San Pedro Sulas - košmaras realybėje

 Įprastą miesto vaizdą - daug mašinų, žmonių, pastatų - San Pedro Sulo mieste paįvairina šviežutėliai lavonai ir įsisenėjusios kraujo dėmės. Miesto gyventojų tai nebestebina, o pasaulį - šiurpina. Ar nesmalsu būtų pažvelgti į jo vidų? Vienintelis nekainuojantis gyvybės kelias yra internetas.

Antras pagal dydį miestas Hondūre, jau ketverius metus iš eilės yra išrenkamas pavojingiausiu miestu pasaulyje tarp nesančių karo zonoje ir ne veltui. Tėvai viską paaukoja, kad tik jų vaikai išvyktų iš šalies ir turėtų galimybę į geresnį gyvenimą. Valdžios galia - nulinė. Jie neturi vilties ką nors pakeisti, nes vien už prasižiojimą bus nužudyti. Policininkai yra korumpuoti, tad galimas daiktas, kad jie nuslepia, kai kuriuos nusikaltimus ir dangsto gaujas.

Kas taip elgiasi?
Tai - nelegaliai narkotikus pardavinėjančių gaujų darbas. Daugiausiai pasidarbavusios yra MS13 ir Bario gatvės 18 gauja. Jie taip elgiasi, nes nori, kad jų teritorija būtų gerbiama. Kiekvienas privalo jiems sumokėti, kad gyventų. Atsisakai - tu miręs. Kartais jie tik sunkiai sužeidžia ir palieka nuošalioje vietoje mirti savo kraujo upėje, kartais žiauriai kankina, bet dažniausiai nušauna arba užkasa gyvus. Nužudymų per dieną vidurkis - 3 žūtys.Čia įstatymai leidžia civiliui turėti net penkis asmeninius ginklus! 70% šaunamųjų ginklų yra nelegalūs, o 87% žmogžudysčių yra įvykdytos iš pistoletų.

Vaikų likimas
Viskas prasidėjo jau 2000 metais. Nuo tada prasidėję neramumai pareikalavo daugybės mirčių. Daug vaikų liko našlaičiais, kai jų tėvai buvo nužudyti, iškeliavo į JAV dirbti arba prisidėjo prie gaujų. Kai kuriuos vaikus gaujos įdarbino pas save arba pardavė prostitucijai. Iš daugiau nei 18 000 prie Hondūro sienos sulaikytų vaikų, bandančių patekti į JAV, beveik visi buvo iš San Pedro Sulo. Deja, daugeliui nepasiseka, o grįžusiųjų laukia baisi dalia. Taip yra dėl to, kad tėvai patiki kojotų sekamomis pasakomis apie JAV: kad jie priima visus pabėgėlius, suteikia jiems prieglobstį, geras gyvenimo sąlygas ir išsimokslinimą. Tėvai jiems patiki net keturmečius! Iki 2013 metų vaikai iš tiesų galėjo prasmukti į JAV, bet net ir dabar kojotai vistiek tikina, kad taip tebėra. Dėl to vaikai gauna savo kailiu patikrinti jų pasakų teisingumą. 2014 m. nuo vasario iki rugsėjo 200 vaikų buvo nušauti, uždusinti arba mirė nuo sumušimų.Pagal 2013 metų duomenis, 100 000 žmonių tenka 187 žūtys. Mieste jau veikia karo policija, bet ji irgi nesugeba visko kontroliuoti. San Pedro Sule dabar retas atvejis, kai žmogus miršta natūraliai. Vietinis gyventojas sako, kad dabar jie dažniausiai mato žmones su nuo šešių iki dešimt šautinių žaizdų, išardytomis kūno dalimis ir nukirstomis galvomis.

Jei nori daugiau sužinoti ir pamatyti, pažiūrėk šį  VIDEO  ir ŠĮ.

 Ar paskaičius apie tokias vietas pasaulyje nepagalvojate, kaip gerai jūs gyvenate? Ar nepradedate vertinti savo gyvenimo ir šalies? Jei ne, tada tam pats laikas! Mes palyginti, dar gerai gyvename, kiekvieną akimirka negresia gauti kulką į kaktą. Laimingiems žmonėms ir gyvenimas šypsosi...

                         

9 Komentarai

 1. Puikiai, reputacijos taškas...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Įdomus, šiurpus straipsnis, man patiko. Galbūt pasirodė trumpokas, bet kita vertus - ką čia bepridursi. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Jau senokai skaičiau šio puslapius straipsnius, tik antraštę perskaitydavau, ir prasukdavau. Tačiau tavo straipsnis sudomino, tema iš ties dar neaprašyta, ir labai įdomi. :) Šaunuolė

  AtsakytiPanaikinti
 4. " 87% žmogžudysčių yra įvykdytos IŠ ŠAUTUVŲ." Galbūt naudojant šaunamuosius ginklus, pistoletus? Nelabai gražiai skamba "iš šautuvų"
  Nemanau, kad žodis "pagrinde" labai tinkamas straipsniui.

  AtsakytiPanaikinti
 5. labai gerai, kad nuotrauka su lavonais neryški, kiti gal nemėgsta žiaurybių. Man keistai nuskambėjo valdžios valdžia. Gal valdžios valdymas ar pan?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai gerai pasirinkta tema! Smagu, kad atsiranda tokių rašytojų, kurios netingi ir ieško temų, kurios tikrai įdomios. Ačiū. Labai įdomus straipsnis! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnis labai patiko :) Norėčiau daugiau tokių :)

  AtsakytiPanaikinti