Mados Infekcija

Kiekvienas žmogus, bent truputį besidomintis mada, žino, jog Lietuva kasmet rengia didžiausią savo šalyje mados festivalį su skambiu pavadinimu - "Mados Infekcija". Šis pavasarinis renginys sutraukia žmonių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio, o kolekcijas pristato ne tik mūsų tautiečiai, bet ir svečiai iš Latvijos, Belgijos, Vokietijos bei kitų šalių. Metas atverti duris į mados festivalio užkulisius ir pamatyti, ką žiūrovams pristatė šių metų "Mados Infekcija". 


Truputis istorijos ir žinių
 
"Mados Infekcija" pradėta rengti 1999 metais septynių dizainerių iniciatyva. Renginyje savo kolekcijas pristato ne tik žinomi dizaineriai, tačiau pastaraisiais metais galimybė suteikiama ir jaunesniems, dar tik pradedantiems savo karjerą, kūrėjams. Tiesa, šie pirmiau turi sudalyvauti "Mados Injekcijoje" ir tik laimėję ją, gauna progą parodyti tai, ką sugeba pagrindiniame festivalyje. Tokiu pačiu principu, nugalėję savo šalies "Mados Injekcijoje" į pagrindę patenka ir kitų šalių dizaineriai. Renginys vyksta Šiuolaikinio Meno Centre, Vilniuje. Jo dėka išpopuliarėjo tokie dizaineriai kaip Agnė Kuzmickaitė, Kristina Kruopienytė, Giedrius Šarkauskas ir kiti.

Injekcija

Nuo 2008 metų Lietuvoje rengiama "Mados Injekcija", kurioje jaunieji dizaineriai pristato savo kolekcijas ir tokiu būdu turi galimybę laimėti bei pristatyti drabužius pagrindiniame festivalyje. "Injekcijos" dėka sparčiai karjeros laipteliais pradėjo lipti Ieva Daugirdaitė, Eglė Žiemytė, Benas Staškauskas ir daugybė kitų. 

Infekcijos kastingas

Kastingas - atranka, kurioje ieškoma tinkamų modelių.  Festivalio kastingas dažniausiai vyksta likus savaitei iki renginio pradžios. Merginos ir vaikinai paskirtą dieną renkasi prekybos centre "Panorama", kuriame yra ištiestas podiumas, sustatytos kėdės dizaineriams, paruošti reklaminiai stendai. Atrankoje gali dalyvauti žmonės tiek iš agentūros, tiek jai nepriklausantys, tačiau ūgis turėtų būti didesnis nei 174 cm. Modelis praeina podiumu ir jei sudomina dizainerį, šis pasižymi tai. Praėjus atrankai, kiekvienas dizaineris pasako, kuriuos modelius atsirinko bei duoda repeticijų grafikus, datas. Verta paminėti, jog kastingas kasmet pritraukia virš 700 dalyvių, tad konkurencija tarp modelių išties didelė.

Mados Infekcija

Festivalis šiemet vyko kovo 27-28 dienomis.  Savo drabužių kolekcijas iš viso pristatė 16 dizainerių - abi dienas po 8. Pirmąją dieną žiūrovus džiugino Lina Gudanavičiūtė, Ugnė Martinaitytė, Monika Pranckaitytė, Laura Dailidėnienė, Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė, Santa Aulmane (Latvija), Mari Butenko (Rusija) bei Sandra Straukaitė. Antrąją festivalio dieną drabužių kolekcijas pristatė Kristina Kruopienytė, Liucija Kvašytė, Lena Lumelsky (Belgija), Monta Apsane (Latvija), Sandrine Philippe (Prancūzija), Lina Elmentaitė, Lilija Larionova ir Boom Studio (Vokietija).

Kasmet žiūrovai džiūgauja, jog pristatoma daug nuostabių drabužių, tačiau retas kuris pamąsto, žino, kas vyksta užkulisiuose. Modeliai į Šiuolaikinio Meno Centrą pradeda rinktis nuo ankstyvo ryto, ten jų laukia repeticijos, drabužių primatavimai, makiažai bei šukuosenos. Dauguma modelių per dieną pristato ne vieną kolekciją, tad jiems tenka vienu metu būti visur - tinkamesnio apibūdinimo nerasime. Būna, jog tą pačią valandą mergina turi būti ir repeticijoje, ir primatavimuose. Užkulisiuose nuolat vyrauja šurmulys, makiažo bei plaukų priemonių kvapas, jaučiamas modelių jaudulys. Šiais metais didelio dėmesio susilaukė Latvijos atstovė Monta Apsane, kuri savo modelių kūnus papuošė akinančiais sidabriniais dažais. Tiesa, merginos stovėjo ištisas valandas negalėdamos prie nieko liestis vardan to, jog lemiamas minutes džiugintų bei žavėtų žiūrovus. Diskusijų banga užklupo ir vokiečius, kurie užbaigė šių metų "Mados Infekciją" dviejų merginų vestuvėmis ir saldžiu bučiniu.Jau vien tai, jog "Mados Infekcija" yra didžiausias mados festivalis Lietuvoje, verčia pasitempti bei kasmet tam pasiruošti kuo geriau. Renginys nuolat pritraukia būrį įžymybių: Mantas Petruškevičius, Asta Valentaitė, Jurgita Jurkutė ir t.t. Festivalis iš kitų mados savaičių išsiskiria tuo, jog nepaiso mados tendencijų ar naujovių. Suteikiama visapusė kūrybinė laisvė dizaineriui, todėl per vieną dieną galima išvysti tiek maudymosi kostiumėlių, tiek kailinių drabužių kolekcijas. Be to, teigiama, jog toks renginys - puiki karjeros pradžia tiek modeliams, tiek dizaineriams, mat jame kviečiama dalyvauti tiek jaunieji modeliai, tiek labiau pažengę: Agnė Končiūtė, Veronika Brazinskytė, Roberta Uktverytė ir kiti. 

