TD virtuvėlė: Velykiniai patiekalai + margučių marginimo būdai!

Velykos -  viena iš pačių gražiausių ir gyviausių pavasario švenčių. Juk taip smagu kartu su draugais ar šeimos nariais ridenti, mušti ir valgyti kiaušinius! Velykas skirtingai aiškina mokslas ir bažnyčia, tačiau visgi tai yra krikščioniška šventė. Galbūt per Velykas norėtum paįvairinti  stalą naujais velykiniais patiekalais ir originaliai išmargintais kiaušiniais? O galbūt pradžiuginti draugus ar šeimos narius? Leiskis į apačią!

VELYKINIAI PATIEKALAI


Šokoladinis kiaušinis su varškės kremu

Reikės:
*6 vnt. šokoladinių ,,Kinder'' kiaušinių (galima ir mažiau)
*100 g. varškės
*2 vnt. konservuotų persikų (puselės)
*2 šaukštelių cukraus
*2 šaukštelių vanilinio cukraus
*200 ml. grietinėlės
*2 šaukštelių apelsinų sulčių
*50 g. maskarponės sūrio

Gaminimas:
Pakaitintu ir aštriu peiliu nupjaukite šokoladinio kiaušinio viršūnę arba perpjaukite per pusę (priklausomai nuo jūsų norų ir skonio). Kai imsite ruošti įdarą, kiaušinius įdėkite į šaldytuvą, kad jie neimtų tirpti. Iki standžių putų suplaktą grietinėlę, sumaišykite su vaniliniu cukrumi, varške bei maskarponės sūriu. Įpilkite apelsinų sulčių, įberkite cukraus ir viską sutrinkite su elektriniu trintuvu. Iš konservuotų persikų puselių išpjaukite nedidelius apskritimus - tai kiaušiniui atstos trinius. Iš šaldytuvo išimkite šokoladinių kiaušinių puseles, šaukšteliu atsargiai įdėkite varškės kremo (iki viršaus nedėkite), tada kiaušinio viduryje įspauskite persiko apskritimą. 

Kiaušiniai įdaryti paštetu

Reikės:
*10 arba mažiau kiaušinių
*150 g. pašteto
*2 - 4 šaukšteliai majonezo
*druskos
*pipirų

Gaminimas:
Kiaušinius perpjauname pusiau, išimame trynius. Trynius sumaišome su majonezu ir paštetu. Masę pagardiname druska ir maltais pipirais bei įdedame į perpjautus kiaušinius.

Kiaušiniai su lukštais 

Reikės:
*kiaušinių
*druskos
*pipirų
*česnako
*svogūno
*rūkyto kumpio
*sviesto
*margarino

Gaminimas:
Produktų kiekiai  priklauso nuo valgytojų skaičiaus. Kiaušinius išverdame. Neluptus peiliu (geriau dantytu peiliu) perpjauname išilgai. Iš lukštų išimame kiaušinio turinį, smulkiai supjaustome, įdedame truputį druskos, maltų pipirų, smulkinto česnako bei svogūno, nedaug supjaustyto rūkyto kumpio (tinka ir rūkyta dešra), išmaišome. Į keptuvę lygiomis dalimis įdedame sviesto ir margarino, ištirpiname, supilame paruoštą masę ir išmaišome. Mišinio kepinti nereikia. Jį gražiai sudedame į likusius kiaušinių lukštus ir sukomponuojame lėkštėje. Kiaušinio viršų apibarstome smulkintais svogūno, česnako laiškais ar kitokiais žalumynais.

MARGUČIŲ MARGINIMO BŪDAI

Juodai balti velykiniai margučiai

Reikės:
*baltų kiaušinių tiek, kiek norite
*Antspaudų (jei neturite - ne bėda)
*Juodo želinio parkerio (galite naudoti ir spalvotus)
*indo kiaušiniams sudėti

Kaip pasigaminti:
Kietai išvirkite kiaušinius ir padėkite juos atšalti (turi būti šalti). Kiaušiniams atvėsus įjunkite vaizduotę ir pirmyn! Margučius puoškite antspaudais arba želiniu parkeriu raitykite savo sugalvotus raštus. Galite pažaisti ir padaryti kiaušiniams antrininkus arba marginti visus skirtingai.


Margučiai su meilės antspaudu

Reikės:
*baltų kiaušinių
*spalvotų kiaušinių dažų
*popierinės lipnios juostelės

Kaip pasigaminti:
Iš baltos lipnios juostelės iškerpame širdutės formą ir priklijuojame ant kiaušinio norimoje vietoje. Kiaušinius reikia kietai išvirti. Kietai išvirtus kiaušinius sudėti į norimos spalvos dažus (kaip pasigaminti dažus turbūt tikrai žinote). Po kelių minučių kiaušinius ištraukite ir padėkite nudžiūti. Nuo nudžiuvusių kiaušinių nuimame širdutės formos lipduką ir štai, kiaušinis su širdutės antspaudu!
Margučiai marginti vaškinėmis kreidelėmis


Reikės:
*Virtų, karštų kiaušinių
*Spalvotų vaškinių kreidelių. 

