TD blykstė : nuoširdusis Ed Sheeran

Niekas net nebūtų patikėjęs, jog kadaise gatvėse kažką su gitara brazdinęs auksaplaukis vaikinas, apsirengęs paprastais, niekuo neišsiskiriančiais drabužiais, po kelių metų bus pasaulinio lygio žvaigždė. Šiandien jis -  vienas ryškiausių dabartinės POP muzikos veidų, į kurio koncertus patekti nori minios žmonių. Neveltui.

Edward Christopher Sheeran gimė 1991 metais vasario 17 dieną Anglijoje. Būdamas mažas, Ed niekuo neišsiskyrė iš kitų vaikų - na, nebent tik savo plaukų spalva. Jis, kaip ir visi, turėjo svajonių. Mažasis Edward svajojo tapti traukinio vairuotoju.

Šią svajonę greit pakeitė kita... Ed dėdė padovanojo jam pirmąją gitarą. Vaikinas būdamas trylikos pradėjo kurti dainas ir jas atlikti gatvėse. Būdamas vos penkiolikos, jis buvo priimtas į Nacionalinį Jaunimo Muzikos Teatrą, o šešiolikos metė mokyklą ir išvyko į Londoną. Vaikinas paaukojo viską dėl savo tikrosios svajonės, dėl muzikos - paliko gimtąjį miestą, šeimą, draugus. Iškeliavo siekti savo tikslo.


Mes, XXI a. gyventojai, šiais laikais turime unikalią progą pamatyti žvaigždžių gyvenimo nuotrupas prieš jų išgarsėjimą. Internete labai lengvai galima rasti įvairių įžymybių jaunystės vaizdo įrašų. Ed - ne išimtis.

Pažvelkite į jauno, lengvai nuo proto nušokusio, išprotėjusio Ed versiją. Pažadu - net ir patys didžiausi surūgėliai išspaus šypseną.Jaunatviškos kvailystės paliktos užnugaryje... Ed pradėjo daugiau dėmesio skirti muzikai. Ironiška - kai kurie šaltiniai teigia, jog jaunasis muzikantas neprigirdi viena ausimi. Tai nesutrukdė jam gana anksti pradėti savo muzikinę karjerą. 2005m. jis išleido ''The Orange Room'' EP, kuriame buvo penkios dainos. Tai buvo savotiška pradžia jo muzikiniame gyvenime.


Ir tada, kai buvo paprastas muzikantas, ir dabar, kai į jo koncertus renkasi minios žmonių, Ed muzikos stilius išliko panašus - jis stengiasi kurti dainas apie paprastus žmones ir paprastų žmonių jausmus. Pats atlikėjas yra pasakęs : ,,I make music for women to cry and eat ice cream.'' Ed fanai galėtų patvirtinti, jog dažnai atrodo, kad dainininkas rašo dainas specialiai tau, nes jos atspindi klausytojų gyvenimus. Galbūt tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės dievina šį atlikėją.

Iš paprasto vaikino išaugo pasaulinė žvaigždė. Dabar jis koncertuoja įvairiose šalyse, rengia gastroles, atlieka dainas su kitais įžymiais dainininkais. Kadaise žmonės apmėtydavo jį buteliais ir nuvydavo nuo scenos, o dabar pakloja dideles sumas pinigų, kad tik galėtų išgirsti jo dainas gyvai.

Ed Sheeran patinka šie motyvaciniai žodžiai - "There's no key to success, but the key to failure is trying to please everyone." (ang. Nėra rakto į sėkmę. Bet raktas į nesėkmę yra noras patikti visiems.) Galbūt toks Ed mąstymas ir atvėrė jam kelią į aukštumas.   

Pats Ed nelabai dairosi į praeitį, jam rūpi dabartis. Atlikėjas yra pasakęs, jog jei kas nors prieš penkis metus būtų jam prasitaręs, jog jo laukia tokia šlovė, jis nebūtų patikėjęs...  Žinoma, jis visada pasitikėjo savo jėgomis, tikėjo, kad kada nors gali kažką pasiekti, bet kad jis pasieks TIEK DAUG....

Įvairūs pasaulio dainininkai nori, kad Ed parašytų jiems dainas. Aišku kodėl - Ed tekstai dažnai būna paprasti, lengvai įsimenami, bet tuo pačiu slepia labai dideles, gilias mintis.

Pavyzdžiui, ar žinojote, jog populiarios vaikinų grupės ,,One Direction'' dainas ,,Moments'', ,,Little things'' parašė būtent Ed Sheeran? Beje, dainininkas dėl ,,Little things'' turėjo rimtai pasiginčyti su savo vadovais. Jie reikalavo, jog Ed parduotų tą dainą ,,One Direction'', o Ed primygtinai norėjo ją atiduoti, ne parduoti. Ed pasiekė savo. Galbūt dėl to vaikinai taip gerai sutaria -
,,One Direction'' grupės vyrukai yra prasitarę, jog jei kada nors grupei reiktų šešto nario, jie norėtų, jog juo taptų Ed Sheeran.

Tiek dėmesio... O vaikinas vis tiek išlieka labai paprastas ir nuoširdus. Per turo koncertus scenoje pasirodo su paprastais marškinėliais, sportiniais batais. Nors uždirba kalnus pinigų, nešvaisto jų brangiems,  nereikalingiems pirkiniams, neperka jokių mašinų (nes neturi vairuotojo pažymėjimo), o prireikus važinėja metro. Visgi, atlikėjas yra prisipažinęs, jog kartais ir jį užpuola vadinamoji ,,žvaigždžių liga'', todėl Ed labai džiaugiasi, jog šalia jo yra žmonės, kurie visada nuleidžia jį ant žemės.