Dažnai lietuviai skundžiasi, jog mūsų šalyje sunku atrasti kažką naujo, naudingo, įspūdingo. Surasti tai, kas įprasta kitose valstybėse. Tačiau mes turime kuo pasigirti, o vienas iš pasididžiavimų - mados festivalis "Mados Infekcija". O ką jau kalbėti apie Agnės Kuzmickaitės, Liutauro Salasevičiaus, Juozo Statkevičiaus kolekcijų pristatymus. Tad, mielieji, nosių nukabinti neverta. Tereikia plačiai atmerkti akis ir naudotis tuo, ką mums suteikia mūsų šalies žmonės.


16 Komentarai

 1. Man patiko, buvo informatyvu. Tik gal kiek pratruko skaitymas, buvo nuobodu skaityti.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai smagu, kad pasirinkai tokią temą!
  Straipsnis man labai patiko, viskas aišku ir skaityti man buvo įdomu. Puikiai :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man ir skaityti buvo nuobodoka, bet plačiau apie "mados infekciją" sužinojau.
  Geras įrašas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.Labai laukiau ir tikėjaus, kad parašysi apie Mados infekciją. Ir sulaukiau! BEt straipsnis nėra geras... Nes jis žiaaaauriai geras. Man labai patiko. Vertas žurnalo :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Biški nuobodu skaityti šitą straipsnį ... Reikėtų pasitoulinti .Bet tai mano asmeninė nuomonė.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Išgąsdinai, Gabija, kol neperskaičiau, kas parašyta po daugtaškio... :D

  Ačiū už komentarus, rašiau apie tai, kas man aktualu, kam tai įdomu, neturėtų būti nuobodu. Bet kuriuo atveju, dėkoju už nuomones ir džiugu, jog plačiau supažindinau su šiuo mados festivaliu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ankščiau nebuvau girdėjusi apie šį festivalį, tai man įrašas labai patiko. Išdėstymas geras, skaityti, bent jau man, tikrai nebuvo nuobodu. Puikiai padirbėjai! Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai įdomus ir sklandus, rišlus (!) straipsnis, patiko. :) Įžanga taip pat labai gera, iškart sudomina. Žodžiu - šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tiems, kurie domisi tokiais dalykais, turėjo būti tikrai įdomu :) Stebėjau ir aš "Mados Infekciją", labai įdomus ir gražus festivalis, puikios kolekcijos. Man asmeniškai pirmos dienos kolekcijos labiau patiko, nei antros. O šiaip, puikus darbas!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Įdomus straipsnis, puikiai moki dėstyti mintis.
  Pati šiuo festivaliu nesidomiu, tačiau truputį šiuo straipsniu pakeitei mano nuomonę į tai, jog galima didžiuotis Lietuva ne vien tik dėl krepšinio :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Būtų smagu sulaukti kolekcijų apžvalgos ;)
  Iš pirmo žvilgsnio straipsnis atrodo geras. Bet man trūko kažkokios konkrečios temos, apie kurią rašytum. Nežinau, gal man čia tik vienai atrodė, bet buvo toks jausmas pradžioje, kad šokinėjai nuo vienos minties prie kitos, nė nebaigus. Kažko trūko. Kažkokio apipavidalinimo...
  O šiaip, rašai puikiai, rašymo stilius pavydėtinas. Ačiū už straipsnį! :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Dėkui! :)

  Evelina, buvo mintis apžvelgti kiekvieną kolekciją atskirai, tačiau tuomet straipsnis būtų labai išsiplėtęs, be to, tikriausiai, ne visiems būtų patikę. Juk tiesa - kam neaktualu, tam nuobodu. :) Ačiū už nuomonę! :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Man skaityti šiek tiek prailgo... Bet didelių priekaištų neturiu, nes sužinojau nemažai dalykų apie "Mados Infekciją". Gaila, stebėti jos man neteko :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Man ši tema buvo labai aktuali. Labai gerą tema straipsnio pasirinkai!

  AtsakytiPanaikinti
 15. daugiau straipsnių tokiomis temomis! šaunuolė

  AtsakytiPanaikinti