Išsiskirk iš pilkos masės - būk išskirtinis!

Dažnai pagalvojam "koks neįdomus tas mano gyvenimas, viskas atsibodę, nieko naujo..". Nežinau, gal tik man taip atrodo, bet dauguma žmonių šiais laikais yra per daug pasinėrę į gyvenimo rutiną, kurios patys nekenčia bei nesistengia to pakeisti, apgaudinėja save, kad nėra tikslo, nes geresnis gyvenimas ne jiems, jie neturi laiko, pinigų, idėjų. Bet juk ne tai svarbiausia. Mes bumbame ant viso pasaulio, visus peikiame, kritikuojame, skundžiamės. Mums viskas yra negerai, vis kas nors nesiseka, vaikštome suraukę veidus. Tačiau pažiūrėkim aplink save. Pažiūrėkim į save iš šono. Visą blogą atmosferą susikuriame patys, mes nusprendžiame, koks mūsų gyvenimas. Tad gal metas kažką keisti?


Daugiau pozityvumo!
Viena didžiausių žmonių problemų yra tai, kad mes nemokame paprastuose dalykuose įžvelgti kažko gero. Atsikėlęs ryte pamatei, kad lyja lietus, iškart nuotaika bloga, pradedi niurzgėti "Ir vėl visur šlapia, kol nueisiu permirksiu, reiks temptis skėtį, kodėl negali saulė šviesti...". Apkrauname save negatyviomis mintimis, patys sau pakenkiame, susigadiname nuotaiką, O juk visai nėra dėl ko, na lyja, tai lyja, gal ryt bus geresnis oras, o šiandien pasidžiaukime lietumi, nebijokime sušlapt, juk necukriniai, neištirpsit! Kas nors nepasisekė? Blogai parašei kontrolinį? Kažko neišmokai? Susipykai su drauge? Neišsimiegojai? Na ir kas? Juk gyvenimas ties tuo dar nesibaigia, visada turi progą viską ištaisyti, įrodyti sau ir kitiems, kad gali geriau. Tai tik gyvenimo išbandymai, kurie skirti tam, kad taptum stipresnis. Bet mes esame linkę būti niurgzliais, kad jei jau kažkas nepasisekė, tai viskas blogai, visi blogi, gyvenimas blogas. Išmokime bloguose dalykuose pamatyti gėrį. Kiekviena nesėkmė - tai galimybė tobulėti, tai naujas šansas, kuriuo reikia pasinaudoti.


Siek geriausio!
Pažįstu daug tokių žmonių, kuriems yra gerai taip, kaip yra dabar. Jie nesistengia atrasti ko nors naujo, tobulėti, jie nenori, o galbūt bijo būti geriausiais. Ne, aš nesakau, kad reikia save išaukštinti, tikrai ne, tačiau nesuprantu žmonių, kurie galvoja, jog jie negali pasiekti aukštumų, būti tarp geriausių, kažką pakeisti. Negalima savęs nuvertinti ir laikyti vidutinioku. Mano nuomone, kiekvienas savyje turi tikėti, kad gali būti geriausiu. Kas tavimi tikės labiau, nei tu pats? Aš visada sau sakau, kad galiu ir noriu tobulėt, tačiau, kaip ir visi, ne retai palūžtu, nusiviliu savimi. O būna ir taip, žinau, kad galiu, bet patingiu pasistengti, dėl ko po to tenka save graužti. Būtent todėl reikia stengtis iš gyvenimo pasiimti kiek galima daugiau, investuoti visa tai į save ir pasiekti tai, ko nori. Nėra kvailų svajonių ir tikslų, yra tik žmonės, kurie bijo juos įgyvendinti. Nereikia bijoti parodyti save, išreikšti savo mintis, bandyti. Nesvarbu, jei vieną kartą nepasisekė, kitą kartą pasiseks labiau. Svarbu tikėti savim ir savo galimybėm.


Paskatinimas
Kažkada kai buvau dar maža, tėtis galbūt juokais, o gal ir ne, man pasakė: "Aš tikiu, kad tu gyvenime pasieksi daug ir pakeisi pasaulį". Nežinau kodėl, bet būtent šie žodžiai man įsirėžė galvoje ir neleidžia man pasiduoti. Jie mane skatina stengtis, siekti geriausio, padidina norą nuveikti gyvenime ką nors prasmingo, ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Juk toks geras jausmas, kai gali padaryti kažką, dėl ko gerai jausiesi ne tik tu, bet ir kiti. Tad kiekvienam reikia atrasti, kas tave skatintų ir neleistų pasiduoti siekiant gyvenimo tikslų.


Šypsokis!
Visi sako, kad užsienyje žmonės draugiškesni, gatvėje šypsosi net ir nepažįstamam praeiviui, jie labiau džiaugiasi gyvenimu. Taip, tai tiesa, bet ar mes prastesni už juos? Kodėl mes negalime būti laimingesni. Daugiau šypsokitės, skleiskit teigiamą energiją savo laimingais veidais. Išeikit į gatvę ir pažiūrėkit, kiek žmonių eina šypsodamiesi, o kiek paniurusiais veidais, nuleidę galvas ir stengdamiesi nieko aplink save nematyti. Sakysit, niekas taip nedaro, kaip aš atrodysiu eidamas išsišiepęs.. Bet pradėkime nuo savęs - nusišypsok tu, kažkas kitas nusišypsos tau ir kitam, dalinkitės šypsenomis, skleiskime šilumą. Ir ne tik dėl kitų, bet ir dėl savęs, tam kad mūsų gyvenime būtų daugiau spalvų ir gėrio.


Įkvėpimas
Dažnai prieš imantis kažkokio darbo reikia įkvėpimo, paskatos, kad įgautum daugiau noro ir jėgų veikti. Tai lyg jėgų šaltinis, kuriam ištuštėjus, būtina jį vėl pripildyti, kad nepasiduotum. Neseniai atradau vieną labai gerą Viljamo Šekspyro citatą, kuri įkvepia gyventi ir džiaugtis gyvenimu tokiu, koks jis yra. Tad pasidalinsiu ja su jumis:

"Aš visada jaučiuosi laimingas. Žinai kodėl? Nes aš nieko iš nieko nesitikiu. Lūkesčiai visada sukelia skausmą. Gyvenimas yra trumpas... Taip kad mylėk savo gyvenimą... Būk laimingas... Ir nuolat besišypsantis... Prieš kalbėdamas klausykis... Prieš pradėdamas rašyti pagalvok... Prieš išlaidaudamas uždirbk... Prieš melsdamasis atleisk... Prieš įskaudindamas pajusk... Prieš neapkęsdamas mylėk... Prieš mirdamas gyvenk!"

Galbūt šie žodžiai įkvėps ne tik mane, bet ir jus. Ypač prasmingas yra paskutinis sakinys: "Prieš mirdamas gyvenk!". Tai labai teisingi žodžiai. Gyvenkim taip, kaip norim, pajuskim gyvenimą, tikrąjį jo skonį, nebijokim daryti tai, kas patinka mums, ko norime mes. Tu pats susikuri savo gyvenimą, tu sprendi kiek pasieksi gyvenime ir kaip jį praleisi. Tu - savo gyvenimo kūrėjas!
13 Komentarai

 1. "Apkrauname save negatyviomis mintimis, patys sau pakenkiame, susigadiname nuotaiką, O juk visai nėra dėl ko, na lyja, tai lyja, gal ryt bus geresnis oras, o šiandien pasidžiaukime lietumi, nebijokime sušlapt, juk necukriniai, neištirpsit! ", per ilgas truputį sakinys, labai "sunkus", neskanus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsniuose turėtų būti kuo mažiau asmeniškumų, tačiau skaitant šį straipsnį jie per daug netrukdė. Nežinau ar turėjo motyvuoti, tačiau manęs motyvuojantys straipsniai niekad nemotyvuoja, ne išimtis ir šis, tad nebuvo taip, kad norėčiau dabar pat imti ir pasikeisti bei tapti išskirtine.
  Man patinka tavo rašymo stilius, todėl ir patiko skaityti šį straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnio pavadinimas šiek tiek klaidina. Galbūt tik man taip pasirodė, kad jis neatspindi teksto. Kažkas nutiko ir su kai kurių sakinių struktūra - jie pernelyg ilgi. Dar vienas pastebėjimas dėl teksto lygiavimo, pradžioje buvo lygiavimas iš abiejų pusių, o dėstyme tik vienos pusės lygiavimas, pabaiga vėl kitokia. Šiokia tokia netvarka.
  O tai apie ką buvo kalbama straipsnyje mane labai sužavėjo! Nebuvo banalu, skaičiau susidomėjusi ir mane netgi motyvavo, o tai jau daug. Gyvenimiški pavyzdžiai ir citatos labai pagyvina visą straipsnį. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man patiko. Dažniausiai skeptiškai žiūriu, kai nukrypstama į asmeniškumus, tačiau šįkart jie puikiai tiko. Motyvuojantis keistis straipsnis. O paveikslėlių tikrai ne per mažai :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Noriu parašyt tik vieną dalyką - tokio tipo straipsniai nesusilaukia didelio dėmesio. Neįsivaizduoju, koks motyvuojantis straipsnis turėtų būti, kad motyvuotų. Siūlau kitam kartui rinktis kitokią temą. Tavo rašymo stilius puikus, bet temą pasirinkai ne kokią.
  Šiaip ar taip, ačiū už darbą! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnio pavadinimas neatitiko turinio. Perskaičiusi pavadinimą tikėjausi straipsnio, tokio kaip http://thetd4you.blogspot.com/2013/01/issiskirk-is-minios-buk-kitokia.html . Galėjo pavadinimas būti susijęs su laime, pozityvumu...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Na šiaip straipsnis itin pozityvus ir šviesus :) . Išdęstymas patiko. Tik dauguma minčių bent jau man buvo daug kur girdėtos,todėl buvo truputi stereotipiška. Manau, būtų buvę dar geriau, jeigu būtum pridėjus daugiau pavyzdžių iš realaus gyvenimo,įkvepiančių žmonių :) .

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man viskas sunkiai skaitėsi. Galiu pagirti nuo savęs, kad parinkai kai kuriuose vietuose gražius ir vaizdingus sakinius, kuriuos sugalvoti nėra lengva.
  O šiaip tai labai atsibodusia tema rašei, manau daugelis tuo man pritartų.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Na jei būčiau paniurusi,tai po šito straipsnio pagalvočiau...Bet man šitas straipsnis neduoda tokio ikvėpimo būti laiminga,optimiste.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Man straipsnis patiko, tik pavadinimas nelabai. Pasirodė banalus. O šiaip, šaunu!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Man taip pat pavadinimas ne itin atitiko temą, kurią dėstei. Radau keletą rašybos ir skyrybos klaidelių, pavyzdžiui, ,,ne retai'', bent jau man atrodo, kad rašoma kartu. Bet, nepaisant to, straipsnis man patiko ir, kad ir kaip bebūtų keista, kažkiek motyvavo :)

  AtsakytiPanaikinti