Nors Ed sako, jog pačios geriausios dainos dar nesukūrė, faktas kaip blynas - jis sukūrė tokias dainas, kurios pakeri žmones nuo galvos plaukų iki kojų galiukų.


,,Jei savo dainomis galiu praskaidrinti kieno nors dieną, tai taip ir padarysiu''- yra pasakęs atlikėjas. Tad klausykite, įneškite savo dienoms naujo, gaivaus vėjo.

KONCERTAS LIETUVOJE
Populiarusis britas šiuo metu rengia turą, kurio metu važinėja po įvairias šalis ir pristatinėja savo naująjį albumą - ,,X''. Pasisekė lietuviams - jo koncertas įvyko ir mūsų šalyje. Dar labiau pasisekė tiems, kurie įsigijo bilietus ir pamatė jį gyvai.

Prieš patį koncertą renginio organizatoriai ,,Medusa concert'' Ed Sheeran gerbėjams surengė konkursą. Užduotis buvo nufilmuoti vaizdo įrašą su sveikinimais Ed gimimo dienos proga. Kokių sveikinimų tik nebuvo nufilmuota! Pačių geriausių sveikinimų autorių laukė nuostabus prizas - susitikimas su pačiu Ed Sheeran. 

Viena iš nugalėtojų - Karolina Savko

,, Konkurse dalyvavau su keturiomis draugėmis. Kadangi susitikti su Ed galėjo tik viena, jos išrinko mane, nes labiausiai prisidėjau prie laimėjimo. Liūdna, kad neturėjom galimybės visos susitikti su Ed.

Susitikimas su atlikėju buvo labai trumpas, bet paliko gerus prisiminimus. Pats Ed bendravo labai šiltai, puikiai. Neleido man išeit, kol su juo neapsikabinom. Labai nuoširdus žmogus pasirodė. Aš labai laiminga!''

10 tūkstančių žiūrovų 2015m. vasario 15d. susirinko į ,,SIEMENS'' areną pasiklausyti beprotiškai talentingo žmogaus. Ištvermingiausios merginos prie įėjimo būriavosi nuo ankstaus ryto. Visi gerbėjai norėjo kuo greičiau patekti į areną, dar geriau - kuo arčiau scenos.

Ed Sheeran apšildyti atvyko dar vienas talentingas, po truputį populiarėjantis atlikėjas Ryan Keen. Jis sulaukė didelio lietuvių palaikymo - per jo dainas visi lingavo, rėkė, švietė su telefonais. Ryan Lietuva paliko teigiamą įspūdį, apie tai jis parašė ir savo facebook paskyroje.


Ed koncertas turėjo prasidėti 19 valandą, bet pats atlikėjas ant scenos pasirodė tik maždaug pusė devintos vakaro. Ilgai dainininko laukę gerbėjai pasitiko jį beprotiškai šūksniais ir klykimu. Jis tiesiog paprastai pasiėmė gitarą ir pradėjo koncertą.
Nuotrauka iš oficialiaus Ed Sheeran instagram

Ed Sheeran dovanojo lietuviams dvi valandas kokybiškos, gyvos muzikos. Tiek emocijų... Ypač fanų zonoje. Nors žmonės buvo be proto susiglaudę, trūko vietos ir deguonies, didelė dalis gerbėjų visą koncertą nenustojo dainuoti.

Kiekvienos atlikėjo dainos pirmuosius akordus gerbėjai palydėdavo kurtinančiu triukšmu ir šūksniais. Visą koncertą žmonės stovimose vietose dainavo, lingavo, švietė telefono švieselėmis... Emocijos - nepakartojamos. Neįmanoma papasakoti, reikia pajusti.
Ed muzika gydo. Ne fiziškai, žinoma, bet emociškai. Tiek daug nuoširdumo, tikrų jausmų, gilių žodžių vienoje vietoje tikrai sunku rasti.

,,Jei savo dainomis galiu praskaidrinti kieno nors dieną, tai taip ir padarysiu''- yra pasakęs atlikėjas. Tad klausykite, įneškite savo dienoms naujo, gaivaus vėjo. Nepasigailėsite.
 

11 Komentarai

 1. Labas Vilija!
  Man patiko, labai gražiai ir puikiai pateikta informacija.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Galvojau, kad čia rašė Beatričė :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Teen Corner, nelygink Beatričės su Vilija. :D :x
  Vilija, keista, kad tik dabar rašyt pradėjai. Esu čia nuo vasaros ir tavo straipsnių niekada nemačiau... Tačiau buvau tau parašiusi į el. paštą ir į ask'ą su prašymu grįžti. Va taip. :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puikus straipsnis, perskaičiau su malonumu, nes pati labai gerbiu šį žmogų ir pati buvau jo koncerte, toje pačioje fanų zonoje, ir žinau tą jausmą, nors ir negali pajudėti iš vietos, tačiau jautiesi laimingiausiu žmogumi pasaulyje :))

  AtsakytiPanaikinti
 5. wonderfull as the ocean2015 m. kovo 6 d. 21:29

  man labai patinka ed sheeran todel buvo smagu suzinoti dar kazka ko nezinojau.:) straipsnis idomus. aciu:)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man jis labai patinka :) Ačiū už įdomų straipsnį :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. vaikščiojantis įrodymas, jog svajonės pildosi

  AtsakytiPanaikinti