Lengvesnis mokymasis ir DIY!

Buvau rašiusi straipsnį ,,Truputis organizuotumo ir DIY'' (jį galite rasti čia), todėl pamaniau - kodėl neparašius kažko panašaus? Galbūt tau trūksta idėjų smagiam mokymuisi? Taip, perskaitei gerai -,,smagiam''. Jei klausi savęs ar taip gali būti - atsakau, jog tikrų tikriausiai gali! Tik žinoma, į tai reikės įdėti fantazijos ir noro. Galbūt nori paįvairinti savo kuprinės turinį? Panorėti mokytis? Nori būti originali? Jei taip, tada leiskis apačion!


3 IDĖJOS, KAD MOKYMASIS TAPTŲ LENGVESNIS


DAUG SPALVŲ!
Ar tau dar nepabodo tie nuobodūs, pilki sąsiuviniai? Viskas surašyta eilutė po eilutės, mėlynu rašalu ir jokių spalvų. Žinoma, kartais dar brūkštelėjime linija pieštuku ir viskas. O ar kada pagalvojai, kad spalvos yra sukurtos ne tik piešti šedevrams? Spalvotais flomasteriais gali apvedžioti Tau svarbias eilutes, pastraipas (žinoma, sąsiuviniuose ar pratybose). Gali iliustruoti klasėje mokomą medžiagą, pavyzdžiui: biologijos mokytoja aiškina fotosintezės procesą, tai Tu gali imti ir viską nusipiešti, o po savo piešinėliais parašyti trumpą proceso aprašymą. Žinoma, tai tik pavyzdys.
Be to, sąsiuviniuose gali pasibraukti tau svarbius sakinius, kuriuos tau reikia įsiminti. Spalvotas sąsiuvinis visada atrodys originalesnis ir neatrodys lyg 9 mėnesiai po armijos. PRIKLIJUOK MUS!
Juokingai skamba, ar ne? Juokingai ar ne, tačiau šie lipnūs lapeliai gali labai pagelbėti! Ant jų gali išrašyti tau svarbius sakinius, žodžius. Taip pat gali pažymėti tau svarbius puslapius su Tau svarbia informacija. Lapeliai neužima daug vietos, todėl yra patogu juos prilipdyti. Ant šių lapelių taip pat gali rašyti priminimus ir juos priklijuoti tau gerai matomose vietose tokiose, kaip veidrodis ar langas. Jie labai efektyvūs, jeigu nori nepamesti tau reikalingos informacijos.


PATOGI VIETELĖ SIELOS RAMYBEI
Ak... Kaip gera įsitaisyti patogioje lovoje su daug paduškėlių, įžiebti lemputes... O jeigu Tu visą tai pritaikytum mokymuisi? Galbūt patogioje vietelėje tau būtų geriau mokytis? Jeigu taip, tai pirmyn prie darbo! Patiesk minkštą pledą, numesk kelias pagalvėles ir kibkis į mokslus! Uždek žvakes, kurios skleistų malonų kvapą. Taip pat gali naudoti ir smilkalus. Galbūt jaukiame guolyje tau seksis geriau mokytis, nei sukaustytai prie to nusibodusio stalo, kuris mokslą primena lyg kančią? Sukrautos knygos tau kelia siaubą? Tada tau belieka įsikurti naujojoje vietoje!
7 DIY IDĖJOS TAVO MOKYMOSI PRIEMONĖMS 

Originalus knygrišys


Šis būdas yra vienas iš paprastesnių jeigu nori, kad tavo knygrišys atrodytų originalus. Visų pirma tau reikės knygrišio, kniedžių, klijų (skystų arba karštų). Taigi turėdama reikiamas medžiagas, imkis darbo! Susigalvok norimą ornamentą ir klijuok kniedes! Stenkis dėti kniedes arčiau viena kitos, nes kitu atveju tavo knygrišys atrodys labai netvarkingas. Be to, klijuojant svarbu neišteplioti klijais. Baigusi galėsi pasidžiaugti originaliu knygrišiu.  Toms, kurios dar neturit knygrišio, patariu jį įsigyti. Tai puikus pagalbininkas mokantis!    


