Knygos, kurias verta paskaityti

Šiuo metu tiek Lietuvoje, tiek visame plačiajame pasaulyje yra milijonai knygų, kurios mums būtų  įdomios, vertos dėmesio ar gal netgi nuobodžios. Tačiau išsirinkti tą vieną vienintelę iš tokios gausybės, labai sunku. Žinau, kad visiems patinka skirtingi knygų žanrai ir stiliai, bet visiems neįtiksi, tačiau šiame straipsnyje pasiūlysiu knygas, kurios turėtų būti vertos Jūsų dėmesio ir atsidurti namų lentynose. Beje, jei šiuo metu kaip tik neturite ką skaityti, tai galbūt surasite.

VICTORIA AVEYARD ,,RAUDONOJI KARALIENĖ"
Jei domitės jaunimo literatūra, tai manau, tikrai žinote, kad šiuo metu ypač yra populiarios knygos, kuriose dominuoja despotinė valdžia. Ne išimtis ir ši knyga. Šiame kūrinyje pasaulis suskirstytas pagal kraują: raudonieji - tai vargšai ir visada turi paklusti aukštesnei valdžiai bei sidabriniai, kurie ir yra toji valdžia, kurie dar vadinami kilmingaisiais. Beje, sidabriniai dar išsiskiria tuo, kad kiekvienas turi tam tikrų galių. Pagrindinė knygos herojė - Mara priklauso raudoniesiems ir gyvena labai skurdžiai, kol vieną dieną visiško atsitiktinumo dėka ji atsiduria sidabriniuose, kai visos karališkos šeimos akivaizdoje parodo turinti galių. Neilgai trukus karalius Marą paskelbia kažkada pamesta kilminga sidabrine bei princo Maveno sužadėtine. Nors Mara ir sutinka tik  savo šeimos labui, tarp Maveno, Maros ir kito princo - Kalo užsimezga meilės trikampis. Šią knygą siūlau paskaityti toms, kurios mėgsta despotinio tipo kūrinius bei nuspėjamus meilės istorijų vingius.

JUSTINAS ŽILINSKAS ,,MANO VILNIUS MANO"
Tai dar viena nauja knyga skirta jaunimui, kuri jau spėjo sužavėti skaičiusius. Istorija pasakoja apie du paauglius - Aistę ir Simą bei jų nuotykius Vilniuje. Kūrinyje papasakojama visa Vilniaus istorija, skaitytojai supažindinami su kunigaikščių rūmais, miesto gyvenimu. Tik nemanykite, kad tai tiesiog paprasta knyga jaunimui apie Vilniaus istoriją. Ne, kūrinyje pagrindiniai herojai patiria daugybę nuotykių, o rašytojas, pasitelkęs žiupsnelį fantastikos, įdomiai ir išskirtinai papasakoja Vilniaus istoriją. Knygą verta paskaityti toms, kurios domisi savo krašto istorija, tačiau mėgsta ją sužinoti nenuobodžiai ir nesausai.

JULES VERNE ,,PENKIOLIKOS METŲ KAPITONAS"


Jules Vern'as - vienas garsiausių klasikos kūrėjų, kurio knygos žinomos visame pasaulyje. Šio rašytojo knygos pasižymi tuo, kad kiekvienoje jų be galo daug geografijos, kas daro kūrinį labai išskirtinį ir savotišką. Knyga ,,Penkiolikos metų kapitonas" ne išimtis, čia taip pat pilna geografijos, tačiau nestinga nuotykių, įtemptų scenų, kurios neleidžia atsitraukti nuo knygos puslapių. Istorija pasakoja apie penkiolikos metų berniuką, kuris žuvus kapitonui, turi valdyti laivą bei nurodinėti įgulai. Iš pat pradžių visi tikisi, kad jaunasis kapitonas juos sėkmingai parplukdys atgal į Ameriką, tačiau kažkam iždavus draugus visi atsiduria nežinomose žemėse, kur patiria begalę nuotykių, sužino kas yra tikrieji draugai ir koks svarbus pasitikėjimas bei viltis. Knygą rekomenduočiau toms, kurios mėgsta nuotykines istorijas, pilnas pavojų ir netikėtumų. Taip pat knyga praverstų toms, kurioms nesiseka geografijos pamokose, kadangi čia lengvai, įdomiai ir nejučia išmoksite geografijos, įgausite žinių apie tam tikrus kraštus, o paskui geografijos pamokos Jums virs mėgstamiausiomis.

MELVIN BURGESS ,,HEROINAS"


Melvin Burgess ,,Heroinas" jau spėjo tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje tapti kultine knyga, kuri nieko nepagražindama pasakoja dviejų paauglių istoriją. Pagrindiniai knygos herojai - Džema ir Taras. Abiejų paauglių praeitis panaši, abu jie iš namų pabėgo vejami tėvų nesupratimo ir griežtumo. Tačiau gyvenimas nelengvas ir šie du veikėjai tai patirs savo kailiu, susidurdami su daugybe problemų, kaip netikėtas nėštumas, narkotikai, priklausomybės... Knyga rekomenduojama pirmiausia paskaityti tėvams, kurie nesupranta savo vaikų ir neprisimena, kokie patys buvo paaugliai. Knyga tikrai nepaliks nei vieno nešokiruoto ar nenustebusiomis akimis.

HECTOR MALOT ,,BE ŠEIMOS"
Hektoras Malo knygoje ,,Be šeimos" be galo jautriai papasakoja vieno berniuko - Remio istoriją. Nuo pat mažumės Remio gyvenimas nebuvo rožėmis klotas, o ypač tada, kai pas mylimąją motulę Barberen grįžo jos vyras. Šeimai grėsė skurdas ir be jokio gailesčio vyras mažąjį Remį pardavė vienam gatvės muzikantui. Kol Remis buvo su muzikantu, jis daug ko išmoko, tačiau vėl atėjo laikas atsisveikinti ir Remis liko vienas. Ilgus mėnesius berniukas keliavo vienas, patyrė badą, skurdą, karts nuo karto sutikdavo malonių žmonių, kurie jam padėdavo. Savo ilgoje kelionėje berniukas patyrė begalę nuotykių, emocijų bei išgyvenimų, kuriuos jis turėjo pakelti vienas. Knygą rekomenduočiau paskaityti visoms, neabejingoms skaudiems išgyvenimams bei kito užuojautai. Galiu užtikrinti, kad knyga privers išspausti ne vieną ašarą.

MARKUS ZUSAK ,,KNYGŲ VAGILĖ"
Markus Zusak knyga ,,Knygų vagilė" pasakoja apie mergaitę, vardu Lizelę Merminger. Ši devynmetė knygoje vadinama ,,knygų vagile". Tai itin drąsi, ryški bei labai graži istorija apie antrojo pasaulinio karo Vokietiją, įvykius joje, žmonių nuotaikas bei jų likimus. Knygą rekomenduoju skaityti toms, kurios mėgsta istorijas apie holokaustą, karus, gyvenimą tuo metu bei mėgsta pasinerti į knygas, paremtas tikrais faktais.

Labai tikiuosi, kad radote ką paskaityti šiais saulėtais pavasario vakarais, ar galbūt net prisiminėte knygas, skaitytas anksčiau. Visos šios knygos (išskyrus pirmoji, manau) atitinka klasikinę literatūra. Jose yra daug pamokančių, širdį priverčiančių suspausti vietų. Tai kūriniai, tapę klasika ir kurie turėtų atsidurti daugumos lentynose. 

VIKTORIJA

8 Komentarai

 1. Iš visų šių knygų esu skaičiusi tik "Heroiną", super gera knyga, tikrai verta rekomendacijų. Straipsnis šaunus, dedu didelį pliusą už tai, kad pasirinkai mažiau girdėtas knygas. Keletas jų tikrai sudomino, ypač antroji. O šiaip, siūlau tau daugiau rašyti tokio pobūdžio straipsnių. Tau labai tinka :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Heroinas tikrai labai gera knyga. aciu uz puiku straipsni ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Iš pat pradžių visi tikisi, kad jaunasis kapitonas juos sėkmingai parplukdys atgal į Ameriką, tačiau kažkam iždavus draugus visi atsiduria nežinomose žemėse, kur patiria begalę nuotykių, sužino kas yra tikrieji draugai ir koks svarbus pasitikėjimas bei viltis.*išdavus

  AtsakytiPanaikinti
 4. Knygų pasirinkimas gana įdomus. Pati nebelabai domiuosi tokiomis knygomis, bet perskaityti aprašymus įdomu.
  Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Knygų aprašymai sklandūs, patiko, tačiau tikėjausi mažiau girdėtų kūrinių. O šiaip, šaunuolė! Pritariu Simonai - tokio pobūdžio straipsnius Tau rašyti labai tinka. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. wow, nera zodziu. domiuosi knygom, tad sis straipsnis man - wow.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti