Mokomės mokytis

„Kas per kvailystė?“ - suabejos vienos. „Ar to neturėtų būti mokoma mokykloje?“ - paklaus kitos. Daugeliui tavo amžiaus mergaičių mokytis reiškia iškalti, pakartoti ir gauti pažymį. Žinoma, to visiškai pakako tavo mamai ir seneliams, tačiau šiandieniniame pasaulyje reikalingi nauji įgūdžiai.


Laiko valdymas

Pagreitėjęs gyvenimo tempas daugeliui žmonių nepalieka kitos išeities, kaip tik pradėti kruopščiai planuoti laiką. Jei nori viską suspėti, privalai surikiuoti savo laiką taip, kad efektyviai praleistum dieną. Interneto puslapiai mirga nuo galybės patarimų apie laiko planavimą dirbantiems žmonėms, tačiau ar kas pagalvojo apie mokinius, ant kurių gležnų pečių gula kasmet vis didėjantis žinių krūvis?! Nemokėjimo tvarkytis su laiku pasekmės gali būti išties liūdnos - užklupusi psichikos liga, sutrikęs miegas ir nesibaigiantys vizitai pas gydytojus... O gal staiga dingusi motyvacija ir vos ketvertą siekiantis pažymių vidurkis? Jei išties nori ir gebi mokytis, bet nespėji, nuolat blaškaisi - pradėk planuoti savo laiką. Galbūt tai vienintelė problema, ir protingai susirikiavusi darbus suprasi, kad užtenka laiko ir poilsiui, ir mokslui.

Ar ne per daug?
Aišku, yra ir tokių, kurie po pamokų suspėja nudumti dar ir į penkis miesto gale vykstančius būrelius, neapleisdami nei mokslų, nei draugų. Tačiau būkime objektyvios - tokių vienetai. Taigi ištaikiusi laisvą valandėlę, susirask ramų kampelį ir peržvelk savo dienotvarkę. Pavyzdžiui, miegas (9 val.), asmeninė higiena (1 val.), kelias iki mokyklos ir atgal (1 val.), valgymas (1,5 val.), kambario susitvarkymas (0,5 val.), mokykla (5 val.) ir kiti darbai, kuriuos tu privalai atlikti kasdien. Sudėk visas šias valandas ir gautą skaičių atimk iš 24. Kas lieka? 6 valandos. Tik (o gal net?) 6 valandos pailsėti, paruošti pamokas, dalyvauti užklasinėje veikloje... Dabar gerai pagalvok ir pagal savo galimybes susiplanuok dienotvarkę. Tik atmink, jog bent viena diena per savaitę turi būti visiškai laisva!


Vieno lapo kalendorius
Kitaip tariant, tai paprasčiausias A4 formato lapas, kuriame atspausdinti visi iki vieno mokslo metų mėnesiai. Tokių kalendorių nesunkiai galima rasti internete. Geriausiai, kad šį kalendorių įsiklijuotum į užrašinę ar pasidėtum kitoje kasdien regimoje vietoje, nes šis lapas bus pats geriausias pagalbininkas planuojant dienotvarkę. Kalendoriaus esmė - sužymėti visus svarbiausius būsimų mokslo metų įvykius: kontrolinius, laboratorinių, rašto darbų atsiskaitymo terminus. Kaip jau supratai, čia bus būtinas ir geranoriškas mokytojų bendradarbiavimas. Atsakymas „kai pabaigsim šias dvi temas, rašysim kontrolinį“ neturėtų tavęs tenkinti. Mat būtina tiksli data, kad galėtum įvertinti medžiagos kiekį ir turimą laiką jai išmokti. Juk mokaisi ne vieną dalyką, kiekvienam reikia skirti pakankamai dėmesio, jei nori kokybiškai įsidėmėti ir suprasti medžiagą.Kuo šis kalendorius skiriasi nuo prekybos centruose mokiniams parduodamų kalendorių?

Didžiulis pastarųjų minusas yra tas, kad jie puikiai tinka smulkesnei dienotvarkei sudaryti, bet visiškai nepadeda, kai reikia įvertinti savaitės, mėnesio ar pusmečio darbus. Vartant knygelės lapus, gali pasirodyti, kad pasiruošti kontroliniam darbui dar yra daug laiko, o vos pažvelgus į vieną lapą puikiai matyti visos „degančios datos“. Štai tada ir paaiškėja, kad šalia kontrolinio dar ir referato pristatymo bei interpretacijos datos. O laiko anaiptol ne marios.


Pasirengimas pamokai
Su kuo tau asocijuojasi pasirengimas pamokai? Įsidėti knygą, sąsiuvinį, rašymo priemones ir pasikartoti praėjusios pamokos medžiagą? Kažką pamiršai. Perskaityti būsimą vadovėlio temą! Taip taip - nepasigirdo. Tai taikytina mokantis istorijos, biologijos, geografijos ir panašių dalykų. Toks pasirengimas gerokai palengvins darbą ir pakels šių dalykų pažymius. Skaitydama naują temą, tu neturėtum jos mokytis. Tiesiog perskaityk ir pasižymėk neaiškias vietas, užsirašyk kilusius klausimus, net jei jie neįeina į mokymosi programą.Atmink: ką gali padaryti tuoj, niekad nesakyk rytoj. Niekada neatidėliok atsiskaitymo iki paskutinės dienos. Kuo daugiau laiko turėsi, tuo geriau pasiruoši. 


10 Komentarai

 1. Ši tema jau yra apsčiai aprašyta, nors atradai ir parašei tokių patarimų, kurių dar neskaičiau, tačiau žinojau. Žinoma, pakartoti šiuos svarbius punktus tik į naudą. Straipsnis tikrai nėra blogas, bet aš asmeniškai negavau jokios motyvacijos. Galbūt ši tema ne tokia jau dėkinga.
  O klaidų aš nepastebėjau. Pastangos matosi, todėl ačiū už straipsnį!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Taip pat pasakysiu, jog tokia tema straipsnių yra begalė ir juose yra parašyta daugmaž viskas, ką ir tu šiame straipsnyje parašei.
  Beveik visi patarimai yra visiems aiškūs ir puikiai suprantami, todėl motyvacijos jokios, bent jau man, nesuteikei.
  Klaidų nebuvo, išdėstymas puikus, tačiau tema labai nuvalkiota. Ačiū už straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 3. senesniu neskaiciau tai patiko. klaidu neradau saunuole

  AtsakytiPanaikinti
 4. Skaitant straipsnį buvo toks jausmas, kad tai kažkur girdėta. Patarimai geri, tik reikėtų daugiau originalumo.Linkiu sėkmės rašant kitą kartą :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tą pati per tą patį.Bet yra biški orginalumo.Pastangos nenuėjo veltui.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Sužavėjo tavo rašymo stilius. Kas, kad šia tema straipsnių daug. Nieko čia blogo, kad parašei dar vieną (mažai niekada nebūna), galbūt ir nuvalkiota tema, bet kaip ir sakiau - tavo rašymo stilius pavydėtinas.
  Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Pritariu Justei, Rūtai ir Aistei. Tema pateikta nuobodžiai, norėjosi originalumo, motyvacijos neįkvepiau. Ir visgi, manau, kad mokantis svarbiausia yra valia ir kantrybė. Sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Tema apkalbėta jau tūkstančius kartų, galėjai pasirinkti ką nors įdomesnio. Tikrai nesudomino, sorry :) Sėkmės kitąkart!

  AtsakytiPanaikinti