Kūno kalbos menas. Kada žmogus meluoja?

Ne kartą esame melavę patys ir melavę mums. Pastarasis variantas ne toks malonus. Turbūt nerastume žmogaus, kuriam patiktų būti apgaudinėjamam.  Neretai melą bandoma nuslėpti šypsena, žiūrėjimu į akis ar galvos linkčiojimu. Tačiau kai tik žodžiai prasilenkia su tiesa, kūnas ima siųsti melą išduodančius signalus. Žinoma, yra žmonių (aktoriai, politikai), kurie puikiai išmano kūno kalbą ir taip lengvai neišsiduoda, todėl dažnai patikima jų melu. Vis dėlto, kokie gestai, judesiai išduoda mums skleidžiamą melą? 

# Micro - tai veido išraiškos trunkančios vos porą sekundžių. Tokio dalyko nuslėpti neįmanoma. Šios išraiškos atskleidžia tikrąsias emocijas ir ketinimus. Vienas micro išraiškos pavyzdžių - antakiai. Pakilę ir sudarantys raukšleles antakiai - ryškus melo požymis. Dažniausiai ši išraiška nutinka, kai žmogus labai įsijautęs į savo skleidžiamą melą.

# Staigus balso pasikeitimas - dar vienas melo požymis. Jei paprastai žmogaus tembras žemas, bet staiga paaukštėja, tai galima įtarti, kad žmogus kažką nori nuslėpti. 


# Nekonkretus kalbėjimas, perdėtos detalės, nekonkretumas - tai dar vienas požymis, kad žmogus bando apsukti tave aplink pirštą.

# Verta atkreipti dėmesį į žmogaus kvėpavimą. Jei jis meluoja, patiria stresą, kuris priverčia širdį plakti greičiau. Dėl to melagis kvėpuoja intensyviau ir dažniau. Keli trumpi ir vienas gilus įkvėpimas rodo, kad pričiupai melagį.


# Nerimas - vienas pagrindinių melavimo požymių. Patirdamas nerimą žmogus jaučia diskomfortą, todėl susikiša rankas į kišenes, trypčioja, dreba, maigo pirštus.

# Melas didina adrenaliną, todėl nori ar ne, pradeda kauptis daugiau seilių. Dėl to dažnai jos ryjamos, trinamas kaklas, tampoma marškinių apykaklė.

# Padidėjęs prakaitavimas - melo indikatorius. Sakydami ne tiesą žmonės prakaituoja labiau nei įprastai. Tiesa, tai ne pats patikimiausias būdas melui nustatyti. Gali būti, jog žmogus tiesiog jaudinasi arba jam labai karšta.

# Meluodamas žmogus net nepajusdamas ima delnu užsidengti burną, ją liesti pirštais. Atrodo, jog net pats kūnas nori uždengti sklindantį melą.

# Dar viena melui pavojinga zona - nosis. Dėl adrenalino, kuris užplūsta nosyje esančius kapiliarus, nosį liečiama dažniau nei įprastai.

#  Meluodamas žmogus stengiasi nežiūrėti pašnekovui į akis. Vyrai jas ima energingai trinti, žiūrėti į viršų. Merginos elgiasi atvirkščiai. Jos švelniai trina paakius, tarsi norėdamos išsaugoti makiažą. Jos dažniau nukreipia žvilgsnį į lubas nei į grindis.

# Kai žmogus galvoja vieną, bet sako kitą, nejučia ima tampyti ausies spenelį, užlenkinėti kremzlę ar trinti kaušelio nugarinę pusę. 

Kūno kalba - labai sudėtingas menas, todėl negalima spėti ar žmogus meluoja tik iš vieno gesto. Reikia pastebėti kuo daugiau žmogaus judesių, įsiklausyti į jo kalbą. Turbūt kyla klausimas, kaip išmokti meluoti, kad to niekas nepastebėtų. Na, tam reikia labai daug treniruotis, stebėti save. Tiesa, kai kurių melo ženklų neįmanoma paslėpti. Pvz.: raudonio. Apibendrindama noriu pasakyti, kad geriau vengti melo, ir nereikės mokytis jo slėpti. Juk sakoma, kad geriau karti tiesa, nei saldus melas.6 Komentarai

 1. Pastaruoju metu renkiesi labai įdomias temas, ši taip pat ne išimtis. Tavo rašymo stilius toks patrauklus akiai, lengvai ir gerai skaitosi, kas yra super. Šaunus straipsnis, Gabija :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko. Neseniai skaičiau knygą, būtent apie gestus ir pnš. Informacija atitinka, o ir rašymo stilius priimtinas. Šaunu. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis tikrai įdomus ir pastebėjau, kad kai kas mane puikiai atitinka.

  AtsakytiPanaikinti
 4. wow pasirodo esu prasta melage :DD geras straipsnis tikrai

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man irgi labai patiko, galėtum dar kažką apie kūno kalbos meną parašyti. :)

  AtsakytiPanaikinti