Idėjos klasės ekskursijoms

Visi, kas tik yra buvę su klase ekskursijoje žino, kaip visiems būna smagu pasibūti kitokioje aplinkoje, kartu praleisti dieną, o ką jau kalbėti apie kelionės autobusu praleistą laiką. Tuomet dauguma net pasidaro linksmesni, draugiškesni ar paslaugesni. Tačiau sunkiausias klausimas prieš išsiruošiant į ekskursiją kyla ,,kur važiuoti?" . Visiems norisi kuo toliau išvažiuoti, kuo vėliau grįžti, tik, žinoma, kuo pigiau. Jei tavo klasė kaip tik dabar galvoja kur galėtų išvykti, tai šis straipsnis kaip tik tau, o jei jau važiavote, tai pasisemk idėjų kitiems metams!

IŠVYKA Į GAMTĄ
Turbūt tai pats pigiausias ekskursijos variantas, kuris tik gali būti. Šiai išvykai tereikia dviračio, pintinėlės gardaus maisto ir geros vietos gamtoje. Labai toli važiuoti tikrai nereikia, kadangi nuvažiavus labai daug, galite pavargti, tad nekils noras ką nors veikti, o netoli, manau, tikrai atrasite gražų gamtos kampelį. O dėl maisto, tai viskas paprasta. Šiai išvykai tereikia poros sumuštinių, vandens ar kito mėgstamo gėrimo, sausainių ar saldainių ir šiaip Jūsų mėgstamų užkandžių, kuriais taip pat galėtumėte pavaišinti draugus. Beje, šis ekskursijos planas patogus tuo, kad gamtoje yra pilna veiklos, tai pavyzdžiui: badmintonas, gaudynės, slėpynės, šarados, tinklinis, krepšinis, kvadratas ir dar daugybė kitų žaidimų, kuriuos verta prisiminti. Taip pat išvyka į gamtą patarnauja tuo, kad daug laiko praleisite gryname ore, atitrūksite nuo mokslų ir visų kitų savo rūpesčių. Idealu, jei gamtoje pasiliksite ir nakvoti.

TAURŲ NUOTYKIŲ PARKAS
Kadangi pati gyvenu Tauragėje ir Taurų parke lankiausi ne vieną kartą, tai galiu patikinti, kad čia tikrai smagiai praleisite laiką su klase. Čia veikia įvairios trasos, kurios yra suskirstytos pagal amžių: geltona - patiems mažiausiems nuo šešių metų amžiaus, žalia - nuo aštuonerių ir virš 140 cm ūgio, mėlyna ir raudona - nuo vienuolikos metų ir virš 150 cm ūgio žmonėms. Dažniausiai jaunimas iškart eina į mėlynąją ir raudonąją trasą, kadangi čia esama daugiau rungčių, skrydžių su lynu ir daug aukščiau. Aukščiausias taškas raudonojoje trasoje - iki 16m. Na, o juodoji trasa skirta patiems stipriausiems, nes ji reikalauja daugiau jėgos ir joje leidžiami vaikai tik nuo keturiolikos metų. Tik nemanykite, kad tai viskas, nes be įvairių trasų čia yra ir kitokių pramogų, kaip pavyzdžiui: plaukimas baidarėmis, Tauragės krašto pažintinis ,,Safaris", batutas, labirintas, lipimo kalnas, Taurų parko piliakalnis (muziejus), šaudymas iš lanko bei įvairios poilsiavietės.  Tikiu, kad čia su klase tikrai galite smagiai praleisti laiką, o platesnės informacijos ieškokite ČIA . 


