos klaidų. Taip pat reikia būti aktyviai, turėti laiko, nes dažnai būna taip, kad vos po kelių straipsnių rašytojos palieka blog'ą, dėl laiko trūkumo. Pasirodyti bent kartą su straipsniu per savaitę yra tiesiog būtina. Svarbu žinoti ir tai, jog ieškome draugiškų, kritikos nebijančių ir gražiai su skaitytojais mokančių bendrauti merginų. Be jokios abejonės, rašytojos taipogi turi turėti daug idėjų straipsniams ir rubrikoms.

Daug merginų, pasirodžius pranešimui apie rašytojų atranką sako: "Man baisu", "Man nepavyks" ir panašiai. Mielosios, bijoti čia nieko nereikia! Mes nesame kokie nors vilkai, kurie už nepasisekusį straipsnį duos per galvą ir išvarys lauk. Ne, to tikrai nebus! Visa rašytojų komanda yra labai draugiška ir pasiruošusi bet kada padėti visais iškilusiais klausimais! Todėl nugalėk savo baimes ir pirmyn!

Gana tuščiažodžiauti, ar ne? Metas atlikti visus reikalavimus, kurie yra keliami dalyvaujant rašytojų atrankoje!

I DALIS
Tau reikės atsakyti į mūsų pateiktus klausimus. Iš atsakymų mes galime susidaryti tam tikrą nuomonę apie žmogų, todėl negailėk savo klaviatūros, nes kelių žodžių atsakymai labai retai kada sudomina. Atsakymus į klausimus privaloma rašyti el. pašto teksto laukelyje! Nepamiršk, jog tai tik pirma ir nepaskutinė atrankos dalis.

1. Vardas, amžius
2. Tavo rašymo patirtis (blogai, konkursai, mokykla, laikraščiai, tavo santykiai su kūryba ar rašymu ir t.t.).
2.1. Jeigu neturite patirties, t.y. su rašymu nesate susidūrę, kodėl norite tai išbandyti? 
3. Iš kur sužinojai apie TD blogą? Jei čia esi ne pirmą kartą, ar seniai čia lankaisi?
4. Apie ką norėtum rašyti? Būtinai įvardyk kelias konkrečias temas straipsniams, rubrikoms.
5. Ar moki priimti kritiką, gražiai bendrauti su skaitytojais? Ar pasižymi draugišku ir nuoširdžiu bendravimu?
6. Pasakyk vieną TD pliusą ir vieną minusą. Kaip būtų galima sustiprinti pliusą ar atrasti naujų gerų dalykų? Ką reiktų daryti, jog pavyktų panaikinti tą minusą?
7. Kodėl pasirinkai rašyti į TD blogą?
8. Ar turi daug laisvo laiko? Ką veiki laisvalaikiu, kokius būrelius lankai po pamokų? Kiek laiko per savaitę galėtum skirti mūsų tinklaraščiui? 
9. Ką surasti, ko išmokti, ką suprasti, ko pasiekti norite TD bloge? Įvardink savo lūkesčius ir tikslus!
10. El.paštas, į kurį siųsti pakvietimą priėmimo atveju.
11. Jūsų kontaktai (skype, facebook) Viešai jie nebus platinami. Priėmimo atveju būsite pridėtos į skype pokalbį, kur bendrauja visos rašytojos ir taip pat tapsite TD rašytojų grupės feisbuke nare.

II DALIS
Antroje rašytojų atrankos dalyje tau reikės parašyti straipsnį pasirinkta tema. Gali rašyti apie bet ką: grožis, sportas, mada, sveikata, mokyklinės temos ir t.t. Straipsnis turi būti parašytas word formatu. Minimalus straipsnio ilgis - vienas wordo lapas. Straipsnyje svarbu panaudoti spalvas, paveikslėlius, galima įterpti interviu. Bet svarbiausia - visiškai jokio kopijavimo!! Negavus straipsnio, jūsų dalyvavimas atrankoje yra neužskaitomas.

Atsakymus su prikabintu straipsnio siųskite el. paštu: teenagedreamsinfo@gmail.com iki kovo 29 dienos. Spėti sudalyvauti atrankoje turite net 12 dienų, tad labai lauksime jūsų laiškų! Rašytojos bus renkamos 29 dieną.

Jei iškilo klausimų, visada gali jų paklausti komentaruose. Jei nesi įsitikinusi ar tavo straipsnis, kurį ruošiesi siųsti į atranką yra geras, visada gali pasikonsultuoti su manimi (FB: Simona Šiušytė) ir kitomis rašytojomis.

PRIEŠ SIUNČIANT LAIŠKĄ Į ATRANKĄ, PRAŠAU PERSKAITYTI VISĄ ŠĮ PRANEŠIMĄ, NES DAŽNAI MERGINOS NEIŠPILDO VISŲ PRAŠOMŲ REIKALAVIMŲ!

Mes lauksime naujų talentų!
Iki!


17 Komentarai

 1. Nervina tas jausmas kai negaliu dalyvaut. -.-

  AtsakytiPanaikinti
 2. Teen Corner, tai kiek tau metų??

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man tai ta rasytoju atranka nelabai patinka ir net neskaitau tokiu straipsniu nes kam reikia tu rasytoju jei ir taip ju daug yra bet straipsniu buna labai labai mazai palyginus kiek nauju rasytoju priemet. Kitos naujos rasytojod per ilga laiko tarpa parase tik 1-2 straipsnius. Nesamone. Geriau buna tos kurios moka rasyti.... ( atsiprasau uz gramatines kllaidas)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nesuprantu, Teen Corner, kodėl tau neleidžia dalyvauti? Nemanau, kad nereikia žiūrėti į amžių - net kokybiškai rašanti septynmetė galėtų būti blogo dalimi. Čia tas pats, kaip koks 12 metų berniukas baigia universitetą (juk tokių atvejų yra)....

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nu nereikia čia pas mus vaikų, kaip jūs nesuprantat. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 6. O jei tas „vaikas" kokybiškai rašo? Jei jis rašo GERIAU už jos didenybę Tave? :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tobulas gyvenimas2015 m. kovo 21 d. 14:45

  galima pasivadint ne tik vardu?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonime - tame ir esmė, kad tokių nėra :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Jeigu atsiras tokia, kuri yra labai jauna, bet rašo LABAI GERAI, ji tikrai bus priimta. ;) chill out

  AtsakytiPanaikinti
 10. O jeigu esu vaikinas, bet noriu dalyvauti?

  AtsakytiPanaikinti
 11. Pasakysiu tiesiai šviesiai - vaikinams čia ne vieta ;)

  AtsakytiPanaikinti
 12. O kai atsakai į tuos klausimus tai išsiųsti ir poto vėl straipsnį rašyti ar kaip?

  AtsakytiPanaikinti
 13. Tai be abejo, kad viską reikia siųsti kartu.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Kada paskelbsit kas laimėjo rašytojų atranką?Nežinojau kad reikėjo siųsti viską kartu :(,tai atskirai.Man labai norisi parašyti istorijas,apie horoskopą ir t. t.
  -Nuoširdžiai Kamilė

  AtsakytiPanaikinti
 15. Vėl teko nusivilti. :(
  Kada kita atranka? :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Bandysiu kitą kartą :) Esu labai užimta :/

  AtsakytiPanaikinti