''The Sims'' - virtuali realybė, milijonus prikausčiusi prie monitorių

Kam nepatinka grįžus po sunkios dienos mokykloje, paspausti kompiuterio įjungimo mygtuką ir nors pusvalandžiui užmiršti rūpesčius ir darbus. Vienos užsimiršta naršydamos interneto platybėse, kitos renkasi socialinius tinklus, o trečios kompiuterinius žaidimus. O jų yra tiek daug, kad kiekviena pagal savo skonį, gali susirasti patinkantį žaidimą. O aš norėčiau Jums pasiūlyti ''The Sims''  žaidimus, kuriuos žaisdama gali pasijusti visagale, mat būtent Tu valdysi veikėjų gyvenimus ir spręsi jų likimą.

''The Sims'' - tai simuliacinių žaidimų seriją, kurią mums padovanojo ''Electronic Arts''. Ši žaidimų serija yra laikoma viena populiariausių istorijoje ir tiesiog vieną po kito gerina pardavimų rekordus.
Žaidimo dizaineris buvo nusprendęs sukurti ''virtualų lėlių namelį'' po to, kai gaisras nusiaubė jo namus ir juos teko atstatyti. Ir būtent tada jis ėmė galvoti apie žaidimą, kuris susimaišytų su jo gyvenimo patirtimi. Ir tada dizaineris Will Wright sugalvojo pasidalinti savo idėja su video žaidimų galiūne ''Maxis''. Dizainerio idėja buvo pasitikta skeptiškai ir gavo nedidelę finansinę paramą. Visa tai nutiko 1997 ir dar tais pačiais metais ''Maxis'' buvo nupirkti ''Electronic Arts'' kompanijos, kuri virtualaus gyvenimo idėją palaikė ir be jų pagalbos šio žaidimo dabar tikriausiai ir nebūtų.

The Sims
Pirmųjų šio amžiaus metų vasarį, dienos šviesą išvydo pirmoji žaidimo dalis, kuri buvo pavadinta ''The Sims''. Išvydus pirkėjų susidomėjimą preke, laikui bėgant buvo išleisti septyni papildymai ir dvi išskirtinės versijos su ypatingais daiktais. Sulaukus pasisekimo žaidimas buvo išbandytas įvairiose formatuose ir vis tobulinamas. Didžiausio pasisekimo jis sulaukė praėjus dvejiems metams po išleidimo, tada jis tapo geriausiai parduodamu žaidimu istorijoje, taip pralenkdamas net pačius populiariausius to meto žaidimus.
Jame vienas ar daugiau veikėjų vykdydavo užduotis ir tiesiog atlikdavo tuos pačius kasdieninius darbus kuriuos atliekame ir mes. Nuo realybės jis skyrėsi tuo, jog veikėjų amžius nekisdavo ir žaidimas galėjo būti begalinis.  Pats veiksmas vyko priemiestyje, esančiame prie ''SimCity'' miesto (Tai irgi ''Electronic Arts'' žaidimas).

The Sims 2
Pirmajai daliai sulaukus pasisekimo, 2004 metais pasirodė antroji. Kuri taip pat nestokojo populiarumo, vos per dešimt dienų iš lentynų dingo milijonas žaidimo kopijų, taip pagerindami pardavimų rekordą. O visai neseniai 2012 metais, pardavimų skaičius visose versijose pasiek net 13 milijonų. Per tą laiką spėjo pasirodyti aštuoni papildymai ir vienuolika daiktų papildymų. Taip pat buvo išleista versija telefonams ir atidaryta speciali internetinė parduotuvė, kurioje buvo galima nusipirkti dar nematytų prekių, skirtų žaidimui.

Palyginus su pirmąja dalimi, žaidimas tikrai žengė didelį žingsnį į priekį. Jame žaidimo veikėjai (Simsai) jau augo ir turėjo šešias gyvenimo stadijas: kūdikystę, ankstyvą vaikystę, vaikystę, paauglystę, suaugusiojo gyvenimą ir senatvę. Simsai visas šias stadijas gyvendavo 90 dienų, tada mirdavo.

