Colleen Houck "Tigro užkerėjimas"

Ar kada nors esi skaičiusi tokią knygą, kuri nuo pirmųjų sakinių prikaustytų prie savo siužeto, sudomintų taip, kad būtų sunku atsitraukti? Tokią, kuri tiesiogine to žodžio prasme taip užburtų savo įvykiais, kad būtų sunku atsikvėpti? Knygą, kuri ne tik papasakotų nuostabią istoriją, bet ir suteiktų naujų žinių apie pasaulį? Jei ką tik pakratei galvą - nenusimink, nes "Teenage Dreams" portalas siūlo tau perskaityti knygą, atitinkančią visus šiuos teiginius! Tai - "Tigro užkerėjimas".

TRUMPAI APIE AUTORĘ
Knygų serijos "Tigro užkerėjimas" autorė - Colleen Houck. Rašytoja sako, kad mintis parašyti šią knygą kilo spontaniškai. Įkvėpta tokių garsių rašytojų, kaip Stephanie Meyer ar J.K. Rowling, vieną rytą  ji atsikėlė ir įjungusi savo beribę vaizduotę, nusprendė pakartoti šių rašytojų sėkmės istorijas. Taip ir gimė "Tigro užkerėjimas". Kuomet nėra užimta rašymo darbais, Colleen itin mėgsta kalbėti telefonu su savo broliais ir seserimis (jų yra net šeši!), žiūrėti spektaklius ir apsipirkinėti internete. Rašytoja turėjo daug gyvenamųjų vietų - nuo Arizonos iki Šiaurės Karolinos. Šiuo metu moteris kartu su savo vyru ir daugybe pliušinių tigrų gyvena Oregono valstijoje. Paklausta, iš kur semiasi įkvėpimo, autorė sako, kad tai ateina iš kitų knygų ir ... sapnų! Kiekvieną rytą susapnavusi ką nors įdomaus, Colleen viską užsirašo į savo knygelę ir detales panaudoja rašant knygas. Moteris taip pat sako, jog savo artimųjų savybes dažnai pritaiko knygos veikėjams. SIUŽETAS
Pagrindinė knygos herojė septyniolikmetė Kelsė baigė vidurinę mokyklą, priešakyje jos laukė koledžas ir studijos. Vasarą mergina norėdama turėti veiklos ir užsidirbti pinigų tolimesniam gyvenimui, leidosi į paieškas ir gavo darbą nedideliame Mauricijaus cirke. Nors darbas Kelsei patiko, ji nė nenumanė, kad įsidarbinimas  cirke apvers jos gyvenimą aukštyn kojom. Pagrindinė Kelsės užduotis -  baltojo tigro Direno prižiūrėjimas. Merginai tigras tapo geru draugu, ji dažnai skaitydavo gyvūnui eiles, kalbėjosi, piešė jį savo užrašuose.. Rodos, tigrui mergina taip pat patiko, mat jis įdėmiai jos klausydavo, leidosi būti glostomas. Tarp Kelsės ir Direno užsimezgė šiltas ryšys.

Kartą Mauricijaus cirke pasirodė paslaptingas vyriškis, prisistatęs ponu Kadamu. Jis pareiškė norintis išsivežti tigrą į Indiją, kur yra jo gimtieji namai ir ten jam bus suteiktos kur kas geresnės sąlygos. Ponas Kadamas, pamatęs glaudų ryšį tarp Kelsės ir baltojo tigro, suteikia merginai pasiūlymą - jis paprašo Kelsės keliauti kartu į Indiją ir lydėti tigrą, suteikti jam priežiūrą, kurios prireiks skrydžio metu. Kelsė, supratusi, kad toks pasiūlymas kasdien nesimėto, sutinka ir leidžiasi į ilgą kelionę. Tačiau atvykus į tolimąjį kraštą paaiškėja, jog ponas Kadamas ir tigras Direnas visai nėra tai, kuo atrodė esąs. Paaiškėja ir tai, kad mergina yra vienintelė, galinti panaikinti trijų šimtų metų senumo prakeiksmą. Nuo tos akimirkos prasideda naujasis Kelsės gyvenimas - atsidūrusi toli nuo namų, ji susiduria su tamsos jėgomis, magijos kerais ir keistais pasauliais tam, kad išlaisvintų įkalintą vyrą ir rastų kelią į judviejų laimę. Taigi kas iš tiesų yra paslaptingasis ponas Kadamas ir tigras Direnas? Koks tai prakeiksmas ir kas laukia septyniolikmetės merginos kitame pasaulio krašte? Visus atsakymus rasite šioje užburiančioje knygoje!


PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI
Kuo mane labiausiai sužavėjo "Tigro užkerėjimas", tai knygoje aprašytais įvykiais, kuriuos skaitant užgniauždavo kvapą. Rodos, visas veiksmas taip įtraukia skaitytoją, kad kartais net širdis pradeda stipriau plakti. Knygos siužeto derinys man buvo itin priimtinas: kūrinys pilnas romantikos, meilės, šiltų jausmų, nuotykių, bet tuo pačiu ir skausmo bei liūdesio. Kaip jau supratote iš siužeto aprašymo, bene visas kūrinio veiksmas vyksta nuostabiame krašte - Indijoje. Būtent dėl to šią knygą drąsiai galiu pavadinti ir naujų žinių šaltiniu, nes skaitydama ne tik sužinojau apie šios šalies maistą, drabužius ar mitologinį pasaulį, bet ir Indijoje buvusias ir kai kur net dabar esančias kastas. Skaitydama knygą išties gali pasijusti lyg būtum tame krašte, kur buvo pagrindinė herojė Kelsė. Viskas aprašyta taip sklandžiai ir aiškiai, jog labai nesunku visa tai įsivaizduoti ir mintimis nusikelti į kitą pasaulio kraštą. Nors kaip jau minėjau, knygoje apstu kvapą gniaužiančių nuotykių, pasitaikydavo ir tokių kūrinio skyrių, kurie buvo gana nuobodoki, atrodydavo, jog tai jau skaitei ir girdėjai. Tačiau šis trūkumas nublanksta prieš visus puikius knygos privalumus!


