TD virtuvėlė: arbata

Kai dar už lango nesijaučia šilto pavasario oro ir mieliau renkamės šiltus vakarus įsisukusios į pledą, nepamirškime ir arbatos, kuri yra puiki pagalbininkė nušalusiems pirštams bei puikus gėrimas skaitant knygą ar žiūrint filmą. Tačiau kartais gali ir atsibosti išvien gerti tą pačią arbatą kad ir kokia ji skani būtų. Per daug eksperimentuoti, manau, nesinori vien tik dėl arbatos, tad pateiksiu tik keletą lengvų receptų, kurie galbūt net taps Jūsų mėgstamiausiais, o tada vėl atgal į šiltą lovą. 

Šiek tiek istorijos...
Arbatos gimtine, kaip jau turbūt žinote iš istorijos yra laikoma Kinija. Ten ji buvo vartojama, kaip vaistas ar tonizuojantis gėrimas. Tačiau arbata kaip gėrimas savo malonumui atsirado tik Tangų dinastijos laikais, o nuo devinto amžiaus japonai pradėjo auginti arbatų laukus. Šie arbatos augimo ir gaminimo būdus perėmė iš kinų, tačiau neilgai trukus juos pralenkė ir išrado savąjį arbatos ruošimo būdą, kuris stebina visą pasaulį ir daugelis nori paragauti japonų arbatos, kuri yra ruošiama keturias valandas. Šis arbatos ruošimo būdas Japonijoje perduodamas iš kartos į kartą. Neilgai trukus arbata pasklido po visą pasaulį ir yra geriama iki šių dienų.

Mano arbata
Ši arbata nėra kažkuo labai ypatinga, nebent, kad šį receptą pati išradau ir galiu pasakyti, kad tikrai skanu, o kaip Jums bus tai belieka tik išbandyti. Žinoma, nebent jau esate taip gėrę arbatą.
Taigi paruošimui nereikia nieko ypatingo, tiesiog užsiplikykite savo mėgstamos arbatos, o paskui įberkite arbatinį šaukštelį pieno miltelių ir baigta. Skanaus!

Arbata ,,Masala"
Šiai arbatai paruošti reikės: vandens (žiūrint kiek gersite), pieno (pagal skonį), 2 arbatinių šaukštelių medaus, juodosios arbatos, dviejų vienetų kvapniųjų pipirų, malto imbiero ir vienos cinamono lazdelės.

Ruošimas: pirmiausia visus prieskonius sumalkite ir sutrinkite trintuve. Tada į verdantį vandenį sudėkite visus prieskonius bei arbatą ir pakaitinkite penkias minutes ant silpnos ugnies. Paskui įpilkite pieno ir vėl pakaitinkite, bet tik kokią minutę,o vėliau juodosios arbatos arbatžoles nukoškite, palikite truputį atvėst, paskaninkite medumis ir skanaus!

Aromatinga arbata su cinamonu ir gvazdikėliais
Reikės: apelsino žievelės, juodosios arbatos( galite pakeisti ir kita), šešių gvazdikėlių šakelių, cinamono lazdelės, medaus.

Ruošimas: užvirinkite vandenį, sudėkite visus ingredientus (išskyrus medų) ir virkite ant silpnos ugnies dešimt minučių. Atvėsus, įdėkite medaus, išmaišykite ir gerkite. Skanaus!

Arbata su džiovintais obuoliais
Reikės: vieno valgomojo šaukšto citrinos sulčių, mėgstamų arbatžolių, dviejų arbatinių šaukštelių medaus, kelių skiltelių džiovintų obuolių, žiupsnelio cinamono.

Ruošimas: užvirtame vandenyje užplikykite arbatžoles, subėrę cinamoną ir džiovintus obuolius sumaišykite ir palaikykite penkias minutes pastovėti. Vėliau supilkite medų bei citrinos sulčių ir patiekite šeimos nariams, skanaukite pačios.

Šalta raudonoji arbata
Reikės: juodosios arbatos, dviejų arbatinių šaukštelių medaus, pusę citrinos, vyšnių sulčių, kelių kubelių ledukų.

Ruošimas: pirmiausia užplikome arbatą ir paliekame atvėsti. Paskui įmaišome medaus ir išspaudžiame citrinos sulčių, įmaišome vyšnių sulčių bei įberiame ledukų  ir arbata baigta ruošti. Paprasta ir skanu, beje, šį receptą pati bandžiau ir likau nenusivylusi.  
 Įdomūs faktai:
  • Arbata yra populiariausias gėrimas pasaulyje, antroje vietoje- alus
  • Indija laikoma didžiausia arbatos gamintoja
  • Arbata labai naudinga dantims, nes joje esamos medžiagos užkerta kelią kariesui
  • Devyniasdešimt aštuoni žmonės pasaulyje geria arbatą su pienu, bet tik trisdešimt procentų deda cukraus
  • Menas skaityti ateitį iš arbatos lapelių, vadinasi tasologija
Labai tikiuosi, kad atradote dar vieną mėgstamą arbatos receptą. O jei negeriate arbatos, tai patariu išbandyti, nes ši padeda ne tik ryte atsibusti ir išlikti žvaliems, bet ir gerina sveikatą, protinę veiklą. Iki kito karto ir skanaus!

3 Komentarai

  1. vien pažvelgusi į nuotraukas užsinorėjau arbatos.. ;-) ir ne bet kokios! o vienos iš pamynėtų. ir aš nebūčiau aš, jei tučtuojau nenueičiau ir neišbandyčiau... ;-)

    AtsakytiPanaikinti