The Sims 3
2009 liepos mėnesį pasaulis pagaliau sulaukė trečiosios dalies, kuri išpildė visus lūkesčius. Žaidimas prisidėjo prie kitų ''The Sims'' dalių, tapdamas vienu iš daugiausiai perkamų žaidimų istorijoje. Juk ne kiekvienas žaidimas gali pasigirti, kad nuo išleidimo jo parduota jau virš 10 milijonų kopijų, o kur dar nelegalūs pasisiuntimai.  Taip pat žaidėjams siūloma išbandyti žaidimo versiją savo telefone, o kur dar daugybė skirtingų versijų ir papildymų. Iš visų ''The Sims'' dalių ši yra realistiškiausia ir panašiausia į mūsų pačių gyvenimus. Simsai gali bendrauti, dirbti ar vykdyti tikslus. Ir svarbiausia - tik Tu gali nuspręsti savo veikėjų likimą, jie gali išsikraustyti, susituokti, išsiskirti. O tokie svarbūs sprendimai vyksta ir kaimynystėje, net ir be Tavo pagalbos.
Ši dalis turi net vienuolika papildymų, kurie tik dar labiau sužadina norą žaisti ir neleidžia atsitraukti nuo monitoriaus. O kur dar aštuoni daiktų ir drabužių papildymai leidžiantys dar labiau pagerinti Simsus.

The Sims 4
Pati naujausia ''The Sims'' dalis pasirodė visai neseniai, 2014 metų rugsėjį. Norint dar labiau populiarinti žaidimą, buvo išleistos ausinės, kompiuterio pelė ir jos kilimėlis. Žaidimas buvo itin laukiamas ir pirmosiomis dienomis po išleidimo, internetas tiesiog sprogo nuo žaidimo peržiūrų ir buvo parduota daugybė kopijų. Tiesa, peržiūros buvo įvairios - beveik po lygiai pasiskirstė teigiami ir neigiami įvertinimai.  Nors žaidimas pasirodė visai neseniai, jo gerbėjai jau džiaugiasi dvejais papildymais.
Bene smagiausia žaidimo dalis - Simso kūrimas. Kitaip nei ankstesnėse dalyse, šįsyk kūrėjai itin pasistengė ir veikėjo kūrimas dar niekada nebuvo toks paprastas ir leidžiantis suderinti kiekvieną bruožą pagal savo norus. Taip pat daug dėmesio buvo skirta Simso emocijoms, jausmams ir pačiai asmenybei.

Goth šeima iš ''The Sims 4''
Visas dalis vienija vienas itin svarbus dalykas - Goth šeimos istorija. Žinios apie šią šeimą siekia viduramžius,
tada viena šeimos narė išleido kerų knygą. Jos palikuonys pastatė biblioteką, kurioje ir galima rasti originalią knygą. Šimtmečius skaičiuojanti giminės istorija visada buvo apgaubta mistikos ir paslapčių. Pirmojoje dalyje ši šeima gyveno mažame ir kukliame namelyje, o jų sode buvo palaidoti aštuoni nežinomi asmenys.

'The Sims 2 '' šią šeimą galime sutikti kaip pačią turtingiausią mieste, nors ramaus gyvenimo ši šeima taip ir nesusikūrė. Mortimer Goth yra senas ir jam likęs žingsnis iki mirties. Jam nespėjus pasimėgauti senatve, dingsta jo žmona Bella. Ji taip ir negrįžta, nes ją pagrobia ateiviai. Pasinaudojusi proga atsiranda jauna ir žavi blondinė, pradeda bendrauti su vyru, labiausiai trokšdama jo pinigų.  O Mortimer ir Bella vaikai, turi savų problemų.

'The Sims 3'' yra grįžimo į praeitį veiksmas. Viskas vyksta puse amžiaus anksčiau, negu ankstesnėse dalyse. Tada dar jaunas Mortimer gyvena su savo tėvais. O jų šeima yra įtakinga ir laikoma miesto atradėja. Mieste įsikūrus turtingoms šeimoms, čia kuriančioms savo verslus, šeimos nepasidalina įtakos ir valdžios, tad Goth šeima pykstasi su turtingiausiais miesto gyventojais.


''The Sims 4'' jau suaugęs Mortimer gyvena su žmona ir dviem vaikais. Šeima gyvena prabangioje viloje, o jų kišenės kimšte prikimštos pinigų. Kaip ir kitose Goth šeimos namuose, jame nėra tokių elektros prietaisų, kaip televizorius ar muzikos grotuvas. Tiesa, kompiuterius jų namuose rasti galima.
Taip  pat šią šeimą galima sutikti ir keliuose papildymuose bei versijoje, skirtose konsolėms.


Tie, kas netingi, gali pasižiūrėti visus ''The Sims'' dalių ir jų papildymų anonsus, o kas nenori gaišti laiko, tebūnie patys susiranda norimos dalies anonsą.