Kelios idėjos tavo užrašų knygutėms ar sąsiuviniamsPaprastas būdas tavo užrašų knygutę padaryti originalią. Pasiėmusi savo sąsiuvinį ar užrašų knygutę, atsargiai užklijuok baltą popieriaus lapą (nepalik neužklijuotos vietos). Užklijavusi lapą, užrašinės šonus gali pagražinti užlipdydama gabalėlį spalvotos, lipnios juostos. Žinoma, jei nori lipnia juostele gali apklijuoti ir visus šonus. Baigusi tai, pasiimk žurnalo iškarpą, nuotrauką ir priklijuok! Apačioje gali parašyti tave įkvepiančią frazę, citatą. Be to, jeigu nori gali daryti ir koliažą, tačiau tada lapo klijavimas buvo bereikalingas darbas. Ši idėja labai gražiai atrodo ant kartoniniu pagrindu dengtų sąsiuvinių/užrašų knygelių. Ant tokio pagrindo knygelės labai gražiai atrodys juodas rašiklis. Taigi pirmiausia knygelės nugarėlėje priklijuok spalvotoą juostelę. Tada jau gali imti rašiklį į ranką ir piešti viską, kas Tau atrodo miela, gražu ir tau patinka. Be to, gali gražiai užrašyti tau patinkančią frazę ir ją iliustruoti. Tavo knygelė bus itin originali ir atrodys santūri bei natūrali.Ši idėja bent jau man atrodo labai įdomi. Paėmusi žemėlapį užklijuok jį ant savo užrašinės (žinoma, prieš tai išmatuok knygelę, jog galėtum tiksliai užklijuoti). Šis sąsiuvinis/užrašų knygelė puikiai tau tiks mokantis geografiją, nes atrodys labai originaliai ir atspindės mokomą dalyką. Be to, ant žemėlapio, kuris yra ant sąsiuvinio yra vietovės ir t.t. Galėsi jomis pasinaudoti kada tau jų prireiks.Paėmusi savo užrašų knygutę ar sąsiuvinį, nudažyk arba nupurkš juodais dažais. Baigusi paimk į rankas kreidelę ir kibkis darbo! Su kreidele gali užrašyti ar nupiešti ką tik tu nori (tik nepersistenk). Tokiu būdu gali iliustruoti savo planų knygelės viršelį. Knygelė atrodo itin originali, nes juk ne visur rasi tokią nusipirkti, tiesa?Šį būdą aš jau spėjau pamilti ir greitu metu žadu pati išbandyti. Iš senos ir nebenaudojamos knygos išplėšk lapą, jį apkarpyk pagal knygelės matmenis ir užklijuok ant jos. Knygutę gali perrišti virvele, ar tuo kuo norėsi. Pažiūrėjus į paveikslėlį man šovė mintis, jog galbūt šis pavyzdys tiktų ir dienoraščiui? Turiu omeny, jog labai originaliai ir tikroviškai atrodytų toks būdas. Jis paprastas, tačiau atrodo labai gražiai.

PIEŠTUKINĖS


Nori ant savo stalo turėti originalią pieštukinę? Tuomet ši idėja būtent tau! Paėmusi butelį nupjauk jo tiek, kiek tau jo reikės (geriau pjauk daugiau). Tada tau reikės daug paprastų pieštukų. Parduotuvėje (jeigu tu juos žadi pirkti) pirk pačius pigiausius. Be to, geriausia jei būtų nenudrožti. Pirk tokius, kurių pakelyje yra daug, o ne po vieną. Taigi turėdama pieštukus gali imti juos klijuoti prie butelio atraižos. Pieštukus klijuok trintuku į apačią. Be to, kalbant apie klijavimą, geriausia klijuoti su karštais klijais, tačiau gerai ir skysti klijai. Suklijavusi visus, palik išdžiūti.


Tačiau gali klijuoti ir trintuku į viršų (parodyta paveikslėlyje). Gali pieštukinę apjuosti virvele, kaspinu, spalvoja juostele. Tokia pieštukinė yra ypač originali, nes tokių beveik nėra prekyboje ir tau pačiai širdį glostys tai, kad ją gaminai pati, įdėjai į ją daug darbo.


