Paslaptingi ir neatskleisti nužudymai Hinterkaifeck fermoje

Hinterkaifeck - maža ferma Vokietijoje, išsidėsčiusi tarp dviejų Bavarijos miestų - Ingolštato (Ingolstadt) ir Šrobehauzeno (Schrobenhausen). Ši ferma buvo keisčiausio ir sunkiausiai suprantamo nusikaltimo vieta Vokietijos istorijoje.

Viskas prasidėjo 1922 metais, kai buvo rasti kirtikliu nužudyti šeši gyventojai Hinterkaifeck fermoje. Tos šešios aukos buvo: fermeris Andreas Gruber (73m.), jo žmona Cazilia (72m.), jų našlė dukra Viktoria Gabriel (35m.), jos du vaikai Cazilia (7m.) ir Josef (2m.), bei tarnaitė Maria Baumgartner (44m.).

Kelios dienos prieš nužudymą Andreas Gruber pasakė savo kaimynams apie matytas pėdas sniege, kurios vedė nuo miško iki fermos durų, tačiau jokių pėdų atgal. Taip pat jis sakė girdėjęs žingsnius palėpėje ir radęs nematytų laikraščių, kurių jo šeima nepirko. Be to, namų raktai pradingo bei buvo rasta bandymo įsibrauti ženklų, į įrankių laikymo namelį.

Likus šešiems mėnesiams iki nužudymų, senoji tarnaitė paliko fermą, nes teigė, kad ten vaidenasi. Ji buvo tikra, kad namas apsėstas ir, kad mirtis yra šalia. Naujoji tarnaitė Maria Baumgartner atvyko kovo 31d. - kelios valandos iki jos mirties.

Nuotraukoje pažymėta:
1 - senolių miegamasis; 2 - Viktorijos ir jos vaikų miegamasis;
3 - tvartas; 4 - vieta, kur buvo rasti keturi kūnai
Tiksliai niekas nežino kas tada nutiko, bet yra manoma, kad senolių pora, jų dukra Viktorija bei jos dukra Cazilia kažkokiu būdu buvo po vieną suvaryti į tvartą, kur ir buvo rasti nužudyti. Jauniausias šeimos narys Josef buvo nužudytas savo lovelėje mamos miegamajame, o tarnaitė - savo miegamajame.

Kovo 31d. (diena, kai įvyko nužudymai) buvo penktadienis, tačiau kaimynai dar visą savaitgalį matė dūmus sklindančius iš fermos kamino bei buvo rasti neseniai valgyto maisto likučiai ant lėkščių ir matėsi, kad gyvuliai tvarte buvo maitinami visą savaitgalį. Niekas nesirūpino ir nepastebėjo, kad šeima niekur neišeina iki antradienio, kai atėjęs laiškininkas pašto dėžutėje rado senus laiškus ir kai jaunoji Cazilia neatėjo į mokyklą. Tada į fermą užėjo kaimynas ir pamatė tikrai ne kokius vaizdus - tvarte gulėjo keturi kūnai apdengti šienu. Nubėgęs į namus tikėjosi rasti bent patį jaunausią Josef gyvą, tačiau jis irgi buvo nužudytas.

Tarnaitės kambarys
Diena po nužudymo, gydytojas atliko lavonų skrodimą, kuris parodė, kad rastas fermoje kirtiklis buvo nužudymo ginklas. Palaikam buvo nukirstos galvos ir kaukolės buvo nusiųstos į Miuncheną, kur buvo ištirtos, bet nieko naujo neparodė. Skrodimas taip pat parodė, kad jaunoji Cazilia buvo gyva dar ilgai po jos užpuolimo ir gulėjo tarp šiaudų šalia savo senelių ir mamos. Merdėdama ji traukėsi sau plaukus kuokšteliais.

Pradžioje buvo manoma, kad tai buvo nepavykęs apiplėšimas, tačiau šios minties atsisakyta, kai namie buvo rasta daug pinigų ir nepaliestų papuošalų. Buvo apklausta daugiau nei 100 įtariamųjų, tačiau trūko įrodymų įrodyti bent vieno iš jų kaltumą.

Tada buvo atnaujinta 1914m. mirusio Viktorijos vyro Karl Gabriel byla, nes jo kūnas niekada taip ir nebuvo surastas ir buvo manoma, kad jis vis dėlto nemirė ir išžudė visą šeimą. Tačiau keli kariai su kuriais jis tarnavo, paliudijo matę Karlo mirtį ir šiais pranešimais buvo patikėta.


Vienu metu buvo įtariamas gretimoje fermoje gyvenęs kaimynas Lorenz Schlittenbauer, kuris turėjo tapti Viktorijos nauju vyru ir buvo spėliojama, kad Josef yra jo ir Viktorijos nesantuokinis sūnus. Tačiau buvo per mažai įrodymų. Taip pat buvo atrasta, kad Viktorijos vaikai nebuvo pakrikštyti, tai reiškia, kad nebuvo oficialaus gimimo liudijimo ir niekas tiksliai nežinojo, kiek jiems metų. Kai Lorenz Schlittenbauer buvo atmestas iš įtariamųjų, buvo manoma, kad Josef - Viktorijos ir jos tėvo kraujomaišinis sūnus.

Palaikai be galvų palaidoti Vaidhofene, tačiau galvos taip ir nebuvo grąžintos iš Miuncheno, nes dingo per chaosą antrojo pasaulinio karo metu. Hinterkaifeck ferma buvo sunaikinta 1923m. - lygiai metai po nužudymų. Taip Hinterkaifeck nužudymų byla buvo įšaldyta ir niekada iki galo neišnarpliota.

AUSTĖJA

5 Komentarai

  1. Pasirenki labai įdomias temas, Austėja. Man patiko. Tik išdėstymas buvo nelabai tvarkingas :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Puikiai, Austėja. Tikrai džiaugiuosi, kad mūsų komandą papildei tu :) Labai gera tema, niekad nesu girdėjusi, buvo tikrai be galo įdomu skaityti!

    AtsakytiPanaikinti
  3. Taip pat yra vokieciu filmas apie tai,jis vadinasi Hinter Kaifeck.

    AtsakytiPanaikinti