VERDIKTAS
Taigi ar Colleen Houck knyga "Tigro užkerėjimas" man patiko? Tvirtai sakau - taip! Nors negaliu teigti, kad kūrinys paliko labai didelį, neišdildomą įspūdį, tačiau galiu drąsiai sakyti, kad šią knygą perskaityti tikrai verta. Nes jei man, neesančiai fantastikos mėgėjai, ši knyga patiko, tai tiems, kurie yra šio žanro mėgėjai, viliuosi, patiks dar labiau! Jūs ne tik pasinersite į nuostabią istoriją, bet ir papildysite savo geografijos žinias.

O pabaigai - turiu jums gerų žinių! "Tigro užkerėjimas" yra tik pirmoji šios knygų serijos dalis. Visai neseniai leidykla "Aukso pieva" išleido antrąją serijos dalį "Tigro beieškant" ir ateityje bus išleistos dar keturios knygos, papasakosiančios istorijos tęsinį. O štai kino kompanija "Paramount pictures" jau kuria filmą pagal šiuos kūrinius! Aš jau laukiu, o jūs? 13 Komentarai

 1. Pries kelias dienas baigiau skaityt sia knyga, labai gera! Visiems rekomenduoju:) man paitnka tavo straipsniai, nes lengvai ir gerai skaitosi. puiku :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Siužetas manęs taip stipriai nesužavėjo, nes aš taip pat nesu šio žanro mėgėja. Bet tikiu, kad knyga yra įdomi ir reikėtų ją perskaityti, kad susidaryčiau nuomonę.
  Apžvalga puiki! Nieko netrūksta, svarbiausia, kad pati ją perskaitei ir papasakojai visus jausmus.
  Beje, pradžioje rašydama pavadinimą neparašei vienos kabutės. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnio pabaiga tokia žaisminga ir puiki, tiesiog nuostabiai užbaigia ir padeda visus taškus! (y) Žinoma, ir pats straipsnis informatyvus, įdomus, naudingas ir rišlus. Sudominai perskaityti šią knygą, nors esu ją mačiusi bibliotekoje manęs nesuviliojo viršelis (nors kaip sakoma: "nespręsk apie knygą iš jos viršelio"...). Tik turiu keletą pastebėjimų:
  pastraipoje, kurioje rašei apie autorę, mano nuomone, nereikėtų žodžio 'trumpai'. Pakaktų tiesiog 'apie autorę';
  toje pačioje pastraipoje sakiniai '...ir apsipirkinėti internete. Rašytoja turėjo daug gyvenamųjų vietų...' nesiderina. Galbūt reikėjo kažkaip atskirti ar įterpti kur nors kitur. O šiaip puiku, man labai patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai įdomi knyga, kas mėgsta skaityti, romantiška istorija, užsinorėjau aplankyti Indiją ;)
  Perskaičius iš karto paėmiau antrą dalį

  AtsakytiPanaikinti
 5. Seniau labai mėgdavau fantastinio turinio knygas. Galvodavau, jog tik jų pagalba galiu lavint vaizduotę. Dabar, deja, labiau žavi rimtos knygos, pilnaverčiu turiniu.
  Kol skaičiau knygos aprašymą, kilo šioks toks jauduliukas (sudomino), bet paskui, kai priėjau prie tos vietos, kur minimas prakeiksmas šiek tiek nusivyliau. Tikėjausi, kad bus realistiškesnio turinio... Na, bet ką padarysi. Bent jau viršelis tikrai labai žavus...
  O straipsnis puikus. Labai patiko, kad parašei apie naują knygą, nes tiesą sakant, kai nelabai domiuosi naujais leidiniais, nekažką ir žinau.
  Ačiū, Tau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū už komentarus ir išsakytas pastabas :) Jei kurios susidomėjo, tikrai rekomenduoju perskaityti, ypač fantastikos mėgėjoms. Juste, aš jau irgi nekantrauju perskaityti antrąją dalį, labai įdomu, kaip viskas tęsis toliau :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. skaičiau šį gėrį. lėta, miela, mergaitiška, stebuklinga Bolivudinė Indianos Džonso versija. Antrą dalį pirksiu - noriu sužinoti, kas bus toliau. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Na, nesu tokių knygų mėgėja, tačiau knyga aprašyta įdomiai, visgi šios knygos nei knygynų, nei bibliotekų lentynose neieškosiu :)
  Straipsnis parašytas gana gerai tik akis labai bando viena klaidelė, ne "neesančiai", o "nesančiai", iš kur atsirado tokia mada rašyti taip? :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aš irgi nesu fantastikos mėgėja, bet štai paėmiau į rankas šią knygą, perskaičiau ir likau sužavėta. Kartais ir fantastines knygas paskaityti būna visai neprošal, net jei ne itin jas mėgstam :)

  Dėl to žodžio - ohh, o kažkada komentaruose man kažkas sakė, jog būtent reikia rašyti su dviem e raidėm. Pasidomėsiu, kaipgi čia yra iš tikrųjų :D Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Labai sudomino straipsnis.Viską labai gerai išdestei.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Sudomino! Manau, artimu metu pati perskaitysiu šią knygą, puikus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti