Tokijas ir įdomybės apie Japoniją

Manau, jog sunku įsivaizduoti miestą, kuriame žmonių yra daugiau nei visoje Lietuvoje. Tačiau tai joks rekordas! Pasaulyje yra apstu tokių miestų, kuriuose net ir 10 kartų daugiau žmonių nei visoje Lietuvoje. Vienas jų yra Tokijas. Apie šį brangiausią pasaulio miestą ketinu ir papasakoti.

VIETOS NEPRITEKLIUS

Nuo Tokijo miesto centro 50 km. į visas puses gyvena netgi 30 mln. žmonių! Kaip žinia, su 30 mln. žmonių yra ne tas pats, kas su 100 000 žmonių. Tokijuje daugiaaukščiai namai dygsta kuo arčiau vienas kito, taip taupydami vietą. Tačiau nepagalvokite blogai apie Japoniją. Ši šalis yra turtinga, žmonės gerai uždirba, tačiau dėl erdvės stokos jų butai būna mažesni nei Lietuvoje! Šie siekia apie 4 kvadratinius metrus, o Lietuvoje 23. Japono bute sienų dažniausiai nebūna. Jas dažniausiai atstoja užuolaidos arba popieriumi aptraukti rėmai. Japonai valgo ant žemės prie nedidelio staliuko, miega ant čiužinio, kuris yra išimamas iš sienoje įtaisytos spintos. Tas pats kambarys gali būti, miegamasis, valgomasis ar svetainė.


SARDINIŲ DĖŽUTĖS

Šitaip būtų galima pavadinti traukinius važinėjančius Tokijuje ir už jo ribų. Juk Tokijo metro yra labiausiai perpildytas pasaulyje! Kadangi tiek daug žmonių, taip paprastai nesutalpinsi į vagoną, todėl Tokijuje yra specialiai apmokomi ,,stūmikai''. O kas jie per vieni? Jie yra paprasčiausi darbuotojai su dailiomis, baltomis pirštinėmis sustumiantys į vagonus žmones, jog durys galėtų užsidaryti. Taip sustumiant žmones vagonas turi būti pilnas. Todėl vaizdas atrodo lyg sardinių dėžutė... Tačiau japonai neneigia, jog važiuoti ,,sardinių dėžutėje'' yra kur kas patogiau nei važiuoti automobiliu. Be to, kad ir kokia nemaloni kelionė bebūtų, japonai visada gerbia vieni kitus. Japonų buvo paskaičiuota, jog net dvejus metus jie praleidžia tose ,,suzhicume'' (liet. sardinių dėžutėje).


AUTOMOBILIAI, AUTOMOBILIAI...

Visgi, kad ir kaip kiti teigia, jog patogu važiuoti metro. Tokių yra keli milijonai! Tokijuje tiek daug automobilių, jog didelė problema yra, kur jį pastatyti! Valdžia, kuri norėjo pristabdyti greitą automobilių skaičiaus augimą, nutarė: policijoje įregistruoti nusipirktą automobilį ir juo važinėti galima tik tuo atveju, jeigu šeimininkas įrodys, jog turi kur jį pastatyti. Geram eismui užtikrinti yra įrengti 8 aukštai greitkelių ir net 3 jų yra po žeme! Tačiau, kad ir kiek dar aukštų greitkelių atsiranda - spūstys lieka kasdienybė. Visas šis eismas yra valdomas didžiuliais informaciniais monitoriais, kurie nurodo kur yra spūstys, kiek laiko jos truks, kur važiuoti norint išvengti spūsties.

ĮDOMYBĖS APIE JAPONIJĄ
 • Japonijoje yra mažiausias nusikaltimų skaičius pasaulyje. 
 • Japonija dažniausiai susiduria su žemės drebėjimų grėsme pasaulyje. Kasmet čia užfiksuojama apie 1500 žemės drebėjimų. 
 • Japonai gyvena ilgiausiai, o raštingumas siekia 100%.
 • Tokijo metropolitenas yra didžiausias pasaulyje.
 • Japonų maistas laikomas sveikiausiu ir maistingiausiu. 
 • Japonijoje arbūzas kainuoja apie 250-300 dolerių.
 • Japonai yra didžiausi rūkaliai pasaulyje! 60% žmonių sudaro rūkantieji.
 • Japonija viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kuri delfinų mėsą naudoja virtuvėje.
 • Tokijo metropolitene yra vagonų, skirtų specialiai moterims. 
 • Japonijos miestuose, kuriuose iškrenta sniego yra šildomi šaligatviai ir gatvės. Tačiau centrinės šildymo sistemos japonai neturi ir šildosi kaip įmanydami. 

KEISTENYBĖS
 • Išsiskyrusios su vaikinu, japonės dažnai nusikerpa plaukus. 
 • Vaikinai, kurie išsiskiria su mergina, dažnai nusiskuta plaukus, nes tai savotiška atsiprašymo forma. 
 • Kai kurie japonai su mielu noru valgo žalią arklieną. 
Nuotraukoje matyti Tokijo bokštas (ne Eifelio). 

Štai kokia didelė ir kartu keista valstybė. Vis dėlto gal norėtumėte pasivažinėti ,,sardinių dėžute''? O ką jau bekalbėsi apie mašinos įsigijimo įstatymą... Na, argi nejuokinga dėl vaikino kirptis plaukus? Tačiau kokie jie bebūtų - japonai yra protingi žmonės. Savotiškai keisti, bet protingi...
Iki greito!

7 Komentarai

 1. Man Japonija yra antroje vietoje sąraše, kurias šalis norėčiau aplankyti. Tokia užburiani, nuostabiai graži ir įdomi šalis.. Straipsnis įdomus, nors manau galėjai ir daugiau papasakoti, nes tikrai yra ką. Pavyzdžiui, apie japonų mokyklą ir mokinius, iš kurių tikrai daug ko turėtumėm pasimokyti :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kita vasara as skrisiu i Japonija tai buvo tikrai idomu paskaityt!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dėl pirmųjų dviejų keistenybių... Tai daro senamadiški žmonės ir tai ne visi, o Japonijos jaunimo nuomone, cituoju, ''nusikirpti plaukus yra kiek per daug''. :D
  Taip pat dėl butų... Negali būti 4 kvadratiniai metrai. Tai būtų 2 metrai x 2 metrai, lova net netilptų. :D

  Tačiau ačiū, labai domiuosi šita šalimi, man buvo įdomu paskaityti šitą straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai idomus straipsnis ;) p.s cia biski neitema bet gal galetu kazkuri parasyta straipsni apie sukuosenas isleistuvem ar panasiai manau kaikuriom panelem butu tikrai auktualu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. gyvena irgiausiai, bet daugiausiai ruko :D
  valgo sveikiausiai, bet valgo delfinus :D wtf?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Simona, ačiū už nuomonę.
  Mieli, Anonimai tam yra yra skirtos keistenybės, jog būtų keista.
  Kažkuris anonimas sakė kažką apie butus, jog jie per maži. Visų pirma jie lovų neturi, visų antra miega ant čiužinio, visų trečia buto dydžiui nėra tikslių matmenų, bet tokio dydžio butų yra daugiausia.

  AtsakytiPanaikinti