 MOLĖTŲ OBSERVATORIJA
Kiek pamenu, tai kažkada viena mano biologijos mokytoja pasakė, kad mokiniams pačios įdomiausios temos būna apie dangaus kūnus, žvaigždynus ir įvairius reiškinius, vykstančius kosmose. Tad neabejoju, kad Molėtų observatorijoje Jūs ne tik turėsite progą smagiai ir įdomiai praleisti laiką, bet ir pagilinsite savo žinias ne sėdėdami mokykliniuose suoluose, o patys viską pamatydami ir išgirsdami iš profesionalų lūpų. Deja, kaip žinome, dieną danguje nieko gero pro teleskopą nepamatysi, tad čia teks atvažiuoti, kai bus tamsu, maždaug apie vienuoliktą valandą vakaro. Jei norite važiuoti į šią vietą, yra dar vienas labai patogus dalykas - seansą ir užsiėmimus galite užsisakyti Jums patogią dieną ir patogiu laiku. Deja, į vieną seansą grupėmis įleidžiami tik po 15-20 žmonių, o jei eisite po vieną Jūs būsite prijungti prie tuo metu esamos grupės. Detalesnę informaciją ir visa ko Jums reikia rasite paspaudę ČIA . 

EKSKURSIJA PO ANYKŠČIUS
Anykščius drąsiai galime vadinti Lietuvos kultūros sostine, kadangi vienam šiam mažam mieste telpa tiek daug pramogų bei istorijos, tad tikrai nesuklysite savo ekskursijos vietą pasirinkę Anykščiuose. Kalbant apie istoriją, čia galite pamatyti Puntuko akmenį, Biliūno kapą (tik prieš tai turėsite užlipti į kalną ir tuo metu tyloje, nežiūrint sau už nugaros sugalvoti norą, kuris tikima, gali išsipildyti), užlipti į bažnyčios bokštą ir į viską žiūrėti iš viršaus, taip pat aplankyti Puntuko brolį bei siaurąjį geležinkelį. Muziejų bei kitų istorinių vietų čia tikrai nestinga, tik reikia paieškoti ir nuspręsti kas labiau patinka. Na, o kalbant apie pramogas, jų čia taip pat nestinga. Ypač šiltuoju metų sezonu (pavasarį bei vasarą) galite išsinuomoti dviračių, nuotykingai praleisti laiką Dainuvos ,,Nuotykių slėnyje", paklaidžioti po kukurūzų labirintą ir žinoma, nusileisti garsiomis vasaros rogutėmis. Manau, po šitokios ekskursijos įspūdžių tikrai netrūks. Norėdami sužinoti daugiau lankytinų vietų ar pramogų Anykščiuose, rasite paspaudę ČIA . 

KREPŠINIO VARŽYBOS
Sakoma, kad Lietuva - krepšinio šalis, tiesa? Tai galbūt Jūsų klasėje yra daug krepšinio fanų ir mielai sutiktumėte praleisti laiką sirgdami už mėgstamą klubą? Ši ekskursijos dali galėtų būti kaip pramoginė, o pažintinei daliai pasirinksite kokį muziejų ar šiaip įdomų istorinį objektą. Krepšinio varžybose su klase turėsite progą pajusti tą rungtynių dvasią, vienybę, kuri kyla, kai mėgstamas klubas įmeta į krepšį ir pelno taškų, o visa salė ūžia nuo ovacijų ir emocijų. Beje, jei tikrai įsijausite į rungtynes, tai kitą dieną gali kilti pavojus, kad pradės skaudėti gerklę ar galvą, tačiau visų šitų menkų negalavimų nepalyginsi su įspūdžiais patirtais krepšinio salėje. O jei jums pasiseks, galbūt gausite mėgstamo krepšininko autografą, ar turėsite bendrą nuotrauką su juo ir tikrai, kad ir kaip galbūt nuobodžiai skambėtų paprastos varžybos, tačiau nepabandę nesužinosite. O dabar jei kilo noras sirgti už savo komandą, tai Jums beliko tik iš visų rungtynių grafiko išsirinkti norimas, kurias rasite ČIA ir smagaus Jums laiko!