Taigi, galbūt dabar jūsų mokymasis bus lengvesnis ar šiek tiek malonesnis? Mokymasis bus ne našta, o gyvenimo būdas? Jei taip, tai aš labai džiaugiuosi, jog galėjau jums padėti. Galbūt kai turėsi smagias ir originalias mokymosi priemones ir pat mokymasis taps smagesnis? Žinoma, jog taps, jei tik tu to norėsi!

P.S labai norėčiau, kad merginos, kurios išbandėte idėjas iš šio ar praeito mano straipsnio, nufotografuotumėte padarytus darbelius ir atsiųstumėte man į elektroninį paštą skirmante6@gmail.com

Labai lauksiu jūsų laiškų!
Iki greito!

11 Komentarai

 1. damn, kaip gaila būtų tiek pieštukų suklijuot vien tam, kad pieštukinė atitiktų tikrąją to žodžio prasmę. ;-( jau geriau tada aš džiovintom gėlytėm apklijuočiau, kriauklelėm arba akemnukais. ;'-(

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man straipsnis tavo patiko. Reikės prieš naujus mokslo metus pasidaryti tokių užrašinių. Tavo siūlomą svarbių vietų paryškinimą jau aš esu išbandžiusi ir man tikrai padeda.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dovile, nebrangiai pieštukai kainuoja :D
  Gabija, aš irgi žadu bandyt viską susipirkt ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Taigi pirmiausia knygelės nugarėlėje priklijuok spalvotoą juostelę.*Spalvotą.Šiaip geras straipsnis tavo :).Tikriausiai rytoj nusipirksiu lipnius lapelius ir markerius (4 spalvas) paryškinimui.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kamile, greito rašymo klaida.
  Džiugu, jog išbandysi :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pakeisk žodį paduškėlės į pagalvėles. Atrodys gražiau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Naudingas straipsnis. Tik akis badė, kad vos ne kiekvienam sakiny (kur apie lipnius lapelius parašei ir dar kažkur ten buvo) naudojai žodi tau. Reikėtų bandyt keist sakinio struktūrą arba jį tiesiog ištrint.
  O šiaip, įdomios idėjos. Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Mane ,,kankina'' dvejopos mintys. Iš dalies, manau, kad straipsnis visiškai nenaudingas, nes mokytis liko mažiau nei mėnuo. Iš kitos pusės, gal šie patarimai kam nors padės taisantis trimestrą a ruošiantis patikroms?
  Bet turiu pagirti tave. Palyginus tavo pirmuosius straipsnius su dabartiniais, matosi pažanga. O ir šiaip, gerbiu už užsispyrimą. Šaunuolė.
  Tačiau neužmik ant laurų ir pagyrų. Laikas pradėti plėsti žodyną, nes kai kurie žodžiai dažnai kartojasi, kas nėra gerai. Taip pat turėtum žinoti, kad žodis ,,paduškėlės'' lietuvių kalboje nevartotinas, nes tai sulietuvintas rusiškas žodis. Na, turbūt viskas šį kartą :) Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tavo pasakymas ,,visiškai nenaudingas" nuskambėjo kaip už visas skaitytojas. Nežinau kaip tau, bet man tai yra nelabai mandagu. Jei tau tai nenaudinga nereiškia, kad ir kitų nuomonė tokia pati.
  Be to, ačiū už kitą komentaro dalį

  AtsakytiPanaikinti
 10. Cituoju save: ,,Iš dalies, manau, kad straipsnis visiškai nenaudingas, nes mokytis liko mažiau nei mėnuo. Iš kitos pusės, gal šie patarimai kam nors padės taisantis trimestrą a ruošiantis patikroms?'' Šiuo sakiniu nepasakiau, kad VISOMS neįdomu. Pasakiau, kad man jis nenaudingas. Geriau savo laiką skirčiau mokymuisi iškart, nei daryčiau pvz pieštukinę ar dekoruočiau sąsiuvinį, nes tam laiko neturiu. Antroje sakinio dalyje miniu, kad kam nors tai bus naudinga ir padės mokantis :) Tai kitą kartą iki galo perskaityk sakinį. Nes pasijaučiau jau dabar aš nejaukiai. Be to, buvo įterptas žodis ,,manau'', kuris reiškia tik mano nuomonę, o ne visų. :)
  P.S. Nėra už ką :)

  AtsakytiPanaikinti