Ekskursija į profesijų pasaulį (II)

Prieš savaitę laiko jūs leidotės į pažintį su keisčiausiomis, įdomiausiomis profesijomis pasaulyje (straipsnis čia). Žmonės dažniau pasirinks advokato darbą nei būti, pavyzdžiui... lovos šildytoju. Tačiau būtent dėl to šias profesijas vadiname keistomis, retomis, įdomiomis - jas renkasi vos keletas žmonių. Antra savaitė - antra dalis, metas keliauti į sekančią ekskursiją!


Pažastų uostytojas

Skamba tikrai neviliojančiai, tiesa? Tačiau dezodorantų gamintojai neturi kitos išeities, kaip tik samdyti žmones, kurie uostytų pažastis. Koks tikslas? Gamintojai tokiu būdu sužino, kuris dezodorantas geriausiai veikia, apsaugo nuo blogo kvapo bei kokių papildomų medžiagų dar trūksta.

Burnos kvapo uostytojai 

Ir štai, dar vienas nemalonus darbas. Tokie žmonės yra samdomi kramtomosios gumos fabrikuose. Sukuriama tam tikro skonio kramtomoji guma ir, norint žinoti, ar kvapas bus tinkamas, pasamdomas žmogus, kuris turės pauostyti kito žmogaus burnos kvapą, šiam pakramčius gumos. 

Viskio ragautojas 

Šį kartą reikės ne uostyti, bet ragauti. Viskio gamintojai pasamdo žmogų, moka jam didžiulius pinigus už tai, jog paragautų įvairiausių viskio rūšių, pasakytų savo nuomonę, ar skonis tinkamas, kokių medžiagų trūktų, ar ką reikėtų pašalinti. Tiesa, organizmas tokiu darbu ne itin apsidžiaugtų. 

Lovos šildytojas

Vienas Londono viešbutis siūlo papildomas paslaugas klientams: šilta lova. Kiekviena žinome tą jausmą, kai šaltą žiemos vakarą atsigulame į lovą, o patalai būna šalti ir turi praeiti laiko, kol pajaučiame taip trokštamą šilumą. Londono lankytojams laukti neprireikia - lovas pašildo viešbučio darbuotojai, kuriems, beje, lovų šildymas įeina į darbo paslaugas. 

Juokdarys 

Tokį darbą atlieka vienas žmogus, dirbantis populiariame Austrijos viešbutyje. Ką jam reikia padaryti? Ogi eiti prie turistų, poilsiautojų bei juos linksminti, juokinti, pasakoti šypseną keliančias istorijas ir t.t. Darbas, rodos, visai nesudėtingas, o darbuotojas per mėnesį gauna apie 1400 EUR.

Kvapų ekspertas

Ir štai, mes vėl sugrįžtame prie uoslės ir kvapų. Šį kartą nereikia uostyti pažastų ar kitų nemalonių vietų. Kvepalų ekspertai yra samdomi kvepalų gamyklose, siekiant gauti eksperto nuomonę, kokių medžiagų reikėtų pridėti ar pašalinti iš naujai kuriamų kvepalų. 

Eilių "stovėtojas"

Kiekvienas žinome, jog Londone eilės yra išties didžiulės. Norint išvengti laiko gaišimo, galima pasamdyti žmogų, kuris už jus atstovės eilėse. Tiesa, jų paslaugos ne iš pigiųjų - 30 svarų už valandą. 

Žinučių kūrėjas 

Patvirtina - japonai išsiunčia daugiausia SMS žinučių visame pasaulyje. Šioje šalyje egzistuoja ir pakankamai keista profesija - žinučių kūrėjas. Norint, jog žmogus gautų pasveikinimą, palinkėjimą ar kt. galima šią paslaugą užsakyti iš šį darbą dirbančio žmogaus. Kūrėjai teigia, jog profesija yra tikrai pelninga. 

Tualetų gidas

Pagalvojote, dar viena nemaloni profesija? Ne, šį kartą tai visai nieko baisaus. Tokį darbą dirba žmonės Kinijoje. Žmonių ten daugybė, turistų - taip pat. Neretai prispiria bėda, užsinorima į tualetą, o kur rasti artimiausią tualetą didžiuliuose Kinijos miestuose? Jums artimiausią kelią parodys tualetų gidas, už labai padorią kainą - 3 JAV centai.

Netikras giminaitis

Mes ir vėl Kinijoje. Ten yra išlikusi graži tradicija, jog per didžiąsias šventes turi susirinkti kuo didesnis skaičius giminių. Deja, kai kurios šeimos negali pasigirti didele gimine, tad galima išsinuomoti netikrą giminaitį, kuris mielai praleis šventę kartu su jumis.

Pingvinų apvertėjas

Ekskursiją užbaigsime Antarktidoje, kurioje yra pasamdyta daugybė darbuotojų, atsakingų už pingvinų sveikatą bei saugumą. Ten šių gyvūnų yra gausu, jie dažnai mėgsta užversti galvas į viršų. Kadangi kūnas nerangus, gyvūnėliai dažnai apvirsta ant nugaros, o savarankiškai atsikelti nesugeba. Medžiotojų - daug, todėl neprižiūrint pingvinų, pastarieji gali žūti. Tad, norint išspręsti šią problemą, yra samdomi pingvinų apvertėjai, kurie rūpinasi pingvinais, pakelia vargšelius nuo žemės bei užtikrina saugumą. 


Šį kartą susipažinote su vienuolika keisčiausių bei įdomiausių profesijų pasaulyje. Vienos - malonios, kitos - įdomios, o trečios - keliančios bjaurastį bei pasišlykštėjimą. Vienos jų - savanoriškos, kitos - atnešančios didelį pelną. Tačiau priminsiu, jog tai - jūsų pasirinkimas: ar norite dirbti įprastą darbą, ar pasirinksite keistą, tačiau kupiną nuotykių bei žinojimo, jog tokį darbą dirbate tik jūs ir dar keletas žmonių pasaulyje. 7 Komentarai

 1. Labai patiko, viskas trumpa, aišku, spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai labai įdomus straipsnelis. Tokios įdomios ir savotiškai keistos profesijos... :D Ačiū. Sužinojau daug įdomių dalykų!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Oho, net keista tokius dalykus vadinti "profesijomis" :D Tikriausiai kita rašytoja, rašiusi šia tema, būtų pasirinkusi mums žinomas ar girdėtas profesijas, o čia visai negirdėti dalykai. Super, viskas rišlu, gražu ir įdomu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tam pažastų uostytojui dirbti turėtų būti tikrai labai smagu :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. o tai norint tapti pažastų uostytojumi, reikai baigti šios specialybės studijas? :DD

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū visoms už gražius komentarus, džiaugiuosi, jog patiko! :)

  Vargu, ar reikia baigti kokias studijas, tačiau manau, kad apie kvapus nusimanyti tikriausiai reikia. :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Parasyk dar tokiu!!! :D

  AtsakytiPanaikinti