DRUSKININKŲ VANDENS PARKAS
Kol kas dar šokti į jūrą nelabai ir norisi dėl per šalto oro tokioms linksmybės, tačiau yra puikus sprendimas norintiems kuo greičiau priartėti prie vasaros ar tiesiog ištroškusiems vandens linksmybių. Druskininkų vandens parke Jūs ne tik rasite įvairių baseinų su įvairiais gyliais, čiuožyklų, bet ir SPA, kur galėsite atsipalaiduoti, pasilepinti (o ypač merginos) ar tiesiog pasigražinti. Taip pat ten rasite ir boulingą bei kitokias pramogas, nesusijusias su vandeniu, bet už tai reiktų papildomai sumokėti, o suma kaip už valandą tikrai nemaža. Tad nenorint išleisti visų savo ar tėvelių duotų pinigų, teks pasimėgauti tik vandens pramogomis, kas tikiu tikrai neapvils ir grįšite kupini įspūdžių. Daugiau informacijos apie Druskininkų vandens parką raiste ČIA . 

ANATOMIJOS MUZIEJUS
Iš biologijos pamokų, tikiu, kad tikrai daug žinote apie žmogaus kūną, organus ir jų funkcijas, o ir vadovėliuose karts nuo karto būna nuotraukų. Tačiau manau, kad biologijos mokytis vien sėdint mokykliniame suole truputį nuobodoka, tad siūlau apsilankyti anatomijos muziejuje, kur žmogaus kūno vidų galėsite pamatyti patys. Čia pamatysite ne tik žmogaus organų, bet ir įvairių išsigimimų, kaip pavyzdžiui: kūdikį su dviem galvom, taip pat žmogų, turintį tris ar keturias rankas ir kojas. Palyginti su tuo ką pamatysite, sužinosite ir kokių įspūdžių patirsite, tai  bilieto kaina tikrai yra nedidelė - moksleiviams ir studentams tik 0,87 euro. Beje, turite žinoti, kad ekskursijoms po šį muziejų žmonės įleidžiami tik grupėmis, po vieną individualiai neleidžiama. Išsamesnę informaciją galite rasti paspaudę ČIA .

Šie visi pasiūlymai buvo pateikti skirtinguose Lietuvos kampeliuose esančių lankytinų vietų. Daugumą esu pati aplankiusi ir rašiau iš savo patirties, o apie kitus iš pažįstamų įspūdžių. Tikiuosi, kad atradote norimą ekskursijos kelią ir smagiai praleisite laiką su klase. 

39 Komentarai

 1. Iškart po atostogų bėgsiu auklėtojai siūlyt Druskininkus! Hehe:D beje smagu atrast tokia talentinga panele iš to pačio miesto!:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iš šių išvardytų vietų esu aplankiusi Anykščius ir Druskininkų vandens parką. Abi vietas tikrai drąsiai rekomenduoju! Anykščiai ko gero, vienas geriausių mano aplankytų miestų. Buvau ir prie Puntuko, ir Biliūno kapą aplankiau, ir siaurąjį geležinkelį, ir bažnyčios bokšte buvau (oi, atsimenu, kiek daug lipt reikėjo :D) ir dar tam "Dainuvos" nuotykių parke buvau. Jei kas vyksit į Anykščius, dar į Arklio muziejų užsukit, ten irgi labai smagu :) O Druskininkų vandens parkas irgi fainas dalykas, ypač kalneliai :D Dar prie šio sąrašo pridėčiau nuotykių parką "Tarzanija", kuriame daaaug pramogų yra :) Puikiai padirbėjai, Viktorija!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai įdomus straipsnis, originalios idėjos ekskursijoms. Super! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labaiii naudingas straipsnis, mes vis nenusprendžiam kur važiuoti, dabar po atostogų turėsiu begalę pasiūlymų auklėtojai. Dėkui, Vika, gerai padirbėjai.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai geras straipsnis, kai tik pradėsim galvoti kur važiuosim, reikės pasiūlyti auklėtojai šias vietas. Poroje iš jų jau buvom, ir taip pat pridėčiau prie sąrašo "Tarzaniją". :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tikrai dažnai būna dilema kur važiuoti, kad visiems būtų įdomu ir smagu. Beveik visur teko pabūti iš išvardintų, bet visada smagu sugrįžti! :)
  Patiko kaip supažindinai su šiomis vietomis, su naudimgomis nuorodomis ir visa kt. Puikiai!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Viskas labai patiko esu aplankiusi Anykščius, Molėtų observatoriją ir Druskininkus :) Šauniai padirbėta :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Straipsnis geras, įdomus. Norėčiau aplankyt Molėtų observatoriją :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Patiko! :D
  Labiausiai susidomėjau "anatomijos muziejumi". Man labai būtų įdomu pasižiūrėti, kas ten gero yra.
  Klaidų kaip ir neužmačiau, nes pati su skiryba nelabai draugauju, o su rašyba viskas pakankamai normaliai, bet ir klaidų su rašyba čia nebuvo.
  Žodžiu.. Sėkmės toliau. :>