Kaip pasigaminti:
Pirmas būdas: pritarkuokite įvairių spalvų vaškinių kreidelių. Išvirus kiaušiniui jį įdėkite ir pavoliokite tarp vaškinių kreidelių drožlių. Antras būdas: ant karšto kiaušinio galite pripiešti įvairiausių raštų ir palaukite, kol išdžius. Galite kiaušinį marginti ir keliomis spalvomis. Trečias būdas: taip pat kiaušinius, kuriuos išmarginate vaškinėmis kreidutėmis, galite įdėti į dažus. Dažai gražiai užpildys likusius nedažytus plotus.

DAR KELIOS IDĖJOS:
Taigi tikiuosi, jog idėjų Velykoms turite ir galbūt nudžiuginsite savo draugus, šeimos narius. Galbūt savo originaliais valgiais ir margučiais nuspręsi nudžiuginti tuos, kurie jaučiasi vieniši?
Sėkmės kūryboje!


23 Komentarai

 1. Ir beje,fainos nuotraukytės su kiaušiniais :).Niekada nesugalvočiau šitaip piešti .

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai patiko, tikriausiai pabandysiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnyje labiausiai patiko kiaušinių marginimo idėjos. Receptai, sakyčiau, įdomūs, smalsu ar esi kurį išbandžiusi pati (?). Manau, kad įžangoje nereikėjo sakinio "Velykas skirtingai aiškina <...> krikščioniška šventė." O šiaip, įdomu, naudinga perskaityti, pasisemti idėjų.
  P. S. Jaukių Velykų!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tokie straipsniai labai puikiai nuteikia Velykoms, sukuria tą šventinę nuotaiką.
  Tavo pasiūlymai labai originalūs. Ne tie įprasti marginimo būdai, o kažkas įdomesnio :) Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Šokoladiniai kiaušiniai.. Niam :)
  Puikios marginimo idėjos! Dėkui!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Jeigu rimtai, tai tikėjausi geresnių patarimų dėl marginimo. Iš tiesų, man nelabai patiko, nes čia nėra ką rašyti. Ta prasme - tu nukopijavai kas parašyta ir įklijavai (įkliavai?:D). Bet džiugu, galima pasigaudyti idėjų.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai patiko pati pirma idėja, su šokoladiniais kiaušiniais. Esi gal išbandžius bent vieną šią idėją? Būtų įdomu, jeigu pasidalintum kaip pavyko. Labai nuteikei Velykoms. Dėkui.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Neblogai, tačiau išdėstymas man nepatiko. Taip pat norėjau rasti kokios nors informacijos apie pačias Velykas, tačiau, gaila, beskaitydama supratau, kad ne tokio pobūdžio straipsnis. Na, ką padarysi. Spaudžiu "Ačiū" ir "Naudinga".

  AtsakytiPanaikinti
 9. Mūza, straipsnio tema atspindį tai, apie ką bus straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Įdomūs receptai tik deja, šiais metais nesilepinsiu gardumynais (sveika gyvensena ale), o marginimo būdai gana įdomūs. Pati šiais metais marginau (na gerai, mama margino) kiaušinius šilkiniais kaklaraiščiais, gavosi labai gražūs, tik gaila, gana vienodi...
  O šiaip, straipsnis patiko. Įdomūs receptai bei marginimo būda :)
  Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Evelina, nustebinai, nes niekada nebuvai girdėjusi tokio marginimo būdo.
  Jei kalbant atvirai, tai aš pati nesigrožėjau rašydama tą receptą su kinderiu, nes nevalgau šokolado, tačiau žinojau, kad daugelis mėgsta, tad... :D

  AtsakytiPanaikinti
 12. Pamačiusi pirmąjį receptą pamaniau jog į vidų įdėti buvo guminukai :D Pamenu, jog buvo tokių pirkt.
  Plius, man labai patiko pirma bei trečioji kiaušinių marginimo įdėjos.
  Nė vieno recepto nei marginimo būdo nesu girdėjusi anksčiau, tad man straipsnis buvo be galo naudingas bei įdomus. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 13. Patiko marginimo idėjos, tik šį straipsnį perskaičiau per vėlai ir pasinaudoti šiais būdais neteko :D
  Tačiau dėkui už naudingą straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Gaila, kad po velykų pamačiau. Naudingas straipsnis, bet atrodo neišbaigtas.

  AtsakytiPanaikinti
 15. As taip pat pastebejau si straipsni, deja, jau po velyku, tikrai buciau isbandziusi tuos marginimo budus, man jie patiko :).

  AtsakytiPanaikinti
 16. Gabriele, ko tavo manymu aš nebaigiau? Būtų įdomu sužinoti.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Labai įdomios idėjos.Pati bandziusi esu daryti su atspaudu, tai labai puikiai iseina:)

  AtsakytiPanaikinti
 18. tas pirmas receptas apie šokoladinius kiaušinius tooooooks geras!pamenu per velykas gaminau. :D oj kaip išliaupsino

  AtsakytiPanaikinti