Keli žingsneliai iki draugystės

Kiekviena norime turėti draugų, ypač geriausią draugą. Tik vieniems surasti tokį žmogų sekasi geriau, o kitiems - blogiau. Daugumai taip nesiseka dėl jų drovumo ir uždarumo. Ar ir tu esi viena jų? Jei taip, tada kyla klausimas - kaip to išmokti? Tau tereikia išmokti elgtis pagal keletą lengvų taisyklių ir pamažu įveikti savo baimę.

1 žingsnis. Šypsokis!

Ar tu kiekvieną dieną sliūkini mokyklos koridoriais susigūžusi, nuleidusi galvą ir sukryžiavusi rankas? Jeigu tavo atsakymas taip, tada tuoj pat privalai mesti šį savo įprotį. Tau tai nekiek nepadeda, o kaip tik kenkia, nes visiems mėgstantiems tyčiotis, atrodai kaip lengva auka. Išsitiesk, pakelk galvą ir nusišypsok - iškart atrodysi pasitikinti savimi, turinti savigarbą ir draugiška. Juk kur kas maloniau bendrauti su tokiu žmogumi negu su visomis išgalėmis besistengiančiu likti nepastebėtu, tiesa? Taigi, šitaip patrauksi žmonių dėmesį ir didelė galimybė, kad kas nors tave tikrai užkalbins. Pamačiusi žmogų su kuriuo norėtum susipažinti, jam pasižiūrėk į akis ir nusišypsok. Jis tave pastebės ir galbūt pats užkalbins, o jeigu ne, nebijok ir pati prieiti. 

2 žingsnis. Įsimink vardus

Juk tau nepatinka kai kas nors užmiršta tavo vardą arba pavadina kitu. Tas pats ir su kitais žmonėmis. Negalvok, kad jeigu tiesiog visada vadinsi "tu", jis nesupras kodėl. Jeigu vardas labai sudėtingas, paprašyk pakartoti, o jei tau tiesiog nesiseka jų įsiminti, įsirašyk į telefono užrašinę, o šalia kaip tas žmogus atrodo. Ir niekada nebijok pasiklausti, jei užmiršti - nieko čia gėdingo.

3 žingsnis. Kalbėk ne vien apie save

Žmonės daugiausiai laiko galvoja apie save, tad temą pokalbiui sugalvoti tikrai nesunku. Klausk ir jei turi ką pridurti arba pastebėjai, kad turite ką nors bendro - sakyk. Vėliau nebijok ir apie save ką nors papasakoti. Tik nesileisk per daug į smulkmenas! Vėliau turėsi tam dar daug laiko.4 žingsnis. Klausykis!

Tai turbūt pats svarbiausias dalykas bendravime - klausymasis. Ne girdėjimas, o įdėmus klausymasis. Žmonės ypač vertina šią draugų savybę. Juk taip gera, kai tau liūdna, o draugė išklauso, supranta ir paguodžia. O su kitais atvirkščiai - amžinas draugo negirdėjimas, ką tu jam sakai galiausiai išveda iš kantrybės. Kai kuriems tai įgimta savybė, o kiti turi jos sunkiai ir ilgai mokintis. Pirmiausia jokiu būdu, kad ir kalbėdama telefonu, nedirbk jokio kito darbo. Viskas girdisi ir draugas bus įžeistas.

"Dvi ausys ir vienas liežuvis mums duoti tam, kad daugiau klausytume ir mažiau kalbėtume". - Z. Stoikas

5 žingsnis. Paslaptys

Galiausiai, norint įtvirtinti draugystę, turėsi pralaužti ledus - papasakoti draugui paslaptį. Tai gali būti mažmožis, bet svarbiausia esmė - tu parodai, kad juo pasitiki. Pasitikėjimas yra labai svarbus draugystei. Jei jis tau irgi papasakos ką nors - tai labai geras ženklas. Tik nespausk jo - tai gali atsitikti ir vėliau, priklausomai nuo žmogaus.

 Štai ir viskas! Matai, tai visai paprasta! Ir atsimink, kad tu nesi vienintelė pasaulyje drovi mergina! Gal kur nors pasaulyje tupi užsisklendusi drovi tavo būsima geriausia draugė? Taigi, nebijok, eik, šypsokis ir bendrauk! Pasaulis tam ir yra - džiaugtis juo ir vieni kitais!4 Komentarai

 1. Visai geras straipsniukas, nors patarimai ir gana banalūs, bet naudingi :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nepatiko. Tema rašyta daugybę kartų, patarimai banalūs :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Juk tau nepatinka kai kas nors užmiršta tavo vardą arba pavadina kitu.. <...> Ir niekada nebijok pasiklausti, jei užmiršti (vardą) - nieko čia gėdingo.
  Ši vieta man sukėlė klausimų.
  O šiaip straipsnis visai nieko. Kaip rašė -gabi, tema apkalbėta daugybę kartų.

  AtsakytiPanaikinti