  AtsakytiPanaikinti
 10. Vika, straipsnis tikrai geras, idėjos puikios. :)
  Su tekstuku dar yra kur tobulėti. Pastebėjau keletą skyrybos klaidų(bet čia neesmė, nes jos man taip pat pastoviai kliudo), taip pat tavo tekste yra pasikartojimų ir nereikalingų žodelių(pvz: tai,.., „...skrydžių su lynu ir daug aukščiau. Aukščiausias taškas...“-kartojasi žodžiai -aukščiau-). Tikiuosi, jog nesupyksi už mano komentarus, tačiau noriu dalintis savo patirtimi :)
  Sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Buvo labai idomu skaityt sudomino anatomijos muziejus

  AtsakytiPanaikinti
 12. neparasei, kur yra anatomijos muziejus?

  AtsakytiPanaikinti
 13. Buvau Druskininku vandens parke,bet noreciau apsilankyti anatomijos muziejuje. Mes su klase jau nusprendeme kur vaziuosim i Palanga beprotiskai laukiu, straipsnis patiko saunuole. :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Pamačiusi temą apsidžiaugiau - klasėje kaip tik mąstome apie ekskursiją, vis dėlto laukia paskutinė ekskursija su ta klase, tad norisi kažko įsimintino.
  Tačiau paskaičiusi straipsnį kiek nusivyliau - visos vietos girdėtos, žinomos ir apšnekėtos. Gal tik ne anotomijos muziejus.
  Nors tema tikrai puiki.

  Pati galiu pasiūlyti ekskursiją į Rygą - į zoologijos sodą (kas nėra buvęs, tiesa? Bet turim superinę auklėtoją - davė planus ur paleido sode vaikščioti kas kur norim. Svarbu, gera kompanija), tada į senamiestį (pasikultūrinti niekam nepakenkė), o galutinis taškas - nedidelis atrakcionus parkas, su batutais, loterijom ir pan. Viena geriausių ekskursijų.
  Taip pat labai įdomu buvo po Žemaitijos piliakalnius pakeliauti - oj, kaip kojos skaudėjo, bet prisiminimų buvo.

  Hm, turbūt laukiu šio straipsnio pratęsimo?

  AtsakytiPanaikinti
 15. jautrios merginos nevaxiuokit i anatomijos muzieju!!! Verkiau ten ir nieko nemaciau

  AtsakytiPanaikinti
 16. Bent jau mano akimis, tai profesionaliai parašytas straipsnis. Matosi, kad nemažai padirbėjai ir įdėjai daug pastangų. Mano brolis yra buvęs anatomijos muziejuje ir rodė man nuotraukas. Žvilgtelėjau tik į vieną, nes man baisu, šlykštu. Aš pati abejoju ar galėčiau ten vykti. O tu šaunuolė! Paspaudžiau visas reakcijas.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Būtinai aplankysiu Anykščius! Spaudžiu visas reakcijas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Ir, beje, pratęskit šią skiltį!!! Labai įdomu. Lauksiu daugiau :)!

  AtsakytiPanaikinti
 19. Ačiū už straipsnį :).Dabar turėsiu pasiūlymų kur nuvažiuoti su klase :).

