Žymiausios moterys XX amžiuje

XX amžius vienas gausiausiai aprašytų istorijoje. Daugiausiai ten pasižymėjo vyrai. Kiek nuošaliau laikėsi moterys, kurios tyliai, lyg lapės veikė. Žinoma, ne taip tyliai, jog liktų nepastebėtos. Ir taip į XX a. įtakingiausių moterų sąrašą įžengė šios damos. Joms kovo 8 diena buvo kone kiekvieną dieną...

COCO CHANEL
C. Chanel sukėlė didelę revoliuciją XX a. pradžioje, moterų gyvenime. Ji pristatė laisvesnių ir patogesnių drabužių siluetą, kuris išlaisvino moteris iš korsetų, kurie tuo metu buvo gausūs pramonėje ir moterų gyvenime.
Neilgai trukus ji atidarė savo skrybėlių parduotuvę. Suklestėjus verslui, Chanel apsiėmė drabužiais. Tai jai buvo didelė sėkmė, nes jos drabužiai susilaukdavo didelio dėmesio. 1923 m. ji sukūrė kvepalus ,,Chanel No5'' ir tapo pirma dizainere, kuri įsiveržė į parfumerijos rinką.


Citata:
"Kai tenka rinktis tarp vyro ir suknelės, rinkitės suknelę."

MADONNA
Kiekviena popžvaigždė dabar turėtų padėkoti Madonnai. Paprasta Madonna su 35 doleriais išvyko iš Mičigano užkariauti Niujorko. Įspūdingi pasirodymai, kurie užkariauja žiūrovų širdis, elegantiškas šokių numeris, niekur niekino nematytas drabužių komplektas. Taip, tai Madonna. Madonna nebijojo išsiskirti, būti kitokia nei visi, būti kritikuojamai, todėl susilaukė šlovės ir žmonių pripažinimo. Be to, šiuo metu yra puiki mama.

Citata:
"Ne papuošalai daro žmones gražiais ir patraukliais. Gražiais žmones daro pinigai!"


ESTEE LAUDER
E. Lauder gimė Niujorke. Dar būdama vaikas ji ėmė pažinti grožio kelią ir savo dėdės vaistinėje maišė kremus savo odos priežiūros verslui. E. Lauder ir jos vyras 1946 m. įkūrė „Estee Lauder Co“ vos su keturiais produktais. Turėdama menką biudžetą Estee stabdydavo moteris ir prašydavo išbandyti produktus. Ji pirma pradėjo ,,dovanos su pirkimu'' strategiją. Galiausiai 1953 m. bendrovė debiutavo su ,,Youth Dew'', vonios aliejais ir kvepalais. Šis tapo toks populiarus, kad moterys naudodavo po vieną butelį prausimosi metu.

Citata:
"Ieškokite mielo žmogaus. Pamirškite turtingus."INDIRA GRANDHI
I.Grandhi buvo tikra tautos dukra, nes augo auginama griežto tėvo, kuris buvo pirmas Indijos ministras pirmininkas. Grandhi ministre tapo 1966 m. ir tada visų laikų populiariausias laikraštis ,,Time'' rašė: ,,Problematiška Indija yra moters rankose''. Šios moteriškos rankos Indiją išvadavo iš pilietinio karo, bado, atgaivino nuo pirmosios atominės bombos! Po jos mirties, kai 1984 m., I.Grandhi buvo ilgiausiai išbuvusi šalies pirmininke moteris. 

Citata:
"Atleidimas yra drąsi vertybė."


ARETHA FRANKLIN 

Amerikietė dainų kūrėja, pianistė A.Franklin labiausiai žinoma kaip solo atlikėja. Franklin yra dainavusi džiazą, roką ir net pabuvojo operoje. Užimą antrą vietą tarp moterų, kurios daugiausia yra gavusios ,,Grammy'' apdovanojimų. Ji buvo apdovanota 20 kartų. Žurnalas ,,Rolling Stone'' ją išrinko geriausia visų laikų dainininke. Ji savo pirmą įrašą įrašė būdama keturiolikos.

Citata:
"Aš didelė moteris. Man reikia didelės šukuosenos." MARIE CURE 

Marie Cure yra dviejų Nobelio premijų laureatė, atradusi polonį, koncepsiją ir visų svarbiausia - atvėrė mokslines galimybes visoms moterims pasaulyje. Ji buvo pirma moteris, gavusi Nobelio premiją ir pirmoji, Mokslų fakulteto bendrosios fizikos profesorė Paryžiuje. Ji buvo mylima savo kolegų už dėmesį jiems, profesinį veiklumą ir ramumą. Jos darbas su radiacija buvo labai sudėtingas. Ji ir pati pralaimėjo kovą su leukemija dėl dešimtmečius trukusio kasdieninio radiacijos poveikio. 


Citata:
"Moksluose mes turime būti dėmesingi dalykams, o ne žmonėms."
MOTINA TERESĖ 
 Ši balto apdaro su mėlyna juostele savininkė dabar tapoma, kaip geraširdė ir pasišventusi moteris. Ji įkūrė begalę draugijų, misionierių grupių... Motina Teresė buvo tikra pagalbos ranka, kurią ji ištiesdavo visiems. Ji gelbėjo sergančius, padėdavo mirštantiems... Kaip sakydavo mirštantieji, ji buvo jų angelas... Nors buvo ir kritikuota dėl netinkamų medicinos priemonių, šiai Nobelio taikdarės laureatei tai nesutrukdė. Ji įkvėpdavo žmones mylėti, nesustoti ir turėti vilties kad ir kas be nutiktų...

Citata:
"Meilės darbai visuomet yra džiaugsmo darbai. Nebūtina ieškoti laimės: jei mylime kitus, ją gausime. Tai - Dievo dovana."Štai kiek daug šios nuostabios moterys davė pasauliui! Motina Teresė dovanojo meilę, Aretha Franklin populiarius hitus... Vis dėlto mes, moterys, esame nuostabios! Nenaudodamos jėgos ir kumščio, galime pasiekti labai labai daug, todėl linkiu, kad ir jums šypsotųsi laimė.
Iki greito! 

8 Komentarai

 1. Nuoširdžiai pasakysiu - patiko. Džiaugiuosi, kad nesat apatiškos šiam blog'ui ir renkatės temas, kurių tikrai nėra buvę ir yra tikrai įdomios. Ačiū! Puikus straipsnis! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Puiku, man irgi patiko. Kuo tolyn, tuo tavo straipsniai geryn. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai daug klaidu ir nelogiskai isdestytos mintys. Sekmes tobulejant :),

  AtsakytiPanaikinti
 4. 2 anonime savo pykti ant manęs liek ne čia. Parašyk man ;) Aš mielai su tavimi pasikalbėsiu ir aptarsim šio straipsnio klaidas, kurias tu įvardinai.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nėra čia jokių klaidų, o ir mintys tikrai logiškos :) Viskas gerai, Skirmante, puikus tekstas, šauni tema. Nors apie daugelį šių moterų esu girdėjusi, bet pasiskaityti daugiau buvo įdomu :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai smagu matyti tavo pažangą, Skirmante :) Džiaugiuosi už tave!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ačiū, Gabija! Smagu tai girdėt iš tavęs! ;)

  AtsakytiPanaikinti