Ar Jūs išbandysite šį žaidimą, Jūsų pačių reikalas. O žaidimas, bent kartą jį išbandžius, traukia kaip magnetas. O tos kurios mano, kad pradėdamos žaisti šį žaidimą mokslo metų gale susigadins pusmečius, galite palūkėti, juk jau už mažiau nei mėnesio ateis visų išsvajotos atostogos.


12 Komentarai

 1. Yra klaidelių, tačiau atrodė, jog tai tik skubėjimo ir žioplumo padariniai, nes jos labai paprastos - tai raidė praleista, tai ne ten padėtas kablelis, tai pasikartojančios frazės (ir tada, o kur dar, visuomet reikia kelis kartus lėtai persiskaityti visą parašytą tekstą). Tačiau bendras vaizdas tikrai geras, yra ir paveiksliukų, ir netgi video įterptas, nors 1 ir 5 paveiksliukai nekokios kokybės. :)
  Šaunuolė, spaudžiu visas reakcijas.
  Beje, daug esu girdėjusi apie šį žaidimą, tačiau man taip ir neteko jo žaisti, niekaip neišeina parsisiųsti, nežinau iš kur ir kaip. Jei kas turite, gal galėtumėte ir man atsiųsti, pvz. per skype įmest? Parašykit komentaruose :) (Jokių RAT)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Akvile, pati žaidžiu šį žaidimą The Sims4 ir galiu pasakyt - jis nuostabus!!! <3
  Be to, straipsnis patiko tik paveikslėlių kokybė galėjo būti geresnė. Be to, visos nutarėme, jog kortelių dydis bus ,,Didelė'', tačiau tavo yra didesnė.
  Anonime, pati siunčiausi iš čia -https://www.youtube.com/watch?v=0Ke8a1ddwjw
  Tiesa, tikrai nebus ,,fast and easy'' , nes bent jau man ir keliem draugam siuntė 4 valandas (2 valandas siuntėsi žaidimas, o kitas 2 instaliavosi žaidimas). Po video rasi link'us, juos atidariusi galėsi atsisiųsti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ir kur jūs tas klaidas matot, aš nieko nepastebėjau :D aš irgi žaidžiu sims, tiesiog tobulas žaidimas. turiu trečią dalį, labai noriu ir ketvirtą išbandyt:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū Skirmante, už pastebėjimą labai skubėjau užbaigti, tad ir neatkreipiau dėmesio į kortelę.
  Žioplų klaidų tikrai gali būti, nes su kableliais mano santykiai ne kokie.
  Aš turiu The Sims 3 ir The Sims 4 ir jie tikrai labai nuostabūs. Asmeniškai man treti labiau patinka, bet ir ketvirti visai nieko.
  Aš siunčiausi iš kinozal.tv ir viskas labai gerai veikia. Tiesa instaliuoti trečius Simsus lengva, bet nucrakinti(nežinau kaip bus lietuviškai) nėra lengva ir man pačiai to padaryti neišėjo. O ketvirtųjų simsų instaliavimas tikrai paprastas ir patogus.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puikus straipsnis! Dar labiau praplatinai mano žinias apie šį žaidimą, nors šiaip esu ištikima jo fanė. Įsižiūrėjus gal ir rasčiau kelias klaidas, bet aš dažniausiai žiūriu ne į gramatiką, o į pačią mintį, tad spaudžiu visas reakcijas. ^^

  AtsakytiPanaikinti
 6. Akvile, Tu tikrai žengei labai didelį žingsnį į priekį. Palyginus pirmuosius ir dabartinius straipsnius, tai aiškiai matosi. Esi šaunuolė. Renkiesi įdomias temas, aktualias ir puikiai jas perteiki. Labai džiaugiuosi Tavimi. Taip ir toliau! :)
  Pati turiu 2 dalį su visais papildimais ir 3. Įdomus žaidimas. Tikrai vertas dėmesio.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ačiū, Skirmante :) Laukiu nesulaukiu, kada galėsiu pažaisti šitą žaidimą. Kiek pamenu, buvo jis ir Facebooke (ar ne toks..?) Žodžiu. Ačiū :'D

  AtsakytiPanaikinti
 8. as radau viena klada, kad parasei ,, dvejais papildymais,, turejo buti dviejais , nes papildymas nera daugiskaitinis zodis :)

  AtsakytiPanaikinti