Ledai, kurių norėtum paragauti!

Vis aukščiau pakylanti saulutė ir kylantis termometro stulpelis reiškia tik vieną — artėja vasara. Su ja kartu atkeliaus ir mūsų taip ilgai lauktas karštis. Norėsime atsigaivinti, pasėdėti pavėsyje, paplaukioti ežere ar palaižyti porciją ledų. Kad laukimas neprailgtų, pateikiu jums straipsnį, kuriame aprašytos porcijos ledų, kurių tikrai norėtum paragauti!

„Juodasis deimantas“

Dubajuje esanti kavinė parduoda vienus prabangiausius ledus pasaulyje — „Juodąjį deimantą“. Šis skanėstas gaminamas iš iranietiško šafrano, itališkų triufelių ir valgomo 23 karatų aukso. Ledai patiekiami prabangiame „Versace“ indelyje. Ledainė, kurioje pardavinėjami šie ledai, įsikūrusi šalia vieno geriausio Dubajaus viešbučio. Tiesa, jei norėtum jų paragauti, tektų gerokai ištuštinti piniginę. Desertas kainuoja daugiau negu 750 eurų. Pats ledų kūrėjas sako, kad tokia kaina yra normali. 


„Frozen Haute Chocolate“

„Frozen Haute Chocolate“ — patys brangiausi ledai pasaulyje, tai patvirtina Gineso rekordų knyga. Jie parduodami restorane „Serendipity 3“, Niujorke. Viena šio skanėsto porcija kainuoja maždaug 23 000 EUR! Desertas ypatingas tuo, kad į jį, kartu su vaisiais įdedama 28 retų egzotinių rūšių kakavos, o ant viršaus ledai padengiami plakta grietinėle bei apibarstomi 23 karatų aukso dulkėmis. Dar uždedamas mažas šokoladukas „La Madeline au Truffle“. Ledai patiekiami aukso apvadais ir brangakmeniais papuoštame indėlyje (jį, tarp kitko, galima pasiimti namo su savimi). Norintiems užsisakyti šį delikatesą, reikia pranešti iš anksto.


„Ben & Jerry's“

„Ben & Jerry's“ ledų porcijos nepasižymi kuo nors ypatingu. Ledų gamykla buvo įkurta 1978 metais, dviejų studentų. Jų šūkis — „Kuo beprotiškiau, tuo geriau!“. Ekologiški, kreminiai ir labai skanūs ledai netruko išpopuliarėti JAV ir visame pasaulyje. Ledų skonių yra įvairiausių: klasikinių (vyšnių, aviečių, persikų), netradicinių „Turtle Soup“ (vanilinių su indiškais riešutais), „Caramel Sutra“ (karamelės ir šokolado derinys), „Chunky Monkey“ (bananų ir graikinių riešutų) bei daugelis kitų paprastų, tačiau gardaus skonio ledų. 
„Gelato“

Gelato (tariasi „dželato“)  — ledai, gaminami tik Italijoje. Geriausių Gelato galite paragauti ledainėje „Vivoli“, esančioje Florencijoje. Šie itališki ledai yra žymiai mažiau kaloringi negu paprasti, gaminami iš natūralaus pieno ir laikomi kur kas aukštesnėje, negu paprasti ledai, temperatūroje (įprastai ledai laikomi maždaug -18 laipsnių temperatūroje), tad niekada iki galo neužšąla. Taip pat, be abejonės, jų paruošimas gerokai skiriasi. Vieni naudoja kukurūzų miltus, kiti — kiaušinių trynius, o dar kiti — įdeda daugiau cukraus. Tačiau, kad ir kaip bebūtų pagaminti Gelato ledai, juos drąsiai galima vadinti vienais gardžiausių pasaulyje.


Taip trumpai ir apžvelgėme keletą gardžiausių ledų rūšių pasaulyje. Nors daugumos jų net neparduoda Lietuvoje, tačiau kas žino, galbūt kada nors ir tu sėdėsi prabangioje ledainėje ir skanausi vienus iš čia aprašytų ledų? Kurių čia aprašytų ledų labiausiai norėtum paragauti? 


10 Komentarai

 1. Smagus, ir lengvas straipsnis, net apetitas sukilo paragauti tokių gardėsių. Tačiau trūko pabaigos, nes mano manymu neužtenka pabaigti keliais sakiniais... Taip pat tikėjausi, daugiau išvysti ledų rūšių. Tačiau keliu viršun nykštį už pastangas ir vasarišką straipsnį :) Sėkmės

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikraai, žiauriai skanus straipsnis! :D Pritarsiu Emilijai - norėjosi daugiau ledų rūšių išvysti. Bet kadangi esu visiškai priklausoma nuo ledų, niekaip negaliu jų atsisakyti, tai man labai patiko. Beje, tuos "Ben & Jerry's" mačiau kažkada IKI parduotuvėje ir gundžiausi nusipirkti. Dabar tai jau tikrai tą padarysiu. Nors kaina, kaip mačiau, ne pati mažiausia.. :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. great post!
  i love ice cream!
  xoxo
  Rose,
  Bogibo

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai jau vasariškas straipsnis... Galbūt ir trūko daugiau rūšių, bet jau labai skaniai "susivalgė". Kitą kartą siūlau parašyti ir apie lietuviškus ledus.
  Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. per tave nežmoniškai užsinorėjau ledų. rimtai. o šiaip, viskas lyg ir gerai. patiko išsidėstymas ir tavo rašymo stilius

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man įžanga atrodo šiek tiek ne į tą temą. Be to išsireiškimas "Vis aukščiau pakyla saulutė..." nelabai man suprantamas, kodėl gi ta saulutė turėtų pakilti aukščiau, nei įprasta. :)
  Straipsnis neblogas, bet norėjosi daugiau. Sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Iš tiesų, perskaičius straipsnį be galo užsimaniau ledų! Šiaip, tekstas susiskaitė greitai, paprastai ir aiškiai. Dėl įžangos stiliaus pritariu Aistei. Sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Puikus straipsnis, tik pritariu merginos dėl įžangos.
  Aš taip pat parduotuvėje mačiau „Ben`s & Jerry`s“, tačiau vertė abejoti ar jie tikrai verti tokios didelės kainos.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai patiko šis straipsnis. Esu ragavusi Ben and jerry ledų :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Straipsnis patiko, įtraukė. Net seilė nutįso :D Tik, manau, dar viena kita rūšis ledų nebūtų sugadinusi straipsnio, atrodė kiek mažoka :)

  AtsakytiPanaikinti