  AtsakytiPanaikinti
 20. Atsiprašau, bet straipsnis visiškai neoriginalus. Visų pirmą, yra nuobodu vykti į muziejus, ar į observatorijas , nepaisant to "ekskursija į vandens parką" ? rimtai? Šitą ekskursija sugalvotų netgi pirmokai, o ką jau kalbėt apie "taurų parką"...
  Aš asmeniškai siūlyčiau išvyką "paklaidinimas miške naktį" (orientacinis, baimė, gąsdinimai, uhhh.. tiesiog nerealu! ) Aišku veliau galima įsikurti kempinge ar grįžti miegoti į namus, mokyklą.
  *nenorėjau įžeisti, tai tik griežtas kritikavimas, nepyk.

  AtsakytiPanaikinti
 21. Man šis straipsnis labai patiko. Parašyta išsamiai, profesionaliai, geras išdėstymas. Super padirbėta! Spaudžiu visas reakcijas.

  AtsakytiPanaikinti
 22. Labai smagu skaityti tiek daug gerų atsiliepimų, dėkui visoms ir už pagyrimus ir kritiką.

  Dark girl- anatomijos muziejus yra Kaune, nuorodoje, kurią palikau viską parašo :)

  Nijole- tikrai nepykstu, kaip tik gerai gauti patarimų :)

  Anonime(paskutinis)- dažniausiai per ekakusijas norima kažką įdomaus pamatyti ir sužinoti, bet būna ir pramogų, tad ir orentavausi į tai. :) O dėl tavo ekakursijos pasiūlymo, tai bent jau aš bijočiau viena naktį miške pasilikti ir ieškoti išėjimo :D Tačiau vis tiek dėkui už nuomonę.

  AtsakytiPanaikinti
 23. P.s. dėl straipsnio pratesimo dar nesvarsčiau, tačiau galbūt jei rasiu gerų idėjų atsiras :)

  AtsakytiPanaikinti
 24. Tu tikra saunuole, tesk si ir kitus savo straipsnius. kiek metu, kad taip rasai?

  AtsakytiPanaikinti
 25. siek tiek pritariu anonimui, parasyk ekskursiju ir mazesniems ir didesniems, ir moksliukams ir ne. sekmes

  AtsakytiPanaikinti
 26. Pradėjus eit į gimnaziją gavom labai gerą auklėtoją - aktyvią ir besidominčia mokslu. Jau patį pirmą mėnesį džiaugiamės išvyka į gamtą, o prieš vasarą - Molėtų observatorija. Abi kelionės buvo labai įsimintinos ir naudingos. Kadangi pati labai mėgstu sužinot naujos informacijos, tai anatomijos muziejus būtų kaip tik.
  Straipsnis puikus. Įdomūs variantai, originalūs pasirinkimai. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 27. Na, dauguma objektų tikrai yra daug aplankytų bei apšnekėtų, todėl tikėjausi kažko originalesnio bei negirdėto.
  Pats straipsnis parašytas gerai, tik, kaip jau minėjau, galėjai parašyti ne tokias žinomas vietas :)
  Labai laukiu antro tokio straipsnio, su mažiau girdėtomis vietomis ir kelionėmis ne tik Lietuvoje :)

  AtsakytiPanaikinti
 28. Straipsnis-vienintelis tokio pobudzio man matytas siame bloge. Tema yra labai aktuali tikriausiai kiekvienai. Na, negaliu teigti, kad pats straipsnio turinys man labai pagelbejo- mes su klase esame aplanke kiekviena is siu vietu, net ir komentaruose minetas :).

  AtsakytiPanaikinti
 29. Puiki ir tikrai pagirtina tema. Patys objektai man ne karta buvo girdeti, apsneketi ir pamatyti, norejosi kazko idomesnio, ne tokio zymaus, bet galbut nelabai rasi tokiu vietu, apie kurias retas butu girdejes ir jas aplankes. Butu neblogai, jei dar prapletotum sia tema ir antrame tokiame straipsnyje :)

  AtsakytiPanaikinti
 30. cia reiketu daugiau isvyku didesniems, su veiksmu, o siaip viskas gerai

  AtsakytiPanaikinti
 31. labai patiko, mat straipsnis žiauriai naudingas, bent jau man! šaunuolė! ;-)

  AtsakytiPanaikinti